...
 •  

  pokaż komentarz

  ja mam operę na telefonie - i ta nowa jest KOMPLETNIE c%@%%wa - zainstalowałam sobie starą (classic).

  im się już chyba znudziło robienie dobrych przeglądarek i chcą zamknąć firmę :D

 •  

  pokaż komentarz

  jestem użytkownikiem opery od dobrych 8 lat.... Kolejne wersje zawsze gubiły jakieś tam funkcje ale zazwyczaj były to rzeczy bez których dało się żyć (chociaż chyba najbardziej uciążliwa była utrata sporej części funkcjonalności dodatkowych przycisków myszy - i niech nikt nie wkręca że da się to ustawić tak jak było bo się nie da)...
  ale nigdy nie było utraty najważniejszych uznawanych przezemnie funkcji....
  1. -Poczta - nigdy nie używałem ale sporo moich znajomych juz owszem.
  2. -ZAKŁADKI !!!!! dokładnie tak jak powiedziane na filmiku - w d mam to że moge sobie je zaimportować na strone startową - skoro musiałbym mieć tam koło 300 zakładek i to na dodatek nieposortowanych tak jak mam obecnie
  3. -Menadżer hasel (do tej pory opera miała najlepszy owy menadżer) zważywszy że wiele stron jednak nas wylogowuje pomimo że mamy zaznaczona opcję aby tego nie robiły (zwłaszcza że wiele stron sprawdza z jakiego IP sie logujesz a ja korzystam z internetu 4G - mieszkam w szwecji)
  5. -Kosmiczne problem z wgraniem pliku URLFILTER.ini - niby ludzie jakieś tam sposoby podaja, albo adbloki i inne syfy każo instalować - ale do tej pory opera do wersji 12 potrebowala tylko parokilobajtowego pliczku i nie trzeba było żadnych dodatkowych syfów...

  Dlatego na swoim koputerze nie instaluję tego syfu i nadal korzystam z opery 12 która co tu dużo mówić - zaczyna już się dławić nowszymi stronami i niedługo jeśli nie poprawią tego co spierniczyli zmuszony będę zmienić przeglądarkę....

  •  

   pokaż komentarz

   @A_D_I_K:
   1) Również cierpię, bo nie ma to jak pisać maila w lekkim UI (nie żadne gmaile, chyba mniej intuicyjnego UI nie mogli zrobić), w tym samym oknie otworzyć drugą kartę, z której chcę coś skopiować i wkleić w maila. No i ta prostota + brak dodatkowych aplikacji (wiem, że w związku z tym Opera zajmowała ekstra RAM, ale przynajmniej nie muszę mieć kolejnej ikonki do obsługi maili).
   2) Zakładki będą przywrócone.
   3) Tu póki co nic nie wiadomo, może kiedyś spróbuję jakiegoś LastPass - to chyba działa podobnie jak Operowy (12) menedżer.
   4) gdzie punkt 4?
   5) Nie próbowałem, na razie używam Opery12 oraz najnowszej bety - na tej drugiej mam reklamy.

   Fanom Opery polecam Opera Developer (niestabilna, ale dostęp do nowości jest) i śledzenie ich bloga - sporo rzeczy się wróci jeszcze, ale Opera już zapowiedziała, że nie chce duplikować Opery 12 na silniku Webkit (moje marzenie). Sama Opera 15+ jest niezła, szybka, ale pusta, totalnie bez ficzerów, poza stroną internetową - niewiele w tej przeglądarce jest. Czekam na uzupełnienie ficzerów i liczę, że gdy im się skończy najpilniejsza robota i trzeba będzie wymyślać coś nowego - to może jednak pod naciskiem dorzucą obsługę poczty (tak jak pod naciskiem chcą przywrócić zakładki).

  •  

   pokaż komentarz

   @varez: punkt 4 :P sorki nie wiem jak go usunełem - miał byc o tym że brak wszelkiej możliwości customizacji ustawień - panel ustawienia został tak mocno spierniczony że mnie wręcz przeraża... zero mozliwości ustawienie przeglądarki pod swoje upodobania - co to iphone jest że ma byc tak jak Steve ustawił i nie zmieniaj nic bo gwarancje stracisz ??

   a co do wersji to opera next jez juz nawet w wersji 17 - ale nie zmienili nic :/

  •  

   pokaż komentarz

   @A_D_I_K: jest już Opera 18 (Developer) : http://i.imgur.com/XrJ1p5E.png - na screenie widać pasek z zakładkami. powoli coś tam idzie do przodu, ale masakrycznie powoli - wciąż trzymam za nich kciuki

  •  

   pokaż komentarz

   @varez: w wersji 17 - wałśnie sprawdzałem jest funkcja importuj zakładki - niestety Szarooo... nadal bark menadźera haseł... co z tego że ter wersje są sporo szybsze (testuję na naprawdę kiepskim netbooku żony - wersja 12 działa sporo wolniej na nim niz te nowe) skoro bark wszelkich funkcji które mnie do opery właśnie przekonały i trzymały przy niej ??
   poprawiono w wersji 17 skróty klawiszowe wreszcie ale nadal kicha z ustawieniami kart (działają jak w ff albo chorme czego zwyczajnie niecierpię)

  •  

   pokaż komentarz

   @A_D_I_K: bark bark ;) Ile razy ta sama literówka ;]

   Mnóstwo rzeczy mają zrobić - ja siedzę i czekam. Zauważ, że nie wymuszają aktualizacji Opery12 - ludzie od Opery sami mówili, że oni zostaną przy 12 jeszcze spory czas, aż Opera na webkit, będzie użwalna. Tylko po cholerę to było wypuszczać w świat?
   Zresztą już od Opery 10 coś tam się zaczynało być nie tak - wypuszczanie releasów (choć nikt na nie nie czekał za specjalnie, nie były zapowiadane jak nowy iPhone na konferencjach czy coś) ze świadomością istnienia w niej bugów, itd. Jak se umyślą puścić wydanie to nic ich nie zatrzyma.

  •  

   pokaż komentarz

   @varez: wybacz literówki które robię ale są spowodowane taką ilością czynników że aż nie bardzo chce mi sie tłumaczyć... (w większości niezależnych odemni a przynajmniej niezamierzonych)
   co do wypuszczania nowych wersji - ewidentnie widac że twórcy opery baaaaardzo chcą dorównać chrome... tylko zamiast poprawić w starej sprawdzonej operze to co było złe (barwo za prace nad nowym silnikiem - szybszy stabilniejszy i lepiej wyświetla strony oraz współpracuje ze stronami które nie były optymalizowane pod operę) to pokopiowali design innych przeglądarek... w ten sposób nawet jeśli zyskają grono nowych zadowolonych użytokwników to stracą starych którzy właśnie ze względu na te różnice tak bardzo sobie tę przeglądarkę cenili...
   potestowałem troche nową wersję (16,17.18) i musze przynać że pod kątem zgodności i wyświetlania - naprawili 90% niedorubek które były w wersji 12
   tylko dalczego ja się pytam przy okazji tak bardzo spierdzielili interfejs i posuwali tyle wg mnie krytycznie ważnych funkcji ?
   właśnie sprawdziłem że nie działą autouzupełnianie adresów o www bądź http z przodu ( w operze 12 juz dawno oduczyłem się te przedrostki wpisiywać)

   kolejna rzecz która bije po oczach to te nieszczęsne reklamy ( i nie mam tu na mysli ich wyświetlania w przegladarce itd ale to że wyskakuje setka okienek tkóre trzeba zamykac co chwilę - opera 12 w miare inteligentnie filtrowała wyskakiwanie nowych okienek rozdzielając te reklamowei je blokując od tych urzytecznych)

   mam nadzieję że w miarę upływu czasu poprawią to tylko po co dawać kolejnym odsłonom nowe numery ?? wkońcu wyjdzie nato że sprawna stabilna wersja będzie miała numer 30 :D

  •  

   pokaż komentarz

   @A_D_I_K: literówki literówkami, ale te ortografy. niezamierzone na pewno, celowo tego nie robisz, ale jak się widzi tyle baboli to autor wydaje się być strasznym leniem.

   Ci z Opery nie starali się nad silnikiem. Nowa Opera to projekt Chromium, na którym stoi Chrome. Czyli podstawowa obsługa kart, drukowanie, ustawienia, cała otoczka - to taki okrojony chrome. Cały rendering stron, parsowanie i wykonywanie js, parsowanie css, wszystko - jest na silniku Webkit (a do JS używany jest silnik V8 z kolei). Do Opery teraz należy pisanie pod to otoczki przeglądarki, nowych funkcji nie związanych z samym działaniem stron.

   Stąd też pousuwanie funkcji - dlatego, że przeglądarka jest minimalistycznym gotowcem, do którego dopisują od nowa wszystkie gotowce.

   nie działą autouzupełnianie adresów o www
   ŻADNA!!!!!!!!!!!!! przeglądarka tego nie robi (a przynajmniej nie powinna!). Wiele stron nie zadziała w wersji z www. zadziała w wersji bez (i odwrotnie), większość zrobi przekierowania. Tak czy tak onet.pl, a www.onet.pl to RÓŻNE domeny, prowadzące (teoretycznie) do różnych stron. Więc gdyby przeglądarka przekierowywała Ciebie z domeny na domenę, to to by było gówno, nie przeglądarka

   bądź http z przodu
   nieprawda. bez tego żadna przeglądarka nie przetrwała by pół sekundy, zalana falą hejtu. każda to robi, nowa Opera także (nie mów, że sam dopisujesz http://). Opera (jak i większość przeglądarek) dla lepszej czytelności (ale ja tego nie lubię) wycina protokół (http, https itd) z paska adresu: http://i.imgur.com/h6E1n1H.png - tak jak Opera 12 na domyślnych ustawieniach: http://i.imgur.com/YyIiVwA.png (po kliknięciu adres, albo przestawieniu opcji - http jest zawsze widoczne - tego nie ma w "nowej" Operze)

   O15+ też ma blocker popupów, ale wg mnie też działa zdecydowanie gorzej. No ale to nie jest ich dzieło, tylko wbudowane w Chromium. Możliwe, że zastąpią własnymi algorytmami kiedyś.

   A pogoń za numerkami zaczęła się dawno. Opera do wersji 9 (włącznie) wydawała te swoje kolejne numery jeszcze w miarę logicznie. W porywach do 12 właśnie, ale już wcześniej dało się zauważyć pewne przyśpieszenie. A teraz wystrzeliła jak Chrome czy Firefox (coś tam argumentowali to synchronizacją numerów wszystkich wersji mobilnych i desktopowych).

   Jak już wypisujesz takie komenty to zaglądaj czasem na ich blog, dowiedz się co skąd i dlaczego, i weryfikuj informacje, które podajesz ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @varez: nie jestem ani programistą ani też żadnym super zaawansowanym userem...
   co do uzupełniania adresów www/http - opera 12 "uczyła się" moich adresów - po wpisaniu adresu raz przez www - nigdy więcej tego nie kazała robić (i masz tu rację że www.onet.pl a onet.pl to dwie różne strony ale przeciętny user tego nie wie)

   co do tego że korzystają z silnika chromium v8 czy jakiegoś innego - nie znam sie ale cieszy mnie fakt że pracują nad zmianami odnośnie kompatybilności stron w stosunku do poprzednich wersji tylko jak już pisałem wcześniej - dlaczego pozwalają sobie na tak strasznie niedopracowany produkt wydany z dopieskiem - STABLE - kiedy nie działa na nim nic tak jak na operze działało do tej pory... jeśli juz korzystają z cudzego projektu to najpierw powinni go w pełni dopracować a dopiero potem wydawać na świat (czyli dobrze mi się kojarzyło że opera w tych nowych wersjach to klon chrome jest)

   a co do moich błędów czy liteórwek albo poprzestawianych liter, - nie tłumacze się ale wyjaśniam że powodów jest całe mnóstwo (od szwedzkiej klawiatóry ze szwedzkim windowsem i autouzupełnianiem zdań na szwedzkim słowniku, po moje wszelkie DYSleksje Dysortografi i kilka innych DYS kótre mam, a kończąc na problemach ze wzrokiem kótre sprawiają że już cieżko mi te bledy powypisaniu wyłapać) - heh chyba jednak się tłumaczę :/

 •  

  pokaż komentarz

  Bez poczty, bez RSS, bez grup dyskusyjnych. Nawet bez możliwości zmiany rozmiaru czcionki - bez powiększenia całej strony. Wysadzić to gówno.

 •  

  pokaż komentarz

  Eeeeee....

  Używam Opery głównie w pracy - bo radzi sobie najlepiej z otwartymi ponad 100 stronami i jakoś nie zauważyłem, by te zmiany były jakieś złe.
  Import bookmarków? Patrze i widzę, że nadal jest.
  Poczta (nigdy nie używałem), ale patrze w menu jest opcja: "Konta poczty".
  Tego całego RSS'a nie widzę i grup dyskusyjnych też nie. Pewno na to będą wtyczki ;-)
  Co do grup dyskusyjnych to już jest anarchizm. Na grupach dyskusyjnych dobra zawartość była tak do roku 2005. Teraz to już nie te czasy. To tak jakby ciągle używać silnika, którego rozruch jest na korbkę.

 •  

  pokaż komentarz

  Opera 15? Coś przegapiłem? Uzytwam Opery 12.xx i aktualizacje niczego nie sugerują...