•  

  pokaż komentarz

  Przepisy ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej dokładnie wskazują w jakich terminach powinna być złożona reklamacja, ile sprzedawca ma czasu na jej rozstrzygnięcie. Zgodnie z art. 9 tejże ustawy kupujący traci uprawnienia do reklamacji jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową nie zawiadomi o tym sprzedawcy. Jak zatem widać kupujący nie ma obowiązku niezwłocznie zgłosić reklamację, jak tylko zauważy wadę.

  Zgodnie z tym zapisem musiałeś chodzić w butach w listopadzie ;)

  A na poważnie - myślę, że można odwołać się pisząc, że nie używałeś butów zimą tylko je myłeś po sezonie i zauważyłeś.

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio nie miałem kasy na dobre buty więc odwiedziłem CCC. Wydałem stówę, po dwóch tygodniach podeszwa zaczęła odchodzić od reszty, nawet pod delikatnym naciskiem palca dłoni. Dwa tygodnie trwała "naprawa" która nic nie zmieniła. Drugą reklamację odrzucili. Trudno, chcą płacić koszty sądowe.

 •  

  pokaż komentarz

  CCC to standard jeśli chodzi o reklamacje :) Moja przygoda z nimi to kupione buciki, but się rozwalił zaniosłem, oczywiście odmówiono reklamacji bo moja wina (to jest normalka oni na zapleczu od razu, drukują, przyklejają pieczątkę, że odmowa i czekają 2tyg by do Ciebie napisać) - więc przygotowałem odwołanie, ale wcześniej napisałem mejla "do góry" i podałem sklep nr reklamacji itd Pani powiedziała żebym butki oddał i ona się tym zajmie - tak więc zrobiłem. Reklamacja uznana (to jest magia, że pierw mówią, że moja winna a później jednak okazuje się, że nie moja wina) i teraz najlepsze - proponują mi 50% zniżki rabat do ich sklepu no i rozwalone buty. na co ja do Pani sklepowej "a co gdy nie przyjmę tej propozycji?" (wyraźnie było napisane "proponujemy....") na co Pani z uśmiechem i lekkim zakłopotaniem (nie spodziewała się chyba pytania) "No to oddamy Panu całą kwotę za buty". Wziąłem hajs za buty, poszedłem do konkurencji kupiłem o 50zł tańsze więc do przodu jestem nawet :)

 •  
  C.......v

  0

  pokaż komentarz

  Taka firma, a spacje przed przecinkami i kropkami stawiają...