•  

  pokaż komentarz

  Część stacji Bliska albo już jest przejęta albo w najbliższym czasie będzie i to jest raczej kosmetyczna zmiana, bo starczy zmienić wiaty oraz pylony cenowe i wstawić te pedalskie kawiarki i podgrzewacze do parówek. Niestety z NESTE już tak łatwo nie będzie bo tam jest jedynie zbiornik podziemny, dystrybutor i automat prepaid :)
  ... no ale co to dla Orlenu :)

 •  

  pokaż komentarz

  Trochę sie mijają z prawdą pisząc to, ze na tych tanich stacjach ceny były niewiele niższe w porównaniu do premium.

  Doświadczyłem tego na własnej skórze. Ostatnimi czasy mielismy w Grudziadzu Bliską i ceny tam były zawsze jednymi z nizszych (zdecydowanie mniej niż na Schell czy Statoil, a porównywalnie ze stacjami no name), więc sporo osób tam jeździło, bo dość tanio a i stacja raczej pewna w przeciwieństwie do jakichś nieznanych. Kilka miesięcy temu przekształcono stację z powtorem w Orlena. I co? Ceny nagle z dnia na dzień osiągnęły pułap tych ze Schella i dodatkowo za każdym razem jak sie kupuje paliwo obsługa namawia na jakieś duperele typu kawa czy hotdog i szczerze przyznam, ze chociaż mam po drodze wolę nieco zmienic trasę i zatankowac gdzie indziej nie dość ze w niższej cenie, to bez zbędnego stania w kolejce za kimś, kto miał ochote coś zjeść.

 •  

  pokaż komentarz

  I tak cenowo Lukoil zjada dupa wszystkich.

 •  

  pokaż komentarz

  Auchan zawsze zostaje. Testowałem na super wrażliwych wtryskiwaczach ropniaka i nic się nie działo

  •  

   pokaż komentarz

   @rdy: Potwierdzam. E38 730d ok. 50000km na tym paliwie i absolutnie żadnych negatywów. Bawi mnie to, jak ludzie wierzą w plotki, że mają tam jakieś złe paliwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @PorscheDlaUbogich: Cóż, jeszcze jakieś 3-4 lata temu po zatankowaniu na Auchanie auto było wyraźnie słabsze i wg komputera spalało +1l/100km, przy takim samym stylu jazdy. To dość duża, niepomijalna różnica, zwłaszcza że potrafię dość ekonomicznie zniżać wyniki spalania...
   Być może się zmieniło, natomiast wtedy sprawdzone empirycznie, po wcześniejszym zgłaszaniu że "słabsze paliwo" zrobiłem test, j/w.

  •  

   pokaż komentarz

   @BeSmarter: a o którym Auchan piszesz? Ja tankowałem od początku 2010 przy Górczewskiej i tak jak wyżej. Może przyczyna większego spalania była gdzie indziej?

  •  

   pokaż komentarz

   Może przyczyna większego spalania była gdzie indziej?
   @PorscheDlaUbogich: Jestem otwarty na propozycje, aczkolwiek wydają mi się ciężkie do wymyślenia z powodu wystąpienia tego problemu AKURAT po zatankowaniu pełnego auchanowego paliwa.
   PS. Górczewska w jakim mieście? Auchanów trochę w Polsce jest ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @PorscheDlaUbogich: Ja mam same złe wspomnienia z "budżetowych" stacji choć teraz tankuję prawie zawsze na Neste. Raz zlisiłem się na pare groszy różnicy na Lukoilu i dzień przed wyjazdem nad morze zalałem pod korek. Po przejechaniu 20 km auto palące 13l/100 spaliło 25 i padła sonda lambda. Straciłem prawie cały bak paliwa na przejechanie kolejnych 200km w poszukiwaniu nowej dostępnej od ręki. Wyszło drożej niż miałbym samolotem nad to morze lecieć. Paliwa z Bliskiej za to pali jakieś 10% więcej więc podziękuję.

  •  
   d.........y

   +1

   pokaż komentarz

   @BeSmarter: suponuje iz w stolicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @rdy: potwierdzam, fiatowski 5-cylindrowy silnik JTD w Alfie Romeo 156 (150KM) na ropie z C.H. Auchan Krasne k/Rzeszowa zrobił już ponad 105 000 km i robi kolejne -> http://www.motostat.pl/vehicle-stats/9256

   pozdrawiam gorąco tankujących ropę "premium"!

  •  

   pokaż komentarz

   @rdy: Po tankowaniu (cały zbiornik) na LukOilu w Sprinterze CDI poszły 4 wtryski. A potem taka sama sytuacja w drugim sprinterze. (odstęp jakieś pół roku)

  •  

   pokaż komentarz

   @BeSmarter: Teraz dostaje minusy, bo wyszedłem na kogoś, kto myśli, że jest tylko Warszawa, bo faktycznie o tym mieście piszę ;) chciałem tylko ustalić, czy mówimy o tej samej stacji, rozumiem, że nie. A gdzie Ty tankowałeś? Mam jeszcze jednorazowe doświadczenie z Częstochową w te wakacje i z Trójmiasta (nie pamiętam który Auchan dokładnie) z wakacji 2011, obydwa pozytywne. Co do przyczyn, to może była bardziej prozaiczna, jak np. to, że jeździłeś w większej ilości po mieście albo nawet jednorazowo stałeś w jakimś gigantycznym korku. Tylko pytam ;)
   @oswiecony: Kurcze, to hardcore, dotąd z Lukoilem też miałem jak najbardziej pozytywne doświadczenia (tanio + dobrze). Negatywne opinie o Neste słyszałem, ale tylko w kontekście zeżartej gotówki.

   Powiem Wam, że bardzo mnie zdziwiliście, nie jeżdżę dużo po Polsce, ale sądziłem, że byle sieciowa stacja i problem z głowy, bo rafineria zawsze ta sama, byle ktoś nie mieszał tego z gównem. Teraz sobie przypominam, że mieszkając jeszcze w Polsce unikałem jedynie BP, mój ojciec zatankował kilka razy pięciusetkonnego potwora i wyskakiwał błąd lambdy, w Mercedesie mówili, że BP ma to do siebie i faktycznie, po zmianie stacji na Orlen czy Shell problem minął. Jednak to mocno wysilony silnik i w innym samochodzie pewnie tego problemu by nie było.

   W ramach wymiany doświadczeń powiem Wam, że będąc w Niemczech (szczególnie południowych) należy unikać Jeta - w Pandzie 1.1 spalanie rośnie z 6 na 7, innych samochodów bałem się sprawdzać, ale to potwierdzone wśród wielu znajomych. Warto tankować na stacjach sieci Allguth, Bavaria Petrol czy HEM - nie są to duże sieci, ale mają dobre paliwo i są relatywnie tanie. Najlepiej ceny paliw sprawdzać oczywiście przez aplikację (CleverTanken, MehrTanken), ale niestety z telefonem z Polski oznacza to roaming danych.

  •  

   pokaż komentarz

   @PorscheDlaUbogich: Auchan bierze jak większość, paliwa z Orlenu. Jężdżę na ich paliwach dwoma autami od dobrych kilku lat i wszystko jest tak jak należy.

  •  

   pokaż komentarz

   @oswiecony: To akurat może być zbieg okoliczności, Padnięta sonda powoduje znaczny wzrost spalania, więc każdego paliwa by ci zhajcowało

  •  

   pokaż komentarz

   @lucasp: Może być i zbieg okoliczności ale obalać tej opinii nie będę próbował, za droga zabawa.

 •  

  pokaż komentarz

  Co do cen na Orlenie i Bliskiej, to często wszystko zależy od tego czy jest to stacja sieciowa czy franczyzowa.
  Z reguły stacje franczyzowe mają niższe ceny. I to niezależnie czy jest to Orlen czy Bliska.
  Przykład z mojej okolicy:
  Orlen sieciowy w mieście: 2,49 zł za 1l lpg (przykład sprzed jakiegoś czasu)
  Bliska sieciowa w mieście: 2,45 zł
  Bliska franczyzowa kawałek za miastem: 2,33 zł.
  I takie różnice były zawsze. Często na Bliskiej sieciowej i Orlenie bywały nawet takie same ceny.