•  

  pokaż komentarz

  Kochany premier na pewno robi to dla naszego dobra.

 •  

  pokaż komentarz

  Złamali regulamin - zlikwidować im stronę.
  Prościej się nie da.

 •  

  pokaż komentarz

  Udostępnij rządowi listę swoich znajomych... Nice try!

 •  

  pokaż komentarz

  Dzień dobry,

  Jestę deweloperę aplikacji fejsbukowych i widzę, że część ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jakie ograniczenia narzuca FB na twórców aplikacji.
  Jeśli jako aplikacja chcemy pobrać adres e-mail użytkownika, MUSIMY pobrać też jego podstawowe dane, w których skład wchodzi też lista znajomych. Facebook nie daje możliwości wybrania, do których danych chcemy mieć dostęp. Nie możemy pobrać tylko imienia. Więc mamy wiek, imię nazwisko, avater, płeć, kraj lub nic. Co więcej bez tych wszystkich danych nie możemy zapytać o adres e-mail.

  tl;dr Jeśli chcemy by aplikacja uzyskała dostęp do adresu e-mail, musimy pobrać wszystkie podstawowe dane osobowe i listę znajomych. Tak działa Facebook.

  Myślę, że pobieranie listy znajomych w celu jej wykorzystania nie jest intencją twórców tej aplikacji.

  Co więcej to, że uzyskamy dostęp do jakichkolwiek danych nie znaczy, że te dane wykorzystamy. Każde wykorzystanie powinno się zawierać w regulaminie i jeśli w regulaminie nie ma informacji o przetwarzaniu listy znajomych, a lista taka jest na przykład zapisywana w bazie danych, wtedy mamy do czynienia z łamaniem prawa.