•  

  pokaż komentarz

  Ty faszysto! Oni sa narodem wybranym! Jak smiesz ich tak ponizac?! To w zgodzie z ich religia!

  •  
   C.....k

   +15

   pokaż komentarz

   Ale tutaj absurd wydaje się być o wiele bardziej złożony. Przyznaję, że nie wiem co było wystawiane w Czechach a link z wykopu nie działa, podobnie jak strona Petera Fussa, jednak ja jego twórczość zawsze odbierałem jako piętnowanie polskiego antysemityzmu. Czyli Żydzi demolują wystawę artysty piętnującego antysemityzm. Żydzi krzyczący "Polnische Schweine!"... Trudno sobie wyobrazić gorszy absurd.

  •  

   pokaż komentarz

   Zawsze powtarzam, że przez wymuszoną "poprawność polityczną", to mniejszości zaczynają rządzić większościami. I są bezkarne. Mogą same wymierzać sprawiedliwość jak im się podoba. Jeśli ten system szybko nie upadnie, to się zdziwię.

 •  

  pokaż komentarz

  Nikt nie powinien potępiać mieszkańców Izraela za mordowanie bezbronnych kobiet i dzieci w strefie gazy. Oni mordują w samoobronie.

  •  

   pokaż komentarz

   Żydzi (szczególnie młodzi) mają bardzo małą świadomość społeczną i problemy z wyciąganiem wniosków z historii: http://www.youtube.com/watch?v=M539PgDjbas

  •  

   pokaż komentarz

   Anian - zakładam, że mimo wszystko to był sarkazm?

  •  

   pokaż komentarz

   Sądząc po minusach to nie był sarkazm. A więc sprawdźcie sobie ilu Żydów było w Palestynie powiedzmy w 1945r. Podpowiem - poniżej 50%. Mniejszość okupuje nie swoją ziemię w sztucznie utworzonym państwie. Upraszczam, ale to jest historia. W samoobronie??!! Dobry dowcip - ktoś im przepraszam kazał tam przyjeżdżać? Przez wieki Żydzi na tych ziemiach stanowili mniejszość.
   Jak ktoś jeszcze ma wątpliwości, to niech poczyta trochę zamiast siedzieć w necie tylko... Może zainteresujecie się Syjonizmem i postacią T.Herzla np.?

  •  

   pokaż komentarz

   tak tak Żydzi ble ale za to Hamas to wspaniały ruch wyzwolicieli... Szkoda słów normalnie, dla tych co i tak się historią nie interesują tylko dają upust chyba głównie swojej frustracji polecam chociażby film Monachium. Warto poświęcić te dwie godziny z hakiem by uświadomić sobie, że ta spirala nienawiści jest nakręcana od tak dawna, że nikt nie potrafi już racjonalnie wytłumaczyć kto jest bardziej winny. Mordowanie dla jakiejkolwiek idei nie jest powodem do chwały, chamskie prowokacje jak ta wystawa czy próby zacierania historii, również. Nie jest mi do śmiechu, gdy ktoś stawia Polaków na równi z nazistami, rozumiem że im też nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja w życiu nie uważałem, że Hamas jest "cacy". Po prostu jedni są drugich warci. Problem polega na tym, że o Hamasie mówi się mordercy, terroryści itp. A o Żydach "tylko się bronią".

 •  

  pokaż komentarz

  Z jednej strony ta wystawa to ewidenta prowokacja i to ze beda przeciw niej protesty musialo byc pewne od pocztku. Z drugiej gdyby te sytuacje odwrocic i Zydowski artysta sprowokowal by Polakow to prawdopodobnie analogiczna reakcja byla by powaznym przestepstwem potepionym przez caly swiat. Winni zostali by ukarani, a prezydent premier i wujek skazanego wyrazili by skruche.

  •  

   pokaż komentarz

   Och jej - a polacy to niby tacy wszyscy jak jeden pokojowi, tolerancyjni i otwarci na każdą sztukę?
   To sobie przypomnijcie imć Olbrychskiego jak szalał z szabelką bo mu się zdjęcie w mundurze faszystowskim nie spodobało - takich jak on jest na kopy w tym kraju - i zresztą w każdym innym też. Myślę że wystarczyłoby żeby autor zdjęć zamiast gwiazdy dawida umieścił na rękawach np. herb papieski albo logo radia maryja i już miałby samosąd oraz wszystkopalenie zapewnione z ręki mocherowej fali. U nas to dopiero są tematy których nie można poruszać w sztuce - zrobisz odpowiednie zdjęcie, obraz czy rzeźbę i możesz skończyć za obrazę religii, głowy państwa albo moralności i wtedy wszyscy sędziowie będą mieli tolerancję i wolność sztuki w du*ie. Za zachowania fanatyków i ekstremistów wińmy fanatyków i ekstremistów a nie całe narody.

  •  

   pokaż komentarz

   Odnosze wrazenie ze niebardzo zrozumiales co napisalem lub klikniecie w 'odpowiedz' bylo nieszcesliwym wypadkiem. Gdzie potepilem jakis narod? W ktorym miejscu pisalem o polskiej tolerancji?
   Moj wpis dotyczyl asymetrycznego traktowania narodow i religii.
   Sproboj na zachodzie obrazic Zydow, Arabow albo czarnych, a potem jakiegos przedstawiciela 'zachodniej cywilizacji' lub azjate moze lepiej zrozumiesz*. Mam nadzieje ze teraz wyrazilem sie jasniej.

   -
   *tego zdania nie brac doslownie zamiast obrazac samemu lepiej poczytac artykuly o takich wypadkach

  •  

   pokaż komentarz

   cytat: "gdyby te sytuacje odwrocic i Zydowski artysta sprowokowal by Polakow to prawdopodobnie analogiczna reakcja byla by powaznym przestepstwem potepionym przez caly swiat"
   - No jasne... Wybitnym osiągnięciem "artystycznym" jest np. propagowanie na cały świat określenia "polskie obozy śmierci" (m.in. przez izraelski dziennik Haaretz, Centrum im. Wiesenthala, duchownych pewnego wyznania i amerykańskich polityków pewnego pochodzenia). Dzięki temu wiadomo, że Holocaust jest dziełem Polaków, którym niewielkiego wsparcia udzielili pozbawieni przynależności narodowej "naziści" (wśród których było podobno kilku Niemców, co jednak trudno zweryfikować).

 •  

  pokaż komentarz

  no cóż ma za swoje,a czemu ta wystawa miała niby służyć...

  •  

   pokaż komentarz

   Ważniejsze od pytania czy kogoś zaboli takie przedstawienie Gwiazdy Dawida, jest pytanie, jak to w ogóle możliwe, że ludzie, którzy pamiętają napisy “Nur für Deutsche”, dziś godzą się i akceptują istnienie dróg, na które wstęp mają tylko Izraelczycy, a Palestyńczykom poruszać się po nich nie wolno? Jak ludzie, którzy pamiętają mury getta, za którymi zamykano Żydów, dziś akceptują i godzą się na otaczanie murami Palestyńczyków? Jak ludzie, którym mordowano bliskich, tylko dlatego, że urodzili się Żydami, dziś usprawiedliwiają mordowanie kobiet i dzieci, tylko dlatego, że te urodziły się Palestyńczykami? Jak ludzie, którzy doświadczyli do czego może prowadzić nacjonalizm i rasizm, dziś w demokratycznych wyborach głosują na głoszącą rasistowskie hasła partię Nasz Dom Izrael, która zdobywa 15 mandatów w Knessecie, a jej lider zostaje ministrem spraw zagranicznych?

  •  

   pokaż komentarz

   toz to prowokacja
   prowokacja jakze udana, bo pokazujac agresje udalo sie autorowi wzbudzic dokladnie taka sama zlosc

 •  

  pokaż komentarz

  Takim postępowaniem chyba jednak po części przyznali rację Peterowi Fussowi :).