•  
  b......g

  +120

  pokaż komentarz

  Tyle miejsca się marnuje, a można przecież lepiej je wykorzystać:

  źródło: thumbs.dreamstime.com

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem po co to hejtowanie polskich architektów, bo jest masa świetnych projektów, które nigdy nie zostaną zrealizowane, ale z winy urzędników.
  W Polsce urzędnicy to debile i nigdy by takiego projektu nie wybrali do realizacji. Po przecież ma być po taniości i tandetnie.

  Weźmy na przykład Niemcy. Tam osiedla/blokowiska mają jakąś wspólną koncepcje, której trzeba się trzymać przy jakimkolwiek remoncie bloku, bo wszystko ma pasować i ze sobą współgrać. Tak, jak w Niemczech nie można na blokach wieszać anten satelitarnych. Nie to co w Polsce.

  U nas ma być wszędzie kostka Bauma i chuj.

  pokaż spoiler a nawet jakby wybierali podobne projekty w Polsce to cała strona główna byłaby w znaleziskach z płomykami o ból dupy, że urzędnicy wybierają za drogie projekty...

  źródło: polska.jpg

  •  
   J..................e

   -13

   pokaż komentarz

   Tak, jak w Niemczech nie można na blokach wieszać anten satelitarnych. Nie to co w Polsce

   @LuQa: No faktycznie, w jakim to my zj@?%nym kraju żyjemy, że nam pozwalają anteny wieszać. Powinni zakazać.

  •  
   s........m

   +22

   pokaż komentarz

   A rozumiem na dach bez problemu wpuszczają, albo jeszcze lepiej stawiają na każdym dachu kilka anten zbiorczych i każdemu podprowadzają wtyczkę w każdym mieszkaniu.

   A u nas, czasem i na elewacji czy własnym balkonie nie można, to jeszcze na dach nie wpuszczą bo akurat kablówka (nazwijmy ją UPC) 3x droższa od platformy posmarowała administracji za "wyłączność"...

  •  

   pokaż komentarz

   No faktycznie, w jakim to my zj??!nym kraju żyjemy, że nam pozwalają anteny wieszać. Powinni zakazać.

   @Ja_prawie_nie_klamie:

   Ale widzisz jaki jest tego koszt? Tak samo, jak z reklamami. W Polsce to jest jakaś katastrofa. Zero wyczucia smaku i estetyki.
   Uwierz, czasem dobrze i przyjemnie poprzebywać w ładnym otoczeniu.
   Problem z antenami można w bardzo prosty sposób rozwiązać instalacją w bloku. Wynajmuje mieszkanie w prywatnym bloku i właściciel zakazał wieszania jakichkolwiek anten na nim. Każdy ma pociągnięte w mieszkaniu gniazdko, do którego może ją podłączyć. Problem tandety rozwiązany.

  •  

   pokaż komentarz

   @LuQa: Tylko pozostaje pytanie kto za to zapłaci? Że ty chcesz sobie przebywać w miłym i ładnym otoczeniu :D Mam działkę przy ruchliwej ulicy. Nie mogę bo ustawić reklam bo URZEDASY zabraniają. I co JA ponoszę STRATĘ. I kto mi za to zapłaci????

   Posiadanie to prawo rozporządzania daną rzeczą jak się podoba właścicielowi. A tu na działce nie mogę reklamy, mieszkania nie mogę wynająć za tyle za ile mi się podoba bo urzędas zabrania!

   To jest moja WŁASNOŚĆ czy urzędasa???

  •  

   pokaż komentarz

   @RedRed: Działka to twoja własność, ale krajobraz dookoła jest wspólny i jeżeli twoja działalność na twojej działce negatywnie wpływa na otoczenie to wszyscy dookoła ponoszą straty. Możesz to sobie porównać do sytuacji, w której twój sąsiad stawia zakład utylizacji padliny, czy inny śmierdzący czy główny biznes. Właśnie dlatego istnieją normy co i gdzie można stawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @RedRed: mozesz postawic reklame, tylko tak aby nie byla widoczna i nie szpecila widoku, calej dzielnicy, bo ten widok juz nie nalezy tylk do ciebie.
   Podobnie jest z tymi antenami wspomnianynmi wyzej.

   @Ja_prawie_nie_klamie
   Zakaz wieszania anten ma ma celu unikniecie szpecacego elewacje budynku zestawu rdzewiejacych talerzy. Jest i drugie dno. Praktycznie wszedzie jest doprowadzona kablowka ze wszystkimi niemieckojezycznymi kanalami. W kablu brakuje natomiast wielu programow obcojezycznych (polskich, tureckich, iranskich, rosyjskich "jugolskich", ...) Jesli na budynku zaczynaja sie pojawiac anteny jest to niechybna oznaka zamieszkujacych obcokrajowcow, co natychmiast zaniza cene nieruchomosci (sprzedarz i wynajem), a tego nie zyczy sobie nikt z wlasciceili. Czyli ustawa chroni tych ostatnich. Ale Niemcy sa polityzcnie poprawni i jesli w kablu nie ma ani jednego programu w "twoim" jezyku masz prawo do zamontowania anteny. Probowalem kiedys walczyc z admiistracja i mieszkancami wlasnego osiedla - bez skutecznie. Skonczylo sie na prostym tricku. Antena stoi "w cieniu" balkonu, nie jest widoczna z zewnatrz i nikomu nie przeszkadza.

  •  
   T.........0

   +7

   pokaż komentarz

   @RedRed: Najlepiej to stój nago w oknie, w końcu twój teren...

  •  

   pokaż komentarz

   Zero wyczucia smaku i estetyki.

   @LuQa: no tak bo TOBIE sie nie podoba widok CZYJEGOŚ domu to ja mam opłacać z moich podatków jakiegos urzędasa-nieroba, który będzie przybijał pieczątki gdzie można powiesić antene

  •  

   pokaż komentarz

   Z antenami sat sprawa jest prosta. może być jedna antena i wielu odbiorców z wspólną, porządną i estetyczną instalacją zbiorczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @gobi12: Najczęściej w kwestii estetyki wypowiadają się osoby do których to miejsce nie należy uzurpując sobie prawa do czegoś "wspólnego" jak za czasów PRL.

   Własność prywatna to wartość której teraz w ogóle się nie szanuje.

   Zobaczymy jak Wy będziecie budować dom a ja przyjdę i zacznę marudzić. Ta antena w złym miejscu burzy mi to poczucie estetyki.... Brzydka balustrada i dach zmieniać raz dwa na takie co to mi się spodobają.
   I powiecie, Panie spieprzaj Pan i zajmij się swoim domem. I tak powinno być! Więc wara od mojej działki/kamienicy/domu

   @jeanpaul: Nie mogę postawić bo plan zagospodarowania zabrania stawiania reklam w ogóle.... i przez to co miesiąc mam stratę 1000zł. Przez kogoś kto uzurpuje sobie prawo do decydowania o mojej własności. I jakim prawem? Pewnie sam nie ma działki a o mojej to chce decydować

  •  

   pokaż komentarz

   @TomekPL-V70: No i bardzo dobrze, oczywiście, że mogę tak robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @RedRed: Czego nie rozumiesz, tego, że z własnością wiąże się odpowiedzialność? Co jest dziwnego w tym, że swoja własnością wywierasz wpływ na innych ludzi? Nawet na twojej własności, nie wolno ci ograniczać wolności innych ludzi do życia w ładnym miejscu, do krajobrazu.

   Nikt sobie niczego nie uzurpuruje tylko po prostu każdy ma prawo do tego co wspólne, a krajobraz czymś takim jest.

   Polecam ci zobaczyć ograniczenia przy budowie domu w bardzo wolnosciowych krajach jak USA albo bliższa nam Szwajcaria. Tam nie tylko każą ci zmienić dach ale też wysokość i kolor płotu. I dlatego właśnie Szwajcaria jest przepiękna, a w Polsce mamy burdel.

  •  

   pokaż komentarz

   @gobi12: Byłeś na rynku w Krakowie? Wrocławiu? Te wszystkie budynki powstały bez planu zagospodarowania który narzucał jak kłaść cegłe na cegle jaka wysokość gzymsu kolor itp. A to są na ten moment najpiękniejsze budowle którymi każdy się zachwyca.

   Mieszkam w dzielnicy gdzie nie wolno budować domów z płaskim dachem. I jest tu wiele rozpadających się ruin z zagraconymi ogródkami gdzie mieszkały babcie 90 letnie. Teraz nikt nie mieszka i jest syf. Każdy rozsądny człowiek wolałby nowy domek z płaskim dachem niż ten syf ze skośnym...

   A teraz najważniejsze. Powiedz mi jaki masz udział w moim ogrodzie? W moim domu? Składałeś się ze mną na działkę? Na drzewka do ogrodu? Nie! Wiec przestań twierdzić, że masz do tego prawo. Nie masz żądnego prawa bo nie dałeś ani grosza! Uzurpujesz sobie tylko prawo do decydowania o tym co nie jest twoje! :)

   Może odpowiadają Ci domy w chinach? Wszystkie zgodne z jedynym odgórny słusznym planem! Ahh szkoda, że kamienice na rynku nie są takie jak to:

   źródło: i45.photobucket.com

  •  

   pokaż komentarz

   @RedRed: Co ty w ogóle porównujesz. Serio sądzisz, że historyczne założenia urbanistyczne powstawały bez żadnego planu? Ówcześni ludzie też musieli przestrzegać wielu praw ingerujących w ich własność, oczywiście na innym poziomie niż dziś z tego prostego powodu, że od tamtej pory trochę czasu minęło, a cywilizacja rozwinęła się. Piękno rynków powstało w skutek powolnych przemian, ewolucji na przestrzeni kilkuset lat. Czas tych zmian wielokrotnie przewyższa długość życia ludzkiego. W skrócie nie mamy czasu, żeby powtarzać ten proces, bo ludzie chcą żyć w ładnym miejscu już dziś.

   Polecam sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, jest w nim zapewne zapisane, dlaczego w tej okolicy nie wolno stawiać domków z płaskim dachem. I zobaczysz, że ten powód jest logiczny i ma sens, a po prostu na to nie wpadłeś, w innym przypadku możliwe, że plan jest wadliwy i należy doprowadzić do jego zmiany.

   Nikt inny nie ma udziału, ani żadnego prawa. Znasz taki cytat: "Moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka"? W tym cała rzecz. Nawet na swoim terenie nie możesz robić rzeczy, które krzywdzą czy szkodzą innym osobom. Dlatego nie możesz postawić wysypiska śmieci w środku osiedla mieszkaniowego, nie możesz grać głośnej muzyki czy niszczyć okolicznego krajobrazu. Bo to po prostu szkodzi innym osobom.

   Nie wiem co wspólnego ze sprawą mają te domki w chinach, które zostały zbudowane przez jednego dewelopera i zunifikowane w celu minimalizacji kosztów projektowania i budowy.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem co wspólnego ze sprawą mają te domki w chinach, które zostały zbudowane przez jednego dewelopera i zunifikowane

   @gobi12: To mają wspólnego, że Ty chcesz wszystko unifikować. To jest przykład takiego rozwiązania. Podoba Ci się? Mi nie. Wole kamienice gdzie każda jest inna, każda jest ciekawa, każda odmienna. Plan by do tego nie dopuścił....

   nie możesz grać głośnej muzyki czy niszczyć okolicznego krajobrazu

   Słuchaj muzyka czy śmietnisko to inna sprawa. Widzę, że w ogóle nie rozumiesz tematu. To szkodzi ludziom. Cisza , czyste powietrze itp to rzeczy do których masz prawo! A teren jest moją własnością i mogę wybudować na nim co chcę. I nie masz żądnego prawa do niego! Bo to moja własność. Może mój gust brzydoty jest inny niż twój?

   To co jak mam brzydki samochód to nie mogę go parkować w cetnrum miasta bo ci szpeci? Najpierw zabronisz brzydkich domów potem brzydkich ogrodzeń, brzydkich samochodów. A może do cholery brzydkich ludzi też zabronisz? Oczywiście wszystko zgodnie z twoimgustem....

   W ogóle nie rozumiesz czym jest własność prywatna.

  •  

   pokaż komentarz

   @gobi12: Odpowiedz mi na jedno pytanie banalne dla Ciebie. Co upoważnia Cię do decydowania o mojej własności? O moim samochodzie, domu, kolorze włosów itp?

   Co upoważnia mnie do decydowania o twojej własności?

   Tylko konkret, przepis, ustawa. Czekam.

 •  

  pokaż komentarz

  w skandynawi robia to jeszcze lepiej i taniej. po cholere obliczenia, modele itp w tyczeniu ciagow pieszych w parkach?

  rozwiazanie jest proste. sypiemy trawe, trawa sie ukorzenia i wzrasta. wpuszczamy ludzi, oni sami sobie wydepcza wygodne szlaki. na sam koniec wydeptane sciezki mozemy wzmocnic plytkami lub wysypac zwirem, uzbroic w krawezniki

 •  

  pokaż komentarz

  W grupie docelowej nie był białych amerykanów, ciekawe...