•  

  pokaż komentarz

  Niestety:
  - szare menu i część linków wywołuje mały kontrast;
  - że o wielkiej grafice osadzonej jako zlinkowany obraz nie wspomnę, jak korzystać na innym kliencie niż przeglądarka?
  - funkcjonalność imho jak na Apple to po prostu porażka. A w projekcie wizualnym i generalnie w ich produktach jest tyle potencjału...

  Pierwsza myśl: ekipa wyszła do pubu oblewać sukces i kończył go praktykant.

  Druga myśl: kto, co, jak, dlaczego? Apple?

  •  

   pokaż komentarz

   Czy mógłbyś podać jakieś konkretne przykłady braku funkcjonalności? Że niby pod Lynxem nie będzie się prawidłowo wyświetlać? Mamy rok 2007, a nie 1997.

  •  

   pokaż komentarz

   - Wspomniałem o innych klientach niż przeglądarki na standardowych komputerach, ot choćby palmtopy, komórki. Po prostu obrazek odruchowo mi nie odpowiada a do tego nie widzę alternatywnych arkuszy stylów.

   - imho także menu jest zbyt ciemne, dla mnie zbyt brzydkie. Do tego odruchowo menu kojarzy się z menu rozwijanym. O ile nie zawsze taka nawigacja jest dobra, to jednak jest lepiej gdy są linki głębsze niźli miałoby ich nie być w ogóle.

   Nie ma co się oszukiwać, serwis nie jest całkowicie zły, ale to Apple i oczekiwałbym więcej. We wzornictwie można by rzec, że najwyższa klasa jeśli nawet nie sama w sobie. Serwisu nie robili amatorzy, więc oczekiwałbym więcej i lepiej. Być może to przyzwyczajenie, że od najlepszych oczekuje się najlepszego.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale dlaczego Apple miałoby dostosowywać swoją stronę do nieudolnych rozwiązań producentów palmtopów i komórek? iPhone Apple wyświetla strony dokładnie tak samo, jak Safari na Maku (a od dziś także pececie), więc problem leży raczej po stronie klienta. Strona Apple w ogromnej mierze bazuje na grafice i animacji i oglądanie jej na jakimś palmtopie z przeglądarką typu "prawie jak internet" i tak mija się z celem.

   Co do menu - kwestia gustu. Mnie się podoba. Menu rozwijane to z kolei konieczność używania JavaScript, bo wspaniały Internet Exploder nie obsługuje pseudo-klasy :hover dla innych elementów niż a. Nikomu jeszcze nie udało się dogodzić wszystkim naraz.

  •  

   pokaż komentarz

   Codger: wybacz, ale Internet Explorer (nie zaden Exploder) od wersji 7.0 obsluguje :hover dla kazdego elementu. Co do pierwszej czesci wypowiedzi, to pozostawie bez komentarza...

  •  

   pokaż komentarz

   Ale dlaczego Apple miałoby dostosowywać swoją stronę do nieudanych rozwiązań producentów palmtopów i komórek?

   Przykro mi, ale w tym miejscu to grubo przesadziłeś. To rozwiązanie Apple'a jest złe!

   * Chodzi dokładnie o osadzenie pliku graficznego o rozmiarach 980x500 px jako obiektu . Toż to semantycznie krótki opis a funkcjonalnie link, który powinien dla prezentacji mieć ostylowanie i grafikę jako tło.

   iPhone Apple wyświetla strony dokładnie tak samo, jak Safari na Maku

   * Co nie znaczy, że wyświetli grafikę o podanych rozmiarach bez przewijania. Dla urządzeń o małych wyświetlaczach powinien być osobny arkusz stylów bez atrakcji typu ogromna grafika.

   Strona Apple w ogromnej mierze bazuje na grafice i animacji i oglądanie jej na jakimś palmtopie z przeglądarką typu "prawie jak internet" i tak mija się z celem.

   * Co nie zmienia faktu, że pozostaje stroną, na której znajduje się treść. Wybacz ale dyktowanie internaucie urządzenia i user-agenta to... no poniżej dyskusji na poziomie.

   Menu rozwijane to z kolei konieczność używania JavaScript

   Broń Ciebie Boże!

   bo Internet Exploder nie obsługuje pseudo-klasy :hover dla innych elementów niż a. Nikomu jeszcze nie udało się dogodzić wszystkim naraz.

   - powinno być to zignorowane. pod IE menu rozwijane nie musi funkcjonować, a psuć kodu imho nie warto. W końcu teraz nie działa pod żadną przeglądarką; albo
   - jeśli już musi być rozwijane menu pod ie we wszystkich używanych wersjach to można użyć semantycznego menu rozwijanego przez CSS wspartego o własności dhtml. wilk syty i owca cała.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem czy ktoś zauważył ale druga wypowiedź Codgera to IMHO ironia na "prawie jak internet"... Mikey ile masz lat? Po co się tak denerwować? :)

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz odebrałem to jednoznacznie i na poważnie. Nie sądzę by wypowiedź była podchwytliwa. Jednak może masz rację.

   Notatka dnia: nie wchodzić na wykop po kilkunastu godzinach pracy. ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: Nie, nie ironizowałem. Nie twierdzę, że punkt widzenia, który zaprezentowałem, jest słuszny, ale myślę, że odzwierciedla punkt widzenia Apple - dla nich tworzenie stron z myślą o komórkach i palmtopach w dobie iPhone jest jak dostosowywanie stron do Netscape 4 w dobie standardów. Cała filozofia przeglądarki w iPhone oparta jest na założeniu, że nie wymaga ona dedykowanych arkuszy stylów.

   Ale nie upieram się przy moim twierdzeniu. Może strony powinny być optymalizowane pod komórki, palmtopy i zegarki na rękę z dwukolorowymi wyświetlaczami, tak jak są optymalizowane pod IE7, IE6, IE5.5, IE5... Nie wiem. Nie mam w zwyczaju polemizować z mądrzejszymi (to też nie ironia). Peace!

   @bonzai: Bardzo się cieszę, że siódemka to obsługuje, chyba wyślę Microsoftowi bukiet kwiatów w podzięce za ich wspaniałomyślność. Problem w tym, że lwia część internautów używa i przez bardzo długi czas będzie używać IE6.

   Jak Microsoft usunie wszystkie błędy z silnika IE, doda pełną obsługę CSS (na przykład pseudo-klas :before i :after) i Unicode (sprawdzałem w IE7 - nie ma, a błędy nadal są), z przyjemnością zacznę nazywać go Explorerem. Do tego czasu pozostaje on dla mnie Exploderem.

 •  

  pokaż komentarz

  E? To nowe jest? Widziałem ten design z rok temu.

 •  

  pokaż komentarz

  Znaczy w ktorym miejscu Cie zaskakuje czymkolwiek?

 •  

  pokaż komentarz

  Oj, nie wolno pisać, że strona apple nie jest niczym specjalnym, gdyż wtedy dajesz ewidentny dowód na to, że nie jesteś cool...

  Swoją drogą, strona się nie waliduje.

  •  

   pokaż komentarz

   to ja chyba nie jestem mega-cool bo mi się żaden produkt Appla nie podoba i nigdy nie podobał, np. taki iPOD co to jest białe coś z pokrętełkiem, wtf? I czemu takiej ssącej kolorystyce, ok, są inne wersje kolorystyczne, ale mi to przypomina lekko zakrzywioną bryłę. Zaraz pewnie ktoś powie: "Nie stać cię dlatego tak mówisz" faktycznie nie stać mnie, ale jakby mnie było stać to bym sobie ładnie wyglądające Zune kupił.

 •  

  pokaż komentarz

  Hehe, wali stylem "Web 2.5.1.0" na kilometr ;) Trzeba jednak przyznać - ładnie wykonali, od strony kodu także jest to najwyższy poziom (świetna optymalizacja) no i do tego sajt jest na tyle dobrze przemyślany, że znalezienie teraz interesujących nas informacji np. o Maku jest o wiele łatwiejsze niż kiedyś.

  Polska wersja strony niestety dalej w starej wersji, do tego aktualizowana od święta do święta.