•  

  pokaż komentarz

  Zawsze mnie zastanawia jak można na życzenie polityków stać się mięsem armatnim i chcieć zabijać innych ludzi w imię jakiś abstrakcyjnych idei. Czy tylko dlatego że z odległości 300 m łatwiej kogoś zabić z kałacha niż z pistoletu przystawionego do głowy? Czy oni nie wiedzą że po drugiej stronie frontu będą ludzie z takimi samymi rodzinami jak oni? Jak dla mnie trzeba być zupełnym bezmózgiem żeby dobrowolnie wcielić się w rolę mordercy.

  •  

   pokaż komentarz

   @motorniczy: Żołnierz nie jest mordercą, bo nie zabija tylko eliminuje masę żywą przeciwnika ;) (Piękne określenie z podręczników wojskowych)

   A tak na poważnie:
   Żołnierz, który idzie na wojnę ma w dupie politykę, dla niego liczy się to, że razem z kolegami chroni kobiety i dzieci, które zostały w domach.
   Żołnierz wie również, że mimo iż ktoś po drugiej stronie może równie negatywnie zapatrywać się na konflikt zbrojny w którym walczą, to i tak nie zawaha się go zabić. Magia wojny...

  •  

   pokaż komentarz

   @BardzoNormalny: Widzę że żyjesz w świecie fantasy wykreowanym przez "patriotyczne" książki. Żołnierz na froncie myśli o tym aby przeżyć, aby zabić tego drugiego zanim on zdąży zabić jego. Żołnierze po dwóch stronach frontu są postawieni w sytuacji bez wyjścia, a politycy wmówili im że walczą o "Ojczyznę". Tak naprawdę walczą o wpływy dla tych którzy nimi rządzą. "Patirotyzm" macie wbijany do głów przez całą szkołę i już nie potraficie racjonalnie myśleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @motorniczy: True, ja osobiście wolałbym gnić w pierdlu za niestawienie się w jednostce niż ginąć z imieniem "ojczyzny" na ustach w imię jakichś idei . Wolę być żywym tchórzem niż martwym bohaterem. Nie będę umierał za interesy lub przeciw interesom rządzących (j)elit. A co do gadania o obronie kobiet i dzieci, to chyba bardziej przydam się im żywy niż martwy. Jak mnie zabiją to ch**a a nie kogokolwiek obronię.

  •  
   b..........1

   +62

   pokaż komentarz

   @motorniczy: możesz to powiedzieć kombatantom II WŚ. Po co walczyliście? Trzeba się było poddać od razu i niech Niemcy robią sobie co chcą. No chyba jest różnica pomiędzy wojną w Iraku czy Afganistanie na którą jadą nasi żołnierze, a konfliktem przy granicy, wywołanym przez wrogie nam, agresywne i mające zapędy imperialne państwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @motorniczy: Byłeś w wojsku? Zapewne nie, w takim razie skąd wiesz co myśli żołnierz na przykład na misji, gdyby myślał tylko o przetrwaniu to ludzie nie wracali by po kilka razy w to samo miejsce a odchodzili by z wojska po pierwszych działaniach wojskowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @bluehawaii91: Ci biedni ludzie walczyli bo nie mieli wyjścia, w tym sęk, w armii albo zabijesz kogoś albo ktoś inny ciebie. Nie rozumiem tylko dlaczego dobrowolnie ludzie się na to godzą i chcą "walczyć o ojczyznę" ryzykując życiem swoim, swojej rodziny i dlaczego godzą się mordować innych ludzi w imię idei? Jak trzeba być nieodpowiedzialnym żeby zostawiać rodzinę i iść na wojenkę, zamiast wziąć ją i uciec gdzie nie ma wojny? Popatrz na tych biedaków z filmu powyżej, ich twarze wyglądają na nieskalane myślą. Wojna to gra komputerowa ani paintball, tam naprawdę mordujesz ludzi i robisz wszystko aby nie dać się zamordować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nerax123: I co myślisz że takich co jeżdżą na misje trzeba podziwiać? Ci ludzie jadą za kasą i przygodą, a że przy okazji ustrzelą jakiegoś "ciapatego" to będzie się czym chwalić kolegom przy piwie. To jest wg ciebie moralność godna naśladowania?

  •  

   pokaż komentarz

   @motorniczy: Nie mam ochoty się z tobą przekłucać wywołując przy tym gównoburze wielkości tsunami, masz inne wartości moralne, nie potrafisz zrozumieć po co ludzie jeżdżą w takie miejsca, jedni dla pieniędzy inni po to że czują potrzebę pomocy ludziom którzy tam żyją, nigdy nie widziałeś jak ludzie między sobą się mordują gdzie wojsko ucina głowy cywilom jak to jest w iraku i innych krajach tego typu. Piszesz tak bo siedzisz w ciepłym domciu i nie musisz patrzyć na to wszystko, jeden z drugim piszecie że uciekli byście z Polski albo woleli byście iść siedzieć, nie wiem czy rozumiecie że przez taką postawę dajecie wejść sobie na głowę innym. Innym państwom zależy na takich osobach bo wiedzą że wtedy ich przeciwnicy posiadający takich ludzi są słabi. Ja nie pozwolił bym na to żeby ktoś wchodził do mojego domu, gwałcił moją matkę i rodzinę a ja miałbym patrzyć bezczynnie albo słuchać na tym z emigracji. To tyle z mojej strony ty masz prawo myśleć jak chcesz ale ignorancja z reguły źle się kończy.

  •  

   pokaż komentarz

   ja osobiście wolałbym gnić w pierdlu za niestawienie się w jednostce

   @teh4esz: A ileż byś posiedział? Dwa dni? Przecież wojna dłużej by nie trwała.

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: z tym czym obecnie dysponujemy (w porównaniu do sił rosyjskich)? Nawet nie

  •  

   pokaż komentarz

   @teh4esz: A zdajesz sobie sprawę, że Putin nie mógłby wykorzystać całego swojego wojska? Już widzę jak ściąga żołnierzy z jednostek przy granicy chińskiej czy przez morze od strony Japonii lub USA...

   Na dzień dzisiejszy moglibyśmy wysłać praktycznie całe wojsko na granicę z Białorusią, Ukrainą ,obwodem kaliningradzkim i od strony morza bez obaw o to, że nas najedzie któryś z pozostałych sąsiadów. Nadal Rosjanie mają taką przewagę? Popatrz na stan ich uzbrojenia i zdolność bojową. Co by mógł zrobić Putin bez jednostek specjalnych i powietrzno-desantowych? Gówno. A tych wojsk ma relatywnie bardzo mało. Armia FR posiada jeszcze na stanie czołgi pamiętające II wojnę światową.

   Oczywiście zaraz ktoś napisze o atomówkach, więc uprzedzę... życie to nie film... Putin głupi nie jest, wie, że wtedy USA na 100% by się włączyło... a wtedy....

  •  
   b..........1

   +35

   pokaż komentarz

   @motorniczy: Mamy na każdą agresje reagować poddaniem się? Pozwól że posłużę się analogią - siedzisz w domu i nagle pod twoim oknem staje sąsiad i mówi że masz mu oddać garaż, a jak nie to posłuży się siłą. Oddasz mu garaż żeby tylko nie bił, czy weźmiesz kawał kija i wybijesz mu z głowy takie pomysły? (oczywiście niekoniecznie mówimy o Polsce, gdzie za obrone swojej własności można trafić do więzienia).

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeba się było poddać od razu i niech Niemcy robią sobie co chcą.
   @bluehawaii91:

   Trzeba było (a raczej trzeba było wejść w sojusz tak jak zrobili to Węgrzy). Ta sama cywilizacja zachodnioeuropejska (a nie muzułmanie z niekompatybilnymi wartościami, kulturą i obyczajami nie do zaakceptowania) i ten sam styl życia, więc co by to komu przeszkadzało.

  •  

   pokaż komentarz

   @bluehawaii91: Jest różnica między przyj%#$niem sąsiadowi a zabiciem go. Na dodatek wtedy walczysz o swoje, a nie o pieniądze polityków.

  •  

   pokaż komentarz

   @motorniczy: http://www.youtube.com/watch?v=Ybju5hb8nkc Co prawda jest to film o prawie idealnych żołnierzach, ale to co mówi jest tak naprawdę parafrazą słów kombatantów II wojny światowej. Warto obejrzeć sobie wywiady z weteranami w serialu "Kompania braci"

  •  

   pokaż komentarz

   @matewek: Aha i wziąć dobrowolnie udział w holocauście i być wasalem hitlerowskich Niemiec, po wojnie dobrowolnie poddać się czystkom i germanizacji.

   fajna ta cywilizacja zachodnioeuropejska, w postaci hitlerowskich Niemiec, którzy to ludzi zagazowywali milionami, gratuluję elementarnej niewiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nerax123: Ludzie jeżdżą na wojny bo lubią zabijać innych. Inaczej tego nie można wytłumaczyć. Trzeba być kretynem żeby świadomie zgodzić się na zamordowanie kogoś, gdy jest inne wyjście.

  •  
   G...d

   +12

   pokaż komentarz

   @Attrazione: @motorniczy: No bo Polska nie jest nasza. To teren polityków- istot z kosmosu nastawionych, żeby nas zniewolić, wybieranych w całości sfingowanych wyborach.
   Lepiej zdecydowanie będzie pod rządami dowolnego innego państwa. Niech najeżdżają Polskę, wiedząc, że Polacy mają kompletnie wyj$?#ne na jej obronę i na jej istnienie.
   Chciałbym zobaczyć jak rozmawiasz z jakimś starszym panem, który walczył w IIWŚ po stronie PL. Albo, który ochotniczo zaciągnął się do armii np. w Anglii. Wyjaśniłbyś mu, że jest debilem, bo walczył, żebyś mógł żyć ty. Bo Niemcy chcieli nas wszystkich pozabijać w obozach. Ruscy trochę mniej.
   Ja rozumiem, że są ludzie, których nie obchodzą narody, historia, przynależność. Tacy niech zrozumieją, że istnieje coś takiego jak wspólne dobro. Jeżeli wszyscy będą olewać kraj, to będzie gówniany.
   Ja tą samą logiką mogę sobie powiedzieć- dlaczego mam nie pójść do Ciebie w kominiarce i nie strzelić ci w łeb, po czym zgwałcę twoją żonę i zabiorę majątek? Mam się bać kary? Na karę jest mała szansa a nie obchodzi mnie los innych ludzi. Powiesz, że jest różnica w byciu biernym a aktywnym czynieniu krzywdy. W obliczu wojny, umowa społeczna nakazuje obronę kraju. Jeżeli nie będziesz bronił, to aktywnie szkodzisz całemu społeczeństwu.

   Im więcej osób myśli tak jak ty, tym bardziej stajemy się pogardzanymi murzynami:
   Ucieka 100 Murzynów przed jednym Arabem. Biegną, biegną i jeden z Murzynów pyta drugiego:
   - Ty, czemu uciekamy? Nas jest tylu, a on jeden.
   - No niby tak, ale nie wiadomo komu pierwszemu da w mordę.

   Śmiałeś się kiedyś z dowcipu o Francuzach? Białe flagi, czołgi z pięcioma biegami do tyłu? To są dowcipy o tobie. Sam przyznałeś, że jesteś tchórzem- zero szacunku ode mnie.
   Wyobrażam sobie już jak idziesz nocą ulicą i widzisz gościa gwałcącego kobietę. Po czym przechodzisz cichcem obok. Bo koleś mógłby cię skrzywdzić. Żaden mężczyzna z ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @motorniczy: Zwykli ludzie walczą w wojnach nie dla idei, tylko dla pieniędzy, ze strachu przed utratą i z chęci ich pomnażania. Prości ludzie wiedzą, że przyjdzie rząd innego kraju i sprzeda fabrykę w której on pracuje, ale nałoży dodatkowy przymus, np. chodzenia w burce. Tego się ludzie obawiają i dlatego walczą. Nikt nie chce zabijać drugiego człowieka bez powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak trzeba być nieodpowiedzialnym żeby zostawiać rodzinę i iść na wojenkę, zamiast wziąć ją i uciec gdzie nie ma wojny?

   @motorniczy: Cała Ukraina ma się sprowadzić do nas? A potem cała Polska i Ukraina do Niemiec? Tylko, co jak cały świat będzie już siedział na Madagaskarze, a Ruscy postanowią też go zająć?

  •  

   pokaż komentarz

   Armia FR posiada jeszcze na stanie czołgi pamiętające II wojnę światową.

   @BardzoNormalny: tutaj Cię poniosła fantazja...

  •  

   pokaż komentarz

   @7th: no i co? Nie wzięliśmy dobrowolnie udziału w Holocauście, a w świecie i tak piszą o polskich obozach zagłady. @matewek ma rację. Trzeba było brać sojusz od Adolfa. Spójrz na dzisiejszą Europe. Kto wygrał wojnę twoim zdaniem?

  •  

   pokaż komentarz

   @motorniczy:

   Chyba ma znaczenie O CO jest wojna... Czy sami jesteśmy agresorami czy też ktoś nasz kraj napadł?

  •  

   pokaż komentarz

   @bluehawaii91: Do Iraku czy Afganistanu jechało wojsko zawodowe, taką wybrali pracę nikt ich nie zmuszał, żeby szli do wojska.
   @motorniczy: Gdyby chociaż trochę więcej Polaków przez ostatnie ~100lat myślało tak jak Ty, dzisiaj prawdopodobnie mówiłbyś po niemiecku,a o Polsce i języku polskim co najwyżej mógłbyś czytać w niektórych książkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @7th:
   Abstrahując zupełnie od tego, czy zawarcie sojuszu z Niemcami było możliwe: czy Węgrzy zostali po wojnie poddani czystkom i germanizacji?

   wziąć dobrowolnie udział w holocauście
   Podczas wojny zamordowanych zostało około 70% węgierskich Żydów, polskich około 90% (rumuńskich poniżej 50%, włoskich około 20%).

   Oczywiście dużo łatwiej jest dywagować teraz, kiedy wiadomo jak to wszystko się skończyło...

  •  
   P............a

   +2

   pokaż komentarz

   @motorniczy: Mam nadzieje że ludzi o tak z...m światopoglądzie jak twój jest bardzo mało, inaczej ten kraj nie ma przyszłości. Własnego kraju trzeba zawsze bronić przed agresorem, to podstawa.

  •  

   pokaż komentarz

   czy Węgrzy zostali po wojnie poddani czystkom i germanizacji?

   @plusujemny: Nie, ponieważ przegrali i po wojnie byli w strefie wpływów ZSRR.

   Oczywiście dużo łatwiej jest dywagować teraz, kiedy wiadomo jak to wszystko się skończyło...
   To co, przyłączamy się do Rosji i idziemy z nimi na zachód?

  •  

   pokaż komentarz

   @motorniczy: na przyklad po to aby ci inni nie przyszli po twoich bliskich :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kapsi:

   Nie, ponieważ przegrali i po wojnie byli w strefie wpływów ZSRR.

   Tak jak i Polska.

   To co, przyłączamy się do Rosji i idziemy z nimi na zachód?

   Według mnie (samozwańczego wykopowego eksperta :P) nie ma powodów ku temu by sądzić, że na współpracy z Ruskimi wyjdziemy lepiej niż zostając w NATO (tak jak i nie sposób było przewidzieć skutków współpracy z Aliantami/Osią). Obym się nie mylił.

  •  

   pokaż komentarz

   @matewek: ilu znasz muzulmanow na codzien ???

  •  

   pokaż komentarz

   @motorniczy: zanurzyłeś się w temat tak, jak mewa zanurza się w oceanie. Proszę, nie mów innym, czym jest dla nich patriotyzm. Powiedz lepiej, czym patriotyzm jest dla Ciebie.
   Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   jeden z drugim piszecie że uciekli byście z Polski albo woleli byście iść siedzieć, nie wiem czy rozumiecie że przez taką postawę dajecie wejść sobie na głowę innym. Innym państwom zależy na takich osobach bo wiedzą że wtedy ich przeciwnicy posiadający takich ludzi są słabi. Ja nie pozwolił bym na to żeby ktoś wchodził do mojego domu, gwałcił moją matkę i rodzinę a ja miałbym patrzyć bezczynnie albo słuchać na tym z emigracji.

   @Nerax123: Nie wmawiaj ludziom jakiegoś innego znaczenia ich poglądów. Ja też pewnie bym spierniczał nawet pod groźbą więzienia. I wcale nie oznacza to, że jestem jakimś defetystą czy robię tu ruską propagandę. Ja po prostu uważam, że od obrony granic jest zawodowe wojsko + ochotnicza rezerwa (NSR, Gwardia Narodowa czy co tam wymyślą), a nie pierwszy lepszy facet z ulic, któremu daje się w łapę kałasza. I nie wydaje mi się żeby moje poglądy miały być jakieś nielogiczne. W cywilizowanych krajach łapaniem przestępców zajmuje się zawodowa policja, a nie jakieś sąsiedzkie milicje czy samotni mściciele. Gaszeniem pożarów zajmuje się państwowa straż pożarna + ochotnicza. Ratownictwem medycznym też zajmują się profesjonaliści, a nie bierze się do tego ludzi z łapanki. Dlaczego w przypadku wojska ma być inaczej? Wydajmy kasę na porządne szkolenia zawodowych żołnierzy i ochotników, na nowoczesny sprzęt itp. a nie na wywalajmy kasę w błoto na miliony par butów, mundurów i kałaszy pochowanych w magazynach, bo może być mobilizacja kiedyś, a to wszystko tam leży bezużytecznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @motorniczy: @teh4esz: Na wasze szczęście Komorowski ratyfikował ustawę znoszącą karę śmierci we wszystkich okoliczniściach, w tym podczas wojny.

  •  

   pokaż komentarz

   @medevacs: Wojny wygrywa się prawie zawsze rezerwami. Zawodowe wojsko w poważnej wojnie ma przetrzymać pierwsze uderzenie i wyszkolić jak najszybciej rezerwistów.

  •  

   pokaż komentarz

   eliminuje masę żywą przeciwnika

   @BardzoNormalny:
   Założę się o 10zł, że w żadnym używanym obecnie polskim podręczniku wojskowym nie znajdziesz takiego określenia ;-)

 •  

  pokaż komentarz

  Ja to bym chciał by wszystkie wojny odbywały się tylko i wyłącznie na gołe pięści. Niech wygra silniejszy, a nie bardziej uzbrojony.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie przesadzałbym z tym strachem. To sa ci ludzie którzy przed kulami osłaniali sie tarczami ze sklejki i wyciagali rannych. Na reportażach z Majdanu tez wygladali czesto na zamyślonych.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeden gość z filmu został zidentyfikowany. To nie Ukrainiec tylko el colonel Jose Arcadio Morales

  źródło: JOSE.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Oni nie boją się tyle samej śmierci czy tego, że kogoś zabiją, ile tego, że po tego, że Ukraina zmieni się w druga Syrię. Pierwszy wystrzał może zmienić ich kraj w piekło, nie wiadomo kto pierwszy będzie ale wiadomo ze to się stanie.