•  

  pokaż komentarz

  Czy Romet jeszcze cokolwiek produkuje? Chyba tylko sprowadza z Chin i daje własne naklejki

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystko fajnie i rowery niezłe, ale ta nazwa... no trudno im się będzie przebić w Polsce jeśli nazwa firmy kojarzy się z dziadowskim składakiem, wbrew temu co napisano w artykule. Kross ich dawno wyprzedził, produkując rowery na podobnym poziomie. Może więc dobrze że próbują za granicą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Opalen: Nic nie jest fajnie. Koło polskiej myśli technicznej to leżało, ale za czasów komuny. Ten tytuł powinien brzmieć "ROŚNIE IMPORT Z CHIN, POLACY KUPUJĄ G*WNO".
   Wielkie sory za słowa prawdy, jednak ani rowery, ani motocykle to już nie to co kiedyś. Stare składaki śmigają do dzisiaj, chciałbym zobaczyć rower z naklejką romet kupiony w dzisiejszych czasach czy wytrzyma 4 lata. Namówili mnie w sklepie na odśnieżarkę ROMET, wiedziałem że to chińszczyzna i tylko dumnie nosi naklejkę ROMET-GARDEN, ale za wielkie pieniądze to to nie były, więc nie bałem się zaryzykować. Oczywiście w pierwszym sezonie użytkowania odśnieżarka pojechała do serwisu, bo skrzynia biegów przestała ciągnąć urządzenie. I jak to zwykle bywa, ten serwis wypadł w czasach największych opadów - czyli kiedy najbardziej odśnieżarka była potrzebna.

   Niestety, ROMET na dzień dzisiejszy to tylko stara nazwa, ale za to nowa chińska jakość.

  •  
   d.......k

   +2

   pokaż komentarz

   @kurnikkoloobory: Znajomy to samo, miał jakiś nowy motor 125. Zarżnął się chyba w ciągu miesiąca od zakupu. Ale jeździł na zarżniętym co ledwo pod górkę jechał, i chwalił. :D Romet to chiny, nic by w tym złego nie było, gdyby to miało jakość, ale widocznie nie wymagają jej od chińczyków. Liczy się cena. Widziałem na własne oczy jak ten sam produkt potrafi się różnić jakością w zależności od ceny. Importowałem mp4 kiedyś, tanie się rozsypywały w rękach, te same modele w normalnej cenie były super.

  •  

   pokaż komentarz

   @Opalen: Tylko że te składaki ludzie mają po dzisiejszy dzien i na nich jeżdzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @koles1275: Przecież to niczego nie dowodzi, i nie świadczy wcale o tym że to były świetne rowery, to były jedyne rowery i tyle. Założę się że na tych chinolach współczesnych też będą jeździć długo.

  •  

   pokaż komentarz

   @kurnikkoloobory:
   Hehe, też mamy w domu odśnieżarkę, nie chińską, nie Romet, a napęd psuł się kilka razy, oczywiście w największe śnieżne zadymy :D Co z tego, że ma fajny amerykański silnik, jak reszta komponentów to jakiś badziew. To samo z kosiarką, napęd padał tyle razy, że w końcu ojciec pogodził się z jego brakiem, choć ja bym ten szmelc - jeden i drugi - oddał i poprosił o zwrot kasy już po drugiej lub trzeciej naprawie ;-) Za rzadko egzekwujemy swoje prawa jako konsumenci i takie są efekty =/

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko że te składaki ludzie mają po dzisiejszy dzien i na nich jeżdzą.

   @koles1275: te składaki na ówczesne czasy to nie był zły produkt. Gdyby nie PRL i ta fabryka kiedyś byłaby prywatna, to dziś zamiast Shimano pół świata miałaby osprzęt Romet-a.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby nie PRL i ta fabryka kiedyś byłaby prywatna, to dziś zamiast Shimano pół świata miałaby osprzęt Romet-a.

   @piatek: Właśnie. Gdyby nie PRL, ale w głowie prezesa to dziś nie byłoby Krossa. Poczytaj sobie historię.
   Kross był największym dystrybutorem rowerów Romet i cały czas próbowali przeforsować, żeby Romet zaczął montować osprzęt shimano w swoich rowerach. Niestety mózg prezesa głęboko osadzony w PRLu nie pozawalał mu podjąć tej decyzji. I tak oto, Kross z największego dystrybutora stał się największym konkurentem (bo sami zaczęli montować sprzęt Shimano w ramach Rometa) i doprowadził Rometa do bankructwa

   pokaż spoiler No i wygrywasz złota łopatę za odkopanie posta sprzed 5 lat! ;-)

 •  
  x.....y

  +6

  pokaż komentarz

  pamiętam jak 2 czy 3 lata temu był wśród moich młodszych sąsiadów wielki bum na skuterki Rometa, chociaż w życiu nie dał bym za to 3k zł to ludzie kupowali. Wszystko było fajnie jak sprzęt był nowy, a potem już z opowiadań wiem że maszynka po 3 miesiącach użytkowania chociaz raz na dwa tygodnie była w serwisie, co chwile psuło się coś nowego. Nowa chińska jakość...

  źródło: foto.scigacz.pl

 •  
  b..............z

  +3

  pokaż komentarz

  Ja do dziś mam Rometa Orion i jak do tej pory nawet dętki nie zmieniałem