•  

  pokaż komentarz

  Z jedzeniem podczas oglądania tv nie chodzi o to że organizm nie wie czym ma się zająć tylko że oglądanie niejako hipnotyzuje i nie zwracamy uwagi na to jak dużo jemy tylko po prostu sięgamy po kolejną kanapkę czy coś tam innego.

  Poza tym jakby nie było podczas siedzenia też spalamy kcal. ;]

  •  
   w.....i

   +1

   pokaż komentarz

   Nie czytałem tego artykułu ale skoro mowa jest o odchudzaniu, to na pewno mowa jest o diecie - a dieta to rozpiska, która pokazuje ile, czego i kiedy zjeść, więc jak może telewizor 'hipnotyzowac' i powodować jedzenie bez umiaru skoro mamy np. zapisane, że teraz wcinamy 100g piersi z kurczaka, 50gr ryżu brązowego i surówkę :>

   edit: przeczytałem... to się nie trzyma całości - jak pisałem wyżej - odchudzanie = dieta redukcyjna więc pomijając to co wyżej to jeszcze

   zbyt późne jedzenie - nocą organizm nastawiony jest na regeneracje a nie trawienie, więc zamiast pożytecznych składników dostarczamy sobie konsekwentnie tłuszczu oraz kamieni w nerkach i wątrobie. - dieta na odchudzanie nie pozwala jedzenia węglowodanów (które mają duża kal i mogą powodować tycie) przed snem. zaleca się jedzenie posiłku białkowego i ew. warzyw.

   jedzenie pod wpływem stresu, częste podjadanie w ciągu dnia, dokładka - a co z dietą? rozpiską, że np o 7 jem śniadanie, o 10 drugie śniadanie, o 14 obiad o 17 kolacja pierwsza i póxniej kolacja numer dwa ? jeśli ma się taką rozpiskę to nie podjadamy nic więcej :> ten kto ten art pisał chyba nie wie, że aby odchudzanie przynioslo efekt, to oprocz cwiczen silowych, hiit itp układa się odpowiednią dietę, i się jej trzyma :)

   PS. Ogólnie spam w wykonaniu dodającego :) promowanie jednej strony iwoman.pl

 •  

  pokaż komentarz

  "oglądanie telewizji podczas jedzenia - organizm głupieje , nie wie czy ma przetwarzać informacje idące z ekranu czy zająć się dokładnie procesem trawienia."

  Co za geniusz to wymyślił?
  Ale ja jestem większy geniusz i w celu poprawy procesu trawienia, zalecam podczas jedzenia oglądać programy kulinarne :D

 •  

  pokaż komentarz

  oglądanie telewizji podczas jedzenia - organizm głupieje , nie wie czy ma przetwarzać informacje idące z ekranu czy zająć się dokładnie procesem trawienia. - najwieksza bzdura, jaką kiedykolwiek slsyszałam. organizam nie jest nakierowany na robienie jednej rzeczy w jednym momencie. Gdyby tak bylo, nie moglibysmy np. rownoczesnie sluchac muzyki, robic ciasta i popijac herbaty.

  Co punkt to lepszy: jedzenie pod wpływem stresu - wtedy na pewno zjemy więcej. --> to zalezy do czlowieka. jedni jedza wiecej, inni zatykają się i nie mogą nic przelknac.

  zbyt mało ruchu - trzeba mniej jeść a więcej się ruszać. --> niesamowite.

  częste podjadanie w ciągu dnia, gdy jesteśmy znudzeni, zestresowani, nie mamy nic lepszego do roboty. Można jakoś przechytrzyć nasz apetyt odwracając uwagę od jedzenia filmem, muzyka, książką, czymkolwiek. --> moze nie podjadanie, ale na pewno nie sniadanie obiad i kolacja. Powinno sie jesc ok. 5 posilkow w ciagu dnia. Czyli mniejw iecejw odstepach 2-3 godzinnych, wtedy oziom energii utrzymuje sie na tym samym poziomie.

  Autorka chyba powklejala urywki z roznych stron internetowych, ktore ja zaciekawily. I powstala z tego bzdura. Nie wspominajac o tym, ze nijak ma soie opis wlasnej osoby na tym blogu do tego, co pisze. Farmaceutka?