•  

  pokaż komentarz

  Kurde, skoro Łódź doczekała się takiej galerii, to jeszcze trochę i nawet Bytom pokażą z tej ładnej strony:D

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  
  P......a

  0

  pokaż komentarz

  Zielona Góra 2011-2012 119197 119023,
  co bym sprawdzał mnie zgadza się z twoimi rewelacjami, kończę dyskusję bo naprawdę szkoda czasu na udowadnianie że kręcisz!

  •  
   l.....2

   0

   pokaż komentarz

   @Przygoda: Po pierwsze, naucz się odpowiadać. Po drugie, zobacz, czego dotyczy mapka - przyrostu ZA KWARTAŁ w roku 2013 a nie za rok 2011-12. Szkoda czasu na dyskusję z człowiekiem, który nawet nie wie co sprawdza.

  •  
   P......a

   0

   pokaż komentarz

   @luksus2: Z odpowiedzią prawda, przegapiłem.
   Sprawdziłem właściwie, potrafię zaznaczyć odpowiednie pola i nie wymyślam bzdur jak ty!
   Region centralny (łódzki) 2011-2013 7809508 7819285 7826411

   źródło: a.JPG

  •  
   l.....2

   0

   pokaż komentarz

   @Przygoda: Region centralny:

   http://www.stat.gov.pl/PI_gus/photos/NTS1.JPG

   Twoim zdaniem cały region centralny to aglomeracja Łodzi? Warszawa też? Przestań się już błaźnić, proszę cię. Z Łodzią co najwyżej może być związane jej województwo, a to jak pokazują dane, w całości się wyludnia. Sama Łódź jako miasto wyludnia się w zastraszającym tempie, ok.12 tysięcy ludzi w ciągu 2 lat i fakt malutkiego, ledwo tysięcznego wzrostu w podregionie tego nie rekompensuje.

  •  
   P......a

   0

   pokaż komentarz

   @luksus2: Tylko ty się błaźnisz, masz zaznaczone regiony, Warszawy ani nic w pobliżu tam nie ma!

  •  
   l.....2

   -1

   pokaż komentarz

   @Przygoda: k!?$a mać człowieku, robisz z siebie błazna. Dałem ci mapkę, która pokazuje czym jest region centralny. To jest woj. mazowieckie + woj. łódzkie. NIE MOŻESZ tego liczyć jako aglomerację Łodzi. Chyba że uważasz, iż ta liczy prawie 8 milionów ludzi, bo przecież tyle sam napisałeś jako wartość dla regionu centralnego.

   Jeśli twoim zdaniem liczysz dobrze, to napisz mi konkretnie, liczbą, ile twoim zdaniem ludzi liczy aglomeracja Łodzi. Bo sam napisałeś:

   Region centralny (łódzki) 2011-2013 7809508 7819285 7826411

   Nie mam pojęcia skąd wziąłeś ten nawias "(łódzki)", bo na obrazku nic takiego nie ma, wnioskuję, że sam go sobie dopisałeś i tworzysz bzdury. Jeszcze raz przeczytaj te liczby, które tam są napisane, 7.809.508, to jest twoim zdaniem liczba ludności aglomeracji łódzkiej? Prawie 8 milionów?

  •  
   P......a

   0

   pokaż komentarz

   @luksus2: Człowieku, naucz się czytać, masz podane konkretne gminy, naprawdę szkoda czasu!

  •  
   l.....2

   -1

   pokaż komentarz

   @Przygoda: Masz rację, szkoda mi czasu na takiego idiotę jak ty, który sam wkleił obrazek, gdzie jest napisane, że miasto Łódź straciło 12 tysięcy ludzi, podregion łódzki zyskał tysiąc a on mi będzie wmawiał, że aglomeracja łódzka się rozwija. k$#@a mać, przecież sam to wkleiłeś:

   http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comment_96Sitn2NIZLL92xXyZnf2YE8NfVT9KTt,wat.jpg?author=Przygoda&auth=7d47947f66e36212ccc5c4bc8cfe0529

   I dalej się pytam, skąd do cholery wziąłeś to:

   Region centralny (łódzki) 2011-2013 7809508 7819285 7826411

   Skąd wziąłeś tę bzdurę, że region "łódzki" liczy prawie 8 mln ludzi?

  •  
   P......a

   0

   pokaż komentarz

   @luksus2: czytac ze zrozumieniem nie umiesz i to wybaczam ale za obrażanie możesz stracić zęby!

  •  
   l.....2

   -1

   pokaż komentarz

   @Przygoda: k?$@a, naprawdę nie wytrzymam. Co tu można czytać ze zrozumieniem? Wkleiłeś obrazek? Wkleiłeś. Napisane, że Łódź w latach 2010-2012 straciła prawie 12 tysięcy mieszkańców? Napisane. Napisane, że region podłódzki zyskał tylko ok. tysiąca, co nie może rekompensować strat samego miasta Łodzi? Napisane. Naprawdę, żebym cię nie znał z tego portalu to pomyślałbym, że jakiś troll robi ze mnie durnia, ale ty tak na poważnie myślisz i to mnie boli.

   Ty chyba w ogóle nie zajrzałeś do obrazka, który tu wkleiłeś.

   I trzeci raz proszę o napisanie, skąd wziąłeś to, że region łódzki liczy 8 mln mieszkańców.

  •  
   P......a

   0

   pokaż komentarz

   @luksus2: Napisałem że kłamiesz pisząc że aglomeracja łódzka traci mieszkańców, zaznaczyłem tylko:
   Podregion 15 - łódzki

   Powiat łódzki wschodni *
   Powiat pabianicki
   Powiat zgierski
   Powiat brzeziński *


   Podregion 16 - m. Łódź

   Powiat m.Łódź


   A ty nadal swoje, nigdzie nie napisałem że region łódzki liczy 8 mln mieszkańców!

  •  
   l.....2

   -1

   pokaż komentarz

   @Przygoda:

   A ty nadal swoje, nigdzie nie napisałem że region łódzki liczy 8 mln mieszkańców!

   Napisałeś:
   http://www.wykop.pl/link/1794984/lodz-pokazuje-swoje-drugie-oblicze-kilkadziesiat-pieknych-fotografii-lodzi/18988292/#comment-18987948

   Region centralny (łódzki) 2011-2013 7809508 7819285 7826411

   Co to niby jest to wyżej, skąd ten nawias "(łódzki)"? Skąd te kosmiczne liczby idące w 8 milionów przy nim? Z kogo ty chcesz zrobić idiotę?

   Dalej, przeczytaj co wkleiłeś, obejrzyj jeszcze raz ten obrazek, który sam tu wrzuciłeś i zastanów się człowieku o czym ty w ogóle mówisz. Masz, wklejam ci znowu - kliknij to, bo mam dziwne wrażenie, że mówisz zupełnie o czymś innym niż to, co wkleiłeś:

   http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comment_96Sitn2NIZLL92xXyZnf2YE8NfVT9KTt,wat.jpg?author=Przygoda&auth=7d47947f66e36212ccc5c4bc8cfe0529

   Czy naprawdę tak trudno odczytać te cyferki? Czy naprawdę nie widać, jaki jest ogromny spadek ludności Łodzi a jak niski wzrost w regionie podłódzkim? Dalej będziesz zaklinał rzeczywistość? Aglomeracja Łodzi jako całość traci mieszkańców w niesamowicie szybkim tempie.

  •  
   l.....2

   -1

   pokaż komentarz

   @Przygoda: Masz, specjalnie dla ciebie zrobiłem ci analizę danych z obrazka, który wkleiłeś ty, bo chyba masz z tym problemy. Porównałem dane z 2010 i 2012 roku. Teraz czekam na twoje "wyjaśnienia" dotyczące wzrastającej liczby ludności w aglomeracji łódzkiej (powtarzam po raz setny, aglomeracja to miasto+przyległości).

   źródło: comment_96Sitn2NIZLL92xXyZnf2YE8NfVT9KTt,wat.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że oprócz C.H. Manufaktura, ul. Piotrkowskiej i kilku wyjątków Łódź wygląda jak po wojnie.
  Mam tam kilku znajomych i przez pewien czas pracowałem w Zgierzu. W Łodzi bywałem codziennie.
  Nieprzyjemnie.

  Szkoda.

  •  
   P......a

   +3

   pokaż komentarz

   @Dzaa88: Widzę że należysz do tych co poza centrum nie wyszli, może gdybyś zabłądził na Księży Młyn, połaził po parkach czy wybrał się do Łagiewnik to byś nie pisał bzdur.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przygoda: Łódź to industrialne miasto i nie ma co w nim doszukiwać się takich zabytków, jak w miastach typowo kupieckich.
   W 1739 Łódź była wsią na prawach miejskich, bo mieszało tam aż 90 rodzin. W 1777r. liczyła ok/ 250 mieszkańców, więc kto miał budować zabytki?

   Dopiero po 1820r. kiedy otrzymała miano miasta przemysłowego, zaczęto coś budować. Głównie manufaktury, a potem fabryki.

   To miasto z założenia nie miało być ładne, i nikt nawet nie myślał o tym, by je specjalnie upiększać. Wiem, że Łodzian szlak trafia jak to słyszą, ale tak naprawdę miasto nie ma nic ciekawego z turystycznego punktu widzenia do zaoferowania.
   Jeżeli ktoś lubi klimaty industrialne to czuje się jak ryba w wodzie. Mnie takie miejsca jak Księży Młyn nie urzekają C.H. Manufaktura tez jest przereklamowana. W prawie każdym mieście stoi podobna galeria (np. Wrocław Magnolia w starej rzeźni, czy Stary Browar w Poznaniu).

   Właśnie kiedy wychodziłem poza centrum to dopadało mnie przerażenie. Ulice tak dziurawe, jak już nigdzie w Polsce. Nieremontowane bloki i sypiące się kamienice. Element społeczny stojący przed bramami.
   Łódź jest brzydka, bo taka miała być. Można próbować ratować jej industrialny wygląd, lecz z tego co wiem same władze miasta dobijają ten pomysł, burząc kolejne fabryki. Nie mam zamiaru obrażać tego miasta, bo ma coś w sobie. Ale to tak, jakby od Fiata 126p wymagało się sportowych osiągów...

  •  
   P......a

   +6

   pokaż komentarz

   @Dzaa88: Widzę że sukces Łodzi w pokazywaniu swoich pięknych stron bardzo kłuje Cie w oczy, nie musiałem sprawdzać żeby wiedzieć że jesteś z Wrocławia :)

   W Łodzi jest najwięcej w Polsce zespołów pałacowych, ma też najciekawszą historię i niewiarygodną ilość zabytków, to że większość jest z XIX i XX w. nie ma znaczenia.
   Łódź była najszybciej rozwijającym się miastem na świecie, to co we Wrocławiu budowano 300 lat tu powstało w 50, dzięki tak szybkiemu rozwojowi powstał też unikalny układ ulic.
   Manufaktura jest prawdziwym zabytkiem, powstała w prawdziwej fabryce nie miejscu po browarze czy rzeźni jak w innych miastach, jest tu też najlepszy w Polsce hotel o niesamowitym klimacie.
   http://wyborcza.biz/finanse/1,108340,15163497,Najlepsze_hotele_w_Polsce_i_Europie__RANKING_.html#BoxSlotII3img#LokLodzTxt
   Poza historią i klimatem Łódź jest świetnym miejscem do życia i rozwoju, najlepiej położone miasto w Polsce z budowanym ringiem drogowym, i centrum budowanej kolei dużych prędkości, niedługo pozostałe w złym stanie kamienice też znikną i nawet taki jak Ty nie znajdzie powodu do trolowania Łodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przygoda: Trollowania mówisz. Ja widzę, że chyba Łodzianie oceniają swoje miasto tylko w kategorii 0:1.
   Mieszkałem we Wrocławiu i Krakowie. Każde z tych miast ma swoje uroki i wady. W każdym z nich są blokowiska i miejsca, których można oberwać. Nawet jest więcej takich miejsc niż takich, w których możesz bezpiecznie spacerować. Wrocławski Kleczków lub Trójkąt, czy Krakowska Nowa Huta i Opatkowice nie zachęcają do odwiedzin. Patologia, syf i obawa przed oberwaniem po twarzy zniechęca do przechadzek nawet w dzień.

   Jeżeli Łódź jest taka wspaniała do rozwoju, to dlaczego jest najszybciej wyludniającym się miastem w Polsce?
   Dlaczego młodzi uciekają z miasta? Mam bardzo dobrą koleżankę mieszkającą w Łodzi i mówi wprost - to miasto starców i dresiarzy. Brak perspektyw dla młodych. Brak miejsc, w których można się wyszumieć, bo albo jest niebezpiecznie, albo zwyczajnie nie fajnie.

   Gdyby było jak mówisz, nie ciągnęło by ludzi gdzie indziej. Naprawdę nie znam osobiście nikogo, kto by powiedział, że jedzie do Łodzi pooglądać zabytki na wakacje.
   To nie jest miasto tego typu i nigdy nie było. Miało być proste, fabryczne miasto. A mam wrażenie, że ktoś na siłę chce zrobić z niego drugi Paryż.

   Nie jestem z tych co uważają, że "moje" najlepsze. Żyjemy w jednym kraju i jak mi życie pokazało - dzisiaj jestem we Wrocławiu, jutro mieszkam w Krakowie, a pojutrze może w Łodzi. Dlatego też zależy mi na rozwoju tego miasta - jak każdego innego.
   Kiedyś Poznań był traktowany jako metropolia zaraz po Warszawie. Dzisiaj się kompletnie nie liczy. Być może to Łódź za parę lat przyćmi Krakowską starówkę. Tego życzę. Póki co, jest jeszcze wiele do zrobienia.

   źródło: i.wp.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzaa88:

   Mam bardzo dobrą koleżankę mieszkającą w Łodzi i mówi wprost - to miasto starców i dresiarzy. Brak perspektyw dla młodych. Brak miejsc, w których można się wyszumieć, bo albo jest niebezpiecznie, albo zwyczajnie nie fajnie.

   No, to jest niezłe. :)

   Gdyby było jak mówisz, nie ciągnęło by ludzi gdzie indziej. Naprawdę nie znam osobiście nikogo, kto by powiedział, że jedzie
   do Łodzi pooglądać zabytki na wakacje.
   To nie jest miasto tego typu i nigdy nie było. Miało być proste, fabryczne miasto. A mam wrażenie, że ktoś na siłę chce zrobić z niego drugi Paryż.


   Zgadza się Łódź nie miała być miastem turystycznym, ale tak samo z siebie i z kasy jaka tu była, zbudowano centrum, które urbanistycznie i architektonicznie nie odbiega od secesji Wiednia czy centrum Paryża. Ale żeby to teraz dostrzegła przeciętna osoba, trzeba mnóstwo remontów - lata zaniedbania PRL i wszystkich władz Łodzi po zmianie ustroju, oraz liczba obiektów - ok 8 tys kamienic - zrobiły swoje. Dobrze, że tutaj program remontowy ruszył z kopyta, ale IMHO potrzeba jeszcze ok 10-15 lat, może więcej, żeby przeciętny turysta, gdziekolwiek skręcając w centrum nie widział walących się kamienic.
   Zobacz, najbogatsza Warszawa nie może poradzić sobie z Pragą.

  •  

   pokaż komentarz

   @SurowyOjciec: Pewnie. Takich tematów jest pełno. Warszawska Praga, Wrocławskie secesyjne Śródmieście, Poznańskie Rybaki itp. itd.

   Kiedyś wszystko co secesyjne (lub nie daj Boże Niemieckie) niszczono, lub zaklejano dziury zaprawą "ot tak" żeby jakiś czas postało.
   Nie bez winy są sami mieszkańcy. Większa ilość tych kamienic to mieszkania komunalne. Mieszkańcy takich miejsc bardzo często nie dbają o swoje otoczenie, dewastując i tak już ledwo żyjące budynki.

  •  
   P......a

   -1

   pokaż komentarz

   @Dzaa88: I znowu ta grafika z wp, niestety ten portal to internetowy fakt! Wszystkie polskie miasta się wyludniają z powodu ujemnego przyrostu naturalnego a Łódź traci ludność na rzecz okolicznych wiosek, (Najwięcej na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego), po prostu ludzie budują domy tam gdzie jest tańsza ziemia!

   Możesz wierzyć lub nie ale Łódź nazywano "Paryżem północy", a Pałac Poznańskiego do dziś nazywają łódzkim Luwrem i wbrew temu co piszesz mnóstwo ludzi przyjeżdża tu w celach turystycznych. Mimo traktowania Łodzi po macoszemu przez komunistów ciągle się rozwija, tu mają siedzibę takie marki jak Dell, Samsung, Infosys, tu znajduje się największa w Europie strefa ekonomiczna.
   Na razie to jeden wielki plac budowy ale za kilka lat nie poznasz tego miasta!

  •  

   pokaż komentarz

   @Przygoda: Oby tak było! Naprawdę dobrze życzę! Czym więcej pięknych i rozwijających się miejsc w kraju, tym lepiej dla całej Polski! :)

  •  
   A........S

   -1

   pokaż komentarz

   @Przygoda:
   Stary, jak już tak uwielbiasz tą Łódź, to daj se spokój z chwaleniem tego łódzkiego biznesu, bo śmiać się chce.

   Infosys? Bez przegięć. Chyba ostatni pracodawca w branży IT do którego ludzie chcą trafić.
   Stawki w dellu tak samo niskie jaki wszędzie indziej w Łodzi. Żaden powód do dumy.

   Strefa ekonomiczna? Też tam pracowałem. Świetny pomysł na biznes ogólnie - ciągłe zmiany nazw firm w celu uniknięcia płacenia podatków, stawki słabe, dojazd MPK na Nowy Józefów z centrum to katorga. A najgorsze jest to, że na stałe się nie złapiesz. Będziesz biegał od firmy do firmy przez kilkanaście lat. Zero stabilizacji.

   Łodź to nie miasto kamienic, a miasto agencji pracy tymczasowej.

   PS. A kamienice, to wyremontują w ściśłym centrum.
   Wróblewskiego, Radwańska - już widzę jak tam remontują.

  •  
   P......a

   -2

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: Dziwny jesteś, w Dellu-u pracuje mój brat, pracuje juz z 6 lat i raczej nie narzeka, rotacja jest minimalna a stawki adekwatne do stanowiska. Znajomy który przez wiele lat pracował w prywatnych zakładach i różnie tam bywało o pracy w Amcorze opowiada jak o raju, nie wiem ile zarabia ale ma 4 dzieci więc pewnie nie najgorzej.
   Jestem handlowcem i z wieloma z tych firm współpracuję, jeszcze nie słyszałem by któraś zmieniła nazwę, za to ciągle dochodzą nowe.

  •  
   l.....2 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @Przygoda: Sto razy było udowadniane, ze wyludnia się cała aglomeracja łódzka i to nie poprzez mapki z wp a dane z GUS, a ty dalej swoje o przenosinach do Aleksandrowa.

   A co do Paryża północy to daj źródło, bo słyszałem już, ze tak nazywano Warszawę i Słupsk, niedługo się okaże, ze każde miasto nosiło kiedyś to miano.

  •  
   A........S

   -3

   pokaż komentarz

   @Przygoda:
   Bo jak twoja wiedza ogarnicza się do tego co gazetach piszą, to tyle wiesz.

   Pracowałem w zakładzie, gdzie nazwa zmieniała się 3 razy w ciągu dwóch miesięcy. To, że szyld się nie zmienia, to nie znaczy, że to ta sama firma według prawa.

   Rotacja niewielka w dellu? To czemu, mimo że 3 lata temu tam aplikowałem, agencja która ich obsługuje nadal się próbuje ze mną skontaktować, żebym tam pracował?

   Łódź to miasto źle zarządzane, bez perspektyw i wymierające. Jedyne czego w nim nie brak, to czubków próbujących zrobić z niego atrakcję turystyczną.

  •  
   P......a

   0

   pokaż komentarz

   @luksus2: Nie pisałem że się nie wyludnia bo prawie wszystkie miasta się wyludniają tylko że nie w takim tempie i głównie do okolicznych miejscowości co potwierdzają dane GUS, najwięcej na rzecz Aleksandrowa, na rzecz Wa-wy w 2012 roku 11 osób.

  •  
   P......a

   -1

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: Mam kontakt z wieloma osobami zarządzającymi, każda zmiana umowy w tym zmiana NIP przechodzi przeze mnie i wierz mi że dzieje się to niezwykle rzadko, takie zmiany to dla większej firmy rewolucja, płacą mniejsze podatki ale robią to w inny sposób.

   Agencja pracy tymczasowej pewnie chce zaoferować ci pracę ale raczej nie w dellu, chyba że w firmie-podwykonawcy sodexo lub firmie sprzątającej.

   Skoro Łódź jest źle zarządzana to pokaż mi lepiej rozwijające się miasto?! Do tego mające dobrą kondycję finansową i ciągle inwestujące!

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS:
   Aplikowałeś do Della? Błąd, aplikuj do jakiejś konsultingowej firmy na analityka biznesowego, marnujesz swój talent na wykopie. :)
   Swoim ostatnim postem pokazałeś jak dogłębną i szeroką wiedzę posiadasz w tym temacie.
   Spróbuj najpierw w agencji pracy tymczasowej, może mają umowę z jakąś firmą z wielkiej czwórki i jest jakiś wakat w PwC, Deloitte czy Ernst & Young.

  •  
   l.....2 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @Przygoda: Ja mówię o całych aglomeracjach, aglomeracja łódzka i GOP to jedyne większe aglomeracje w Polsce, które jako całość tracą mieszkańców.

  •  
   P......a

   0

   pokaż komentarz

   @luksus2: Teraz wymyślasz bzdury, wyludniają się wszystkie aglomeracje, jest tylko kilka miast które zyskują mieszkańców!

  •  
   l.....2

   -1

   pokaż komentarz

   @Przygoda: Człowieku, ciągle mylisz aglomerację z miastem, przecież już kiedyś ci pokazywałem dane:

   http://www.wykop.pl/link/1772244/poludniowa-obwodnica-warszawy-zamiast-ekspresowki-do-czech/#comment-18708702

   http://sucholeski.eu/wp-content/uploads/2013/10/aglo_2013_I-II_kw.png

   GOP i Łódź to jedyne większe aglomeracje, które tracą mieszkańców. AGLOMERACJE, czyli miasto+przyległości, w przypadku Łodzi są to te wszystkie Zgierze, Aleksandrowy itd. I nie, ta mapka nie jest z wp, tylko bazuje na oficjalnych danych.

  •  
   P......a

   0

   pokaż komentarz

   @luksus2: Dane GUS-u mówią coś zupełnie innego, pokaż mi źródła tej tabelki bo to ewidentna bzdura! Wg niej nawet takie zapomniane miejsca jak Zielona Góra zyskują mieszkańców!
   Bazując na tabelce z lokalnego portalu daleko nie zajdziesz, każdy potrafi taką zrobić!

  •  
   l.....2

   -1

   pokaż komentarz

   @Przygoda: Z jakiego lokalnego portalu?

   http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=108090901&postcount=3871 - tu źródło, bazowane na tym:

   http://www.stat.gov.pl/bdl/app/dane_podgrup.dims?p_id=54701&p_token=0.2698410360144736 - to właśnie dane GUS.

   A Zielona Góra (jako aglomeracja) zyskuje mieszkańców nawet wg GUS-u. To, że twoim zdaniem jest to zapomniana dziura pokazuje tylko, jakim jesteś hipokrytą, kiedy żądasz od innych, aby nie patrzyli na Łódź przez pryzmat stereotypów, a sam to robisz w stosunku do innych miast.