•  

  pokaż komentarz

  W Czechach i wielu landach niemieckich nie ma podobnego zakazu i jakoś nigdzie tam nie widać powszechnie nawalonych obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   A u nas jest zakaz i widać nawalonych obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   znaczy wszystkiego mamy wiecej, zakazów, widocznych obywateli... wreszcie przescignelismy zachod :P

  •  

   pokaż komentarz

   W Niemczech jak robotnik robi sobie przerwe i wypije 2 piwa to nic sie nie stanie i jest to normalne bo to normalny napoj w rozsadnych ilosciach, gorzej jak Polak zrobi sobie przerwe i wypije tych piw 5. Przepis bardzo durny bo kto nie widzial menela pijacego w centrum miasta ? a przeciez temu mial przeciwdzialac. Tak naprawde przepis sprawia ze nie mozemy sie sobie nawet zrobic pikniku z winem lub szampanem, o zwyklym piwie nie mowiac.

  •  
   G.............t

   +19

   pokaż komentarz

   Przez takie zakazy spada kultura picia. Zamiast usiąść sobie ładnie na ławeczce w parku i wypić parę piwek powoli, trzeba pić gdzieś po krzakach, w pośpiechu co prowadzi do szybszego naj%$ania. A i tak później jakoś do domu trzeba wrócić.

  •  

   pokaż komentarz

   To jak z legalizacją - zalegalizujesz dragi, to spozycie spadnie. Czasem tak jest, że to co nielegalne pociąga dlatego właśnie.
   Chociaż z drugiej strony biorąc polską specyfikę wątpię żeby ktokolwiek niezależnie od okoliczności mniej pił...

  •  

   pokaż komentarz

   Daozi: z wojskiem była podobna sytuacja ale "odwrotna"-był przymusowy pobór, nikt nie chciał tam iść a żołnierzy i tak było mało, pobór zlikwidowali i nagle sie jednostki wypełniły...

  •  

   pokaż komentarz

   Czeskie piwko ma 3%, nasze 6. Nie tak łatwo się naj$#ać. Nie mam nic przeciwko zakazowi picia w miejscu pracy, ale fakt faktem zakaz picia pod chmurką wydaje mi się bezsensowny. Zawarty jest w ustawie o wychowaniu do życia w trzeźwości, a i tak widać żuli na ulicach, ludzi w piwnych ogródkach i browary na billboardach. Więc cały ten zakaz psu na budę.

 •  

  pokaż komentarz

  "Wynika z tego, że miejsca takie jak lasy i plaże nie są objęte zakazem. "
  A lasy i plaże, to nie są miejsca publiczne?

  "Można pić pod chmurką "
  Informacja nieprawdziwa - zakop.

 •  
  f.......t

  +37

  pokaż komentarz

  Prawda jest taka ze ten przepis najbardziej godzi w zwyklego obywatela ktory chcialby sobie ypic browara na trawce. A margines ktory widze czasem pare ulic od siebie, nak!!%i sie w domu najtansza wodka (kupiona z zasilku albo za kradzione) a potem i tak wylezie z domu kogos pobic i okrasc. Kolejny przepis z serii o kant dupy.

 •  

  pokaż komentarz

  buga znaleźli i już łatke szykują...

 •  

  pokaż komentarz

  Jeżeli Pani Mecenas Czernicka twierdzi, że można pić na plaży, to będę pił ;)

  A tak na poważnie, to mamy zasadę nullum crimen sine lege certa; nie można kogoś karać za zachowanie nie opisane w odpowiednim przepisie. Skoro ustawa wyraźnie wymienia, gdzie nie wolno pić (a nie posługuje się terminem "miejsce publiczne"), to znaczy, że nie wolno pić tylko tam, gdzie mówi o tym ustawa, a w innych miejscach wolno. Ustawa wymienia (art. 14):
  - szkoły, inne zakłady i placówki oświatowo-wychowawcze i opiekuńcze
  - domy studenckie
  - miejsca zbiorowego żywienia pracowników i zakłady pracy
  - miejsca masowych zgromadzeń (w czasie ich trwania)
  - środki i obiekty komunikacji publicznej
  - obiekty wojskowe, koszary itd.
  - ulice, place i parki
  Rada gminy może wprowadzić zakaz sprzedaży w innych miejscach, ale do tego potrzebna jest uchwała.

  W miejscach niewymienionych w przepisach można pić i tyle. Ja bym po prostu nie przyjął mandatu i walczył w sądzie. Nie może też być tak, że jakiś urząd ustala sobie definicję ulicy w ten sposób, że ulica to wszystko. To by oznaczało, że urząd ten stanowi prawo, a ta kompetencja w tym przypadku zarezerwowana jest dla parlamentu przy udziale prezydenta.

  Swoją drogą to zabawny jest zakaz spożywania alkoholu w akademikach, chyba najbardziej martwy przepis polskiego prawa.