•  

  pokaż komentarz

  sprawdzian uczciwości proklemlowskich urzędników
  zabrania posiadania zagranicznych aktywów


  Co za heheszki ;)

  pokaż spoiler No proszę, nawet w Rosji potrafią mieć rozsądne prawo, jak zwykle to po prostu leży jego egzekucja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camel665: A co jest rozsądnego w tym, by zakazać, zakładam, uczciwemu obywatelowi, posiadania zagranicznych aktywów? Moim zdaniem to zamordyzm i tyle, tyle że w majestacie rosyjskiego prawa, co niekoniecznie musi być ani dobre ani praworządne.

  •  

   pokaż komentarz

   @zoombie: zwykłemu obywatelowi nie, ale urzędnikowi już prędzej. Nie chciałbyś chyba żeby Twój minister dostawał gifty na Teneryfie od zagranicznych koncernów realizujących biznesy w Twoim kraju, trochę to korupcjogenne. A zakładanie uczciwości w polityce, biznesie, jest dość naiwne, władza demoralizuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camel665: Podkresliłem - uczciwemu :) Ja naprawdę zakładam, że tacy są .. A nawet gdyby nie - to co to za prawo, które z góry zakłada, że każdy obywatel to złodziej?

  •  

   pokaż komentarz

   @zoombie: kraj z takim prawem rzeczywiście byłby bardzo opresyjny, ale powtarzam, rozmawiamy o urzędnikach, nie o zwykłych obywatelach, a od tych mamy prawo więcej wymagać, służba publiczna nakłada szereg wymagań na obywatela, w tym m.in. ograniczone zaufanie i kontrole. Dlatego np. nasi posłowie składają tak szczegółowe oświadczenia majątkowe?

   pokaż spoiler choć nasi posłowie mogą nie być najlepszym przykładem uczciwości ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Camel665: Oczywiście, że tak. Tutaj pełna zgoda, ale... Oczekuje się od polityków, urzędników państwowych, że bedą działali pro publico bono, najlepiej za darmo albo za głodowe stawki. Bo jak polityk słabo zarabia to jest zajebiscie, bo przecież nic nie robi i w ogóle to śpi na sali sejmowej, ewentualnie non stop chleje w barach sejmowych. OK. Ale przecież politycy to ludzie, którym wyborcy powierzają mandat zaufania swoimi głosami i skoro chcą by gołodupce na dorobku reprezentowali ich w sprawach, gdzie przewalają się często gęsto wielkie publiczne pieniądze to zawsze znajdą się jednostki uczciwe inaczej.

   Problemem jest właśnie to, że nie powierza się władzy ludziom, którzy te pieniądze już mają, zdobyli je po prostu w toku prowadzonych wczesniej biznesów. Tacy są mniej odporni (hipoteza) na wałki, które oprócz tego, że mogą narazic na szwank ich nazwisko to i w dodatku dobre imię prowadzonych interesów lub firm. To jest smycz na uczciwość. Im się po porstu to nie opłaca. Za to tzw gołodupcom jest praktycznie wszystko jedno - jedna kadencja, cztery lata, trzeba kosić, nie ma czasu na realizację obietnic z plakatów.

   Konkluzja : chcesz gołodupca za przedstawiciela? Zapłac mu tyle, by nie kusiły go lewe interesy. A jak nie chcesz "opłacać" jego uczciwości, to wybierz takiego, który kasę już ma. Płacisz wtedy za jego czas i pomysły, ale jest mniejsze prawdopodobieństwo, że bedą się one koncentrowały przy jego prywatnych interesach. Oczywiście to hipoteza, nie mam pojecia czy mająca pokrycie w rzeczywistości :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Camel665: A co jest złego w tym, że jak sobie wezmę pół miliona kredytu i założę firmę to mi jakiś kontrahent ufunduje dom na Teneryfie np. za preferencyjne warunki sprzedaży?

  •  

   pokaż komentarz

   @byme: słyszałeś o rozdziale polityki i biznesu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Camel665: jak w takim razie Abramowicz był przez 8 lat gubernatorem Czukotki i jednocześnie właścicielem Chelsea? Teoretycznie nie mógł posiadać zagranicznego klubu. Jak zawsze kwestia odpowiednich pieniędzy i prawo można nagiąć.

  •  

   pokaż komentarz

   nawet w Rosji potrafią mieć rozsądne prawo, jak zwykle to po prostu leży jego egzekucja

   @Shady: pozwolę sobie zacytować swój pierwszy post, myślę że jest bardzo zbieżny z Twoim wpisem, a i nie wymaga dalszych wyjaśnień.

  •  
   b......7 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @animuss: to nie SA prawdziwe sankcje tylko udawanie ze cos robią . unia i USA za blokuje wizy kilku polityków i biznesmenów i Rosja dostanie pretekst zęby wpłynąć na gospodarkę. Niby maja to pod kontrola a ciekawe co by było jak Rosja odcięła by z dnia na dzień kilka państw uni od gazu ? Kryzys by powstał przez to . Taki konflikt gospodarczy .tylu urzędników odpowiedzialnych za pilnowanie tego a ledwo dają rade . ciekawe jak to wszystko się rozwinie , tego nikt nie wie

  •  

   pokaż komentarz

   @Camel665:
   Politkowska coś wie o egzekucji prawa w Rosji

  •  

   pokaż komentarz

   @Camel665: Ale co to ma do rzeczy czy jest urzędnikiem czy nie? Jak kupi za własne pieniadze to jego sprawa. Czy myslisz, ze zakaz posiadania zagranicznych aktywów w przypadku urzędników spowoduje, że nie wezmą w łapę?

  •  

   pokaż komentarz

   @NapoleonV:
   1. pisz o nadużyciach twojego kraju w Czeczenii, oskarżaj własne władze o zbrodnie
   2. zostań zastrzelonym przez wynajętych czeczenów
   Trzeba przyznać że ktoś w rosyjskich służbach specjalnych posiada dość cyniczne poczucie humoru.

   @szaloneneutrino: nie wiem, ale zakładam że przy tak dużych pieniądzach są sposoby aby ukryć majątek, wyprowadzić go za granicę, ba, przygotować sobie drogę ucieczki, ale nie w tym rzecz. Jeżeli weźmie w łapę i zainwestuje te pieniądze w swoim kraju, to jest to łatwiejsze do namierzenia, nie sądzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Camel665:
   @zoombie:

   Nie jestem zwolennikiem Putina, ale @zoombie, napisał jako jedyny coś konkretnego, głupoty, ale coś wniósł do dyskusji. @zoombie przyjrzyj się systemowi z Szwajcarii, działa idealnie - resztę doczytaj. Odnośnie Twoich konkluzji, zauważ, że gołodupce właśnie tworzą najlepsze prawo o ile nie zachłysną się pieniędzmi tylko zostaną na niskich daninach. Oczywiście wejdzie wtedy element korupcji i szybkiego wzbogacenia się, ale na to jest bat (jak w Szwajcarii) demokracja obywatelska, na parkomaty są pieniądze na regularne urny referendalne też się się znajdą. W końcu każdy kawałek lasu jest nasz, mój Twój. jak i Sejm, wszystkie spółki. To należy do narodu, a nie do przedstawicieli narodu, jak się niektórym wydaję. Jeżeli społeczeństwo okaże się głupie, to jak dostanie w dupę chociaż część zmądrzeję itd....

  •  

   pokaż komentarz

   o łatwiejsze do namierzenia, nie sądzisz?

   @Camel665: to moze każdemu wszczepmy czip lokalizacyjny w raziegdyby popoełnił przestępstwo to będzie łatwiejszy do znalezienia? Prawo nei jest od tego by prewencyjnei karać uczciwych obywateli, zeby przestępcom było trudniej

 •  
  S.....R

  +48

  pokaż komentarz

  Wszystko co publikują ruskie media/władze trzeba odwracać o 180 stopni, wtedy otrzymujemy prawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @SiR-SiR:
   - Produkcja jest cechą bardziej rozwiniętych gospodarek
   - No i gospodarczy nacjonalizm zwykle popierany przez wykopki (zue zagraniczne kapitalisty wyzyskujo, trzeba kupować u siebie).

   Wystarczy powiedzieć "Rosja" a bezrozumne pierdzenie statystycznego wykopka się zmienia o 180 stopni.

   A okręty wojenne z pocałowaniem ręki zbudują Chinole albo Niemcy. Tego kontraktu być może Francuzi w ogóle nie zerwą, bo jak się pojawią wizję zwolnień to bydło ze związków zacznie ryczeć o wyzysku i godności ludzkiej. Teraz mamy lewaka prezydenta... trochę po-debatują o tej godności i się zaraz okaże, że nawet gdyby te okręty miały wymordować milion małych kotków i piesków do tego pół Ukrainy - to je trzeba zbudować :P

   Teraz ci powiem jak z 90% prawdopodobieństwem sprawdzić które sankcje przejdą* ... te które będą dla zachodu korzystne finansowo i tylko te :)

   Zachód nie miał problemów z zabijaniem jakichś wieśniaków w Iraku i Afganistanie, tym bardziej nie będzie problem żeby zbudować jakąś łajbę skoro dobrze płacą.

   * - sprawdza się raczej w odniesieniu do UK, FR, DE... nie sprawdza się w wypadku głupich społeczeństw.

  •  

   pokaż komentarz

   - No i gospodarczy nacjonalizm zwykle popierany przez wykopki (zue zagraniczne kapitalisty wyzyskujo, trzeba kupować u siebie).

   @byme:

   Chyba cos ci sie pomyliło.

   Wykopki raczej prezentują typowo fanatyczno wolno-rynkowe podejście. Niech fabryki idą do Chin i Bangladeszu co mnie obchodzi bezrobocie w kraju.

   Jesteś typowym przykładem niedowładu mózgu , pokazujesz to na każdym etapie swoich postów.

   I na koniec darmowy pro-tip

   Usun konto

  •  

   pokaż komentarz

   A okręty wojenne z pocałowaniem ręki zbudują Chinole albo Niemcy.

   @byme: akurat Niemcy też się rozmyślili, Chińczycy mają zaś swoje do zbudowania i nie będą swojemu potencjalnemu wrogowi broni budować. Rosja Jelcyna i początek władania Putina rozmiękczyły zachód który uznał, że zimna wojna się skończyła. Zachód uznał, że Rosja się ucywilizowała i nie ma żadnego interesu w podbijaniu Europy, bo przecież gospodarczo tworzy jeden organizm - niestety okazało się, że Putin sądzi inaczej. Nawet kiedyś mówiono o możliwości wstąpienia Rosji do Unii Europejskiej czy NATO.
   Dla Chin Rosja w dalszym ciągu jest potencjalnym wrogiem, więc oni są dużo ostrożniejsi (zwłaszcza, że mimo ogromnej ilości ludzi są znacznie słabsi militarnie od znacznie mniej ludnej Rosji)

 •  

  pokaż komentarz

  Tak trzymać panie Prezydencie W.Putin jestem pełen uznania dla pana. Podziwiam również pańskie poczucie humoru. Po wypowiedzi euroosła pana Migalskiego cyt"że tylko świnie siedzą przy Putinie" to od tamtej pory nie ma w matiejce Rosji żadnej polskiej świni. Innymi słowy kłania się stare hasło za rodinu za Putinu wpierod na boj pa pobiedu.

  tak. festiwal piosenki radzieckiej jest bardzo piekny.tylko niedouczone solidarnosciowe bezmozgi nie wiedza co to jest.oni nie wiedza ze armia radziecka wyzwolila nas od nazizmu.oni wiedz tylko o seksie I narkotykach ,brak podstawowej wiedzy ogolnej-zupelna tabularaza.ale takich glupkow potrzeba zeby byli niewolnikami nie tylko za granica ale I we wlasnym kraju

  Festiwal piosenki radzieckiej,,,rosyjskiej,sovieckiej i jak to tam zwal.Niech sobie Tusk i inni agenci cos takiego organizuja,Widzowie powinni te impreze bojkotowac.To wtedy bedzie mialo wymowe.Puste trybuny a ludzie na majowce. Ale jak ja znam polskie lemingi,,,bdda siedziec na deszczu i klaskac ...Budz wsegda budut sonce!!!..

  To niektóre z komentarzy. Myslicie ze to zwykle trolle?

 •  

  pokaż komentarz

  co to za sankcje wizowe tylko dla urzędników? Wprowadzić sankcje dla wszystkich obywateli bez wyjątku - wtedy społeczeństwo samo zafunduje sankcje urzędnikom. To co oni robią nie jest ani trochę dotkliwe dla urzędasów.

  •  

   pokaż komentarz

   wtedy społeczeństwo samo zafunduje sankcje urzędnikom. To co oni robią nie jest ani trochę dotkliwe dla urzędasów.

   @animuss: ale także stanie się bardziej zamknięte, przez co łatwiejsze do prowadzenia propagandy. Zobacz jak to w Polsce komuniści po wojnie robili - zakaz wjazdu i wyjazdu, granice otoczone płotem, drutem, bronowanie ziemi - wszystko, żeby nikt nie uciekł i nie wróci mówiąc, jak dużo lepiej żyje się za granicą.