•  

  pokaż komentarz

  autentycznie nieomal się popłakałem czytając ten opis. Skąd się bierze takie podludzkie ścierwo, będące w stanie skatować niewinne zwierzę?

  •  

   pokaż komentarz

   z tego samego łona, z którego wzięli się naziści, czerwoni khmerzy, afrykańscy wataszkowie i Fritzl.
   Witamy na Ziemii, planecie zamieszkanej przez Ludzi

   Tak, jest to straszne. Tak, to zwyrodnialcy. Ale zawsze mnie zastanawia skąd to udawane zdziwienie jakby ktoś 10 lat w pustelni spędził i świata nie widział.

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz jest halo jak się zwierzaka skatuje .. a dawniej ludzi na pale nabijali, wsadzali rozżażone pręty w odbyt, odcinali członki, kopali, zabijali i wszystko było ok, bo przeważnie pretekstem było coś z wiary lub ideologia jakieś pop$%%!$#ca. Naprawdę jest to smutne, że tak potraktowano tego zwierzaka, ale przestańcie już z tą podłością i innymi określeniami. My także jesteśmy zwierzętami .. troszke lepszymi, acz bardziej zdegenerowanymi.

   Edit: damastah mnie uprzedził ...

  •  

   pokaż komentarz

   no ja tylko podałem co ciekawsze przykłady z tylko ostatniego stulecia.

 •  

  pokaż komentarz

  ludzie naprawde mają pomysły,sama bym sprawcy kość w dupe wsadziła ale od mamuta

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawa fantazja, muszę przyznać. Często przychodzą Ci do głowy takie rzeczy? Przyznam, że rzadko spotykam kobiety, które wybrałyby taki rodzaj kary.
   I znowu się zacznie, kolejna lektura waszych chorych pomysłów z pewnością będzie interesująca. Lubię kino gore.

   A tak poważnie, oprawcy zasługują na więzienie i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   "...sama bym sprawcy kość w dupe wsadziła ale od mamuta"

   Mamuty wyginęły dawno, dawno temu... i ze znalezieniem takowej kości myślę iż byłby problem...

  •  
   m.......6

   +21

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Elaviart - na więzienie??? Żeby degeneraci z moich podatków mieli wakacje i wyszli jeszcze bardziej zdegenerowani?? Obciąć im po jednej łąpie i już - kara tania i skuteczna.

   Skoro te s.k.u.r.wiele psa tak potraktowały to i człowieka mogą podobnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście, że więzienie, bo nie jestem idiotą krzyczącym "oko za oko!", a właściwie "oko człowieka za oko psa!". Pojawia się wykop, w którym student zamordował i poćwiartował prostytutkę i nic, spokój. Pojawia się wykop w którym ktoś znęcał się nad zwierzęciem, a wy chcecie im ręce odcinać, może od razu kara śmierci, bo biedny piesek znaczy dla was więcej niż człowiek i morderców macie w dupie?
   Nie podoba Ci się, że będą siedzieć za Twoje pieniądze to przestań płacić podatki. Na szczęście jeszcze długo nie cofniemy się do czasów kodeksu Hammurabiego i żądny krwi litościwy dla zwierząt motłoch może co najwyżej po cichutku snuć chore fantazje.

   Więzienie i nadzór psychologa, żeby zbadać podłoże takiego zachowania i ewentualne leczenie, jeśli byłoby wymagane, to wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   zaraz na allegro ktoś wystawi na sprzedaz kość mamuta w dobrej cenie

  •  

   pokaż komentarz

   Elaviart, stawiasz jedno życie nad drugie tylko dlatego, że solidaryzujesz się ze swoim gatunkiem, który wyrządza największe zło na świecie (zanieczyszczenia, morderstwa, znęcanie, sadyzm, etc.). dla zaspokojenia własnych rządz i zachcianek.
   Pamiętaj, pies to nie zabwka, z którą można robić to co się zechce tylko dlatego, że jest twoją własnością i nie rozumie, dlaczego wyrządza się jej krzywdę, mimo bezgranicznej i dozgonnej wierności wobec człowieka.

   Jeśli od takiego człowieka nie można oczekiwać empatii i współczucia, to stawianie życia tego człowieka nad życie psa świadczy jedynie o znieczulicy.

   Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   Kolejny raz trzeba zwrócić uwagę na to, że bardzo mało zwierząt (jeśli nie żadne) zabija, żeby zaspokoić swoje chore fantazje / dla zabawy, ale po to, by zaspokoić głód. Poza tym zwierzęta są praktycznie bezbronne i w większości wypadków nic takiemu człowiekowi nie zawiniły. Z kolei ludzie mogą się pozabijać w wyniku jakichś kłotni (niekoniecznie podczas libacji), pod wpływem złości, zazdrości itp. Dodatkowo, gdy np. mąż znęca się nad żoną, ta, chociaż o wiele słabsza fizycznie, może chwycić chociażby za nóż, a skatowany pies czy jakiekolwiek inne głodzone zwierzę co zrobi?

   Osobiście nie rozumiem, czemu za zabicie lub znęcanie się nad niewinnym, bezbronnym żywym stworzeniem, kara nie miałyby być taka sam, jak za to samo tylko wobec człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @karmazynowa . Wszadzeniem kości w d.upę właściciela nie pomożesz psu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki, dziękuję za uświadomienie mnie, że zwierzę to nie zabawka, ale zrobili to moi rodzice już kupę czasu temu ;)
   Kocham zwierzęta i szanuję je, ale nie widzę powodu dla którego miałbym się po pierwsze zniżać do poziomu sprawców tego zdarzenia, po drugi stać się zwierzęciem, które potrafi zabić innego osobnika walcząc o samicę lub okaleczyć/zabić osobnika w stadzie, które stanie mu na drodze do objęcie panowania nad grupą. Z tym, że potraficie uznać te zachowania za efekt naturalnego instynktu zwierzęcia i to jest dobre. Ale nie potraficie dojść do wniosku, że właśnie brak tego naturalnego instynktu, który nie ukrywajmy jest dosyć okrutny (młode ptaki zabijające swojego rówieśnika aby uzyskać więcej pożywienia) odróżnia nas od zwierząt i sprawia, że to my żyjemy w społeczeństwie i jesteśmy istotami myślącymi. Zostałem zaminusowany za to, że uważam się za cywilizowanego człowieka i nie widzę powodu dla którego zwierzę powinno być traktowane na równi z człowiekiem. Może ty mi wytłumaczysz? Dlatego, że odczuwa ból? Dlatego, że oddycha? W takim razie nie wiem czemu wszyscy nie jesteśmy wegetarianami, wiesz jakimi świetnymi i mądrymi zwierzętami są świnie? Przejdź się na najbliższą farmę i sam się przekonaj.
   Jesteście hipokrytami, twierdząc, że za znęcanie się nad psem powinno się znęcać nad człowiekiem, a codziennie jedząc mięso.
   @Shotgun - nie jestem biologiem, ale pierwszy przykład - Orki bawiące się ofiarami i zadające im cierpienie dla zabawy. Nawet nie wiesz jaki mają z tego ubaw.

   Wasza chora złość wynika tylko z tego, że kochacie psy, sami pewnie takie macie i nie potraficie obiektywnie na to spojrzeć. A potem i tak zastawicie pułapki na myszy, będziecie chcieli zabić kreta który rozkopał wam grządki a na obiad zatopicie zęby w pysznym mięsie martwego zwierzęcia. A i pogłaszczecie psa na dobranoc, bo przecież uważacie, że zwierzęta zasługują na takie same traktowanie jak człowiek.

   Moje stanowisko nie próbuje usprawiedliwić sprawców. Dalej uważam, że za znęcanie się nad zwierzętami powinny być stosowane wysokie kary pozbawienia wolności i nadzór psychologa. Bez wsadzania w dupę kości dinozaura i odcinaniu penisów...

  •  

   pokaż komentarz

   Ależ oczywiście, że kara dla zabójcy człowieka a kogoś kto tak potrafi skatować zwierze powinna być inna.

   Dla przytoczonego studenta przy 100% udowodnieniu winy sznur lub kula w łeb. W razie wątpliwości więzienie.

   Dla oprawców psa ucięcie ręki... w razie wątpliwości więzienie.

   Oczywiście więzienie nie w takiej formie jak obecne "pensjonaty"...

  •  

   pokaż komentarz

   kolejny co twierdzi, że do naszego więzienia to na wakacje się idzie...
   Tak wogóle to w "razie watpliwości" sie ludzi nie skazuje, tylko uniewinnia.

   "Kurcze jestem pewien, że zabiłeś, ale mam wątpliwości... na wszelki wypadek trafisz do więzienia" - A mógł zabić! ot dobrodziej

  •  

   pokaż komentarz

   Ucięcie ręki, super, utniesz mu rękę, poczujesz się lepiej? A w czym tym psu pomożesz? On nie poczuje się lepiej, jedynie ty, bo zaspokoisz swoją żądzę zemsty.

   Polskie więzienia to pensjonaty? Byłeś kiedykolwiek w jakimś? Pewnie nie wytrzymałbyś tygodnia. Ale nie ma to jak narzekać na wszystko, skoro wszyscy tak robią, nie? Po co się znać i w ogóle...

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart
   Co do orek, to tak naprawdę nie znalazłem konkretnych, rzeczowych informacji na ten temat, sam filmik to dla mnie za mało (w którym zresztą na kilka/kilkanaście róznych sposobów polowania na foki, tylko w jednym przypadku, atakowane zwierzę zostaje podrzucone w powietrze - może tej orce akurat wypadła z paszczy :) ). Jeśli masz jakieś dobre źródło, byłbym wdzięczny za namiary, bo teraz to znajdziesz tylko informacje o durnych "Orkach" (z książek i gier), a o zwięrzętach niewiele.

   Nawet jeśli się to potwierdzi, mamy dopiero 1 gatunek.

   A co do Twojej powyższej wypowiedzi, to ucięcie rąk w zdecydowany sposób uniemożliwi takiemy delikwentowi chociażby ponowne wsadzenie napotkanemu zwierzęciu kości w odbyt.

  •  

   pokaż komentarz

   O Orkach dawno słyszałem, chyba na Animal planet. Mam wymieniać gatunki, które nie zabijają tylko po to, żeby się pożywić? Przecież tego jest masa, walczące o samicę jaszczurki, niektóre jeleniowate, nosorożce które bardzo często robią sobie krzywdę podczas sprzeczek, goryle i niedźwiedzie wypędzające swoich pobratymców ze stada, to wszystko nie są walki o przetrwanie i mogą się skończyć śmiercią. Niemal wszystkie ptaki, które potrafią jako pisklęta zabić swoje słabsze rodzeństwo, które i tak by nie przeżyło, tylko po to, żeby jedzenia było odrobinę więcej.

   Idąc twoim tokiem rozumowania, jesteś za uśmierceniem wszystkich osób które zabijają zwierzęta po to żeby je zjeść, myśliwych którzy strzelają do zwierząt w celu uzyskania mięsa, skór, bądź też w celu ograniczania liczebności populacji? Przecież człowiek może w dzisiejszych czasach doskonale się bez tego wszystkiego obejść, więc zabijamy zwierzęta właściwie dla własnego widzi mi się. A tępienie myszy, które przecież też chcą żyć, a gdzie mają zdobywać pożywienie jeśli nie wśród naszych zapasów? To wszystko ssaki, które czują ból i to co się z nimi dzieje, nie rusza Cię to?
   Obcięcie rąk, jesteście nie normalni. A jeśli gość jest chory psychicznie i po wyleczeniu może spokojnie żyć w społeczeństwie?

  •  

   pokaż komentarz

   jak już kontynuujemy ten wątek
   daj kiciusiowi mysz a zobaczysz jak się nią zacznie bawić zanim ja wreszcie zabije.

   ...a kolesiowi bez rąk trzebaby płacic rente za inwalidztwo, czego oczywiście także byś zabronił. Pozatym myślę że kara "trochę" nieadekwatna do czynu.

  •  

   pokaż komentarz

   ^ mój pies raz wykopał gniazdo myszy polnych , ta bestia zagryzła całą rodzinę wcześniej bawiąc się nimi jak piłeczkami, damn nature , you're scary!

  •  

   pokaż komentarz

   Elaviart:"Ale nie potraficie dojść do wniosku, że właśnie brak tego naturalnego instynktu, który nie ukrywajmy jest dosyć okrutny (młode ptaki zabijające swojego rówieśnika aby uzyskać więcej pożywienia) (...) Może ty mi wytłumaczysz?"
   Przepraszam kolegę, ale muszę stwierdzić, iż dochodzisz opacznie do błędnych wniosków.
   Otóż każdy z nas ma instynkt, który w nas się budzi (musi być określony bodziec) i wymusza na nas pewne zachowania (zabójstwa, gwałty, sadyzm.). Spójrz wstecz na dzieje ludzkości, , poczytaj gazety, weź książkę do historii. Człowiek jest zdolny do wszystkiego co nie jest ograniczone jedynie przez jego (również patologiczną) fantazję i kreatywność.

   Elaviart:"właśnie brak tego naturalnego instynktu (...) odróżnia nas od zwierząt i sprawia, że to my żyjemy w społeczeństwie i jesteśmy istotami myślącymi."
   Otóż zwierzęta żyją również w Hordach (na wzór społeczeństwa/społeczności), w której istnieje hierarchia. Czy taki układ uporządkowany według kryterium ważności w gromadzie nie świadczy już o istotach myślących? Czy posługiwaniem się narzędźmi przez ptaka lub małpy nie kwalifikuje ich jako istoty myślące? Czy może myślenie oznacza jedynie rozumowanie na poziomie człowieka? A może człowiek jest tak ograniczony, skoro nie może pojąć sposobu rozumowania zwierząt, co mogłoby świadczyc, że człowiek nie jest istotą myślącą.

   Elaviart:"Zostałem zaminusowany za to, że uważam się za cywilizowanego człowieka i nie widzę powodu dla którego zwierzę powinno być traktowane na równi z człowiekiem. (...) Dlatego, że odczuwa ból? Dlatego, że oddycha? W takim razie nie wiem czemu wszyscy nie jesteśmy wegetarianami, wiesz jakimi świetnymi i mądrymi zwierzętami są świnie?"
   Mam wrażenie, że prowadzisz jakąś erystykę na wzór Schopenhauera.
   Nikt ci nie każe traktować zwierzęcia jak człowieka, bo nie każde zwierzę jest człowiekiem.
   Wystarczy, że nie będziesz traktować je przedmiotowo.

   Elaviart:"Jesteście hipokrytami, twierdząc, że za znęcanie się nad psem powinno się znęcać nad człowiekiem, a codziennie jedząc mięso. "
   Zadać cierpienie, tylko dlatego, żeby mieć z tego czystą przyjemność jest czymś innym jak zaspokojenie głodu. Wrzucasz dwa pojęcia do jednego worka, a szkoda, bo taki sposób dialogu prowadzi do niczego.

   Elaviart:"@Shotgun - nie jestem biologiem, ale pierwszy przykład - Orki bawiące się ofiarami i zadające im cierpienie dla zabawy. Nawet nie wiesz jaki mają z tego ubaw."
   Czyżbyś oczekiwał od zwierzęcia empatię ?? To tak jakbyś stawiał zwierzę na równi z człowiekiem, a przecież uważasz się za cywilizowanego człowieka!

   Niestety dalszy dialog z tobą nie jest godny prowadzenia, gdyż próbujesz obalać jedną tezę obalając inną tezę (to jest kuriozalne), i do tego poruszasz różne wątki robiąc z tego mish-mash. A główny temat idzie na ubocze robiąc z dyskusji niepotrzebny spór.

   Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki, "Nikt ci nie każe traktować zwierzęcia jak człowieka, bo nie każde zwierzę jest człowiekiem.
   Wystarczy, że nie będziesz traktować je przedmiotowo."
   Nie próbuję, chodzi mi o nieadekwatny wybór kary do popełnionego czynu. Uważam, że traktowanie znęcających się nad zwierzęciem w ten sam sposób (znęcając się nad nimi) jest grubą przesadą i tylko do tego zmierzam w tej dyskusji.
   Przykłady zwierząt jakie przytoczyłem jest odpowiedzią na stwierdzenie, że zwierzęta zabijają tylko i wyłącznie żeby zdobyć pożywienie lub przetrwać i nie ma w tym okrucieństwa i znęcania się.

   "Czyżbyś oczekiwał od zwierzęcia empatię ?? To tak jakbyś stawiał zwierzę na równi z człowiekiem, a przecież uważasz się za cywilizowanego człowieka!"
   Nie oczekuję tego, dlatego, że nie stawiam człowieka na równi ze zwierzęciem. Nigdzie tego nie napisałem. Przykład przedstawiłem osobom które tak uważają.

   Szkoda, że rezygnujesz z dyskusji, lubię gdy prowadzę ją z osobą, która ma coś do powiedzenia, poza pienieniem się i daniem mi minusa.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie, zamiast zastanawiać się co takiemu sprawcy wsadzić w dupe, może ktoś popytałby znajomych, którzy mogli by psiaka przygarnąć. To mu bardziej pomoże, niż wylewanie jadu nawzajem.
   A może psiak po prostu wpadł pod samochód i się gdzieś błąkał. Psy ciężko trawią kości z kurczaka. Wiadomość zalatuje "Faktem", gdzie w Polsce ciekawy jestem jest "cmentarne składowisko odpadów"? Może przy ulicy Cmentarnej w Zabrzu bądź Tarnowie.
   Niemniej jednak piesek zasługuje na opieke, kontakt jest podany w linku. I to było mam nadzieje intencją wykopującego.

  •  
   a....a

   -1

   pokaż komentarz

   "bo biedny piesek znaczy dla was więcej niż człowiek i morderców macie w dupie?"

   evercośtam jak dla mnie to zwierze, które samo się nie obroni jest o wiele więcej warte niż człowiek który zabija drugiego i znęca się nad żywymi istotami. Jeśli miałes kiedykolwiek psa w domu, to powinieneś wiedzieć o czym piszę.

  •  

   pokaż komentarz

   Ta, już widzę jak obcinacie swojemu dziecku ręce bo włożyło psu kość pod ogon.

   Zadać cierpienie, tylko dlatego, żeby mieć z tego czystą przyjemność jest czymś innym jak zaspokojenie głodu. Wrzucasz dwa pojęcia do jednego worka, a szkoda, bo taki sposób dialogu prowadzi do niczego.

   Praca mózgu i odczuwanie emocji jest tym samym co zaspokajanie głodu, czyli walką o przetrwanie. Jeżeli już mowa o szczęściu to człowiek musi cały czas podejmować działania które produkują dopaminę i inne hormony, bez dopaminy jest tylko depresja.
   Żeby nasze rozbudowane mózgi do czegoś się przydały potrzebują informacji do przetwarzania, wiarygodnych informacji, po to aby stworzyć wiarygodny model świata - czym jest lepszy tym większe szanse przetrwania i potomstwo.
   Człowiek może zabijać więc dla samych informacji, gdyż tylko zdolność ich obróbki daje mu przewagę nad drapieżnikami. Emocje to nasz system administracji danymi, możemy danym przypinać nasze wewnętrzne etykiety - tutaj rozwiązanie "techniczne" grają drugorzędna rolę.
   Nauka opiera się na łączenie faktów w większą całości i stara się tłumaczyć to, co ty nazywasz wrzucaniem dwóch pojęć do jednego worka.

  •  

   pokaż komentarz

   @damastah

   a słyszałeś dziecko drogie kiedyś o procesie poszlakowym ?? to q$#! poczytaj trochę synku...

  •  

   pokaż komentarz

   synka to kolega niech lepiej pilnuje żeby zwierząt nie dręczył

  •  

   pokaż komentarz

   @ak0nia, nie umiesz napisać nicku osoby do której się zwracasz to nie odzywaj się wcale. Poza tym, twoje zdanie jest tak subiektywne, że nie warto zaprzątać sobie nim głowy. Tym bardziej, że mówimy o rzeczach poważnych, jak ludzkie życie.

  •  

   pokaż komentarz

   "Niestety dalszy dialog z tobą nie jest godny prowadzenia, gdyż próbujesz obalać jedną tezę obalając inną tezę (to jest kuriozalne), i do tego poruszasz różne wątki robiąc z tego mish-mash. A główny temat idzie na ubocze robiąc z dyskusji niepotrzebny spór."
   Volki to Twoja ostatnia wypowiedź jest "mish-mashem" nie trzymającym się dokładnie tego co powiedział Eleviart z którego zdaniem zgadzam się w 100%.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart
   Idąc twoim tokiem rozumowania, jesteś za uśmierceniem wszystkich osób które zabijają zwierzęta po to żeby je zjeść, myśliwych którzy strzelają do zwierząt w celu uzyskania mięsa, skór, bądź też w celu ograniczania liczebności populacji? Przecież człowiek może w dzisiejszych czasach doskonale się bez tego wszystkiego obejść, więc zabijamy zwierzęta właściwie dla własnego widzi mi się. A tępienie myszy, które przecież też chcą żyć, a gdzie mają zdobywać pożywienie jeśli nie wśród naszych zapasów? To wszystko ssaki, które czują ból i to co się z nimi dzieje, nie rusza Cię to?
   Obcięcie rąk, jesteście nie normalni. A jeśli gość jest chory psychicznie i po wyleczeniu może spokojnie żyć w społeczeństwie?


   Coś mi się zdaję, że sobie mocno "dopowiadasz" ten mój tok rozumowania, bo nie powiedziałem nic o zabijaniu tylko o karaniu, a to dwie różne rzeczy. Po drugie jestem zdania, że by człowiek funkcjonował normalnie, potrzebuje zwierzęcego białka. Owszem może jeść soje i podobne rzeczy, ale wtedy nie będzie wcale "w pełni" sił. Zauważ też, że, nie biorąc pod uwagę pewnych skrajnych przypadków hodowli, to ludzie zazwyczaj ubijają zwierzęta dosyć szybko i bezbolesnie. Nie wsadzają im nic w odbyt i nie ucinają przed tym ogona, więc Twoje porównanie znęcania się nad zwierzętami do zabijania ich w ramach uzyskania pożywienia jest trochę bez sensu.

   O warunkach hodowli zwierząt, które są bardzo różne można by długo dyskutować, ale jest to trochę odmienna kwestia.

  •  
   l......t

   0

   pokaż komentarz

   Ale kogo to obchodzi?

 •  

  pokaż komentarz

  sk$$%ysyny, sam mam dwa psy, z czego jednego znalazłem przy drodze na środku lasu i nie mogę pojąć jak można być takim ch#!em, przecież to jest żywe stworzenie, nie chcesz psa to go komuś oddaj, ale czemu go tak karać ? Za co ?

 •  

  pokaż komentarz

  To teraz sobie poczytamy, czego to internetowi bohaterzy nie zrobili by sprawcom.
  Co nie zmienia faktu, że sprawa straszna.

 •  

  pokaż komentarz

  Wszyscy się mądrzą czego to by nie zrobili, a chyba zapomnieliście że piesek czeka na przygarnięcie...

  •  

   pokaż komentarz

   Też prawda, pamiętajcie, że jak piesek nie znajdzie domu to pewnie zostanie uśpiony.
   No ale kto z wielkich obrońców zwierząt powyżej tak szczerze chciałby okrutnie skatowanego psa, który wymaga dużo opieki, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Wasza empatia kończy się na komentarzach.

  •  

   pokaż komentarz

   Za duzo empatii to w nich nie ma, mam nadzieje ze chociaz analne fantazje koncza sie na komentarzach.

  •  

   pokaż komentarz

   Elaviart, ja bym chciał. Zawsze miałem zwierzaki z ulicy, jednego znalazłem przywiązanego do drzewa. Tak, to wymaga dużo pracy, cierpliwości, ale w zamian dostajesz bezgraniczną wdzięczność takiego zwierzaka. Niestety, teraz mieszkam w bloku i nie mam ogrodu, ale i tak się zastanawiam. Tak więc nie ma powodu, żebyś obrażał obrońców zwierząt ironicznymi tekstami.

  •  

   pokaż komentarz

   W takim razie zwracam honor i w razie przygarnięcia życzę cierpliwości i powodzenia.
   A, nie zgodzisz się ze mną, że prawie wszyscy z tego wykopu nie zasługują na wiele więcej niż na ironię?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem, czy prawie wszyscy, ale na pewno pomoc wielu kończy się na pisaniu - niestety. Schroniska pękają w szwach, a nielegalne pseudohodowle zarabiają krocie, to przykre. Pozdrawiam

  •  
   a......a

   +1

   pokaż komentarz

   @velvet: No tak... Ja przyznam szczerze, że się nad tym zastanawiam, czy by tego psa nie przygarnąć, bo ogród (i to spory) mam. To jednak nie jest aż takie proste - no, chyba, że mieszkasz w miejscu, gdzie ta fundacja trzyma tego psa. Bo w innym przypadku to musisz się zastanowić, co z kosztami transportu, a z kasą u mnie krucho -.-'.

  •  

   pokaż komentarz

   daruj sobie. Jak nie masz tych, zaszalejmy, 300zl na transport psa z drugiego końca kraju, to tym bardziej nie będzie cie stać na utrzymanie go. Bo psy jedzą, psy chorują, psy wymagaja czasu.

  •  
   a......a

   +1

   pokaż komentarz

   @damastah: a skąd wiesz, że jestem z Krakowa, a nie z okolic Poznania? Bo właśnie jak do mnie dotarło, że to w Poznaniu jest, to doszłam do wniosku, że transport wcale tak dużo nie będzie wynosił w moim przypadku. A i wiem, jak się opiekuje psem, czy kotem, bo je posiadam.