•  

  pokaż komentarz

  Jezus wygonił ze świątyni bankierów i handlarzy biczem bo robili targowisko z Domu Bożego.
  To ja się pytam czym należy wypędzić ze świątyń tych którzy robią z Domu Bożego burdel ?!?!?

  Kościoła katolickiego nie zniszczą wrogowie zewnętrzni - muzułmanie, komuniści czy ateiści. Zniszczą go właśni biskupi i księża. Już zaczęli i strasznie dobrze im idzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny raz watykańscy tytani intelektu kompromitują nasz biedny kraj.

 •  

  pokaż komentarz

  i tu mamy przykład dyskryminacji kościoła w mediach. Nic takiego nie powiedział, choć lewaki chcieliby. Prawdą jest, że gdyby dziecko miało dobry kontakt z rodzicami to by nie ufało obcym, a o każym niebezpieczeństwie by poinformowały starszych i problem byłby mniejszy niż jest. NIE JEST TO USPRAWIEDLIWIENIE PEDOFILÓW, jak uważają półmózgie lewaki, tylko pewien sposób na ochronę dzieci. To tak jak z gwałtami, winowajcą zawsze jest gwałciciel, ale jeżeli ładna dzieczyna, ponętnie ubrana idzie sama po północy przez pusty duży park na np. Pradze to wiadome, że tam jest ryzyko większe, niż gdzie indziej i wiadomo jest, że to gwałciciel gwałci, tak samo jak pedofil 'pedofiluje'. Ale lewaki nigdy nie przepuszczą aby dopiec kościołowi, nawet gdy muszą naginać prawdę lub po prostu kłamać.

  •  
   m....a

   -33

   pokaż komentarz

   @Email007: No i w tym cała rzecz. Taki i tylko taki był sens tej wypowiedzi!

  •  
   t..p

   +61

   pokaż komentarz

   @Email007:

   Dziecko lgnie, ono szuka. I zagubi się samo, i jeszcze drugiego człowieka wciąga

   Kogo ty próbujesz okłamać. Masz cytat z tej wypowiedzi

  •  

   pokaż komentarz

   @Email007: Księża często płaczą, że ich wypowiedź została wyciągnięta z kontekstu. Tutaj masz całą wypowiedź i w kontekście całości należy ją rozpatrywać. Gdyby księżulo poprzestał na tym, że dzieci łatwiej padają ofiarą pedofilów przez kłopoty rodzinne to problemu by nie było. No ale księżulo się zapędził gadając o wciąganiu drugiego człowieka, co w kontekście całości wypowiedzi wygląda na obwinianie dzieci za to, że księża mają problemy z prawem. Było myśleć co się mówi to problemu by nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @Email007: To trzeba dzieci zamykać za pedofilię, nie dorosłych! To było cały czas takie proste!

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz:

   No ale księżulo się zapędził gadając o wciąganiu drugiego człowieka, co w kontekście całości wypowiedzi wygląda na obwinianie dzieci za to, że księża mają problemy z prawem.
   To nie jest tak do końca. Ponieważ większość przypadków pedofilii w kościele to homoseksualizm z dziećmi powyżej 15 roku życia. Nie jest to karane w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   Ponieważ większość przypadków pedofilii w kościele to homoseksualizm z dziećmi powyżej 15 roku życia

   @zyd_urojony: Potrzebne źródło.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   o tak jak z gwałtami, winowajcą zawsze jest gwałciciel, ale jeżeli ładna dzieczyna, ponętnie ubrana idzie sama po północy przez pusty duży park na np. Pradze to wiadome, że tam jest ryzyko większe, niż gdzie indziej i wiadomo jest, że to gwałciciel gwałci, tak samo jak pedofil 'pedofiluje'. Ale lewaki nigdy nie przepuszczą aby dopiec kościołowi, nawet gdy muszą naginać prawdę lub po prostu kłamać.

   @Email007: Aha, czyli kobiety powinny łazić jak burkach, żeby nie prowokować gwałcicieli? Jak widać, katoli od muslimów różni niewiele.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak widać, katoli od muslimów różni niewiele.

   @Zenon_Zabawny: A to nie oczywiste: zarówno "katol" jaki i człowiek to ten sam gatunek: łączy ich prawie wszystko, a dzieli tylko wychowanie. Determinują ich zachowanie te same popędy. Ty z kolei powinieneś dostrzec, że pewne zachowania zmniejszają lub zwiększają ryzyko stania się ofiarą. Nie umniejszają winy sprawcy, ale jak najbardziej można wpisywać je do poradnika "jak nie dać się zgwałcić". Gdyby ktokolwiek był takim poradnikiem zainteresowany, ale to inna sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @trup: nikogo okłamać, arcybiskup miał na myśli to co ja powiedziałem, poza tym przeprosił i sprostował, ale tego dostrzec już nie łaska
   @zwirz: no przyznam ci rację w tym, że faktycznie się zapędził, ale właśnie zapędził a nie usprawiedliwiał pedofilów, gdyby tak było nie wycofywałby od razu tego konkretnego zdania
   @Zenon_Zabawny: a ciebie różni od przeciętnego to że jesteś nieprzeciętnie głupi, napisałem specjalnie z dużych liter że to zawsze wina gwałcicielów, a faktem jest, że gwałty zdarzają się znacznie częściej w parkach o północy niż pod Pałacem Kultury o 10 rano, chcesz temu nadal zaprzeczać?

  •  
   t..p

   +9

   pokaż komentarz

   @Email007: zawsze mnie to zadziwia. Człowiek pisze takie rzeczy które przeczą logice, a jeszcze innych wyzwie od durni.

   Ps. Naucz się pisać po Polsku, bo aż w oczy bolą jak się na to patrzy

  •  

   pokaż komentarz

   @Email007: I co to niby zmienia? Każda kobieta ma prawo paradować w minispódniczce gdzie chce i i o której chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Zabawny: no pewnie, że ma prawo, ale jak zostanie zgwałcona, to czy kogoś to będzie interesowało?

  •  

   pokaż komentarz

   @Email007: Nie przejmuj się minusami jakie dostajesz, na wykopie jest po prostu czas na minusowanie Kościoła i tyle. O ironio! dopiero co kilka miesięcy temu ludzie uciekali z wykopu lamentując że narodowcy i katolicy opanowali wykopalisko, a tu zwrot 180'.
   Mnie nawet pocieszyły nagłówki zagranicznych gazet bo były bliżej sensu wypowiedzi tego biskupa niż opis znaleziska i cały wątek na wykopie, sugerujący że biskup usprawiedliwia pedofili albo zwala winę na dzieci.

   "Niewłaściwa postawa często WYZWALA SIĘ, kiedy dziecko szuka miłości" - abp Michalik
   Kurna, jak ktoś tu widzi usprawiedliwianie pedofilii to ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

   "W Polsce to temat tabu" -Gazeta Wyborcza
   wszystkie media trąbią o temacie, tysiące rozmów i postów na forach, a oni to nazywają tabu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Zabawny:
   W każdym mieście są dzielnice, po których lepiej się nie szwędać po zmroku, czy to się komuś nie podoba czy nie. I są np. dzielnice w który kibicuje się drużynie A, dlatego łażenie w szaliku drużyny B, to proszenie się o kłopoty.
   Nie mam prawa chodzić w szaliku drużyny B? Oczywiście że mam. Ale szansa, że dostane wp!$?$#@ wzrasta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tymbarkus: oczywiscie! dlatego jeżeli jesteś dzieckiem z rozbitej rodziny, to nie zapuszczaj się do kościoła, bo możesz zostać zgwałcony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Zabawny: dokładnie kobieta powinna móc chodzić ulicą nawet nago i nie powinna stać się jej krzywda. Takiemu który gwałci trzeba uciąć siura albo od razu kawałek ołowiu i problem z głowy

  •  

   pokaż komentarz

   Ps. Naucz się pisać po Polsku, bo aż w oczy bolą jak się na to patrzy

   @trup: Potrafisz używać innych "argumentów" niż tych, które odwołują się do ortografii oponenta?

   pokaż spoiler Sam popełniłeś dwa błędy ortograficzne i jeden interpunkcyjny w zacytowanym przeze mnie zdaniu...

  •  
   b......s

   +3

   pokaż komentarz

   choć lewaki chcieliby

   @Email007: Jak już Terlikowski (przypomnę - największy LEWAK w tym kraju) twierdzi, że Michalik p?@#%@#nął głupotę, to coś musi być na rzeczy :)

  •  
   O.........c

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   arcybiskup miał na myśli to co ja powiedziałem, poza tym przeprosił i sprostował, ale tego dostrzec już nie łaska
   @Email007: Facet miał na myśli to co powiedział. Nie przeprosił za wybielanie pedofilów w sutannach kosztem dzieci, tylko za jakieś nieporozumienie. Sprostował pod naciskiem opinii publicznej - zacne - ale nadal brzydzi jego sposób przerzucania odpowiedzialności na dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @matips: Mogłoby by to jeszcze ujść odnośnie kobiet, które są bądź co bądź dorosłe i wiedzą o co kaman. No ale stary, wybacz, dzieci nie mogą wiedzieć co zwiększa lub zmniejsza szanse na to że zostaną zgwałcone.

  •  

   pokaż komentarz

   @arkudaki1: no właśnie dzieci nie wiedzą, dlatego poprzedni tekst dotyczył rodziców i to rodziców się czepiałem, a nie dzieci. Akurat winni są oczywiście pedofile, rodzice dzieci często w jakiś sposób zaniedbują, a same dzieci, choć najbardziej niewinne, to one niestety obrywają.

 •  

  pokaż komentarz

  Hehe chciał dziadyga zabłysnąć to teraz cały świat o nim usłyszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) patron pedofilów rośnie na naszych oczach ;)