•  

  pokaż komentarz

  Ciekawe czemu pan Owsiak nie chce pokazać faktur. Czyżby miał coś do ukrycia?

  •  

   pokaż komentarz

   @kunter: wszystkie sprawozdania finansowe są jawne. Możesz je sam przejrzeć. Faktury i wszystkie księgi podatkowe są kontrolowane przez us i uks.

  •  

   pokaż komentarz

   @trup: Bloger Piotr Wielgucki oskarża Owsiaka o wałki, ten wnosi sprawę do sądu ale wnioskuje o utajnienie(po co?) procesu. Zapytany dlaczego tak zrobił reaguje nerwowo i każe wyrzucić reporterów z lokalu.
   Chodzi o to że do WOŚP należy spółka Złoty Melon która prowadzi działalność komercyjną i (według Wileguckiego) Owsiak obciąża kosztami WOŚP za komercyjną działalność Złotego Melona - Wystarczyłoby aby ten okazał faktury i zamknął blogerowi usta, nawet podając go przy okazji do sądu. Zamiast tego pozywa go ale prosi o utajnienie procesu, na którym z pewnością sędzia o te faktury poprosi ale dzięki temu, że proces będzie tajny nie zostaną one udostępnione upublicznione. Pytanie czy Owsiak coś ukrywa - skoro chce utajnienia procesu to oczywiście odpowiedź brzmi tak, coś ukrywa inczej nie byłoby utajnienia. Pytanie drugie po co cokolwiek ukrywa?Dlatego że jest winny czy niewinny?

   Dziwne zachowanie Owsiaka

  •  

   pokaż komentarz

   @kunter: temat wałkowany milion raz i nawet nie chce mi się odpowiadać więc przeklejam inny komentarz. Wyłuskaj sobie odpowiedz

   Nie żartuj, to zmanipulowane gówno ma być dowodem na co?
   1. fragment "w ogóle nie chce się tłumaczyć" - wycięto cały fragment uzasadnienia dlaczego pytanie dziennikarza dotyczące nieokreślonych faktur mających udowodnić, że nie wyprowadza pieniędzy na lewo jest z dupy. Owsiak powiedział tam "nie sprzedaję broni do Syrii, mam wam pokazać faktury, że nie sprzedaję broni do Syrii?".
   2. "wyrzuca z konferencji" - z konferencji został wyrzucony dziennikarz, który władował się z kamerą w prywatną rozmowę.
   3. "innych pozywa" - pozwany nie został dziennikarz, tylko bloger, który napisał trzy paszkwile oparte na jego rojeniach: pisałem o tym m.in. tu.
   4. "skąd te nerwy?" - pokazują scenę, w której dziennikarz zostaje wywalony za władowanie się z kamerą w prywatną rozmowę, te "nerwy" nie mają nic wspólnego z rzekomymi przekrętami.
   5. "Owsiak oficjalnie nie jest zatrudniony, pensję za etat dostaje jego żona" - dokładnie tak jest, ta pozycja stoi jak wół w sprawozdaniach od minimum sześciu lat. Co ciekawe jest wyszczególniona mimo, że wcale nie musi, bo wystarczyłoby jej zawarcie w pozycji "pracownicy etatowi".
   6. "firmą Złoty Melon Jerzego Owsiaka" - a tu już ewidentne kłamstwo, bo Złoty Melon to firma WOŚP, a nie Owsiaka.
   7. "faktury wystawiane przez tę firmę są nieujawniane przez Jerzego Owsiaka" - prywatne spółki mają obowiązek spowiadania się z faktur przed skarbówką, a nie przed przypadkowymi dziennikarzami to raz. Dwa: na czym opierają swoje zarzuty pseudodziennikarze, skoro faktur nie widzieli? Ja znam odpowiedź: na pierdach Matki Kurki.
   8. "powinien ujawnić faktury żeby jasne było, że MC i ZM nie wykonują zleceń dla WOŚP" - przecież te firmy wykonują zlecenia dla WOŚP, od tego właśnie są. Jakie zlecenia? Produkcja i sprzedaż gadżetów (ZM), produkcja wydawnictw i obsługa medialna (MC). Dlaczego firmy? Bo fundacje takie jak WOŚP nie mogą prowadzić działalności gospodarczej. Całe te "powiązania" mogą być spiskiem tylko dla totalnego ignoranta.
   9. "pieniądze z puszek trafiają do kieszeni Jurka Owsiaka" - chyba niezbyt dokładnie badali te sprawozdania finansowe, że nie znaleźli wyszczególnienia ile zbiera się na finale i ile jest wydawane na cele statutowe.
   10. "ściga niezależne media" - no sorry, ale jeśli "niezależne medium" uprawia kłamliwą propagandę, to nie ma powodu żeby ich lubić.

  •  

   pokaż komentarz

   @kunter: Zbiór bredni i pomówień, kolejno:

   Na mocy art. 212 kk. proces z definicji ma charakter tajny

   Art. 212 KK dotyczyprzestępstwa zniewagi, nie ma nic wspólnego z "utajnianiem procesu". Kodeks Karny w ogóle nie mówi o utajnianiu procesów, to raczej znajduje się w Kodeksie Postępowania Karnego.

   co oznacza, że jeśli sąd uwzględni moje wnioski o udostępnienie dokumentacji w postaci księgi przychodów i rozchodów zarówno WOŚP, ale przede wszystkim „Złotego Melona”, to żadna faktura nie może ujrzeć światła dziennego.

   Rozliczenia finansowe WOŚP są jawne.

   Tajność procesu gwarantuje, że najściślej skrywana tajemnica księgowa będzie zachowana.

   Dlatego nazywa się to "tajemnicą". Wyrok będzie publicznie dostępny.

   Dodatkowo i dla pełnej pewności mecenas zapowiedział, że będzie wnosił o zmianę właściwości sądu. Cóż to oznacza w języku śmiertelników? Tylko jedno, mianowicie pan mecenas i jego klienci chuchają na zimne. Jest tajnie i o to chodzi, jednak jeszcze lepiej by było, gdyby grać u siebie, z lokalnymi sędziami, do których ministrowie mają krótsze kable i numery kierunkowe.

   Bełkot. Co do zasady rozprawa powinna odbywać się w sądzie na terenie którego mieszka pozwany lub popełniono przestępstwo, a że WOŚP i Owsiak znajdują się w Warszawie to tam powinna odbywać się rozprawa.

   Jerzy Owsiak – król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP i Jerzy Owsiak, król żebraków i łgarzy pracuje na nowy tytuł – hiena cmentarna!

   Bez komentarza.

   Adwokat Owsiaka usiłuje przenieść rozprawę do Warszawy argumentując wniosek… miejscem zamieszkania licznych świadków.

   No i?

   znajdują się śmiertelnie niebezpieczne tropy, tak groźne, że po pierwsze trzeba się zniżyć i wziąć za jakiegoś blogera, po drugie trzeba się wziąć bez szumu medialnego i w trybie tajnego procesu, po trzecie trzeba zabezpieczyć tyły i przenieść rozprawę do swoich ludzi.

   Bez komentarza. Reptilian jeszcze brakuje.

   Nie zdarzyło się jeszcze, żeby ktokolwiek przegrał proces skarżąc do TE art. 212 kk.

   Autor zapomniał wyjaśnić kogo chce zaskarżyć do TE: sąd bo utajnił proces (czego na pewno nie zrobiono ze względu na art. 212, bo ten nie ma z tym nic wspólnego)?

   urwać łeb sprawie i pyskatemu, ale w sensie prawnym Owsiak i WOŚP już przegrali i to w TE, gdzie kabel ministra nie sięga

   Autor cieszy się zdolnością jasnowidzenia, gratuluję.

   Rozprawę wyznaczono na 26 listopada, to jest termin prawie zbieżny z coroczną błazenadą WOŚP

   Jedyne dwa miesiące różnicy, drobiazg.

   1) Dlaczego Jerzy Owsiak publikacją pełnej dokumentacji księgowej „Złotego Melona” nie zaknebluje gęby każdemu oszołomowi, który pyta o źródła dochodów Jerzego Owsiaka?

   Bo to jego prywatna firma, z której się utrzymuje? O ile mi wiadomo, nie ma w Polsce obowiązku świecić stanem konta przed każdym kto tego zapragnie.

   2) Dlaczego Jerzy Owsiak jako prezes WOŚP zrobił wielką awanturę wokół śmierci dziecka, grożąc wyciszeniem Orkiestry na amen,

   Odpowiedział na to pytanie sam Owsiak w liście otwartym, "rzetelny dziennikarz" na pewno się z nim zapoznał.

   a potem po cichu, jako witrażysta z zawodu, przesłał ofertę na szkolenie dyspozytorów medycznych do Ministerstw Zdrowia i do dziś nie wiadomo ile „Złoty Melon” chciałby z tej prymitywnej akcji wyciągnąć?

   Tak się składa, że Fundacja WOŚP jako jedyna w Polsce instytucja cieszy się certyfikacją do prowadzenia szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy wg standardów AHA. Owsiak może z zawodu być tancerką na rurze, nie on prowadzi szkolenia.

   3) Jak to się dzieje, że z pieniędzy WOŚP remontuje się ośrodek w Szadowo-Młyn, a faktury za imprezy integracyjne, szkolenia i uroczystości rodzinne wystawia „Złoty Melon”?

   Bo ośrodek Szadowo-młyn to majątek WOŚP. Złoty Melon jest organizatorem szkoleń, imprez integracyjnych i uroczystości rodzinnych odbywających się w wynajmowanym na tę okoliczność ośrodku Szadowo-młyn.

   4) Co się stanie z nieruchomościami WOŚP, obecnie wartymi około 16 milionów złotych, gdy Orkiestra przestanie grać? Do kogo te nieruchomości będą należeć?

   Przepisy prawa regulują co się dzieje z majątkiem zamykanej fundacji, wystarczy w nie zajrzeć.

   Na piąte nie znam odpowiedzi, aczkolwiek stawiam, że to taki sam bełkot jak reszta.

   6) Dlaczego Jerzy Owsiak kłamie, że nie bierze z „puchy” na „Przystanek Woodstock” i działalność „Złotego Melona”, który ma wyłączność na sprzedaż rozmaitych gadżetów. Dlaczego kłamie w telewizji, bo już w rozliczeniach z grubsza pokazuje część skrywanej prawdy.

   Cóż, pewnie dlatego że nie kłamie. Jak ktoś chce sprawdzić to na stronach fundacji w dziale "rozliczenia finansowe" znajdzie, o dziwo, rozliczenia finansowe.

   7) Dlaczego non stop słyszymy głupkowate hasełka i slogany: (...), a ciągle nie możemy się doprosić faktur z działalności WOŚP i „Złotego Melona”?

   O ile mi wiadomo prawo do żądania udostępnienia faktur mają odpowiednie organy kontrolne, a nie przypadkowy nawiedzony fanatyk.

   8) Dlaczego tych i wielu innych pytań nie ma...

  •  

   pokaż komentarz

   @trup:
   Wkleiłeś komentarz który w większości z 10 punktów ma się nijak do tego co napisałem. Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni a później to co wkleiłeś a zobaczysz, że "obala" on twierdzenia których nie ma w moim poście jak na przykład to że stwierdziłem, iż Złoty Melon należy do Owsiaka kiedy ja wyraźnie napisałem, że należy do WOŚP albo "ściga niezależne media" - czy ja poruszałem taki temat? Piszesz, że Ci się nie chce komentować - to nie komentuj a jeśli już wklejasz jakiś komentarz to się upewnij, że komentuje on tezy czy zarzuty zawarte w poście który ma komentować. Komentarz który wkleiłeś nosi wyraźne ślady manipulacji.

   fragment "w ogóle nie chce się tłumaczyć" - wycięto cały fragment uzasadnienia dlaczego pytanie dziennikarza dotyczące nieokreślonych faktur mających udowodnić, że nie wyprowadza pieniędzy na lewo jest z dupy. Owsiak powiedział tam "nie sprzedaję broni do Syrii, mam wam pokazać faktury, że nie sprzedaję broni do Syrii?".

   Co to jest cały fragment? Skąd autor tego komentarza wiedział co było w "całym wyciętym fragmencie"? A właściwie gdzie jest cała wersja która niby stanowi uzasadnienie dlaczego pytanie dziennikarza jest z dupy?
   Cały wklejony przez Ciebie komentarz niczego nie udowadnia. W punkcie 10 na przykład zarzuca uprawianie kłamliwej propagandy - na jakiej podstawie? Czym popiera swój zarzut? Niczym. Poprostu stwierdza, że jest to kłamliwa propaganda i koniec.

   Bełkot. Co do zasady rozprawa powinna odbywać się w sądzie na terenie którego mieszka pozwany lub popełniono przestępstwo, a że WOŚP i Owsiak znajdują się w Warszawie to tam powinna odbywać się rozprawa.

   Owsiak jest pozwanym? Czy może raczej powodem? No chyba że pozwał sam siebie.

   Poniżej jest wyjaśnienie o jakie nieprawidłowości chodzi.
   http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=S1tDRkrg9-M#t=125

   Pozdrawiam.

 •  

  pokaż komentarz

  Owsiak jest wspaniałym człowiekiem. Zawszę chętnie wspieram WOŚP!

 •  

  pokaż komentarz

  Matka Kurka:
  [...] Zapraszam do prezentacji i zaczynam od takiego oto zestawienia.

  Rok / Przychody / Zakup sprzętu / Różnica
  2001 / 29 246 800,99 / 26 628 058,79 / 2 618 742,20
  2002 / 37 229 181,88 / 20 394 552,87 / 16 834 629,01
  2003 / 35 265 658,59 / 29 410 920,47 / 5 854 738,12
  2004 / 32 189 391,61* / 36 803 494,90 / -4 614 103,29
  2005 / 33 559 846,90 / 21 096 469,09 / 12 463 377,81
  2006 / 35 108 759,66 / 18 313 936,08 / 16 794 823,58
  2007 / 34 884 273,50 / 22 237 638,87 / 12 646 634,63
  2008 / 41 817 349,83 / 24 092 694,79 / 17 724 655,04
  2009 / 54 506 270,77 / 26 176 505,13 / 28 329 765,64
  2010 / 55 532 398,18 / 45 402 391,72 / 10 130 006,46
  2011 / 59 678 695,35 / 38 277 884,84 / 21 400 810,51
  2012 / 65 273 575,55 / 34 166 807,02 / 31 106 768,53
  Suma / 514 292 202,81 / 343 001 354,57 / 171 290 848,24

  Do tabelki krótkie wyjaśnienie i potem już tylko obrazki.

  *Magiczny rok 2004, WOŚP za 1 550 000 złotych wykupuje udziały Złotego Melona i za 5 310 650,43 ośrodek Szadowo-Młyn, który będzie przez "Złotego Melona" zarządzany. W tym roku przychody są nie tylko mniejsze od wydatków na zakup sprzętu, ale bilansują się z kosztami grubo pod kreską, fundacja wykazuje ponad 17 milionów straty (17 467 175,02). W sprawozdaniu pojawia się jeszcze bardziej tajemnicza informacja. "Przychody fundacji pochodzą wyłącznie ze zbiórki publicznej przeprowadzonej w dniu 11.01.2004r. za zgodą MSW (ZK-VI-632-233/03) wyrażoną w decyzji nr 150/2003 z dnia 03.12.2003r." Warto też zauważyć, że rekordowa różnica między przychodami WOŚP, a wydatkami na sprzęt wynosi ponad 31 milionów złotych (31 106 768,53)****. Przez 12 lat WOŚP wydała 343 miliony na sprzęt medyczny, to jest o 171,2 miliona mniej niż uzyskała przychodów.

  Co Pan Jerzy zrobił z zawrotną kwotą 171,2 miliona?. Dokładnie nie wiem, bo Pan Jerzy nie chce nikomu nic powiedzieć ponad to, co musi zapisać w tajemniczych rubrykach "działalność propagatorska", "szkolenia" lub "usługi obce". Co mógł zbudować i kupić za 171 milionów Jerzy Owsiak? Na przykład 10 "Budzików", takich jak ten jeden zbudowany przez fundację Ewy Błaszczyk za 17 milionów, bez pomocy "Złotego Melona", "Mrówki Całej", "Pokojowego Patrolu" i F16 w wersji bojowej [...]
  ***
  Oczywiście cały tekst był godzinę temu na wykopie, ale dzielna neuropa, której nie ma, w kilka minut zakopała.
  @trup: Co masz do powiedzenia w sprawie powyższych liczb?