•  

  pokaż komentarz

  Nagrywać lekcje tak, ale kamerą - nie telefonem komórkowym.

 •  

  pokaż komentarz

  A mnie się wydaję, że uczniowie powinni się na lekcjach przede wszystkim uczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   na niektórych lekcjach niestety nie da się, bo najzwyczajniej w świecie nauczyciel nie jest stworzony do tego zawodu i nie potrafi zainteresować swoim przedmiotem - wręcz zniechęca do niego.

  •  

   pokaż komentarz

   @biuna, ale to nie jest powód żeby dać uczniom możliwość legalnego nagrywania lekcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @czarofnick, a dlaczego zakazać? nie dać możliwości nagrania lekcji? Jak twierdzisz "legalnego"...

  •  

   pokaż komentarz

   @linkowykopywacz, nie jestem za tym żeby zakazać, ale chciałbyś potem siebie oglądać w Internecie, na dodatek po kilku przeróbkach?

  •  

   pokaż komentarz

   @czarofnick ale czemu zakazywać?
   po 1 w momencie w którym nauczyciel jest dobrym nauczycielem, nagrywanie lekcji raczej miejsca mieć nie będzie
   po 2 gdy nauczyciel ewidentnie nie nadaje się do tego zawodu może to być jakiś materiał, który pomoże w 'pozbyciu się' go
   po 3 gdy na komórce zostanie nagrany jak ktoś tam wyżej wspomniał 'gwałt' na koleżance jest to również materiał dla prokuratury
   po 4 gdy nagranie ośmiesza nauczyciela jest to wina nauczyciela. NIGDY w swojej kadencji bycia uczennicą nie spotkałam się z sytuacją aby nauczyciel, który jest w porządku wobec uczniów był przez nich w jakikolwiek sposób gnębiony

   nie wiem, ja widzę same plusy..

  •  

   pokaż komentarz

   @biuna
   1.Jak to dobrym? A co to ma do rzeczy?
   2.Gdy się ktoś do zawodu nie nadaję, to się go nie przyjmuje.
   3.To żaden argument. Równie dobrze, można by z zakazem ''używania komórek'' nagrać gwałt.
   4.Nie każdy chce być nagrywany. Poza tym, co to za głupi pomysł? Nie znacie młodzieży? Myślicie, że będą tylko nagrywać?
   Trochę w szkole dyscypliny by się przydało. Niedługo pozwolimy uczniom uprawiać seks na ławkach!Bo ten zakaz przecież ogranicza ich wolność!

  •  

   pokaż komentarz

   @czarofnick: 1. Jeżeli nagranie zostanie przerobione w celu ośmieszenia danej osoby - prokuratura. (tak czy inaczej mogą nagrać) 2. Jeżeli jest się dobrym nauczycielem/wykładowcą i ma się dystans do swoich dziwnych zachowań, to dlaczego się bać upublicznienia nagrania? Czy taka osoba robi coś nie tak? Boi się oceny? W Polsce się przyjęło że nauczyciel ocenia, ale nauczyciela już niewolno... dlaczego niewolno?

  •  

   pokaż komentarz

   @Sam-kun
   1. http://www.sjp.pl/co/dobry
   2. Proszę Cię. Nigdy nie trafiłeś na nauczyciela, którego powołaniem na pewno nie było bycie nauczycielem? jeśli tak, to szczerze zazdroszczę.
   3. Ale wtedy jeśli jest zakaz nagrywania to w momencie ujawnienia tego delikwent nagrywający może zostać pociągnięty do odpowiedzialności, bo przecież też złamał prawo.
   4. Nauczyciel jest osobą publiczną. I nie piszę tego, bo tam tak jest napisane tylko moja rodzicielka nauczycielką jest. Masz rację dyscypliny - gdyby ta dyscyplina była, nagrywanie lekcji nie byłoby problemem, bo uczniowie mieliby jasno w główkach ułożone co im wolno, a czego nie.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy zabronią nagrywania czy też nie, uczniowie jeśli będą chcieli nagrywać i tak to zrobią. Nasza dyskusja i tak do niczego nie doprowadzi. Ja zostanę przy swoim zdaniu. Szkoła to nie jest jakieś zoo, ale powoli ku temu zmierza.

   @biuna, moja też jest, więc i Ty i ja wiemy jak to wygląda "od kuchni".

  •  

   pokaż komentarz

   @czarofnick
   > Szkoła to nie jest jakieś zoo, ale powoli ku temu zmierza.

   Hmm, a czy to jest wina tylko i wyłącznie uczniów? Czy także nauczycieli, którzy pełni są wszelkiego rodzaju przyzwyczajeń i zamknięci na nowoczesność, zmianę, na ocenę ze strony uczniów?

   Oczywicie trzeba też wziąć pod uwagę powstanie gimnazjów, które było, jak się okazuje dużym błędem:/

  •  

   pokaż komentarz

   2. Oczywiście, że natrafiłem. I to ile razy...
   3.Pociągnięty do odpowiedzialności przez nauczyciela, który tam był?Jak nauczyciel jest w klasie, to do molestowania nie dojdzie.Poza tym, skoro nagrał dowód molestowania, to można mu karę odpuścić.
   4. W jednym się zgadzamy - nie ma w Polskich (pff, w Londyńskich także - coś o tym wiem) dyscypliny. Pozwalanie na używanie telefonu na lekcjach nie polepszy w takim razie sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @linkowykopywacz
   EoT i to nie z powodu braku argumentów. Jak napisałem wyżej, nasza dyskusja do niczego nie doprowadzi. Ciekawi mnie tylko czemu uważasz, że gimnazja są błędem? Moim zdaniem zapewniają większą integracje, niż podstawówki poprzednio w których uczniowie siedzieli przez 8 lat w jednej szkole, praktycznie w tym samym towarzystwie - dotyczyło to głównie wsi.

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepszych nauczycieli powinni nagrywać! O tym mówił między innymi Bill Gates http://mindblowing.pl/?p=215

  •  

   pokaż komentarz

   I ma racje w tym co mówi, sam korzystałem z materiałów które były nagrywane podczas szkoleń, jest to najlepszy sposób do tego żeby kolejne wykłady prowadzić lepiej, nie popełniać błędów. Ale sporej części ludzi "uczących" się nie przekona, oni maja rację, jedyną słuszną rację, a jak spróbujesz im wytknąć błąd to cię "zjedzą"... I to jest chyba największy problem z komórkami, a nie to że będą wykorzystywane w niewłaściwy sposób:/

 •  
  D......G

  +2

  pokaż komentarz

  Kurde czasy się zmieniają. Nagrywanie lekcji na komórki, laptopy zamiast książek. Niedługo pewnie wideokonferencje i nikt nie będzie chodził do szkoły xd

  •  

   pokaż komentarz

   Czasy się zmieniają i szkoła też powinna się zmieniać, jakiś czas temu był wykop na temat laptopów które otrzymały dzieci w jakieś podstawówce i to są zmiany na plus. Mimo że może nam się wydawać że zawsze powinno być tak jak za czasów naszej nauki w szkole, to zmiany są potrzebne. My nie mieliśmy dostępu do takiej ilości wiedzy jak teraz daje internet, trzeba tylko uczyć właściwego i skutecznego jej wykorzystania.

   Są opinie że coraz mniej się czyta (głównie długie teksty - było coś na ten temat na wykopie), ale coś za coś, przy dostępie do tak ogromnej ilości informacji musimy nauczyć się wybierać, segregować i właściwie przyswajać wiedzę...

   Komórki w szkołach? Jak najbardziej, to że są też wykorzystywane w sposób negatywny, no cóż, każdy kij ma dwa końce. Jestem instruktorem pierwszej pomocy, jak szkolimy nauczycieli (program Ratujemy i Uczymy Ratować WOŚP) mówimy o tym jak ważne jest szybkie powiadomienie właściwych służb i że warto nauczyć tego dzieci (które, jak można zaobserwować po ostatnio coraz częstszych informacjach w mediach, radzą sobie z tym doskonale). Tylko jak mają wezwać gdy coś się wydarzy w szkole, w drodze do szkoły, jak zakazuje im się używać telefony?

   Nagranie lekcji na komórce też ma plusy, wiadomo że trzeba robić notatki, ale podczas nauki w domu myślę że to wielu osobom by pomogło w przyswojeniu wiedzy, zapamiętaniu.

 •  

  pokaż komentarz

  Nauczyciel, to nauczyciel a nie aktor. Pomimo że jeszcze jestem w szkole, i noszę telefon takie żeczy przestały mnie bawić.