•  

  pokaż komentarz

  Nie jestem jakimś wielkim fanem świstaka , ale ogromnie drażni mnie monopol jaki prowadzi owa Allegrowa instytucja. Ktoś może powiedzieć " Jak ci nie pasuje to nie korzystaj" - chętnie , ale niech ludzie wiedzą że są alternatywy i to darmowe , które mogą być bardziej popularne i dać możliwość korzystania w pełni z możliwości internetu bez żadnych ograniczeń...

  •  

   pokaż komentarz

   Ten cennik jest prawdziwy? Bo aż wierzyć mi się nie chce...

  •  

   pokaż komentarz

   Sprawdzane przed sekundką na koncie allegro.
   W przypadku 1% ceny produktu = 1 zł - 50 zł max , reszta tak jak opisana.

  •  

   pokaż komentarz

   Przez takie coś Allegro zarabia pieniądze które nie idą tylko dla pracowników i na rzecz serwisu, władze Allegro przeznaczają ogromne sumy na rozreklamowanie serwisu (np. AlleZima 2009)
   A o świstaku mało kto wie...

  •  

   pokaż komentarz

   Uważasz że nie można stworzyć czegoś za darmo i popularnego.

   Jako przykład serwis: kurnik.pl

  •  
   d......h

   +4

   pokaż komentarz

   gdyby ludzie chcieli wiedzieć to wpisali by w google "aukcje internetowe" zaraz po allegro jest świstak... wiadomo że allegro zdziera niezłą kasę ale jeśli nie chcesz żeby darli z Ciebie to po prostu nie korzystaj.

  •  

   pokaż komentarz

   hmm.. świstak nigdy nie będzie bardziej popularny. To porównanie jest trochę nietrafne. Możesz wstawić auto do komisu na uboczu miasta, gdzie nie przechodzi żadna droga przelotowa i zapłacisz mniej prowizji od sprzedaży, lub możesz wstawić samochód do komisu, który ma renomę, dobrą lokalizację i każdy o niego 'zahaczy' i płacić więcej, ale szanse sprzedaży wzrastają o ponad 100%.

   allegro zapracowało sobie na taką pozycję w rynku i żaden konkurent się niestety przez nich nie przebije.
   Nie rozumiem trochę idei promowania przedmiotu na stronie głównej świstaka. Jeśli ktoś jest aktywnym użytkownikiem i dużo sprzedaję, to teoretycznie strona główna nie jest mu już potrzebna,a dopiero wtedy uzyskuje możliwość takiej promocji.

   Każdy system ma swoje wady i zalety. Allegro wcale nie pobiera strasznych opłat. Za sprzedanie przedmiotu na aukcji z licytacją  + zdjęciem i miniaturką za kwotę 100,99zł zapłacić muszę 3,90zł. To zaledwie 4% prowizji...

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem do czego prowadzą takie rozważania. Po pierwsze Allegro było pierwszym w Polsce serwisem aukcyjnym, dzięki temu jest takie popularne więc nic dziwnego, że na takowej popularności chce zarobić. Po drugie, co z tego, że Ja przejdę na świstaka, skoro 90% ludzi dalej będzie korzystać z allegro. Po trzecie, powiedz Pani Hani z księgowości ze ma korzystać ze świstaka...

   PS. zychu69 wyprzedziłeś mnie o minutę... :>

  •  
   a......4

   +114

   pokaż komentarz

   Ciekawe czy gdyby Świstak osiągnął taki ruch jak Allegro to czy nadał byłby darmowy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko że ludziom się właśnie opłaca się wystawiać przedmioty na najbardziej rozreklamowaną stronę aukcyjną w Polsce, bo przecież im więcej ludzi tym większa szansa na większą sprzedaż lub wyższą osiągniętą cenę! Te koszty początkowo poniesiono szybko się zwrócą(jeżeli oczywiście prawidłowo wystawiło się aukcje, a sporo kwiatków tu i tu się spotyka, a potem się dziwią że za grosze sprzedają).
   Inna sprawa- świstak jest dla mnie wciąż niepełnosprawny, taka bzdura jak brak możliwości określenie odległości od sprzedającego- dla mnie podstawa przy odbiorze osobistym.
   Samemu kupuje dużo gier(średnio jedną na tydzień) a czasami jakiegoś grata kupi się czy sprzeda i podstawową sprawą jest dostępność produktów.
   Kategoria gry PC:
   Świstak- 2648
   Allegro- 11871
   Zgadnij- gdzie częściej wyrwie ciekawą ofertę?

   PS. zychu69 nawet lepiej wyjaśnił czemu tak jest :P
   Inna sprawa- tak patrze że wogóle filtr w świstaku jest walnięty- ustawcie se jakąś konkretną granice ceny oraz teren. Nie można ani przeciepnać na następna strone, a czasami nawet niczego nie wyświetla :| I weź tu z takiego badziewia korzystaj.

  •  

   pokaż komentarz

   A możesz mi wyjaśnić dlaczego Allegro jest monopolistą, skoro nie zmusza nikogo do korzystania z niego, a do tego ma wyższe ceny niż konkurencja?

  •  

   pokaż komentarz

   sam ostatnio się zdziwiłem, jak wystawiłem działkę z ceną wywoławczą 20k i musiałem płacić 20zł...

  •  

   pokaż komentarz

   Proszę o porównanie wszelkich pakietów bezpieczeństwa na allegro i świstaku, np po trafieniu na nieuczciwego sprzedawcę.
   Za bezpieczeństwo się płaci, i nie mam zamiaru czekać na kartofle od świstaka.

  •  
   l....5

   -2

   pokaż komentarz

   trzeci: taa bo ten pakiet bezpieczeństwa jest taki super, nie mówiąc już o tym, że prawdopodobieństo trafienia na oszusta jest jednak bardzo małe i pewnie zaoszczędzona na prowizji forsa pewnie by pokryła straty, no i towary były by tańsze

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   weź w ogóle nie mów o tym calym pakiecie bezpieczeństwa, bo to wielka ściema jest.

   1. Dziala tylko do 500 zl, więc nic Ci to nie daje jak stracileś coś za parę kafli.
   2. Aby odzyskać pieniądze musisz iść na policję, a sume dostaniesz po parunastu miesiącach.

   Ogólnie to mamienie ludzi i dawanie im jakieś iluzji, iż są bezpieczni. Nie są.

  •  

   pokaż komentarz

   @zychu69
   "To zaledwie 4% prowizji..."
   Jeśli sprzedajesz sporadycznie jedną rzecz to ten procent nie wydaje się wysoki. Ale ja, wcale nie mając wielkich obrotów, płacę miesięcznie ok 2000zł dla allegro za prowizje i opłaty za wystawienie aukcji.

   Tak jak napisał uranus, system ochrony kupujących to ściema. Musisz mieć czyste jak łza konto allegro. A to oznacza, że możesz dopiero ubiegać się o zwrot pieniędzy. Wystarczy, że Allegro na przykład usunęło ci 5 lat temu aukcje z jakiegokolwiek powodu i możesz zapomnieć o ich systemie.

  •  

   pokaż komentarz

   Można było wspomnieć jeszcze o http://ebay.pl/ - to na zachodzie nr 1 wśród serwisów aukcyjnych.

   BTW, sprawdźcie, co się stanie, jak wejdziecie na stronę http://świstak.pl/ ;)

  •  

   pokaż komentarz

   No i mi 2 razy to zadziałało. Co szkodzi iść na policję jeśli zostało się oszukanym?
   Świstak nic nie proponuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego system ochrony kupujących to taka ściema? Ja miałam raz nieszczęście trafić na oszusta. Pięniędzy trochę straciłam, ale udałam się na policję, złożyłam wniosek do POK-u i po kilku miesiącach otrzymałam całą sumę z powrotem (trwało to tyle przez moją opieszałość, jak ktoś wszystko załatwia od razu, to dwa, góra trzy miesiące i pieniążki juz są).

   Inna sprawa, że Allegro faktycznie jest drogie, ale: najwięcej osob z niego korzysta -> czyli większa potencjalna ilość klientów -> więcej sprzedawców -> większy wybór towarów -> więcej potencjalnych klienótw... i tak się koło zamyka :).

  •  

   pokaż komentarz

   brateq , chcesz kupić dużo gier na PC (parę w folii) po taności
   Jak tak, to podaj swoje GG to się dogadamy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale jak widzisz masz już minusa, bo niektórym się niestety nie podoba to, że możesz mieć inne zdanie od nich.

  •  

   pokaż komentarz

   ja tam też wole Allegro (przynajmniej na ten moment).

   Niestety społeczność wykopu i innych społecznościówek/blogów/for/stron na których prowadzone są takie akcje jak ta stanowi może 1% użytkowników Allegro. W związku z tym, że Allegro ma taką a nie inną historię istnienia i jest tak poważnym serwisem, że nawet ebay wymiękł - nikt nie opuści Allegro na rzecz mniejszych serwisów.

   Co za tym idzie - na Allegro zawsze będzie więcej konkurencyjnych sprzedawców, a idąc jeszcze dalej - mniejsze ceny.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale przecież skoro "pogrubienie aukcji", "wyróżnienie aukcji", "strona główna" są za darmo to wszyscy na tym całym Świstak.pl klikają w te opcje i wszystkie wyglądają identycznie i wszystkie są na głównej! O_o
   Wolę Allegro...

 •  

  pokaż komentarz

  drobna manipulacja:
  Wartość początkowa
  Opłata za wystawienie

  1,00-9,99 zł
  0,15 zł

  10,00-24,99 zł
  0,25 zł

  25,00-49,99 zł
  0,50 zł

  50,00-249,99 zł
  1,00 zł

  250 zł i więcej
  2,00 zł

 •  

  pokaż komentarz

  A czy ktoś ci każe używać allegro? Nie jest to obowiązkowe, więc nie bardzo wiem po co tu się buntować. Identyczna sytuacja jak z tym żałosnym buntowaniem się przeciwko naszej-klasie. Nie podoba ci się allegro - nie używaj. Ja tu problemu nie widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   Przeczytałem i nadal twierdzę tak samo. Nadal będę korzystał z allegro (z powodu dużo większej liczby użytkowników), a zapłacenie 2 złotych (jedynie za te najdroższe aukcje) nie jest aż takim strasznym problemem.
   I jeszcze jedna rzecz - ok, nie znam się, ale wytłumacz mi - takie rzeczy, jak wrzucenie linku do aukcji na główną, jest na świstaku darmowe (tak wynika z tabeli) - czy może przypadkiem nie ma jednak takiej funkcji?

  •  

   pokaż komentarz

   @CocoJumbo: On Ci nie zabrania korzystania z Allegro. Z tego co napisał wnioskuję, że chce szerszym masom uświadomić istnienie innych serwisów aukcyjnych. Ale cennik zmanipulował, to prawda. Co nie zmienia faktu, że Allegro to naprawdę zdziercy. Osobiście kibicuję eBay'owi, który jednak na starcie sam strzelił sobie w stopę.

 •  
  R.....s

  +3

  pokaż komentarz

  Spowodowane jest to brakiem konkurencji. Jako monopoliści na rynku bez problemu mogą dyktować ceny. Miałem wielkie nadzieje z ebay w polskiej edycji, ale jak widać allegro za mocno się trzyma ;/

  •  

   pokaż komentarz

   Brak konkruencji ? Konkurencja jest , tylko allegro od 2 lat wykupiło całą konkurencję... OtoMoto jest świetnym przykładem.
   Nie jest to temat o - CZY Zrezygnować z ALLEGRO czy nie , tylko po to że wykop jest jedynym polskim serwisem w którym zwykły użytkownik sieci może wskazać na monopol jaki ta firma prowadzi, i ilu użytkowników się z tym nie zgadza... ALLEGRO traktuje swoich klientów jak śmieci , żądając za to kilka tysięcy złotych.

  •  
   R.....s

   +1

   pokaż komentarz

   Mówię o konkurencji w dosadnym znaczeniu tego słowa. Jest Świstak, Ebay i parę innych serwisów. Tyle, że one praktycznie prawa głosu nie mają :)

  •  

   pokaż komentarz

   Slepek, nie kracz, bo za chwilę Grupa Allegro jeszcze Wykop wykupi ;)

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna