•  

  pokaż komentarz

  "Nagle wpada Policja, naukowiec trafia do pierdla, nie ma co jeść, nie ma co pić, nie może palić mimo ciężkiego uzależnienia od papierosów. Po 48h aresztu wydobywczego dowiaduje się, że był na komendzie przypadkiem, jako świadek, nie wiadomo właściwie czego. Teraz naukowiec ma wrócić do twórczej pracy i poświęcić się nauce … JAK? Teraz pracownik ma stany lękowe, nie może spać, ma problemy z koncentracją, wymaga rehabilitacji, nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie mógł wrócić do prac
  badawczych. Instytut prawdopodobnie zwolni nieprzydatny i nieefektywny personel."

  Bez obrazy, ale jeśli ktoś ma stany lękowe, jest ostro uzalezniony od palenia, to ciężko taką osobę nazwać naukowcem, po prostu zebrało się parę znajomych, których życie kręci się tylko wokół palenia zioła i zrobili własną plantację by palić weed ze swojego źródła. Gdyby Ci ludzie byli ogarnięci to nigdy nie mieli by podobnych sytuacji, jeśli chcieli sobie palić, nikomu nie szkodząc to mogli robić to tak, żeby nie było tego widać. Zebrało się parę osób licząc na to, że zrobią legalną plantację w kraju gdzie posiadanie 1/20grama jest nielegalne.

  Ja osobiście jestem przeciwnikiem legalizacji zioła, głównie z powodu nieletnich. Gdyby zalegalizować weed to dla gimbazy kupno zioła było by tak łatwe jak kupno szlugów. Teraz jakiś młodociany zwolennik legalizacji musi się trochę nagimnastykować by kupić weed, przez co odsetek młodych gimbusów palących zioło jest naprawdę malutki.

  Zazwyczaj przykre spotkania z policją mają osoby, które palą to zioło niemal codziennie, jeśli ktoś jest tak głupi, żeby walić codziennie bongosy to niech teraz za to zapłaci - proste. Darwinizm społeczny w czystej postaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwolski93: nagromadzenie słowa "weed" w ostatnim akapicie aż mi oczy wypaliło...

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz jakiś młodociany zwolennik legalizacji musi się trochę nagimnastykować by kupić weed, przez co odsetek młodych gimbusów palących zioło jest naprawdę malutki.

   @pwolski93: Chyba żartujesz. Łatwiej kupić dzieciakom zioło niż alkohol. Nad tym pierwszym nie ma żadnej kontroli i wystarczy popytać kumpli, a większość sklepów alkoholu nieletnim nie sprzeda.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwolski93: panie spoleczniak, idz pan do gimbazy i popytaj kto nie probowal ziola, to zobaczysz ze 90% juz ma za soba nie tylko ziolo.

  •  

   pokaż komentarz

   @kashubx: nie zgodze sie. Kupno alkoholu zajmuje dziecku gora 10min. Pierwszy lepszy zul pomoze wiedzac, ze dostanie 2zl. Kupno ziola to juz grubsza akcja. Trzeba sie umowic - nieraz przejechac cale miasto.Trzeba miec kontakty. Dla mniej ogarnietych gimbusow to juz jest problem. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @pwolski93: Gimbaza musi się nagimnastykować żeby kupić weed? Człowieku, jak ja byłem w gimnazjum lata temu to tam handel kwitł aż miło. Tak samo w szkole średniej. Nagimnastykować to się musi poważny dorosły człowiek, którego czasy znajomości z patologią i plebsem (bo niestety głównie tacy ludzie zajmują się handlem) się skończyły. Pamiętam zresztą jak na maturze ustnej z angielskiego miałem temat narkotyków. Jak nauczyciel spytał się czy uważam że w naszej szkole trudno jest kupić narkotyki, ja bez zastanowienia palnąłem że moim zdaniem dla chcącego nic trudnego i tylko ci którzy nie chcą widzieć to nie widzą skali tego zjawiska. Komisja zrobiła wielkie oczy, otworzyli japy i nie wiedzieli jak to skomentować przez następne 15 sekund...

   No a powiedz jak według ciebie mają wyglądać badania nad marihuaną bez marihuany? Jakoś ten materiał do badań trzeba zdobyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwolski93: jesteś kolejnym faszystą, który traktuje dorosłych ludzi jak idiotów - wszelka dyskusja z tobą nie ma sensu... argumenty typu "ochrona nieletnich" to obrażanie intelektu rozmówców

   zatrzymali gościa bezprawnie (z tego co wiem, wszelkie pozwolenia mieli), wsadzili jako ŚWIADKA na 2 doby do ciupy, a ty zarzucasz gościowi po ciężkiej traumie uzależnienie od zioła - jesteś albo manipulatorem na usługach mafii, albo totalnie oderwanym od rzeczywistości pajacem

  •  

   pokaż komentarz

   @pwolski93:
   Teraz jakiś młodociany zwolennik legalizacji musi się trochę nagimnastykować by kupić weed, przez co odsetek młodych gimbusów palących zioło jest naprawdę malutki

   WAT

   Zaręczam ci że każdy, KAŻDY gimbus jest w stanie załatwić zielsko w przeciągu 10 minut. Normalką jest jaranie na przerwach w kiblach czy za szkołą, połowa ludzi łazi z ziołem w kieszeni. Akurat polskie gimnazja to najłatwiejsze miejsca żeby zdobyć zioło, bo wszyscy tam bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego że policja gówno może im zrobić bo są nieletni więc nawet się nie kryją. Przez cały okres mojego życia, najwięcej jarałem i znałem dilerów właśnie w gimbazie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwolski93: Cóż, ciężko stwierdzić co i o ile jest łatwiejsze. Legalizacja i tak byłaby lepsza, bo: dostawaliby towar dobrej jakości; państwo miałoby kasę z akcyzy na leczenie i przeciwdziałanie uzależnieniom - tak samo jak z alkoholem; skończyłoby się dilowanie w szkole.

  •  

   pokaż komentarz

   @kashubx: Z mojego doświadczenia kupno trawy jest dużo łatwiejsze niż kupić alkohol będąc nieletnim.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwolski93: Ja będąc nieletnim miałem większe problemy z kupieniem flaszki niż zioła bo jak chciałem załatwić to drugie to nawet ze szkoły nie musiałem wychodzić. Żula czasem trudno znaleźć i może być tak że on ci zap%?!#@$i hajs bo nie ma nic do stracenia, diler idzie na zysk i będzie sprzedawał każdemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwolski93: "Gdyby zalegalizować weed to dla gimbazy kupno zioła było by tak łatwe jak kupno szlugów" - na ten moment łatwiej kupić 12 latkowi towar w centrum Warszawy niż Amsterdamu.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby zalegalizować weed to dla gimbazy kupno zioła było by tak łatwe jak kupno szlugów.
   @pwolski93: NIe masz pojęcia o realiach. Skołować "weed" gimnazjaliście jest łatwiej niż szlugi. Żeby kupić szlugi musi znaleźć kogoś pełnoletniego, kto mu to kupi. Po zielsko wystarczy, że podskoczy do kumpla. Który też może być nieletni.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwolski93: a tam gadasz, nie wiem jak w gimbazie bo wtedy byłem grzeczny i nawet piwa nie wąchałem. Ale w liceum w 3 klasie jak chcieliśmy coś załatwić to szliśmy do niejakiego 'jano', a jak go nie było to szło się do 'ola' a on szedł gdzieś tam dalej :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Shaki:

   Zaręczam ci że każdy, KAŻDY gimbus jest w stanie załatwić zielsko w przeciągu 10 minut.
   Ok. A jak jest z pigułkami gwałtu w twoim gimnazjum?

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz jakiś młodociany zwolennik legalizacji musi się trochę nagimnastykować by kupić weed, przez co odsetek młodych gimbusów palących zioło jest naprawdę malutki.

   @pwolski93: Faktycznie, trzeba się nagimnastykować. Np wykonać dwa telefony.

  •  

   pokaż komentarz

   ja tam nie ryzykuję i zawsze zamawiam pocztą na psa Kory

 •  

  pokaż komentarz

  Generalnie, w Polsce, handel marihuaną prowadzony jest przed struktury mafijne, które wysługują się policją aby walczyć z konkurencją.

  mocne oskarżenia.

 •  

  pokaż komentarz

  Gruba akcja, jestem ciekaw co odpowie na to druga strona.

  PS
  Chciałem z początku zakopać ze względu na bezsensowny i kłamliwy opis/tytuł znaleziska, ale po przeczytaniu całego tekstu stwierdzam, że jednak warto aby trafiło to na główną. Ludzie muszą wiedzieć co się dzieje w tym chorym kraju.

  Tekst pisany pod wpływem silnych emocji, ale nie dziwię się - to akcja z przedwczoraj, praktycznie dopiero wyszli z aresztu...

  •  

   pokaż komentarz

   @Werbel: A co się dzieje? Pod pretekstem eksperymentu naukowego narkomani hodowali sobie trawę. Policja ich zgarnęła.

  •  

   pokaż komentarz

   @muslimhater: Żyj dalej w swoim świecie... Nie dziwię się, że potem w tym kraju jest jak jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Werbel: Gandzia powoduje u używających przewlekłe stany lękowe i chyba lepiej, że nie jest łatwo dostępna a każdy używający jest kojarzony z marginesem społecznym. http://www.nerwica.com/l-kowcy-nie-palcie-marihuany-t20409-70.html
   http://forum.kardiolo.pl/temat9716.htm
   Jeśli uważasz, że to byli prawdziwi naukowcy to podaj proszę listę ich prac, uczelnię, promotora itp. itd.

  •  
   d.....r

   +25

   pokaż komentarz

   @muslimhater:

   Nie ma sensu palić to tylko rozkręca u nas większą nerwicę.

   Sam sobie przeczysz. Z tego tekstu wynika, że trzeba mieć predyspozycje, żeby coś się wykluło. Z resztą nie ma gwarancji, że bez marihuany też coś nie wyjdzie, więc fial jak stąd do Londynu.

   Potem miałem traumatyczne przeżycie z policją, która zatrzymała mnie za posiadanie marichuany.
   Siedziałem 24 h w areście, sam z sobą i ze swoimi myślami, marząć o tym żęby wyjść. Potem było przesluchanie i bardzo się stresowałem, znowu dostając wrażenia że policjant jest o wiele większy ode mnie a ja staje się coraz mniejszy.


   Marihuana pisze się przez "h", a nie przez "ch" i do tego "areście". Czy to jest ten twój naukowiec?

   Źródłem zaburzeń nerwicowych są nierozwiązane nieuświadomione konflikty wewnętrzne, najczęściej pomiędzy dążeniami jednostki a jej możliwościami, potrzebami a obowiązkami, pragnieniami a normami społecznymi. Pojawiają się wtedy, kiedy wrażliwa i nieodporna na stresy osobowość poddawana jest presji sytuacji (często świadomie akceptowanej), a wymagającej od niej funkcjonowania sprzecznego z nieuświadomionymi tendencjami. Przyczyną nerwic może być także deficyt opieki rodzicielskiej w dzieciństwie lub nieodreagowany uraz (trauma).

   Kontakty z dealerami i ciągły lęk przed policją to chyba wystarczający powód do tego żeby sfiksować. Jeżeli nawet marihuana wywołuje lęki to opresyjne państwo dobija palących obywateli i wbrew pozorom może przyczyniać się w większym stopniu do wystąpienia zaburzeń nerwicowych niż samo palenie marihuany.

   Pośród propagatorów i użytkowników popularna jest opinia o jej niskiej, względem innych środków, szkodliwości. Badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia potwierdzają tę tezę, pod względem zdrowotnym uznając spożycie konopi za mniej szkodliwe, niż konsumpcję legalnych używek: tytoniu oraz alkoholu.

   WHO jest dla mnie w tej kwestii dużo bardziej wiarygodne niż pierwszy lepszy użytkownik marihuany, u którego wystąpiły lęki.

   Główne zagrożenie używania marihuany polega na zwiększaniu prawdopodobieństwa wystąpienia epizodów psychozy wymagających hospitalizacji w oddziale psychiatrycznym. Zarówno u osób do tego predysponowanych, u których stany psychotyczne nie ujawniłyby się w normalnych okolicznościach oraz u osób bez takich predyspozycji.

   Współczesne odmiany marihuany ze względu na duże stężenie THC kosztem nikłej zawartości CBD, prawdopodobnie prowadzą u osób o pewnym szczególnym genotypie do stanów psychotycznych lub nawet do schizofrenii, nawet w przypadkach sporadycznego stosowania tej używki.

  •  

   pokaż komentarz

   @muslimhater: Ale co ma jedno do drugiego? Chodzenie nocą po lesie też powoduje stany lękowe i to znaczy że trzeba je ogrodzić i nikogo tam w nocy nie wpuszczać? Może to co napisałem brzmi absurdalnie ale właśnie takim samym absurdem jest walka z rośliną naturalnie występującą na naszej planecie. Nikt na siłę Ci jej nie będzie wciskał, ale obywatel powinien mieć wolny wybór czy chce czy nie. Jeżeli państwo nam czegoś zakazuje to traktuje nas jak niewolników i jako wolni ludzie nie powinniśmy się zgadzać na takie traktowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Werbel: eleja to cieplym moczem , gen papale zabili i leja na to stale , juz to widze ze cos sie stanie hehe pierw bym musial wypalic by cos sie ruszylo

  •  

   pokaż komentarz

   @muslimhater: Alkohol powoduje obumieranie wątroby, problemy z żołądkiem, nerkami etc. Papierosy powodują raka płuc, krtani etc. Pozwól k#!#a dorosłym ludziom robić co chcą, a nie się przyp?$!!#?asz. Po legalizacji nikt nie będzie ciebie zmuszać do palenia

  •  

   pokaż komentarz

   @muslimhater: Niedawno trollowałeś w drugą stronę broniąc ćpunów. Sam sobie przeczysz.
   Go away

  •  

   pokaż komentarz

   Gandzia powoduje u używających przewlekłe stany lękowe

   @muslimhater: ponad połowa zabójstw na terenie Polski jest dokonywana po spożyciu alkoholu. I co teraz powiesz cwaniaczku?

  •  
   r.........1

   0

   pokaż komentarz

   @muslimhater: wole być narkomanem niż idiotą wierzącym w zasranego Boga-Sadystę

  •  

   pokaż komentarz

   @muslimhater: Alkohol powoduje np. marskość wątroby, która jest przeciwieństwie do stanów lękowych śmiertelna.

  •  

   pokaż komentarz

   @robercik101: no popatrz, najwidoczniej jesteś narkomanem oraz idiotą ot plot-twist taki ;)

   (zakładając, że miałeś na myśli Islam pisząc o religii w którą Twoim zdaniem wierzy osoba o nicku 'muslimhater')

  •  

   pokaż komentarz

   Marihuana pisze się przez "h", a nie przez "ch"
   @dreaper:pisze sie przez j - marijuana

  •  
   r.........1

   +3

   pokaż komentarz

   @Hala:
   Niestety błędny traf kolego, zakładałem że pan muslimhater jest konserwatywnym katolikiem, który żyje jeszcze w wiekach ciemnoty ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @robercik101: Aha to przepraszam za wyciąganie pochopnych wniosków. Skoro tak to w pełni się zgadzam

  •  

   pokaż komentarz

   @playand1: Powiem, że więcej niż połowa jest popełniana po spożyciu mięsa:)

  •  

   pokaż komentarz

   @robercik101: A po czym to zakładasz, że jestem katolikiem? Po moich wpisach? Podaj jeszcze kolor oczu a obwołam Cię prorokiem:)

  •  

   pokaż komentarz

   @muslimhater:

   Gandzia powoduje u używających przewlekłe stany lękowe i chyba lepiej, że nie jest łatwo dostępna a każdy używający jest kojarzony z marginesem społecznym.

   Jakby ci to wyjasnic prosto i zwięźle.

   Od dawien dawna wiadomo że jak jestes cienki bolek psychicznie nie łapiesz sie za nic co miesza w bani.(nie potrzeba do tego naukowców-wystarczy przyj$%%ć w różnych sytuacjach życiowych)

   Przykład:

   Kłócisz sie z żona,zmarł ktoś w rodzinie itp.

   Wiadomo że jak coś zap?#@$@!isz tylko spotęguje twoje doznania i masz jazdę na pograniczu paranoji czyli cały świat kontra ty - alko zamuli to fakt.

   Wygrałeś własnie w totka pięć meloników.... zap?#@$@! w nocha nawet grama koksu po 30 min daj drugiego(przy takiej eufori życiowej,niema mowy o przećpaniu[zresztą to 2g]),wrzuc tabletę lub nawet dwa kwasy i daj znać jak jest w raju.

  •  

   pokaż komentarz

   @FrancuskiPiesek: A co mi tu chcesz wyjaśniać? RAcja jest jak dupa - każdy ma swoją. Od wydawania sądów i orzekania co jest a co nie jest zgodne z prawem nie są wykopowicze, Szybkie Konopie czy O.barak. O tym decydują sądy:)

  •  

   pokaż komentarz

   @muslimhater: nie chce mi się czytać wszystkich komentarzy. Ktoś podał listę prac, uczelnię, promotora?

 •  
  V.....d

  +16

  pokaż komentarz

  Taki z tego kolesia naukowiec, że nawet żadnego tytułu naukowego nie ma :)

  Trochę mi ta cała akcja śmierdzi - czekam na odpowiedź drugiej strony. Na razie zakop za nie podanie żadnej konkretnej informacji. Która komenda, o której godzinie, gdzie, skąd zabrano "naukowców", kogo konkretnie i za co byl odpowiedzialny. Najpierw piszą, że zatrzymano 2 ludzi pracujących przy tym "projekcie", a później pojawia się "O ataku na placówkę badawczą BioInfoBanku nawet nie poinformowano samych zainteresowanych naukowców". To jak to w końcu było? Z ulicy ich zgarneli? Do domu się dostali? Jezeli ich zgarneli z "biura", to ktos tu klamie i sam sobie zaprzecza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vorland: też właśnie uważam, że sprawa trochę naciagana bo wypisane są puste słowa bez pokrycia ani jakiejkolwiek dokumentacji że strony policji ani zatrzymanych

  •  
   c..........n via Android

   -4

   pokaż komentarz

   @Vorland: To żadni naukowcy, a zwykłe dzieciaki którzy pod przykrywką poważnej nauki chcą palić zioło. Ten Sadowski to współpracownik Tomasza Obary, znanego aktywisty na rzecz legalizacji. Naukowiec światowej klasy, śmiech na sali. Ciekawe czy chociaż jakiekolwiek studia skończył.

  •  

   pokaż komentarz

   @ciekawylogin: no tak, ale jeżeli robili wszystko zgodnie z prawem, spełniali wymogi eksperymentu naukowego oraz otrzymali wszystkie niezbędne pozwolenia to w czym problem? Jeżeli coś się państwu nie podoba to powinni ich zatrzymać na etapie otrzymywania pozwoleń. I nie mów że to śmiech na sali bo jednak ktoś musiał się w to mocno zaangażować. Myślisz, że tak łatwo jest w polsce otworzyć legalną plantację? Ktoś musiał w to włożyć zarówno pieniądze jak i sporo własnego czasu/chęci. Jeżeli myślisz, że dorośli (bo chyba nie mówisz serio z tymi dzieciakami) ludzie którzy i tak sobie palą kiedy chcą mieliby wkładać tyle wysiłku po to, aby sobie nadal palić to się mylisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @invit: Może jestem w błędzie ale wydaje mi się, że naukowiec to ktoś, kto posiada tytuł naukowy. Trawę to i ja mogę sobie w domu zasadzić i powiedzieć, że jestem naukowcem i robię eksperyment. Ba, w ten sam sposób mógłbym w szklarni plantację koki stworzyć... Większy zysk...

  •  

   pokaż komentarz

   @muslimhater: serio możesz? To spróbuj zasadzić i idź zgłoś na policję że prowadzisz eksperyment, z pewnością przyjmą cię ciepło.

   P.S żeby zrobić 1g kokainy to potrzebujesz 50kg liści koki. Coś nie wróżę ci sukcesów w tej dziedzinie :P

  •  

   pokaż komentarz

   @invit: Nie zrozumiałeś. W Polsce nie można uprawiać narkotyków. Nieważne czy to koka czy konopie. Każde przestępstwo można usprawiedliwiać eksperymentem naukowym.

  •  

   pokaż komentarz

   @muslimhater: co ty w ogole p?$$$$@isz?! Oczywiście że nie można, ale prawo przewiduje coś takiego jak eksperymenty naukowe. Chociażby po to aby rozwijać medycynę. Tak jest na całym świecie.

   Każde przestępstwo można usprawiedliwiać eksperymentem naukowym.
   to nie jest tak że policja przychodzi, patrzy a tam pełno gandzi, a ty krzyczysz z drugiego pomieszczenia
   -Panowie to tylko eksperyment! - a oni- Ok to nic tu po nas.
   Po to aby mieć usprawiedliwienie w postaci eksperymentu naukowego to trzeba się naprawdę postarać. To są dziesiątki pozwoleń, do tego jesteś dokładnie prześwietlany i sprawdzany. To nie pani krysia w okienku w urzędzie powiatowym podbija ci -experiment approved- tylko ministerstwo zdrowia bezpośrednio.

  •  
   c..........n

   -1

   pokaż komentarz

   @muslimhater: Identyczna sprawa jak z dopalaczami. Każdy wie o co chodzi, ale producenci zasłaniają się jakimiś kadzidełkami i pochłaniaczami wilgoci, oczywiście nie do spożycia przez ludzi. Idąc tym tokiem myślenia mógłbym otworzyć sklep z bronią i mówić, że to zabawki albo eksponat do powieszenia na ścianie. Robią głupa z prawa to mają za swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @ciekawylogin: jaka identczna sprawa?! Sprzedawać dopalacze mógł absolutnie każdy, wystarczyło zamówić przez internet, otworzyć stoisko i trzepać kapuchę, w raze kontroli powiedzieć że to kadzidełka i już.
   Żeby zrobić eksperyment naukowy w którym badasz narkotyki w kwestii użycia ich w medycynie to musisz otrzymać pierdyliard pozwoleń a potem i tak będą ci patrzeć na ręce.
   Także, świetne porównanie!

  •  

   pokaż komentarz

   @invit: No ale nie jesteśmy małymi dziećmi. Jeśli Wolne Konopie przeprowadzają "eksperyment" polegający na hodowli konopii to chyba tylko idiota uwierzy w naukowość tego eksperymentu. Zwłaszcza jeśli posługiwali się opłaconymi słupami, żeby nadać naukowy charakter swojej plantacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @muslimhater: rozumiem twój punkt widzenia. Również uważam, że cała ta akcja polegała raczej na znalezienie luki prawnej aby uprawiać trawę. Lecz jeżeli otrzymali niezbędne pozwolenia i działali w granicach prawa to czemu zostali zatrzymani? To tak jak z dopalaczami, co jak co ale działały legalnie na rynku. Jestem przeciwnikiem ich sprzedaży, ale jestem jeszcze większym przeciwnikiem państwa które działa poza prawem.

  •  

   pokaż komentarz

   @invit: Może po prostu znaleźli dobrego prawnika. Przy jego pomocy otrzymali pozwolenia itp. Może potem policja znalazła jeszcze lepszego:)

  •  

   pokaż komentarz

   @muslimhater: Za projektem stoją naukowcy z tytułami! Oczywiście działania wykonawcze realizowali pracownicy instytutu, ale nadzór prowadzony był przez wspomnianych naukowców. Część z nich faktycznie została zabrana nad ranem z domów przez policję.
   BTW: Znam kilka osób, ciężko chorych np. na SM, ZZSK, RZS, które były zarejestrowane i czekały na "owoce" tego projektu... Dawał im nadzieje na to że ze swoją ciężką przecież chorobą nie będą musieli narażać się na więzienie albo kupowanie trefnych dilerskich "ziół". Jeśli stać Cię na choć odrobinę obiektywizmu pomyśl o niepotrzebnym cierpieniu tych nieuleczalnie chorych osób i pomyśl jak dobrze Ci jest że możesz sobie teraz bezkarnie poteoretyzować nie będąc samemu ofiarą ogromnego cierpienia z którym nie możesz walczyć w wyniku idiotycznych przepisów i mentalności ludzi złej woli podobnych do Ciebie!

  •  

   pokaż komentarz

   @rocco486649: Naukowcy z tytułami opłaceni przez Szybkie Konopie robiący za słupy dla hodowców gandzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @muslimhater: Co to są "Szybkie Konopie"??? Jak znasz skorumpowanych naukowców koniecznie złóż doniesienie do prokuratury gdyż coś co opisujesz z pewnością jest przestępstwem! Daj jakieś dowody korupcji i jakieś nazwiska to sam złożę doniesienie że jest taki użytkownik wykopu, który dysponującego stosowną wiedzą i na pewno zostaniesz wezwany w charakterze świadka gdyż w świecie nauki warto walczyć o transparentność i np. Wolne Konopie i instytut zadbały o to by ww. projekt był transparentny! Niemniej jeśli masz jakieś dowody- bardzo prosimy!

  •  

   pokaż komentarz

   @ciekawylogin: Kolego- źródło czyli strona wolnych konopii wystarczy. Przecież to totalny śmiech. Te eksperymenty naukowe to jak badanie zawartości cukru w cukrze w jednej polskiej komedii. Jak chcą to niech sobie jarają ale ten ból dupy o przerwaniu eksperymentu naukowego czy represji policji na naukowcach, co również widziałem dzisiaj w necie to żenada.

  •  

   pokaż komentarz

   @rocco486649: Może już jeden z was tak zrobił (złożył doniesienie) i stąd mieliście nalot. Jeśli macie tam naprawdę dobrych naukowców to nie stracą pracy. Zatrudnią ich firmy farmaceutyczne:)

  •  

   pokaż komentarz

   @qter: Żenada to sytuacja kiedy chorzy ludzie nie mogą przyjmować substancji, która im pomaga na ich schorzenia(jak pisałem chodzi o realnych pacjentów z SM, RZS i ZZSK). Merytoryczny oponent mógłby zapytać mnie czemu te osoby nie mogą brać Bedrocanu, który jest dostępny w Polsce?!? A no dlatego że jest to bardzo drogi produkt a większość lekarzy obawia się go wypisywać gdyż leki z grupy NLPZ także działają a jak działają to procedury nie pozwalają prowadzić terapii eksperymentalnej. Owszem NLPZ-ty działają z tą nieznaczną różnicą że są przyczyną wysokiego odsetku chorych na raka jelita grubego w PL, które jest b. drogie w leczeniu i zwykle śmiertelne. Ale to przecież nic, prawda!?!)

   @muslimhater: Trafiłeś w sedno! Chodzi właśnie o firmy farmaceutyczne!!! Wspomniany Bedrocan to bardzo drogi odpowiednik zwykłej marihuany. Co więcej mało skuteczne terapie na SM kosztują dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie, podobnie skuteczny lek Humira na ZZSK i RZS kosztuje 5000zł za miesiąc leczenia. Mówisz że firmy farmaceutyczne!? Myślisz że będą chcieli zatrudnić idealistów, którzy o włos pozbawiliby ich wielkich pieniędzy? Raczej nie!!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @rocco486649: Jeśli owi idealiści mają łeb na karku to owszem. Jeśli to zwykłe zjarane dzień w dzień studenciaki to raczej nie...