•  

  pokaż komentarz

  Wszystkie sceny miejskie będą kręcone w Wałbrzychu, Katowicach oraz w Sosnowcu

 •  

  pokaż komentarz

  Niepotrzebnie idą w temat zombie. Ostatnio za dużo tego wyszło.
  Chętnie zobaczyłbym serial postapo w stylu Fallout,Stalker,Metro

  •  

   pokaż komentarz

   @Rodriquez88: ostatnio dużo tego wyszło, dlatego że jest modne czyli jest popyt. I stosunkowo tanie do wyprodukowania.
   A Stalker to nie postapo :D

  •  

   pokaż komentarz

   @jos: Stalker jest jak najbardziej postapo bo akcja dzieje się w Zonie miejscu po katastrofie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rodriquez88: Ma klimat postapo ale nim nie jest. Postapo to Fallout, Walking Dead czyli katastrofa globalna - apokalipsa. Zona to lokalna sprawa. Przyjeżdżasz ze świata zewnętrznego, który żyje normalnie i później możesz do niego wrócić pokonując bramę. Cały czas masz dostawy broni, pancerzy, skafandrów, żarcia z zewnętrznego świata. Gdzie tu apokalipsa? Gdyby Zona się rozszerzyła na cały świat albo przynajmniej na połowę to wtedy to jest postapo (jak np. w Survarium - coś jak Stalker ale globalnie).
   Twój pobyt w Zonie to kwestia wyboru a nie przymusu (no chyba, żeś wojskowy xD ). Jesteś tam bo chcesz być - albo dla samego miejsca albo dla kasy. Postapo jest w momencie gdy wyboru nie masz.
   Szczególnie, że zona jest zniszczona i opuszczona z powodu awarii w 1986 i większość zniszczeń jakie obserwujesz w grze to nie wina nie samej Zony tylko elektrowni.

  •  

   pokaż komentarz

   @jos: Kolego szanowny, doceniam Twoją definicję w tym temacie, jednak chciałbym powiedzieć że w Stalkerze cały świat jest Zoną, nie masz prawa z niego wyjść (mówimy tutaj o Stalkerze jako grze). Więc można zdefiniować że świat po którym chodzimy w grze jest światem postapo :)
   W Falloucie np też są miejsca gdzie żyje się normalnie (np. Enklawa) więc to nie jest tak do końca z tym podziałem:)

  •  

   pokaż komentarz

   @Rodriquez88: jak to nie masz?

   pokaż spoiler Striełok, którym grasz w Cieniu Czarnobyla opuszcza Zonę w Zewie Prypeci, co teraz? :D


   Nie cały świat tylko cały świat przedstawiony. Nazywasz grę postapo, tylko dlatego, że nie ma innego określenia na klimat jaki tam panuje więc korzystasz z najbardziej pasującego.
   Jakbyś zrobił grę o chodzeniu po prawdziwym Czarnobylu (Prypeć) itd. bez możliwości wyjścia z niego to to by była gra postapo? Bo jedyna różnica między prawdą a grą to anomalie, artefakty i mutanty.
   Ta gra też jest postapo? http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=16417
   Ten film jest postapo? http://www.filmweb.pl/film/Czarnobyl.+Reaktor+strachu-2012-648250

  •  

   pokaż komentarz

   @jos: Jest to ciężka rozmowa :D

  •  

   pokaż komentarz

   @jos: wikipedia mówi, jeżeli nie znasz tej serii, jasno:
   "Stalkerzy – bohaterowie powieści Piknik na skraju drogi Arkadija i Borysa Strugackich, powieści Metro 2033 Dmitrija Głuchowskiego i pokrewnych, osadzonych w nurcie postapo lub związanych z grą komputerową.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rodriquez88: dla mnie bardzo lekka xD
   Dopiero teraz zauważyłem fragment z Enklawą. Porównujesz platformę wiertniczą z Fallouta do Całej reszty świata ze Stalkera?:D

  •  

   pokaż komentarz

   @woytas: Ale czego dowodzi ten fragment? Że gra Stalker jest powszechnie uważana za postapo mimo, że nią nie jest? Niestety wiki nie jest w tym temacie żadnym autorytetem.

   No to jeszcze raz: postapo -> post apokalipsa -> po apokalipsie. Tak? To teraz mi powiedz, w którym roku w Stalkerze miała miejsce apokalipsa? Ale zanim zaczniemy odpowiadać to ustalmy czym jest apokalipsa. Apokalipsa - inaczej koniec świata, kataklizm.
   Więc wracając do pytania:
   a) 1986 - hmmm, chyba nie, bo w grze elektrownia wybucha z tych samych powodów co w rzeczywistości a nic mi nie wiadomo o apokalipsie 27 lat temu. Z resztą to by oznaczało, że nasz świat realny to świeżutkie postapo.
   b) 2006 - powstanie Zony? hmm, chyba nie bo nowa Zona powstaje na terenie tej starej, która była ogrodzona i zamknięta od 20 lat. Kataklizm w związku z nastaniem nowej Zony nie nastał, koniec świata też nie.
   c) nigdy.
   Natomiast w „Pikniku na skraju drogi” - który ma niewiele wspólnego z grą - część akcji się dzieje w nietkniętym świecie. Podobnie jak w filmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jos: Dokładnie tak :) Kto decyduje że świat jest postapo albo nie jest? Po czym to można stwierdzić po ilości m^2? :D
   Film Czarnobyl Reaktor Strachu nie jest postapo ponieważ fabuła filmu nie opiera się na podstawowych czynnikach związanych z postapo
   (Np przeżyciu na tym co pozostało na ziemi).
   Jest to zwykły horror który został wrzucony do tego miejsca "bo ludzie się jarają Czarnobylem".
   PS Filmu niewidziałem :) (dla hejterów - oparłem się na trailerze).

  •  

   pokaż komentarz

   @jos: Stalker to nie jest tylko gra, ale przedewszystkim to film Andrieja Tarkowskiego na podstawie powieści Piknik na skraju drogi Arkadija i Borysa Strugackich.

  •  

   pokaż komentarz

   @jos: @Rodriquez88: Zgadzam się z @jos.
   Z mitologii chrześcijańskiej (za wiki):apokalipsa – (z gr. apokalypsis - odsłonięcie, objawienie) w terminologii judaistycznej i chrześcijańskiej literatury religijnej, to opis szczególnego rodzaju proroctwa, dotyczącego tego, co ma się wydarzyć w dniach ostatecznych, przekazywanego przez Boga wybranemu prorokowi.

   Dni ostateczne czyli koniec świata jaki jest nam znany. Wybuch reaktora, który skaziłby nawet państwo nie jest apokalipsą.
   Teoretycznie wg mitologii świat postapokaliptyczny nie powinien istnieć, gdyż jest to swego rodzaju zakończenie. Oddzielenie zbawionych od potępionych etc. Druga sprawa, że w popkulturze stały się popularne historie kilku ocalałych stawiających czoła okrutnej rzeczywistości :)

   Swoją drogą @Rodriquez88 zobacz jak niewiele potrzeba do rozwinięcia się głębokiej dyskusji, która traktuje o pochodzeniach słów, kinematografii, wirtualnej rozrywce, a nawet zakrawa o teologię ;) Wystarczyłoby żebyś w pierwszym komencie napisał : "...serial postapo w stylu Fallout,Metro..." :)

  •  

   pokaż komentarz

   @goomowy: W pewnym sensie jest to koniec obecnego porządku świata. W tym momencie zaczyna się nowy porządek świata(inny ład).

  •  

   pokaż komentarz

   @Rodriquez88: Rozumiem, że chodzi Ci o to że świat po wybuchu elektrowni nie jest taki sam. Zgadzam się. Po II wojnie światowej, 9/11 (dla hamburgerykanów) też świat się zmienił. Aczkolwiek nie świadczy to o apokalipsie - końcu świata.

   Gdybyśmy chcieli wykorzystywać zwrot "koniec świata jaki znamy" do wszystkiego mielibyśmy "apokalipsę" co 10-20 lat. Świat się zmienia bardzo dynamicznie. Jednak słowo apokalipsa jest przyjęte do zakończenia świata jako takiego. Totalna zagłada.

  •  

   pokaż komentarz

   @woytas: > przedewszystkim to film Andrieja Tarkowskiego na podstawie powieści Piknik na skraju drogi Arkadija i Borysa Strugackich.
   Dobra, teraz już wiem, że trollujesz:D za mało finezji :P

   @Rodriquez88:

   (Np przeżyciu na tym co pozostało na ziemi).
   czyli jak jesteś bezdomny to żyjesz w świecie postapo, bo nażresz się tym, co znajdziesz w śmietniku? Jesteś Stalkerem, sprzedajesz artefakt lub wykonujesz pracę, dostajesz kasę i idziesz żreć do baru i jeszcze sie upić. Pogadasz z kumplami i idziesz spać, bo rano wcześnie do roboty. Tylko, że warunki pracy są trudniejsze niż poza Zoną.

   Kto decyduje że świat jest postapo albo nie jest?
   Twórcy:D Tworząc świat i fabułę czyli nie tylko to co widać w grze. Chyba mi nie powiesz, że grając w grę wojenną, np. biegając po Stalingradzie czy innym zniszczonym mieście grasz w grę postapo, bo ludzie jedzą tylko to, co znajdą. Prawda? Przecież tam też nie widzisz innego świata tylko ten zniszczony przez II WŚ. W dodatku warunki jeszcze gorsze niż w Stalkerze, bo tam nie ma przypadkowych ofiar, przypadkowych cywili, są za to nieustanne dostawy sprzętu i żarcia (zarabiają na tym ludzie za biurkami w ciepłych domach z telewizorami itd) a każdy kto się tam znajdzie robi to z własnej woli.
   Fabuła Reaktora strachu: ludzie jadą do zony, dzieje się coś niedobrego starają się przeżyć i wydostać z zony.
   Fabułą Stalkera: striełok jedzie do zony, dzieje się coś niedobrego, stara się przeżyć i wydostać z zony. xD

   pokaż spoiler i jak już mówiłem wydostaje się w Zewie Prypeci:D

  •  

   pokaż komentarz

   @Rodriquez88: Aż odpowiem. Zombie są w serialu punktem wyjścia. Jak napisaliśmy w opisie na fanpagu, akcja serialu dzieje się wiele lat po epidemii, wiec dla historii i scenariusza nie ma to znaczenia. Mocno serial przypomina w styistyce Fallouta czy Stalkera :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kielczykowski: Aż nie wierzę że odpisał mi bezpośrednio człowiek który nad tym pracuje :) Dzięki za info :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kielczykowski: nie potrzebujecie może czasem pomocy zorganizowanej grupy ludzi, którzy są fanami gatunku aktywnie udzielającymi się w iwentach postapo w całej polsce?:D Siatka jest dosyć rozbudowana:D

  •  

   pokaż komentarz

   Swoją drogą @Rodriquez88 zobacz jak niewiele potrzeba do rozwinięcia się głębokiej dyskusji, która traktuje o pochodzeniach słów, kinematografii, wirtualnej rozrywce, a nawet zakrawa o teologię ;) Wystarczyłoby żebyś w pierwszym komencie napisał : "...serial postapo w stylu Fallout,Metro..." :)

   @goomowy: Dlatego lubie takie dyskusje :) Bez wrzut na drugą osobę, ani przechwalanie sie :)
   Zdrowa dyskusja zawsze na propsie :)

 •  

  pokaż komentarz

  Pokażą pierwszy odcinek to się oceni.

 •  

  pokaż komentarz

  nie mogę się doczekać 1 odcinka :)

 •  

  pokaż komentarz

  fajna sprawa, sam chciałem z kumplami robić coś podobnego, ale niestety czas czas i jeszcze czasu brakuje.