•  

  pokaż komentarz

  Myśląc nad tym od wielu lat doszedłem do wniosku, że najlepszym (przynajmniej spośród olimpijskich) sportem dla człowieka jest badminton (mówię tu o prawdziwym badmintonie, a nie bezcelowym odbijaniu prze linkę powieszoną na wysokości 3 m).
  Wpływa bardzo dobrze nie tylko na ciało czy wytrzymałość, ale i na mózg i psychikę.
  Jakby ktoś chciał pograć w badmintona w Gdańsku to polecam halę (balon) na Przymorzu, naprawdę warunki mają super, nawet jest profesjonalna wykładzina na kortach do badmintona, ale trochę drogo- ok. 40 zł/h za boisko.

  źródło: asm-chambourcy.com

  •  

   pokaż komentarz

   @johanlaidoner: tyle lat myślałeś to mógłbyś podać jakiś sensowny powód 0_o

  •  

   pokaż komentarz

   @ZantParty:

   Badminton jest idealnym i wspaniałym sportem. Liczy się w nim wszystko w równych proporcjach- myślenie, wytrzymałość, szybkość, siła, sprężystość, technika, użycie wszystkich mięśni w równych proporcjach itd. Rzadko w którym sporcie powyższe czynniki są tak zrównoważone jak w Badmintonie. Nawet w dość podobnym sporcie jak tenis moim zdaniem jest zbyt duży nacisk na siłę i odbicia są znacznie mniej urozmaicone niż w badmintowie.
   Człowiek grający w badmintona jest moim zdaniem idealnie wysportowany.

   W badmintonie w równych proporcjach liczy się:
   -myślenie- stale trzeba myśleć podczas gry w badmintona
   -wytrzymałość- to niezwykle wyczerpujący sport, wie to każdy kto grał chociaż trochę profesjonalnie, jest napewno bardziej wyczerpujący niż tenis
   -szybkość- badminton to najszybszy sport na świecie, lotka czasem leci z prędkością ok. 400 km/h, wymaga niezwykle szybkich reakcji, nawet piłka od squasha była wolniejsza
   -precyzja- bardzo ważna podczas gry
   -siła- niezwykle istotna podczas uderzeń ofensywnych
   -użycie wszystkich mięśni- w badmintonie praktycznie wszystkie mięśnie są używane podczas gry w równych proporcjach, nawet w na pozór podobnym sporcie jak tenis uderzenia są znacznie mniej zróżnicowane niż w badmintonie. Nie mówiąc już o innych sportach gdzie używa się tylko niektórych partii mięśni, w badmintonie praktycznie wszystkie mięśnie są używane w równych proporcjach.
   -sprężystość.

   To wsystko sprawia, że badminton to poprostu najlepszy sport na świecie, prawdziwa kwintesencja słowa "sport", dlatego można stwierdzić, że człowiek grający dobrze w badmintona jest idealnie wysportowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @johanlaidoner: wydaje mi się, że najpierw ci się spodobał, a potem przypisałeś to wszystko do niego...

 •  

  pokaż komentarz

  Niech ktos wrzuci poradnik "jak zaczac".

 •  

  pokaż komentarz

  Moje cool story:

  Od 16. roku życia bawiłem się w machanie ogniami i żonglowanie. Nie lubiłem klasycznych zajęć WF, dlatego idąc na studia postanowiłem coś z tym zrobić i zacząłem uczyć ludzi żonglerki. Zajęcia zaliczały WF na studiach, prowadziłem je przez 1,5 roku. Bardzo się cieszę, że mogłem wiele osób do tego przekonać i przełamać trochę ten, poniekąd wstydliwy, stereotyp, że żonglerka to zabawa klaunów w cyrku. Polecam Podrzucanie każdemu, kto chce trochę poćwiczyć ciało i umysł :)

  Nie chce mi się rozpisywać o tym, jak zacząć itp. Dam za to film na zajawkę:
  http://juggling.tv/3994

 •  

  pokaż komentarz

  http://www.zonglerka-opole.cba.pl/
  Polecam. Dzięki tej stronie nauczyłem się zonglowac 3 pilkami w dwa dni - to naprawdę proste, natomiast 4 jeszcze nie wiem - dopiero ćwiczę. Zainteresowałem się tym jakieś dwa tygodnie temu, jako przerwa między obwodami na siłowni. Również świetny sposób na odstresowanie :-)