•  

  pokaż komentarz

  Dlatego ich mi nie żal. Dopóki oficjalnie nie przeproszą i nie wypłacą zadośćuczynienia poszkodowanym Polakom niech się wycinają.Skąd w lewackim Polskim rządzie pomysł by tych dzikusów ciągnąć do unii??? !!! Mówię tak bo w mojej rodzinie też byli poszkodowani w rzezi Wołyńskiej!! Niech się z Azjatami bujają!!!

  •  
   G....n

   +146

   pokaż komentarz

   @serial28: Ale język polski to Ty szanuj.

  •  
   P..........n

   +172

   pokaż komentarz

   @serial28: Jak wczoraj o tym pisałem to mnie zjeść chcieli.
   Powtarzam - nam z ukraincami nie po drodze. Szkoda ich ale niech się sami bujają.
   Oficjalne wspieranie może nam tylko zaszkodzić.

  •  
   z..............r via iOS

   +74

   pokaż komentarz

   @serial28: @Peter-Wiggin: Po pierwsze oddzielcie interesy własne od geopolitycznych Polski bo tym też nie po drodze. Po drugie - przeprosić rozumiem, zgadzam się i popieram ale wypłacić odszkodowania? Co rodzinie mojej matki da odszkodowanie za dziadka oprócz poczucia, że jego życie zostało wycenione? Życia to tym ludziom nie przywróci, jednym pozostawi niesmak z powodu jego wyceny na pieniądze, innym z powodu zbyt małej kwoty... Bez sensu...
   Niech przeproszą i spadają...

  •  
   P..........n

   +2

   pokaż komentarz

   @zenon_undercover: Ja też kasy od nich nie chcę. Ten kraj jest zbyt podzielony żebyśmy mogli się w to mieszać.
   Oprócz tego protestuje garstka ludzi, rzekłbym separatystów która chce odłączenia.... albo raczej przyłączenia do socjalistycznej EU.
   Sorry ale im kulturowo bliżej azji niż europie.

  •  
   P.......n

   +7

   pokaż komentarz

   @serial28: Nasi politycy chcą zrobić na złość Rosji.

  •  

   pokaż komentarz

   @serial28: no ale prędzej czy później w tym całym chaosie na Ukrainie musiało do takich sytuacji dość.Tak w ogóle to trzeba się dobrze zastanowić wybierając się w tym momencie do tego kraju bo może być niebezpiecznie. Zwykły chuligański wybryk nie mający nic wspólnego z polityka czy historią a Ty już o jakichś lewactwach.Trzeba się spodziewać, że Rosja jak zwykle lubi prowokować takie sytuacje żeby podgrzać atmosferę i zwaśnić nas z Ukrainą bo przecież to w ich interesie.W ogóle to trzeba się przygotować na to że wielu wichrzycieli i oszołomów już w tej chwili podburza Ukraińców przeciw nam a najlepiej do tego wykorzystać historię. Akurat teraz jest najgorszy moment żeby rozmawiać o zaszłościach! Ukraina i tak będzie w unii bo zachód już tam 3/4 ziemi wykupił i nie odpuszczą najżyźniejszych ziem na świecie a Ty jak będziesz mądry to łzy po przodkach otrzesz sobie banknotami zarobionymi na rynku ukraińskim :)

  •  

   pokaż komentarz

   @zenon_undercover: Chodzi mi raczej o zadośćuczynienie w stosunku do dóbr które zostały odebrane.Wielu Polaków uciekało w popłochu zostawiając swój cały dobytek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sad_Man: zobaczysz, że między tymi hasłami o "samostijnej Ukrainie" tak naprawdę zachodnim Ukraińcom zależy na przyłączeniu tej części do Niemiec, a nie żadną niepodległość.. Oni do dzis kultywują ich przynależność przed wojną do Austrii, jak i niemiecką kolaborację.

  •  
   P..........n

   +1

   pokaż komentarz

   @WykopToKolkoWzajemnejAdoracji:
   Ja jestem pewien że w dużej mierze jest to sponsorowane przez niemieckie koncerny.
   Oni od lat nad naszymi głowami uprawiają politykę wschodnią wrogą naszemu krajowi.
   Najpierw Gerhard, ostatnio wyrwanie Chodorkowskiego a teraz niemiecki agent Kliczko, to się wszystko ładnie układa w całość.

  •  

   pokaż komentarz

   lewackim Polskim rządzie

   @Ginden: śmiechłem srogo :D

  •  

   pokaż komentarz

   @serial28: dokładnie. A pierwszym krajem na który napadnie kiedyś "WOLNA UKRAINA" będzie Polska. Im nie można ufać. Nam by się naprawdę atomówka przydała jako straszak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Peter-Wiggin: i ma to sens. Plus wielu podejrzewa też czarny PR w wykonaniu Rosjan, te same metody co podczas drugiej wojny śeiatowej w stosunku do SS-Galizien i UPAowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @salvador5000: na Ukrainę by to mogło średnio podziałać, bo spuszczać atomówkę na nich, to jak sobie na stopy. Tak blisko się tego nie robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @serial28:
   @Peter-Wiggin:

   Bo czasem rozum stawiam wyżej nienawiść, po wsiach moich dziadków buszowali banderowcy, mój pradziadek Polak był prowadzony do lasu, prababka Ukrainka. Ja jestem o wiele bliżej zadośćuczynienia o którym płaczesz, ale chcę jeszcze coś, chcę sobie swobodnie z polską flagą jeździć do Lwowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @serial28:
   @zenon_undercover:
   Ale tak samo my powinniśmy przeprosić lub już przeprosiliśmy, bo w okresie międzywojennym też Polska nieco rozrabiała na Ukrainie.

  •  

   pokaż komentarz

   @serial28: Jak Kali bić, to dobrze, jak bić kalego to źle?

   Po pierwsze, to HISTORIA, czyli przeszłość. Po drugie: Polacy też wyżynali Ukraińców. W ramach akcji odwetowych Polacy zgładzili od 15. do 20. tysięcy Ukraińców.

  •  
   M.......n

   +9

   pokaż komentarz

   Szkoda ich ale niech się sami bujają.

   @Peter-Wiggin: Nie ma czegoś takiego jak "bujanie samemu" w tej części świata. Albo idziesz na Zachód, albo przyjdzie po Ciebie Rosja. Czy to takie ciężkie do zrozumienia, że w interesie naszego kraju jest by Ukraina była w miarę normalną liberalną demokracją, o przejrzystych instytucjach państwowych, kierująca się zasadami państwa prawa, będącą na drodze członkostwa w Unii - bo dzięki temu za 10 czy 20 lat sfera wpływów Rosji nie będzie kończyła się na Bugu tylko na Donie?
   Ale nie, strzelmy na nich focha, bo jakieś grupki nacjonalistów paradują z portretami Bandery. Czego Wy się boicie - wojny, najazdu? Nie boicie się promoskiewskiej władzy w Kijowie, albo ruskiej mafii i ruskich agentów w gospodarce sąsiedniego państwa, a boicie się Ukrainy prawdziwie demokratycznej, nawet jeśli o zabarwieniu nacjonalistycznym. Hej! Polityka to nie są sentymenty, polityka to interesy, a interesy naszego państwa i naszych przedsiębiorców są powiązane z Ukrainą dryfująca na zachód, nie na wschód.

  •  

   pokaż komentarz

   A czym się różnią ukraińscy nacjonaliści od polskich nacjonalistów (nop, onr, ruch narodowy)? Dla mnie absolutnie niczym. A sorry, pod inną flagą swoje głupoty światu przekazują.

  •  
   C....n

   -1

   pokaż komentarz

   @WinyI: Wiesz co to obrona konieczna, szczególnie w takim tragicznym momencie jak wojna ? Najlepiej jak mieliby czekać pokornie na wyrżnięcie ich przez te bandy sadystów? Wiadome jest kto pierwszy zaatakował - w dodatku kobiety, dzieci i starców.

  •  
   C....n

   +3

   pokaż komentarz

   @wroclawowy: Ilością ofiar chociażby. Sam nie cierpię nacjonalizmu, ale trzeba obiektywnie przyznać, że co do zasady polski nacjonalizm był dość spokojnym nacjonalizmem (poza paroma incydentami w II RP).

  •  
   S......L

   +3

   pokaż komentarz

   @serial28:

   Rozumiem Twoją złość ale to leży w naszym interesie.

   1. Najpierw była Białoruś.
   2. Teraz jest Ukraina.
   3. Pomyśl jakie mamy stosunki z Rosją.
   4. Zastanów się kto może być następny.

  •  

   pokaż komentarz

   @serial28: Nam nie po drodze ale zarzadcy z brukseli juz tak. Polska pod obecnymi rzadami jest pacholkiem unijno - ruskim. Dla UE robimy czarna robote a z ruskim zgadzamy sie za kazdym razem zeby go nie denerwowac. No i ejszcze zapomnialem ze do tego przyjmuje w dupe od USA... Polacy sami powinniwyjsc na ulcie i przejac jednostki administracyjne i wreszcie zrobic porzadek u siebie a nie wpieprzac lapska w cudze interesy narodowe.

  •  
   a.....f

   +1

   pokaż komentarz

   @Peter-Wiggin:
   Tez to pisalem i tez mnie zjesc chcieli... Co utwierdza mnie w przekonaniu, ze ludzie tutaj powinni douczyc sie historii.

   Ci Banderowcy mordowali rowno kobiety, dzieci, mezyczyzn (III Rzesza tak nie potraktowala Polakow ja oni). Ich spadkobiercy nie sa idiotami i doskonale znaja sobie sprawe jaki program popieraja.

   Nic mnie nigdy bardziej nie wk?#?ilo niz jakis czas temu widok Kaczynskiego przy czerwono-czarnych flagach! Rozumiem, ze rzadza nami idioci, ale wierzylem, ze ten czlowiek zna historie i jednak jest patriota (co nie oznacza, ze popieram jego poglady polityczne). W sumie dobrze sie stalo z tym autobusem, moze przynajmniej czesc osob zrozumie, ze sytuacja na Ukrainie jest bardzo skomplikowana.

  •  
   a.....f

   +1

   pokaż komentarz

   @zenon_undercover:

   Myslisz, ze Ci, ktorzy stoja pod flaga UPA, nie sa swiadomi tego, jakie poglady dziedzicza? I ze przeprosza?

  •  

   pokaż komentarz

   @serial28: napuszczanie ultranacjonalistów ukraińskich na polskich i odwrotnie jest taktyką Rosji, bardzo dla niej korzystną. a w mojej rodzinie byli i wywiezieni na Syberię, i zmarli z wycieńczenia budujący drogę z pali na bagnach Ładogi, i służący w ruskim karnym batalionie po odmowie przysięgi wierności. Polaku, myśl racją stanu, myśl przyszłością, a nie obudzisz się z rosyjską granicą na wschodzie. oto odpowiedź, dlaczego "dzikusów ciągną do Unii". nikt ich nie ciągnie, swoją drogą.
   a jeszcze - im dalej na Wschód, tym mniej się liczy ludzkie życie. skoro mówisz o rzezi wołyńskiej, pamiętaj też o tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_%281937-1938%29

   Polska nie jest dziś dla Ukrainy zagrożeniem, ani Ukraina dla Polski (chyba że Ukraina, która połączy się ze strukturami planowanymi przez Putina - wciąż mało prawdopodobne). za to imperialistyczna Rosja uciskała i Polskę, i Ukrainę. Rosjanie nie mają dziś być z czego dumni - dlatego tak wielu prostych ludzi kurczowo przylgnęło do wizji imperium. "imperium", które wciąż stoi na błocie... i długo będzie stało, ale starając się uzależnić gazem, pieniędzmi i wspieraniem starannie zaprojektowanego lata wstecz separatyzmu (Gruzja, Armenia-Azerbejdżan) wiele państw wokół.

   swoją drogą, ja jeździłam stopem po Ukrainie w zeszłe lato. jednym z kierowców, który bardzo nam pomógł, był pan Ihor z Równego (mniej więcej na granicy dawnych polsko-rosyjskich wpływów, podpadającego już pod rosyjską strefę). gdy dowiedział się, że jestem z Polski, bardzo się ucieszył. od razu włączył polskie radio na Ukrainie, którego, jak mówił, często słucha, zaczął mówić do mnie po polsku i traktował z wielkim szacunkiem. przed dalszą drogą, gdy miał już nas wysadzić, zadzwonił do żony i poprosił, by przekazała nam trochę jedzenia. dostaliśmy pyszny placek na drogę. powiem tak - pierwszy raz w życiu spotkałam polonofila, a do tego wartościowego człowieka z ciekawym życiorysem (nie będę się teraz wgłębiać). myśląc o wydarzeniach na Ukrainie, myślę o nim i o innym przyjaciołach stamtąd. ważne jest, by dostrzec proporcje. nie ma ich w takim komentarzu, jak Twój - tym bardziej dziś.

  •  

   pokaż komentarz

   @aloszaf: UPA to nie do końca to samo co OUN. UPA była przede wszystkim antyrosyjska i do końca walczyła z enkawudzistami. dla tych ludzi to przede symbol ich walki o Ukrainę. Wołyń jest jej geograficzną częścią, nie całą Ukrainą. nie relatywizuję tym samym ich zbrodni, ale należy pamiętać, że ci ludzie, stając dziś pod tą flagą, nie mają w głowie teraz rezania Polaków (no litości). tak, myślę, że gdy dojrzeją, to przeproszą. a od tego, czy dojrzeją, będzie zależeć, w jakim państwie będą żyli.

  •  

   pokaż komentarz

   @KoszkaArmageddon: Piszecie że to pro Rosyjskie działanie.A czy wywieszanie co mecz reprezentacji Ukrainy flag UPA oraz skandowanie Bandery to też prowokacja Rosji? Czy stanie ramię w ramię na barykadach z Ołehem Tiahnybokiem to też Rosyjska prowokacja? Czy manifestacje i kwiaty co roku w święto Opieki Matki Boskiej (tzw. Pokrowy), uznawane za dzień powstania UPA to też prowokacja Rosji??? Ludzie obłąkani jesteście czy co? Wszędzie widzicie działania Rosji? A podobno to kraj suwerenny? Rozumiem obawy Rosji ale to tak jakbyście straszyli "czarną wołgą" :-) Dopóki nie zerwą ze zbrodniczą przeszłością stawiam ich na równi z mordercami takimi jak nkwd.Więc czy przy naszych granicach jest Ukraina czy Rosja to jeden grzmot !!

  •  

   pokaż komentarz

   @Peter-Wiggin: ostatnie, co zrobiliby Niemcy, to byłoby sprzedanie swoich interesów w Rosji. wystarczy krótka analiza polityczna, żeby to stwierdzić. a ichnich interesów jakiś Chodorkowski (kumpel NIEKTÓRYCH tylko środowisk polityków niemieckich, który już dziękuje Putinowi, że nie zabił) bynajmniej nie gwarantuje. to dlatego m.in. Europa wstrzymuje się z sankcjami. niemieckie koncerny (tj. niemiecki BIZNES - w odróżnieniu od Rosji: biznes =/ polityka) mają o wiele większy interes w samej Rosji.
   rzucasz wybajdurzone opinie ponad faktami, wynikające przede wszystkim z niewiedzy na temat realiów ekonomicznych i politycznych, a przede wszystkim ekonomicznych, bo to one determinują politykę. wiele komentarzy, które tu czytam, potwierdza kompletny brak pragmatyzmu Polaków, obsesyjne wpatrywanie się w historię, namiętne 'besserwiserstwo'. jeśli Ukraina będzie nas rezać, to Polsce - z taką histerią, kumulowaniem nienawiści na podstawie projekcji widma nacjonalistów na cały naród ZWYKŁYCH LUDZI i kompletnym, wrodzonym wręcz nieskupieniu na racji stanu, kwestiach geopolitycznych, za to jak najbardziej - na biciu piany - wieszczę kolejne rozbiory.

   dawajcie minusami, prawda jest bardziej skomplikowana niż taka, która by się nam podobała. nie po to napisałam ten komentarz, żeby widzieć, jak was przekonam. ale wystarczy mi choć jedna osoba, która nie myśli tak jak wy, żeby mieć jeszcze jakąś nadzieję, że może kiedyś Polak będzie mądry nie tylko po szkodzie. :)

  •  
   P..........n

   0

   pokaż komentarz

   niemiecki BIZNES - w odróżnieniu od Rosji: biznes =/ polityka

   @KoszkaArmageddon:
   Serio? Zobacz ile takich wałków jest w Niemczech, ostatnio nawet z finansowaniem przez BMW partii Merkel.
   Przypomnij się co zrobił Gerhard, piesek Putina i Gazpromu. I Ty piszesz że biznes nie jest polityką?
   Od Niemców mogliby się uczyć watażkowie afrykańscy jak się kręci wały i płaci łapówki oraz korumpuje się cały cywilizowany świat.

  •  

   pokaż komentarz

   @serial28: http://www.regnum.ru/news/1261563.html jeśli nie czytasz po rosyjsku, to wiesz, gdzie wrzucić.

   nie doceniasz rosyjskiej szkoły wywiadu. smutno będzie chłopakom - tyle pieniędzy biednych Rosjan w nią wpakowali, a sam prezydent się tam szkolił i na pewno wspomina KGB z sentymentem :) ja się modlę, żeby Polska tym służbom skutecznością kiedyś dorównała, dla naszego własnego bezpieczeństwa, ale... Polacy chyba trochę zbyt idealistyczni i za uczciwi jednak są (to naiwne "wspieranie niepodległej Białorusi" dobrze to pokazuje) - za mało kopów poniżej pasa, za mało pogardy dla ludzkiego życia jednak wciąż . :) (tu uwaga: jeśli riposta pójdzie w kierunku polskiego "seryjnego samobójcy", to proszę sprawdzić, czy sprawa miała powiązania z kierunkiem wschodnim :)

   a co do szerszej odpowiedzi - powtarzałabym się. zarzut o czarną wołgę równie merytoryczny, co reszta emocjonalnych komentarzy.

   pozdrawiam i miłego dnia! :)

  •  

   pokaż komentarz

   @rajet: To interesujące że nie uważasz rządu Polskiego za lewacki.
   Jedynie lewacy i komuchy mogą oddać niepodlegość za forsę. Tylko taki "Rząd Polski" może przegłosować ustawę o *obecności wojsk obcych (czyli sił państw UE) w Polsce na 90 dni jeżeli Ministerstwo Spraw Zagranicznych ich o to poprosi i jeżeli celem tej obecności będzie ochrona porządku i bezpieczeństwa publicznego, zapobieganie przestępczości w trakcie zgromadzeń, imprez masowycht, klęsk żywiołowych i katastrof.

   Wg. ciebie jaki to rząd?

  •  

   pokaż komentarz

   @katiade: rząd kraju, w którym obowiązują jedne z ostrzejszych przepisów antyaborcyjnych w europie jest lewacki,
   rząd kraju, w którym obowiązują jedne z ostrzejszych przepisów antynarkotykowych jest lewacki,
   rząd kraju, w którym nie ma szans na poważną dyskusję nad związkami partnerskimi jest lewacki,
   rząd kraju, w którym małżeństwa homoseksualne to S-F jest lewacki,
   rząd kraju, który miesza w kodeksie pracy na niekorzyść pracowników jest lewacki,
   rząd kraju, w którym już od przedszkola przez podstawówkę, gimnazjum i liceum religia jest przedmiotem uprzywilejowanym, jest lewacki,
   rząd, który nie waży się wypowiedzieć konkordatu jest rządem lewackim,
   rząd kraju, w którym otwarcie szkoły, ulicy, mostu, drogi odbywa się w towarzystwie kleru, jest rządem lewackim,
   rząd, który układa się z klerem i nie myśli rozliczać jego finansów, jest rządem lewackim,
   rząd, który akceptuje symbole religijne w najważniejszych urzędach państwowych jest krajem lewackim.
   itd itp

   Zapoznaj się z definicją skrajnej lewicy/lewactwa, bo póki co lewactwem nazywasz wszystko, co Ci się nie podoba. Czyli coś jak gender - nie wiesz, nie znasz, brak ci wiedzy - ale wiesz, że TO jego wina.

  •  

   pokaż komentarz

   @rajet: Stary wróć to tempo.
   Lewactwo też popiera religię, tylko że "religję pokoju" maszerując razem z wyznawcami tej religii, demolując sklepy i promując meczety na Zachodzie.
   rząd popiera związki gejowskie, a to że wg. ciebie nie ma szans na poważną dyskusję to "wina " społeczeństwa a nie lewackiego rządu
   rząd który miesza (wg ciebie) w kodeksie pracy na niekorzyść pracowników może być lewacki, to że miesza wskazuje jedynie że nie jest komunistyczny.
   Skrajna lewica jest skrajną lewicą, natomiast lewactwo to lewactwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @katiade:

   Lewactwo też popiera religię, tylko że "religję pokoju" maszerując razem z wyznawcami tej religii, demolując sklepy i promując meczety na Zachodzie.

   błąd. popiera prawa człowieka i równość. Państwo laickie nie daje przywilejów dla żadnej religii i to jest cel lewactwa. A że często zatraca się w walce z zapędami nacjonalistycznymi to taki już folklor polityczny. Tak jak kępa broniąca kiboli.
   Odnośnie demolowania - to w Polsce w takim razie najbardziej lewaccy są nacjonaliści. #lodzik

   rząd popiera związki gejowskie, a to że wg. ciebie nie ma szans na poważną dyskusję to "wina " społeczeństwa

   lol, to można tak mówić o każdym rządzie, w każdym przypadku. Że to nie jego wybór, tylko społeczeństwa. Dlaczego zatem w innych kwestiach nie działa w ten sam sposób? Hm? Jak coś nie pasuje do Twojej tezy, to będziesz "winą" obarczał społeczeństwo? Nie zachowuj się jak dziecko.
   Wg Twojego rozumowania i rząd PiS + LPR (którego młodzieżówką była młodzież weszpolska) był rządem lewackim.

   natomiast lewactwo to lewactwo.

   serio, skonkretyzuj jakąś definicję inną od "ten, z którym się nie zgadzam to lewak", bo tak to możesz dyskutować sam ze sobą, a nie ze mną.

   Wymieniłem Ci krótką listę, która obrazuje, że rząd jest konserwatywny a w żadnym wypadku lewacki. Ty dalej brnij w swoje projekcje.

  •  

   pokaż komentarz

   popiera prawa człowieka i równość.

   @rajet: jaką równość?, lewactwo popiera muzułumanów i Islam bo muzułumanie w tej chwili chcą zmienić rządy i prawa na Zachodzie. To samo chcą lewacy. Tak jak to chcieli w Iranie gdy popierali Chomeiniego. A wyszło z tego to że w Iranie już nie ma lewaków i jest szarija.

   Jak coś nie pasuje do Twojej tezy, to będziesz "winą" obarczał społeczeństwo?
   To dla ciebie jest to winą, dla mnie to nie jest żadna wina. Wygląda że absolutnie nie rozmiesz co znaczy cudzysłów.

   _Wymieniłem Ci krótką listę, która obrazuje, że rząd jest konserwatywny
   Hmm, jeżeli w Polsce jest rząd konserwatywny to ty wierzysz w krasnoludki.

  •  

   pokaż komentarz

   @wsciekly_wilk: ta, hitler był lewakiem. Kolejne zaklinanie rzeczywistości. Zapoznaj się z systemem dwuosiowym. Ja napiszę, że Hitler to skrajna prawica. I co z tego wyniknie? Dokładnie nic. Paplaj się w swoim niemerytorycznym bagienku stworzonym na potrzeby ćwierćinteligentów mających siebie za znawców polityki, gotowych walczyć za "swoją" opcję wszelkimi dostępnymi środkami (zazwyczaj klawiaturą). to ludzie tworzą ideologię , a nie odwrotnie... ~Paulo Coelho
   Got mit uns

   @katiade:

   lewactwo popiera muzułumanów

   czego nie zrozumiałeś w moim wyjaśnieniu o walce z nacjonalizmem? Jaśniej chcesz? To wylewanie dziecka z kąpielą, tak. Na potrzeby śmiesznych przepychanek politykierzy współpracują z różnymi poj#@$mi. Jedni z religijnymi fundamentalistami, drudzy z pogrobowcami hitlera trzeci z kibolskimi troglodytami.
   Nadal wolę państwo laickie, niż państwo wodzowskie.
   I jeśli Ci to ulży i pozwoli spojrzeć trochę trzeźwiej bez nabrzmiałej żyłki - to nie jestem za muzułmanizmem, gardzę nim. Nawet bardziej niż chrześcijaństwem.

   Wygląda że absolutnie nie rozmiesz co znaczy cudzysłów.

   oho, jak schodzisz już do takich absurdów w dyskusji, to znak, że czas ją rychło kończyć, bo interlokutorowi braknie argumentów i nie rozumie użycia cudzysłowu wynikającego z konstrukcji zdania, albo po prostu udaje głupka, aby nie odnosić się do clou zdania i argumentu, bo jest to dla niego niewygodne.

   jeżeli w Polsce jest rząd lewacki to ty wierzysz w krasnoludki.

 •  

  pokaż komentarz

  A to nie jest jakiś rosyjski czarny PR wymierzony w stronę ukraińską?

  •  

   pokaż komentarz

   @ABC500: Dobry trop. Nie mówię, że tak mogło być i w pełni się z Tobą zgadzam, ale definitywnie należy Ci się plusik za otwarty umysł ;).

  •  

   pokaż komentarz

   @thus: Co mądrzejsi właśnie tak się wypowiadali o tych Czeczenach którzy uprowadzili pociąg, że Putin sam im podesłał prowokatorów, którzy im naopowiadali, że tak można coś osiągnąć. Tym sposobem wpłynął na postrzeganie spraw Czeczenii przez opinię publiczną na Zachodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ABC500: to całkiem prawdopobne, bo to mały paradoks jest gdy walka o wstąpienie do UE toczy się pod hasłami nacjonalistycznymi,

   pokaż spoiler stare góralskie przysłowie mówi - zawinił ten któremu to przyniosło korzyść

  •  

   pokaż komentarz

   @ABC500: ekhem, to by nie było głupie, bo wśród samych banderowców podczas drugiej wojny była masa rosyjskich agentów, których zadaniem była infiltracja trzeciej rzeszy. Powtórka z rozrywki?

  •  

   pokaż komentarz

   @gentelman:

   1 Walka nie toczy się o wstąpienie do UE. Walka toczy się przeciwko skorumpowanej rządowej "rodzince". UE jest na 2 albo i 3 planie.
   2. W całym kraju działają opłacone przez rząd "tituszki", żartobliwie zwanymi przez protestujących prostitiuszkami. Zrobienie czarnego PR protestujących na zagranicę to teraz priorytet dla władzy. Szansa, że to akurat ten przypadek jest, choć niewielka.
   3. Możliwe, że do autobus wpadło schlane bandyckie bydło o nieciekawej ideologii. Nie reprezentują oni poglądów przeciętnego Ukraińca. Przypominam, że w relacji dziewczyny cały autobus stawił się murem za Polakami.

   Dodatkowo chciałbym wspomnieć, że ludzie popierający partie swoboda nie robią tego dlatego, że są nazistami i chcą mordować Polaków. Oni są w kolosalnej części pozytywnie nastawieni do Polaków. A co do gloryfikacji UPA : Ukraina jest bardzo młodym państwem, będzie musiała się kiedyś rozliczyć ze swoją historią, ale na pewno nie będzie to ani dziś ani jutro. Muszą do tego dojrzeć i krzyczenie faszysci naziole nic tu nie pomoże.

  •  

   pokaż komentarz

   @thus: Zabawne, że moje prognozy były trafne - kurz opadnie, emocje się zneutralizują, a sprawa Ukrainy będzie tak wałkowana, że ludzie zaczną używać własnego mózgu i wyciągać racjonalne wnioski. A te są takie, że Ukraina nigdy nie będzie w UE, nie jest to w naszym interesie i nie jest to zresztą logiczne, bo ten kraj się po prostu do tego nie nadaje, ano i Moskwa na to nie pozwoli.

   Jeszcze miesiąc temu minusowaliście takie komentarze, ale teraz widzę +30 pluśow, co cieszy, że otwieracie oczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: prawda to, ale faktem jest też iż integracja z zachodem jest istotną częscią tych protestów, takie zachowanie to zwykły krok w tył

  •  

   pokaż komentarz

   @ABC500: To pewnie też... Chociaż po tylu pobiciach i morderstwach będących czarnym PR banderowców wymierzonych w rządzącą opozycję możliwe, że zaczęli się uczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @ABC500: Ten PR trwa od 1648

   pokaż spoiler Powstanie Chmielnickiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @ABC500: Od razu o tym pomyślałem i brzmi to całkiem sensownie niestety :(

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: Gdyby dało się dać jednego plusa za każde trafne spostrzeżenie w komentarzu to dałbym ci ich z dziesięć o0.

  •  

   pokaż komentarz

   @ABC500: jasne, że jest. Mam znajomych z Ukrainy i mówili, żeby na to nie patrzeć, bo to jest wszystko gra polityczna, żeby zniechęcić Polaków do wsparcia. Sami pomyślcie i wczujcie się w ich rząd, który jest przyparty do muru i jeszcze ma przeciwko sobie całą EU w tym Polskę najbardziej. W interesie każdego obywatela Ukrainy biorącego udział lub pochwalającego rewolucję jest takie wsparcie. Mówili mi, że na miejscu walczą osoby z ich rodzin i nawet na miejscu jest wielu Polaków prężnie działających, oni to doceniają i dziękują. Nie dajcie się zmanipulować takim zagrywką, bo strona rosyjska jest w tym światowym liderem, nawet USA się chowa.

  •  

   pokaż komentarz

   Oni są w kolosalnej części pozytywnie nastawieni do Polaków.

   @kinasato: Aha, to dlaczego w tym autobusie gdzie jechali Polacy "nastawieni pozytywnie do Polaków" ludzie zatrzymali autobus i kazali Polakom skandować banderowskie haslo "Chwała Ukrainie Chwała bohaterom" ?
   NIe wierzę w to pozytywne nastawienie.

   Jeżeli chodzi o władze to i Janukowycz i przeciwnicy Jakukowycza są skorumpowani. Obie strony mają swoich oligarchów którzy ich popierają i którzy mają interesy albo z Rosją albo z UE (głównie z Niemcami).

   Ci którzy "walczą" stracili moje poparcie właśnie dlatego że walczą, że "pokojowo" rzucają koktaile mołotowa i chcą zmusić tych którzy ich nie popierają do tego by siedzieli cicho. Dlatego że dla większości z nich bohaterem jest Bandera.

   Rozumiem że dla nich Bandera którego bojówki zabijały Polaków może być bohaterem ale ja takich sąsiadów w UE nie chcę. Lepiej żeby sobie tkwili przy Rosji.
   Dla nas lepiej żeby Ukraina nie była ani przy Rosji ani przy UE i żeby była słaba. To że oni mogą się na to inaczej patrzeć to inna sprawa, ale to są oni a nie my. I to co dla nich jest dobre nie musi i nie jest dobre dla nas

 •  

  pokaż komentarz

  Zagrożone bezpieczeństwo Polskich obywateli. Napi*rdalamy! TRZEBA CHRONIĆ LWÓW! Do F16 i rosokamów!

 •  
  e.........o

  +30

  pokaż komentarz

  No i pokazują swoje prawdziwe oblicze... Jeżeli Janukowycz i ekipa ustąpi zacznie się dopiero prawdziwy banderowski festiwal na zach. Ukrainie.

  •  

   pokaż komentarz

   @elcolonello: I będzie podział. Biedna, zachodnia Ukraina i ta bogata, z przemysłem na usługach Kremla.

  •  
   e.........o

   +14

   pokaż komentarz

   @rrdzony: Podziały to ich wewnętrzna sprawa. Mnie interesuje tylko obrona polskości na tych terenach. Gdyby "rewolucjoniści" nie mieli nic wspólnego z ideologią UPA - konflikt byłby mi całkowicie obojętny jako wewnętrzna sprawa narodu ukraińskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @elcolonello: mnie interesuje, może uda się przejąć Lwów. Wytępić terrorystów z UPA. Przy tym zaprowadzić pokój. USA jak członek NATO pomoże nam w tym poprzez swoje doświadczenie. Po prostu tego nie zniosę, 5 osób już zginęło. Ktoś tam musi zaprowadzić porządek, a my znamy teren jak swój;)

  •  
   e.........o

   +14

   pokaż komentarz

   @nibiru: Tu już nie ma co przyłączać. Tam już nie ma tego przedwojennego klimatu, tam już nie ma Polaków, dworki, dwory, pałace zdewastowane. Lwów się sypie. Jedyne co uważam za wartościowe to ziemie. Rolnictwo by tylko skorzystało, ale Unia zaraz narzuciłaby swoje limity itp. Lepiej niech Ukraińcy żyją tam sobie w spokoju na swojej ziemi. Ale niech szanują historię ziem na których im przyszło mieszkać, niech szanują pozostałości kulturowe naszego narodu. Tak jak to dzieje się u nas na ziemiach "odzyskanych"...

  •  

   pokaż komentarz

   @nibiru: pobudka, wracamy do realnego świata...

  •  

   pokaż komentarz

   No i pokazują swoje prawdziwe oblicze...

   @elcolonello: a przeszło ci przez myśl, że to prowokacja?
   Polacy też pokazują swoje "prawdziwe oblicze" przez zadymiarzy ze stadionów czy różnych "marszów"?

  •  
   e.........o

   +1

   pokaż komentarz

   @WinyI: Nie, nie przyszło mi to do głowy. Nie obracaj kota ogonem i nie rób teraz wycieczek w stronę naszych zadymiarzy dobrze? Sadzę, że ataki na tle narodowościowym są już u nas przeszłością. Nikt nie zatrzymuje zagranicznych autobusów i nie każe się wynosić do domu. Nikt nie zaczepia wycieczek niemieckich we Wrocławiu, Gdańsku, Opolu czy gdziekolwiek z krzykiem won do siebie, niech żyje wielka Polska. Nasze państwo akurat na takie bandyckie akty reaguje prawidłowo.
   Ja osobiście potępiam jakiekolwiek formy przemocy, waśni narodowych itp. Za bardzo lubię ludzi. Tak jak jeżdżę czasami do Budapesztu w marcu poparadować z naszą flagą w czasie ich święta, tak chciałbym móc to samo zrobić w Kijowie. Niestety fotki z baranami z opaskami czarno czerwonymi, albo ze szmatami na drzewcach w tych kolorach skutecznie mnie odstraszają. I to jest przykre w tej historii.
   I uwierz mi- w regionie, gdzie bandera jest bohaterem, gdzie na murach miast są banderowskie hasła, gdzie w miastach ulice noszą jego imię, a młodzież z rodzicami chodzi ramię w ramię z SS-mańskimi i upowskimi gadzinami w czasie pochodów z pochodniami, gdzie powstają puby w klimacie UPA; nie potrzeba żadnych rosyjskich ani jakichkolwiek prowokacji.

  •  

   pokaż komentarz

   Sadzę, że ataki na tle narodowościowym są już u nas przeszłością. Nikt nie zatrzymuje zagranicznych autobusów i nie każe się wynosić do domu.

   @elcolonello: Źle sądzisz. Przypomnieć ci wizytę Rosjan w Polsce podczas Euro 2012?

  •  
   e.........o

   0

   pokaż komentarz

   @WinyI: Nie porównuj zamieszek band kibiców z atakiem na niewinnych turystów dobrze?

  •  

   pokaż komentarz

   @elcolonello: Heheh, "band kibiców", mnie się wydawało, że to polscy nacjonaliści (mieli m.in. koszulki Polski Walczącej) zaatakowali idących sobie Rosjan.

   Poza tym niedawno było głośno o naszych "patryjotach", którzy chodzili po warszawskich klubach i "bronili" polskie dziewczyny przed "złymi muzułmanami".

  •  

   pokaż komentarz

   @elcolonello: Toż ja piszę o tym od kilku dni pod prawie każdym znaleziskiem o powstaniu banderowców.

  •  
   e.........o

   +3

   pokaż komentarz

   @WinyI: No i to są akty skrajnego debilizmu. Ale co już miałem do powiedzenia w temacie powiedziałem. Przekonywać nikogo do swych racji nie zamierzam.
   Zdrów!

  •  

   pokaż komentarz

   No i pokazują swoje prawdziwe oblicze... Jeżeli Janukowycz i ekipa ustąpi zacznie się dopiero prawdziwy banderowski festiwal na zach. Ukrainie

   @elcolonello: Masz całkowitą rację. Mam kilku znajomych z Ukrainy (bardziej środkowej niż zachodniej) którzy przyjechali tu na studia dzięki temu być może mają lepszy ogląd sytuacji. Twierdzą oni, że do tej pory była "chujnia" ale stabilna chujnia. Teraz natomiast nie ma żadnej alternatywy dla Janukowycza. Jest bokser Kliczko który przecież jest bokserem i o polityce nie ma bladego pojęcia (sam przecież nie napisze swojego programu wyborczego) choć jest najlepszą opcją. Potem jest ewentualne wypuszczenie Tymoszenko (to drugi przywódca opozycji po Kliczku) która przecież jest pro-rosyjska. A potem jest przywódca opozycji numer 3 czyli Ołeh Tiahnybok który jest baaardzo nacjonalistyczny i chciałby wywalić Rosjan z Ukrainy, pozmieniać nazwy ulic na ukraińskie i najlepiej wieszać Polaków. Oczywiście mocno "jedzie" na ideologii UPA. BRAK ALTERNATYW...

 •  

  pokaż komentarz

  Spokojnie, każda rewolucja w końcu pożera swoje dzieci.