•  

  pokaż komentarz

  Zaprawdę urzekająca idea. Za pieniądze zabierane ludziom i ich rodzicom przez całe życie, państwo kupi teraz mieszkania które później tym samym ludziom wynajmie za odpowiednią opłatą. Zanim jednak do tego dojdzie to pewnie jeszcze przepuszci tę kasę przez korowód urzędników krajowych jak i unijnych, którzy za odpowiednią opłatą zaopiniują projekt, zapewne jeszcze przy tej okazji tęgo nadstawiając kieszeni. "Korwinizuję" teraz, ale czemu państwo nie mogło by się tak po prostu odpierdoIić od naszych pieniędzy,nie wprowadzać żadnych nowych urojonych pomysłów i wreszcie pozwolić ludziom na spokojne życie bez swojego pośrednictwa w każdym aspekcie życia ?

  •  
   h.............e

   +38

   pokaż komentarz

   @JasFasola: Gdzieś trzeba obsadzić córki, synów, ich dzieci, żony, mężów itd

  •  

   pokaż komentarz

   @JasFasola:
   Dołóż jeszcze do tego, że będą bezpośrednią konkurencją dla firm wynajmujących powierzchnie. W dodatku nieuczciwie faworyzowaną bo nie płacącą podatku od nieruchomości ani gruntowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sliwa: Zarabiając 2000 na rękę mam do wyboru albo kupić mieszkanie i płacić 30 lat po 1500zł (+czynsz, media) albo wynająć pokój w wielopokojowym mieszkaniu za 700zł (+media). Ale rozumiem tych którzy martwią się o osoby posiadające kilka mieszkań które wynajmują. Benzyna droga a S-Classe pali trochę.

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: zarabiając 2000 na rękę to może być ciężko z kredytem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @JasFasola:

   Fundusz miałby przyczyniać się do zwiększenia dostępności mieszkań na wynajem, zwiększenia mobilności pracujących osób i do wzrostu znaczenia samego najmu, które w Polsce bardzo odbiega od europejskiej średniej.

   1. W wybranych miastach bo tam buduje się najwięcej i są tam obecni najwięksi deweloperzy z "paczki".
   2. Najem z państwowego funduszu ma być tańszy niż z prywatnych rąk. Nosz k@%!a. Kto te mieszkania będzie sprawdzał w jakim są stanie, kto będzie miał pewność, że są obsadzone przez mieszkańców i "zarabiają na siebie", kto będzie weryfikował lokatorów i miał pewność, że ich stać i będą płacić za wynajem. Banda nowych biurw zatrudniona tylko do tego celu. Prywatyzują wszystko, często za bezcen a tu... nosz kurwa.
   3. Już widzę wycene tych mieszkań, których nikt nie chce kupić. Cena rynkowa metra kwadratowego w Warszawie w takiej dzielnicy taka i taka więc tyle należy zapłacić. Nieważne, że mieszkanie od ulicy, nieustawne i na parterze.
   4. A czy przypadkiem niż nie nadciąga i mieszkania najgorsze będzie trudniej wynająć.

   Znowu okrężną drogą. Może sami deweloperzy mogliby jakiś program wymyślić jeżeli mieszkania im nie schodzą. Może mogliby sprzedawać 25% z możliwością kupna dodatkowych 75% w przyszłości, a pozostałą część pobierać opłatę. A zapomniałem u nas się nie da.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mariusz30: U nas się nie da ? No przecież wymyślili ... ? ;/ Nie sądzisz chyba że takie głupoty można sobie od tak z kapelusza wymyślać ?

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: Masz rację. Powierz państwu 100 % zarobków. Oni dadzą Ci dach nad głową, do tego dietę cud zwaną ZUS'owską, a w gratisie pobudują Ci ze trzy "Orliki", dziurawą drogę i wiecznie pusty stadion.

  •  

   pokaż komentarz

   @JasFasola: A nie wpadłeś na to, że ceny wynajmu mieszkań spadną (prawa rynku) i szybciej uzbieram na wpłatę własną?
   @fruity: Jeśli masz wpłatę własną i chcesz kupić nieduże mieszkanie na zadupiu (w promocyjnej cenie 6k za metr) to da radę. Oczywiście w takim przypadku rata nie będzie wynosiła 1,5k

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: Trzeba bylo ruszyc glowa to moze ty tez bys jezdzil S klasa. Ci ludzie (w wiekszosci) uczciwie zapracowali na te mieszkania i nie masz prawa im nic zarzucac cebulaku. Jak sie nie podoba to idz do lasu w szalasie mieszkac za darmo.

  •  
   L........a

   +2

   pokaż komentarz

   @ipkis123: @ipkis123: Minusują Cię oddziały Krula a piszesz z sensem. Różnica jest taka że Ty uwzględniasz obecną sytuację i system gospodarczy a oni widzą to co chcieli by widzieć.

   @mwk2009: Proszę Cię, daruj sobie te teksty. Dobrze wiesz że do s-klasse w tym kraju uczciwie dojść mogą naprawdę nieliczni.

  •  
   l.....k

   -4

   pokaż komentarz

   @JasFasola:

   "Korwinizuję" teraz, ale czemu państwo nie mogło by się tak po prostu odpierdoIić od naszych pieniędzy,nie wprowadzać żadnych nowych urojonych pomysłów i wreszcie pozwolić ludziom na spokojne życie bez swojego pośrednictwa w każdym aspekcie życia ?
   Gdyby się państwo odp%%#@?%iło to byś płacił teraz 150 zł za neostradę 1Mb

  •  

   pokaż komentarz

   @LaTuaOmbra: Ci nieliczni zapewne handlują narkotykami ? Czy może to ci którzy znajdują się bliżej cycka/koryta ( niepotrzebne skreślić ) ?

  •  
   L........a

   -10

   pokaż komentarz

   @JasFasola: Ci nieliczni to np. ludzie jak właściciele hurtowni które były obok firmy w której w Polsce pracowałem parę lat temu. Płacili pracownikom po 1200zł brutto za ciężką pracę a sami jeździli s-klasse i kupowali kilka mieszkań.

   Ja wiem że kapitalizm ale to jest po prostu sk@@#ysyństwo i nie przekonasz mnie że jest inaczej.

  •  
   t.....6 via iOS

   +1

   pokaż komentarz

   @LaTuaOmbra: To czemu ci pracownicy sami nie otworzyli hurtowni skoro to taka lekka i łatwa praca. Mogliby oddawać swoje zyski biednym pracownikom, w końcu ich praca jest wiecej warta niż 1200.

  •  
   L........a via iOS

   -4

   pokaż komentarz

   @thor666: Bo źle się urodzili, z mojej strony koniec dyskusji bo nic nie wiesz o konkretnej sytuacji a jesteś jednym z minusujących fanboyów Krula.

   EOT.

  •  
   t.....6 via iOS

   +2

   pokaż komentarz

   @LaTuaOmbra: Przykro mi, nie trafiłeś z krulem. Też pracowałem kiedyś w fabryce za minimalną i byłem otoczony przez ludzi z takimi poglądami jak Ty. Hurr szef ch?# ja bym to zrobił lepiej durr daj wiecej pieniądza. Nie byli w stanie zrozumieć, że przenoszenie pudełek z miejsca na miejsce nie jest warte wiecej niż te 1200, a wg nich pracownicy biurowi tylko siedzą i piją kawę.

  •  
   L........a via iOS

   -1

   pokaż komentarz

   @thor666: całe życie pracowałem w Polsce za biurkiem, potem jako wspólnik. Tak jak napisałem: teoretyzujesz podstawiając świat pod swój wzór myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale rozumiem tych którzy martwią się o osoby posiadające kilka mieszkań które wynajmują. Benzyna droga a S-Classe pali trochę.

   @ipkis123: Podaj przykład kogokolwiek kto tak ma;] W imię "równości społecznej" okrada się zamożnych, aby dać biedniejszym, współczesny socjalizm. Przecież to jest zwykły bandytyzm, bo my wszyscy robimy zrzutkę na Ciebie, abyś taniej mieszkał..... A za swoje zarobki to podziękuj znowu państwu, które chce Ci dać to mieszkanie do wynajęcia, jak dobrze pójdzie to podatki pójdą w górę, bo muszą się znaleźć, więc może znowu będziesz miał tą samą siłę nabywczą ze swojej pensji, bo więcej im zostawisz w podatkach.
   Jednak to twój wybór.

  •  

   pokaż komentarz

   @LaTuaOmbra: Tu nie ma kapitalizmu jest socjalizm w pełnym słowa tego znaczeniu, ustawianie przetargów pod wybrane firemki, a w urzędach to wszyscy mają bardzo bliski stopień pokrewieństwa co najlepiej widać w małych miejscowościach, nie wspominając już o obciążeniach podatkowych.
   Sam zatrudniam na śmieciówce kilka osób płacę im 3000 zł za pracę ciężką fizyczną w tartaku i jakoś nie są skorzy pędzić do zus-u żeby się samo ubezpieczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: żebyś się nie przeliczył. Ceny może i trochę spadną, chociaż zapewne niewiele bo mieszkań tych nie będzie tak dużo w stosunku do całkowitej ilości mieszkań wynajmowanych, za to w stosunek mieszkań odkupionych do wybudowanych może być już wyższy (bum na mieszkania mamy za sobą i nie tak łatwo je sprzedać) co przełoży się na zwiększenie ich cen (jak się deweloperowi nie uda sprzedać to może liczyć na państwo, wiec nie ma sensu obniżać cen). Może i szybciej uzbierasz daną sumę pieniędzy, ale jak nastąpi wzrost cen na rynku pierwotnym spowodowany tym projektem to może okazać się ona nie wystarczająca. Szczególnie jak chcesz kupować mieszkanie na zadupiu, w promocji 6k za metr. Nie będzie sensu promocji skoro państwo go odkupi bez niej. Czyli generalnie kolejny plan dofinansowania deweloperów za pieniądze podatników.
   Co do osób wynajmujących mieszkania, wiele osób kupuje mieszkanie mieszka w nim i jednocześnie wynajmuje pokoje aby mieć na spłatę kredytu. Ci ludzie też dostaną po kieszeni. W tym momencie stanie się to mniej opłacalne bo 1. mieszkania będą droższe, 2. ceny wynajmu jak wspomniałeś mogą pójść odrobinę w dół.

  •  

   pokaż komentarz

   @qazplm: Większość znajomych wynajmuje mieszkania i wszyscy widzą właściciele max. raz na miesiąc. Właściciel mieszkania w którym mieszkam woli przelewy, widziałem go z pół roku temu. (awizo przyszło). Rząd też nie będzie kupował mieszkań po nie wiadomo jakich cenach. Aby skorzystać z pomocy państwa przy zakupie mieszkania podczas ostatniej akcji trzeba było kupić mieszkanie na kompletnym zadupiu w słabym standardzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: masz racje większość wynajmujących mieszka gdzie indziej ale przypadki wynajmu mieszkania w którym się mieszka nie zdarzają się tak rzadko, mam paru znajomych którzy w ten właśnie sposób spłacają kredyt, ale wiadomo wszystko zależy od lokalizacji i rocznika, no i takie mieszkanie zawsze trudniej wynająć.
   Co do kupowania po nie wiadomo jakich cenach to raczej nie będą one znacznie niższe niż ceny za jakie pójść nie chcą (gdyby było inaczej to deweloperzy wcześniej obniżyliby ceny i je sprzedali), mogą być "obniżone" trochę z racji zakupu "hurtowego" ale na pewno nie będzie to znaczy upust, tym bardziej że daje możliwość sztucznego zawyżenia ceny (skoro państwo "będzie miało na to fundusze" to i tak je kupi. 2. rząd jest mistrzem w marnotrawieniu pieniędzy więc na opłacalny zakup nie ma co liczyć 3. zostanie w to zaangażowana masa ludzi co zwiększy koszta i zmniejszy opłacalność zakupu. 3. wynajem albo nie będzie znacznie tańszy, albo będzie dla wybranych z prostej przyczyny jak dadzą niskie ceny to będzie znacznie więcej chętnych a wtedy albo trafią do kolesiostwa albo zostanie uruchomiona kolejna pieniądzożerna machina do decydowania komu mają przypaść albo 1 i 2.

  •  

   pokaż komentarz

   @qazplm: Masz racje, ogólnie to spodziewam się cen wynajmu o może 10%. Swoją drogą to ciekawe którzy deweloperzy się bardzo dorobią i jak ciężko będzie wynająć "państwowe" mieszkanie. Ja piszę o spadku cen na rynku, ponieważ nawet nie marzę, że załapie się na wynajem "państwowego" mieszkania

 •  

  pokaż komentarz

  Pomysł jest tak abstrakcyjny, że aż się wierzyć nie chce. Kiedy ludzie oczekują, że ceny mieszkań zaczną wracać do normy, nasze wspaniałe Państwo chce "nam pomóc" odkupując od developera mieszkania, które przez lata nikt nie chciał kupić (bo były za drogie, źle wybudowane, w złych lokalizacjach itd...) dzięki pośrednictwu jakiegoś tam Banku. Masarka!
  A kto zapłaci za te mieszkania, które zostaną kupione a nikt ich nie wynajmie? Chyba znowu My...

 •  

  pokaż komentarz

  Interwencyjny skup od deweloperów nieustawnych mieszkań w kiepskich lokalizacjach.

  To powinien być tytuł tego artykułu.

 •  

  pokaż komentarz

  W socjalistycznym Państwie był by to na pewno bardzo dobry pomysł !

  A tak na seria o przekręt w biały dzień i uważam że z kilku powodów:

  1) Ktoś przygotuje ten projekt więc już na tym etapie zniknie część pieniędzy.
  2) Mieszkania będą kupowane za państwowe pieniądze od prywatnych inwestorów, i tutaj chyba jest największe pole do popisu.
  a) Mogą powstawać "specjalne" osiedla tylko po to żeby je wykupić za państwowe pieniądze. Nie muszę chyba dodawać że mogą to być to kiepskie lokalizację i mieszkania robione tanim kosztem bo i tak ktoś je kupi.
  b) Dla kogo to mają być mieszkania ? Dla biednych ? W Polsce jest bardzo dużo biednych ludzi o dochodach 1000 zł (oczywiście na papierze), czyli mieszkania dla kombinatorów.
  c) Jeżeli mieszkania będą kupowane w jakiś normalny sposób to wiadomo że deweloperzy podniosą ceny! Więc jak zwykle stracą na tym uczciwi ludzie którzy chcą się dorobić czegoś własną pracą a nie kombinowaniem.
  d) Przed kombinatorami pewnie wcześniej zamieszkają tam przyjaciele rodziny i znajomi.

  Mam pewien dystans do polityków i ideologów ale coraz bardziej zaczynam popierać JKM.

  •  
   v....r

   -10

   pokaż komentarz

   @wilkor: mimo wszystko zamist narzekac to wez sie do roboty i zarabiaj na swoje mieszkanie bo nie masz pojca jak zle bylo 25 lat temu i jak dobrze mamy dzis tylko masa idiotow ciagle krytykuje jak to zle i jaki to jkm madry

  •  

   pokaż komentarz

   @vestar: Mam 22 lata i od kiedy pamiętam z roku na rok jest gorzej. Mam się podniecać jak jest wspaniale, bo kiedyś, kiedy nie było mnie na tym świecie było gorzej? Co ty odp%@$??@asz?

  •  

   pokaż komentarz

   @vestar: To co napisze pewnie będzie dość kontrowersyjne no ale co tam niech stracę. Z tego co wiem jeśli chodzi o nieruchomości to 25 lat temu nie było tak źle (racja kilka lat trzeba było czekać na mieszkanie - teraz też bo trzeba znaleźć dobra pracę aby dostać kredyt). Pytałem się rodziców jak to było że Oni (obydwoje zawodowe wykształcenie=małe zarobki) kupili dom. Bardzo proste, nie było na co wydawać pieniędzy (tylko alkohol i dancingi - bo innych rzeczy brakowało). Nie muszę chyba dodawać że każdy jakąś tam prace miał.

   Obecnie studiuję więc inwestuje w przyszłość, oraz dorabiam więc nie można powiedzieć że się opitalam. Ale perspektywa tego że opiekuńcze państwo zabierze mi miesięcznie tyle co rata na mieszkanie nie jest zbyt pocieszająca. A może się wku**** na to że część tych pieniędzy pójdzie do prywatnych kieszeni deweloperów i penerów którzy później tam zamieszkają.

  •  

   pokaż komentarz

   @wilkor: @wilkor: wlasnie przez ten dobrobyt do dzis mamy kredyty

Dodany przez:

avatar regiodompl dołączył
158 wykopali 5 zakopali 16.4 tys. wyświetleń
Advertisement