•  

  pokaż komentarz

  Akurat TV trwam czy tam radio maryja jest najbardziej obiektywna informacja w polsce. Radze posluchac/obejrzec z roznych zrodel wiadomosci i porownac. Wtedy widac jakie gowno serwuja inni

  •  

   pokaż komentarz

   @integra: Jest to tak samo gówno jak wszędzie tyle że z przeciwnego obozu. I z jednej i z drugiej strony dostaniesz propagandową papką, ale dla równowagi czy z ciekawości można posłuchać/obejrzeć. Ale obiektywna informacja w Polsce nie istnieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @gupilogin: nigdy nie słuchałeś ;) A ja pamiętam kiedyś jak gadali o tych wszystkich przemianach jaka to globalizacja jest zła i nie dobra, tak samo jak ta cała unia, poruszany był nawet temat "nowego porządku świata" i to bardzo dawno temu i to właśnie podczas rozmów nie dokończonych w radiu Maryja.

  •  

   pokaż komentarz

   @poirytowanyWykopowicz: kilka lat słuchałem radia M niemal regularnie, mamuśka mnie tym zadręczała dopóki nie wyniosłem się na własne śmieci :) Chociaż czasem sam z zainteresowanie słuchałem cóż to mają do powiedzenia, a tvn oczywiście również sobie oglądałem dla równowagi. Dzisiaj nie wierzę w obiektywną informację i nie ufam żadnemu politykowi. Oglądam, czytam i patrzę jak rzeczywistość weryfikuje medialne doniesienia, oczywiście te które dają się zweryfikować bo na resztę nie mamy ani wpływu ani wglądu w faktyczny stan rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @integra: streszczenie TV tram z ostatnich dwóch dni:
   - nie chcieli nam dać multipleksu, ale już mamy i tak razy 100
   - pis to, pis tamto i tak raz 50.

   Super obiektywne informacje. Tak bardzo zrównoważone.

  •  
   F....t

   +2

   pokaż komentarz

   @integra:
   Jest tak samo obiektywne jak TVN czy polsat, tylko w drugą stronę :)

  •  

   pokaż komentarz

   @tgb: Bo oni tak długo wmawiali swoim odbiorcom, że są obiektywni, mówią prawdę a przepychanka o Trwam na multikleksie to batalia o wolne media, aż towarzystwo w to wszystko uwierzyło.

   Ten obiektywizm sobie przypięli, bo zgodnie z doktryną kościelną istnieje prawda obiektywna, na którą monopol ma kościół - żaden wierzący i bogobojny tego nie podważy, więc to chwyt poniżej pasa. A te wolne media to śmiech na sali, bo żadne ze współczesnych mediów nie są wolne. Wolna to może być percepcja odbiorcy, ale to też zależy od niego samego.

   Trwam, RM i ND to sprawy dla mądrych ludzi, bo stale trzeba filtrować informacje a głupol bardzo łatwo da się nimi zmanipulować. Z resztą, taka sama sytuacja jak z innymi gazetami czy stacjami telewizyjnymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @gupilogin:

   Ale obiektywna informacja w Polsce nie istnieje.
   A mirko?

  •  

   pokaż komentarz

   @patatier: Nie no błagam. Serio myślisz że którykolwiek zdrowo myślący katolik (nie katol), nawet taki, który naprawdę mocno wierzy, ale potrafi zdroworozsądkowo myśleć ogląda Trwam?? Nawet moja ponad 80-letnia babcia jedyne co na tym kanale ogląda to apel jasnogórski. I żaden normalny ksiądz (uwierz mi, takich jest wbrew pozorom wielu) nie powie ci że RM i Trwam to media obiektywne. Ci biskupi którzy popierają RM i Trwam, są zazwyczaj już grubo po siedemdziesiątce i mają trochę upośledzony światopogląd z racji wieku. Ale są też normalni- patrz Nycz. Tyle że on ma 64 lata, więc jest już z trochę innego pokolenia, które bardziej dostrzega to co jest dla Kościoła złe. Osobiście uważam, że RM i Trwam są jedną z największych skaz na polskim Kościele i Episkopat powinien zakazać im utożsamiania się z KK. RM i Trwam powoduje niejednokrotnie że mnie po prostu chce szlag trafić.

  •  

   pokaż komentarz

   Serio myślisz że którykolwiek zdrowo myślący katolik (nie katol), nawet taki, który naprawdę mocno wierzy, ale potrafi zdroworozsądkowo myśleć ogląda Trwam??

   @arct2: A dlaczego nie?
   Mają najlepszy wśród polskojęzycznych telewizji program informacyjny.
   Nie prowadzą publicystyki podczas informowania, tylko podają fakty.
   Publicystykę mają niezłą. Aczkolwiek jednostronną. Ale po obejrzeniu TVP masz już obie strony ;)
   Z resztą programów jest różnie. Ale trafiają się perełki.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale obiektywna informacja w Polsce nie istnieje.
   @gupilogin: Dlaczego? Nie pytam o ocenę istniejących mediów, ale o przeszkody istnienia obiektywnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandhi: To pytanie raczej nie do mnie ale myślę że przeszkodą są powiązania ze światem polityki, często widać to gołym okiem. A reszta to prozaiczne sprawy, naginanie faktów by zwiększyć oglądalność, brak rzetelnych dziennikarzy, mało kto jest wstanie zweryfikować niektóre informacje, a raczej sposób ich przedstawiania. Czasem słyszy się o tym ze ktoś pozywa jakąś redakcję do sądu ale jak spore jest to zjawisko ciężko powiedzieć. To są i przeszkody i ocena za razem. A jak temu zaradzić, niestety nie mam pomysłu, szczerze wątpię nawet by było jakieś rozwiązanie. Jeszcze wtrącę słowo o mediach "niezależnych", problem z nimi jest taki że tworzą się one z sprzeciwu, stoją niejako w opozycji do mainstreamowych mediów przejmując niestety ich cechy tylko z przeciwnym kierunkiem. Jedyne co jest obiektywne to informacje o sytuacji na drogach w radiu ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @gupilogin: Zadam inaczej pytanie.

   Chyba są w Polsce dziennikarze niezależni, w miarę ogarnięci i obiektywni, bez powiązań ze światem polityki. W obliczu tak fatalnego stanu mediów w Polsce chyba szczególnie zależy im na wprowadzeniu tytułu, który wyróżniałby się jakością na tle tych stronniczych mediów. Co przeszkadza im w zrealizowaniu tego?

  •  

   pokaż komentarz

   @krzychol66:

   Mają najlepszy wśród polskojęzycznych telewizji program informacyjny.
   Nie prowadzą publicystyki podczas informowania, tylko podają fakty.
   Publicystykę mają niezłą. Aczkolwiek jednostronną. Ale po obejrzeniu TVP masz już obie strony ;)


   Skoro mają jednostronną publicystykę, to jak dla mnie nie są zupełnie warci uwagi. Z resztą podobnie jak TVP.

   Trwam to żadne odkrycie czy cudowne objawienie - zwykła telewizja rozpowszechniająca poglądy tak samo zmanipulowane i tendencyjne jak pozostałe stacje. To samo się tyczy Radia Maryja i Naszego Dziennika, które coraz bardziej obniżają loty.

   @Gandhi:
   Za artykuły ktoś płaci i ten ktoś ma określone poglądy, a co za tym idzie, nie wyrazi zgody na publikację artykułu sprzecznego z jego widzeniem pewnych spraw i ogólnym profilem środka przekazu. Podobnie ma się sprawa z odbiorcami, bo generalnie ludzie nie są zainteresowani analizowaniem bezstronnych informacji i zamiast tego łatwiej trafia do nich przekaz wyrażony w sposób korelujący z ich przekonaniami czy poglądami.

   Każde źródło informacji jest w pewnym stopniu subiektywne a rzecz w tym, by ten subiektywizm ograniczyć do minimum. Jak widać, wychodzi to tak sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @patatier:

   Za artykuły ktoś płaci i ten ktoś ma określone poglądy, a co za tym idzie, nie wyrazi zgody na publikację artykułu sprzecznego z jego widzeniem pewnych spraw i ogólnym profilem środka przekazu.
   Za artykuły płaci redakcja (wydawca), która pieniądze pozyskuje ze sprzedaży gazety oraz z reklam. Gdyby uczciwi dziennikarze założyli redakcję, co stoi na przeszkodzie, by zarabiała ona i płaciła za artykuły, zachowując bezstronność?

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro mają jednostronną publicystykę, to jak dla mnie nie są zupełnie warci uwagi. Z resztą podobnie jak TVP.

   @patatier: Tu się mylisz.
   Ich "jednostronność" polega na tym, że pewni ludzie są ich gośćmi, a pewni nie. Z tym, że klucz jest dość jasny i oczywisty dla każdego. Ale jeżeli ktoś już jest ich gościem, to może dokładnie kawa na ławę wyłożyć, co myśli, czego chce i dlaczego. I nikt go nie będzie ustawiał do pionu, czy nim manipulował. Jest to całkowity ewenement wśród polskich mediów.
   Tych zaś, którzy nie bywają gośćmi TRWAM, możesz obejrzeć bądź wysłuchać bez problemu w innych mediach. W ten sposób TY otrzymujesz komplet informacji, na podstawie którego możesz sobie wyrobić własne zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzychol66: To prawda, że w innych mediach takie obyczaje nie funkcjonują i in plus Trwamowi można policzyć to, że nie ma u nich pyskówek w programach, jednak brak kontrowania pewnych wypowiedzi/poglądów nie jest dla mnie zaletą. Jest raczej wadą, w obliczu której ciężko mówić o obiektywizmie i bezstronności. Gdyby cyklicznie przedstawiali osoby z odmiennymi poglądami, nie zaś jeden uprzywilejowany, to sprawa była by zupełnie inna, ale obaj wiemy, że tak nie jest. Ja mogę sobie ich obejrzeć tę samą osobę z Rozmów Niedokończonych na YT, ale przeciętny telewidz Trwamu tego nie zrobi. Na tym cały wic polega - pokazują jedną stronę medalu. Tak oto odbiorca dostaje niepełny i zmanipulowany zakres informacji.

   Czytuję sobie wiadomości na RM i takich kwiatków jest sporo. Przykład: ostatnia granda ze zwolnionymi związkowcami z LIDLa, na stronie RM artykuł, w którym piszą, że zwolniono związkowców z niemieckiej sieci sklepów a potem obszerna wypowiedź jednego z działaczy ZZ, nawołującego do bojkotu LIDLa. Z całego artykułu wynika, że niemiecka sieć sklepów niszczy ZZ. Zabrakło wypowiedzi rzeczniczki sieci, która uzupełniła by informację o fakt, że zostali zwolnieni dyscyplinarnie za fałszowanie dokumentów a sprawa jest w prokuraturze.

   Wszystkie media są stronnicze na swój sposób a konglomerat Trwam/RM/ND nie jest żadnym wyjątkiem, choć bardzo chciał by być postrzegany jako wzór cnót. Tylko na to trzeba sobie zasłużyć a nie oznajmić podpierając się autorytetem Kościoła.

   @Gandhi: Na przeszkodzie stoi to, że uczciwych dziennikarzy jest jak na lekarstwo a statystyczny obywatel chce dostać przetworzoną informację, nad którą nie będzie musiał się zastanawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @rossocorsa: jak to powiedział Artur Schopenhauer:
   "Są trzy fazy ujawniania się prawdy. Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.

  •  

   pokaż komentarz

   @FraMat: W TVN politycy PiS nie mają prawa głosu?

  •  
   P.............a

   0

   pokaż komentarz

   @FraMat: > Jest tak samo obiektywne jak TVN czy polsat, tylko w drugą stronę :)

   to sie nazywa równowaga,albo przynajmniej dążenie do równowagi,bo tych TVN-o podobnych jest wiecej....

 •  

  pokaż komentarz

  Co za czasy, młodzież słucha RM i twierdzi że to jedyne obiektywne media, zamiast imprezować to klepie różaniec i szuka wrogów narodu polskiego.

 •  

  pokaż komentarz

  Widzę że najbardziej przeszkadza tym co nie słuchają tego radia ani nie oglądają tej telewizji. Nie chcę, nie słucham/oglądam i tyle w temacie.

 •  

  pokaż komentarz

  Akurat tv trwam jest dostępna w internecie od kilku lat.

  Nie wiem dokładnie od ilu ale strumień na ich stronie jest przynajmniej od 3 (a może i wcześniej, tyle, że wcześniej tam nie zaglądałem) więc news mooocccccnnnnnooooo spóźniony.