•  
  a.......a

  +149

  pokaż komentarz

  Ale pomóżmy babom z dziećmi na wózkach - przecież to nasza przyszłość

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   a.......a

   +138

   pokaż komentarz

   @Ciuliczek: Ubliżasz w tym wypadku mojej matce, więc zły dobór słownictwa jeśli miałeś zamiar uderzać we mnie. Nie miały wyboru, ale istnieją badania które potrafią z dość dużym prawdopodobieństwem wykluczyć to w jakim stanie urodzi im się potomstwo. Ale jednak załóżmy że akurat te kobiety postanowiły że i takie dzieci będą kochać - nikt im nie broni. Co jednak teraz te same kobiety robią w sejmie? Walczą o pieniądze, używając jedynie argumentu który mógłby podnieść każdy z nas - bo nam się należy. Odpukując w niemalowane, kiedy moi rodzice będą mieli Alzhaimera, i będą srać pod siebie, niech Cię głowa nie boli że o nich nie zadbam, nie zobaczysz mnie jednak w wiadomościach po wieczorynce, bo nie tam jest miejsce na opiekę.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcylarwa: No to przepraszam, zamieniam obelgę na chuja. A co do reszty postu, to wyobraź sobie, że takie badania wcale nie są w naszym kraju powszechne i dosyć kosztowne, a stanowią jedynie pewien zalążek prawdopodobieństwa, mniejszy lub większy, że dziecko urodzi się niepełnosprawne. Czasem nie jest to wina samej genetyki, ale zwykłego przebiegu ciąży lub samego porodu, czego nie jest w stanie przewidzieć nikt. A co robią te kobiety w sejmie? Wystarczy, że sobie wyobrazisz, że takie dziecko potrzebuje stałej i kosztownej opieki, chyba że rozwiążemy sprawę utylizacji takich dzieci, to wtedy nikt nie będzie miał z nimi problemu. Skoro mamy pieniądze na p%???%%ony socjal nieumiejących czytać cyganów, to dlaczego nie miałyby się znaleźć pieniądze dla godnego przeżycia tych dzieci, skoro i tak mają w życiu przej%!?ne. Ja nie jestem zwolennikiem państwa opiekuńczego, ale segregacje dzieci na przydatne i nieprzydatne już w historii nieraz się zdarzały i nie chciałbym, aby się powtórzyło. Kobiety płacą składki na UBEZPIECZENIE do Zakładu UBEZPIECZEŃ Społecznych i niech tenże zakład też się ze swojej powinności wywiązuje. Spróbuj za 600zł miesięcznie być przy takim dziecku i się nim opiekować. Zapewniam Cię, że nie chciałbyś. I z pewnością zadbasz o swoich rodziców, bo przez całe swoje życie pewnie odkładali pieniądze i pewien majątek mają, który można na wszelki wypadek spieniężyć, żeby nie martwić się o pieniądze. A młode kobiety, które są na początku swojej drogi nie zawsze takim dysponują i tylko mogą liczyć na pomoc państwa, które rozp???!$?a pieniądze wszędzie, tylko nie tam, gdzie faktycznie powinno.

  •  
   r.....p

   +109

   pokaż komentarz

   @Ciuliczek: Już wolę, by te pieniądze dostały zdrowe dzieciaki w szkołach w formie obiadów. Nie zapominaj, że te baby nie wyciągają konkretnie ręki po jakieś magiczne pieniądze państwa, tylko wrzeszczą, że im się należy zawartość mojego portfela. Ba! Premier im zaproponował 1000zł i jeszcze pretensje, bo ona ma dziecko niepełnosprawne. Rodzice większości dzieci zapieprzają by mieć na życie i ich wychowanie. Niech robią tak: ojciec pracuje 8h, później się zajmuje utrzymaniem, a do pracy na nocny etat idzie matka. Jaki problem? Tylko one siedzą na dupie i myślą, że opieka to etat. Kto będzie za 20 lat utrzymywał tych niepełnosprawnych? Zdrowe dzisiejsze dzieci. Nie podoba mi się taki stan rzeczy, że jedni, muszą utrzymywać drugich, którym się w dupach przewraca i cisną na litość społeczeństwa. Mam nadzieję, że premier się nie ugnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzixp: No oczywiście, w ogóle przestańmy leczyć i rehabilitować te dzieci, w końcu ile moglibyśmy za to zrobić innych zabiegów, albo zmniejszyć kolejki w szpitalach i przychodniach. To jest ciężka praca opieka nad takim dzieckiem. Jak matka zostawi takie dziecko w szpitalu to od razu wyzywanie od k$@@! i szmat bez odpowiedzialności, ale jak trzeba takim dzieckiem się non stop opiekować, to ciężko im odmówić. Ja myślę, że one nie robią tego dla siebie, tylko dla tych dzieci, bo same dałyby sobie świetnie radę. Widocznie to, co mają, nie wystarczy im na godne utrzymanie tego dziecka. Trzeba każdy przypadek rozważać indywidualnie, ale jeżeli chodzi o generalną zasadę, to chciałbym, aby pieniądze się dla nich znalazły. A jest gdzie ucinać, żeby im dać.

  •  
   r.....p

   +56

   pokaż komentarz

   @Ciuliczek:
   Jest jakaś sprzeczność, bo tak naprawdę nie wiadomo co robić! Dawać im z podatków, źle...bo czuję się okradziony, przez nie. Chętnie bym pomógł po za systemem, przez jakieś fundacje, itp. Czemu nie? Dlaczego ktoś ma mnie zmuszać bym musiał utrzymywać jakieś obce dzieci?
   Druga sprawa, co z tymi dziećmi zrobić, skoro ich nie utrzymywać? Aborcja? Nie jestem za tym.
   Te kobiety powinny się zgłosić do fundacji, ludzi - indywidualnie, a nie iść do sejmu i mówić wprost do całej Polski, "dajcie bo się nam należy". Problem w tym, że nic się nie należy i po prostu wymuszają dobroczynność grając na uczuciach. Sam się dałeś w to wciągnąć i piszesz wbrew logice, dałeś się urobić przez wymuszających niepełnosprawnych. "Proszę, pomóżcie nam" - dam, "Macie dać i koniec!" - pocałujcie mnie w tyłek. Dlatego mi się to nie podoba. Te dzieci nie stanowią żadnej przyszłości dla społeczeństwa, taka jest brutalna prawda, niestety. Wymuszać na społeczeństwie utrzymanie ich? Sorry...
   Charytatywność - tak, przymus - nie!

  •  
   J...........i

   +39

   pokaż komentarz

   @Ciuliczek: Mam propozycję - podziel się swoimi zarobkami. Zrób to. Pokaż, że nie jesteś hipokrytą.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzixp: może nie robią tego w dobry sposób, ale kurcze, prawo spartańskie w Polsce? Powinno się je ze skarp zrzucać?
   Ktoś ma jakieś dobre rozwiązanie?

  •  
   r.....p

   -15

   pokaż komentarz

   @prosiaczek: Ma, niech każdy pracujący Polak wrzuca 1zł rocznie i wyjdzie 16 mln na niepełnosprawnych. Nikt raczej okradziony się nie poczuje. Coś jak abonament telewizyjny, możemy to płacić razem z wodą czy prądem, a dana instytucja na fundusz non profit.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcylarwa: Nie wywołuj wilka z lasu.Jezeli bys miał dwoje rodziców calkowicie sprawnych fizycznie ale z Alzheimera to nie dasz rady sie z nimi zajmowac.To opieka 24 godzony na dobe.
   Co do tych dzieci, nie wiem czy jestes juz dzieciaty, ale tylko ulamek chorob, wad genetyczne i pare innych chorób, mozna stwierdzic na poczatku i w trakcie ciąży. Ile dzieci rodziło sie z jakims kalectwem mimo wszystkich badan prenatalnych.A co z dziecmi ktore juz po porodzie nabawia sie jakiejs choroby i wskutek tego zostan nie pelnosprawne?!

  •  
   a.......a

   +13

   pokaż komentarz

   @onkel: Jestem w tej "komfortowej" sytuacji że w najgorszym wypadku będę miał jednego rodzica z Alzhaimerem. Przez dobrych kilka lat mieszkałem przez ścianę w bloku z sąsiadką z daleko posuniętym już Alzhaimerem. Jej córce zniszczyło to psychikę i resztki kariery zawodowej - ale nie darła szat, krzycząc że ktoś musi jej pomóc. To była jej matka, i to na niej (jako dziecku) spoczywała odpowiedzialność, lekko nie miała i czasem ze wstydem prosiła o drobną pomoc ale jakoś dała, i z tego co mi wiadomo nadal daje radę. Na tym moim zdaniem polega opieka, nie na wożeniu chorego po telewizjach żebrząc o pomoc.

   Co do dzieci to póki co dzieciaty (daruj ten pleonazm, ale ciężko mi wymyślić o tej porze jakiś synonim) nie jestem, ale też patrzę na to w podobnych kategoriach, jeśli dziecko mimo profilaktycznych badań i całego medycznego cyrku, rodzi się lub nagle staje się kalekie to nie wyobrażam sobie żeby nagle stało się jakimś pieprzonym banerem który wożę od straganu do straganu prosząc o jałmużnę bo sobie nie radzę. Odpowiedzialność, słowo klucz o którym sporo osób chyba zapomniało.

  •  
   O...i

   +4

   pokaż komentarz

   @Ciuliczek: Trochę mi Cię żal kolego. Z jednej strony widać, że chcesz być takim spoko gościem i zbawiać świat, ale tak naprawdę jesteś zwykłym frajerem. Dałeś się oszukać tym wyłudzaczom. I jeszcze obrażasz bez powodu ludzi, którzy oszukać się nie dali. Masz link:
   http://www.wykop.pl/wpis/7525594/oto-prosze-panstwa-najbiedniejsza-z-najbiedniejszy/
   poczytaj sobie jak biedne są te matki dzieci niepełnosprawnych. Większość młodych ludzi nie stać na takie luksusy pomimo zap@#@???ania, ale KALEKOM SIĘ NALEŻY. Nie. To my tych ludzi utrzymujemy, daliśmy im palce, rąk nie damy. Bo po prostu nas na to nie stać.

  •  

   pokaż komentarz

   @prosiaczek: fundacje? istnieje sporo fundacji zajmujących się niepełnosprawnymi.

   Ma, niech każdy pracujący Polak wrzuca 1zł rocznie
   @ramzixp: zdecydowanie jestem przeciwny temu. Bo zaraz się okaże, że 16mln to za mało, 160 byłoby już ok. Do tego trzeba też pomóc starszym, więc 320mln dla nich. Potem trzeba będzie pomóc jeszcze inny i okaże się, że taki abonament będzie wynosił 100zł miesięcznie i będzie kolejnym podatkiem tylko ładniej nazwanym, aby ludzie się nie burzyli.

  •  
   Z....K

   -6

   pokaż komentarz

   @arcylarwa: Tobie nikt już nie pomoże tylko zakopać :D

  •  

   pokaż komentarz

   @arcylarwa: po raz kolejny powtarzam - to nie wina tych bab i to panstwo, poprzez wprowadzenie zakazu aboracji, zmusilo te baby do urodzenia chorych dzieci. Zatem albo zmienmy ten hipokrycki zakaz aborcji, albo wezmy odpowiedzialnosc za jego efekty.

   Ps. Co ci z badan skoro nie mozesz usunac?

  •  

   pokaż komentarz

   @staryhaliny: przecież chory płód można usunąć, więc co ty chrzanisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @prosiaczek: Ja wiem że to jest brutalne i smutne, ale społeczeństwo nie powinno utrzymywać przy życiu osób niezdolnych do niego. Ja wiem że to jest tragedia dla rodziny gdy urodzi się dziecko mocno upośledzone, ale taka osoba która wymaga całodobowej opieki i będzie taka przez całe życie nie powinna być leczona. Powinno pozwolić się jej odejść i nie męczyć schorowanego ciałka lekami, terapiami które tylko męczą przedłużają życie.
   Ja mówię tu tylko o sytuacji osób chorych naprawdę ciężko, takich co by jeszcze 10 - 20 lat temu nie przeżyły pierwszych miesięcy życia.
   Nie mieszajmy w to kwestii starszych ludzi którzy zapieprzali całe życie i im się należy na starość opieka od państwa.
   Argument że na więźnia wydaje się tyle i tyle - zmarnowana kasa faktycznie, przydało by się te pasożyty społeczeństwa zagonić do roboty.

   Co do artykułu, skąd oni wzięli te ceny? Średnie? Średnio ja i mój kot mamy 3 nogi i pół ogona...

  •  
   Z....K

   +1

   pokaż komentarz

   @arcylarwa: Tak swoją drogą eksperci to o jakich wydatkach w skali miesiąca czy roku mówisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzixp: Dokłdanie, nie rozumiem czemu brniemy w rozbudowę socialu. Może i ciężko tym kobietom ale pieniądze za nic = social. A social jak wiemy idzie z naszych kieszeni, z naszych podatków, które i tak są za wysokie. A są za wysokie bo inne grono (policjanci, górnicy, pseudo-bezrobotni) stwierdzili, że im też się należy.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcylarwa: Niestety ale właśnie tym kobietom jak i innym osobom taka POMOC SIĘ NALEŻY. Niestety w naszym po***** zaściankowym kraju gdzie społeczeństwo dzieli się na szlachtę i na pospólstwo nic się nie należy bo z koryta biorą tylko Ci co są najlepiej ustawieni i najwidoczniej 80% obywatelom taki stan odpowiada , a jeżeli już ktoś podniesie głos w swojej sprawie to ciskacie tekstami , że mu się nic nie należy i dlatego jest taki burdel(ciekawe czy jak za kilkanaście lat populacja pl się zmniejszy to czy będą wyżerać z własnych koryt).BO O SWOJE TRZEBA WALCZYĆ I TYM MATKOM , KTÓRE MAJĄ NIEPEŁNOSPRAWNE DZIECI TE PIENIĄDZE SIĘ NALEŻĄ(zobacz na jakim poziomie żyje chociażby polski kler albo politycy , którzy zamiast całować to gryzą rękę , która ich karmi czyli nas obywateli) Np. dla rządu Norweskiego taki strajk matek , które mają chore dzieci byłby wstydem , bo obowiązkiem państwa jest zadbać o takie osoby bo są obywatelami. Tak jak już pisałem nasi władcy z wiejskiej(w sumie nie dziwie się dlaczego ulica nosi taką nazwę , brakuje tylko stodoły gdzie mogliby obradować bo aktualny budynek sejmu jest do tego zbyt ładny) tworzą cyrk na kółkach , który kiedyś pier****ie

  •  

   pokaż komentarz

   @Ciuliczek: nie wiem za co te minusy. Najwidoczniej w Polsce cały czas obowiązuje zasada ważne , że mi jest dobrze i żyję sobie "w swoim bagienku" gdzie nikt mi nie przeszkadza a innych mam w dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcylarwa: od razu wprowadźmy eutanazję krzykaczu

  •  
   W.....k via Android

   0

   pokaż komentarz

   @Ciuliczek: nie badz smieszny chlopie.

  •  
   Z....K

   +8

   pokaż komentarz

   @PapaSar: Tylko jak rząd od 2008r zwiększa wydatki na urzędników o ponad 10mld i zatrudnia już ponad 1mln to nie ma problemu z kasą. Na premie, nagrody, zatrudnienie rodzin ze znajomymi, przetargi dla firmy żony itd. pieniądze są, a teraz każą nam nienawidzić kobiet z niepełnosprawnymi dziećmi.

  •  
   S..........a

   0

   pokaż komentarz

   @arcylarwa: kiedyś na zajęciach z angielskiego wszyscy uczniowie byli na mnie oburzeni moim, wg nich nienormalnym, wyborem. Otóż mieliśmy podanych kilku ludzi, każdy z nich czekał na przeszczep serca - jednak serce było tylko jedno. Mieliśmy uszeregować wg własnego uznania kto najbardziej, a kto najmniej zasługuje na przeszczep i to uargumentować. Na pierwszym miejscu dałem światowej sławy chemika lub biotechnologa, który pracuje przy produkcji leków na nieuleczalne choroby. Hejt był za to, że daleko usadziłem matkę niepełnosprawnego dziecka oraz inną bezrobotną samotną matkę z piątką dzieci xD. Ponoć nie mam serca ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzixp:
   "Już wolę, by te pieniądze dostały zdrowe dzieciaki w szkołach w formie obiadów"

   Dalej nie czytam. Jestesm typowy debilem.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcylarwa: najlepsze że ponoć znaleźli gdzieś 8 miliardów sic! Złotych, i to im się niby należy, z tego co premier gadał przesunie kasę z budowy dróg, czyli krótko mówiąc będą dziury w drodze, nie ma nic za darmo

  •  

   pokaż komentarz

   @ZzackK: dokladnie.

   Rozumowanie wykopkow:

   - 10mld dla urzednikow na premie i podwyzki - to jest OK!

   - podwyzki zasilkow dla dzieci niepelnosprawnych - to nie jest OK!

   Nie dziwie sie ze Polska wyglada tak jak wyglada.

   Naprawde nie dziwie sie ze Tusk (kwintesencja Polaczka-cwaniaczka) jest przy wladzy ponad 6 lat.

   Polacy - macie dokladnie to na co zaslugujecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyciu91: niech zabiora te kase z premii urzednikow i bedzie ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzixp: Też mi się to średnio widzi ale jak się przez lata dokładam do chorych dzieci to dlaczego mam się nie domagać pomocy jeśli i mnie takie nieszczęście spotka?
   Sytuacja musi być jasna i klarowna: albo sobie pomagamy albo każdy sobie radzi.

   Co myślisz o czymś na zasadzie ubezpieczenia? Chcesz to się dorzucasz i w razie czego sam dostaniesz pomoc a jak nie chcesz to nikt Cię nie zmusza ale w razie draki -radź se sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @internet3000: premie dla urzedasow OK? Usun konto i nie wracaj. Niktu tu nigdy tak nie napisal. A skad idzie socjal na te zasilki tych pan? Z MOICH PODATKOW GDZIE JA k#$!A PRACUJE ZA 1,6K MIESIAC + studiuje. Gdyby nierodzice to bym byl kulinarnie pod Stalingradem i mieszkal niewiele lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @papiez_:

   myslalem ze zarabiasz 10k tak jak statystyczny wykopek, masz swoje M4, jezdzisz BMW itd.

   a tak powaznie: komu lepiej dac? urzednikowi premie, czy wspierac niepelnosprawne dzieci?

  •  
   m.........r

   -1

   pokaż komentarz

   @internet3000: Dalej nie rozumiesz: NIKOMU k!%?A, ŻADNEMU Z TYCH DWOJGA. Ale tobie może bym dał za pośrednictwem fundacji z dobrego serca, bo chyba lekkie upośledzenie umysłowe reprezentujesz. Rolą państwa nie jest opiekowanie się niepełnosprawnymi, tym się powinny zajmować różne organizacje i fundacje pożytku publicznego finansowane z DOBROWOLNYCH składek

  •  

   pokaż komentarz

   @masturbator: przecież dopiero co gównoburza coroczna ucichła na temat WOŚP. Chcesz kolejnej fundacji? Kolejnych tematów ile to rzekomo ktoś kasy trzepie? Niedługo powróci sprawa Caritasu. Mało nam tego?

  •  

   pokaż komentarz

   @masturbator: pomijajac Twoje obelgi, komu bys dal pieniadze gdybys nie mial wyboru?

  •  
   Z....K

   +2

   pokaż komentarz

   @papiez_: O jej faktycznie majątek dokładasz z tego 1.6 k do niepełnosprawnego dziecka, o jej i pewnie jeszcze prywatnie studiujesz., czyli studiujący wykopek, który uważa, ze gospodarka leży przez niepełnosprawne osoby. Nice.

   Tak tylko ci przypomnę że już podchodzi pod 4mln zdrowych osób w wieku produkcyjnym, które żyją na koszt państwa, czyli twój.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZzackK: nie chce socjali dla nikogo glabie. Zyjcie sobie w swoich socjalistycznych rzeczywistosciach gdzie 40% pensji oddajesz panstwu

  •  
   Z....K

   +1

   pokaż komentarz

   @papiez_: Niepełnosprawności się nie wybiera, jutro może ktoś z ciebie zrobić warzywko jak będziesz szedł zgodnie z prawem po chodniku i ciekawe co wtedy ekspercie powiesz. Problemem w naszym kraju jest liczba osób w wieku produkcyjnym, która generuje tylko wydatki, czyli urzędnicy i bezrobotni, co obecnie idzie w stronę 4mln osób zdrowych w pełni sił na które trzeba płacić.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcylarwa: Wiesz co.. caly problem lezy gdzie indziej. Bledem jest porzucanie kariery zawodowej i liczenie na to, ze panstwo da i utrzyma. W normalnym kraju Twoja matka pracowala by nadal, rozwijajac swoja kariere i bez wiekszycb strat i kosztow, zatrudnila by pielegniarke (moze z wiekszym kosztem na caly etat kilka pielegniarek) No ale niestety zyjemy, gdzie zyjemy.

  •  
   m.........r

   -2

   pokaż komentarz

   @prosiaczek: Gównoburzę kręcą media i rząd by odwrócić uwagę od spraw ważnych. W przypadku WOŚP chodziło o odwrócenie uwagi od prywatyzacji lasów państwowych. Oczywiście, że chcę dalszych fundacji, a także takiego systemu jak jest w stanach, że każdy może sprawdzić ile dana fundacja wydaje na cele statutowe a ile na własną działalność. Uświadom sobie, że jeśli w Caritas 60% pomocy trafia do potrzebujących to system państwowy jest jeszcze gorszy!

   @internet3000: Zadając takie pytanie tylko utwierdzasz mnie w słuszności tego co powiedziałem. Wyboru nie mam teraz, bo muszę płacić i na tych i na tych. A skoro mam wybór częściowy, że na przerośniętą machinę urzędniczą muszę płacić to na te rodziny nie chcę (bo te pieniądze i tak pójdą głównie na urzędników). A jakbym sobie mógł naprawdę wybrać to DOBROWOLNIE bym przekazał za pomocą fundacji pieniądze potrzebującym i system państwowy do tego nie jest potrzebny.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZzackK: i na co moge liczyc? 400zl renty? Plus jeszcze urzednik musi mi ja przydzielic. Kolejne koszta z podatkow. Jsk zostane warzywem to moja rodzina wie co robic. Nie zamierzam ich obciazac i meczyc sie przykuty do lozka. chyba mowimy o roznych rzeczach. To ze urzedasy zyja za nasze to oczywistosc ale niebwystarczy im zabrac i dac drugim. Zlikwidowalismy armie ursedasow to z ich zaoszczedzonyxh pensji dqjny socjal 2k na oslode zycia niepelnosprawnym. I jak wszyscy pracujacy beda stac w miejacu. Nie chce podatkow, chce pieniadzmi ktore zarobie rozdysponowac jak mi sie podoba. Zeby moje dzieci mialy za co zyc, zebym mogl dac babci ktora zyje za 800 miesiecznie.Pracowala cale zycie a jej edukacje zniszczyla wojna. Tym nikt sie nie przejmuje ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @Gokiburi: tylko do pewnego momentu. Pozniej jest to karalne. Nie wszystkie choroby wychodza w tak wczesnej fazie rozwoju plodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Freya663: ludzie z zespolem downa czy z porazeniem mozgowym nie umieraja z tego powodu i nie trzeba ich podtrzymywac przy zyciu. Jak zatem chciakbys sie ich pozbywac po urodzenu?

  •  

   pokaż komentarz

   @staryhaliny: To jest inna sprawa. Postula zasiłków wyciągnęli rodzice dzieci upośledzonych w stopniu uniemożliwiającym im funkcjonowanie. Osoby chore psychicznie radzą sobie, poza tym dla nich są ośrodki gdzie mogą zostawać podczas gdy rodzić jest w pracy (np fundacja brata alberta z którą kiedyś współpracowałam). Tu najwięcej narzekają rodzice dzieci chorych do tego stopnia że trzeba się z pracy zwolnic i zamienić dom w szpital, czyli rodzice dzieci niezdolnych do samodzielnego życia, które potrzebują kartonu leków i specjalnej aparatury żeby przeżyć dzień. Sprawa jest trudna nie przeczę, z aspektami finansowymi i moralnymi. Nie mówię że mi tych ludzi nie szkoda i nie współczuje osobą w takiej sytuacji, tylko akurat nas jako społeczeństwo w tym momencie na to nie stać.
   Jest też ta sprawa że teraz są badania i mimo to ludzie decydują się na urodzenie dziecka ciężko chorego, a potem wyciągają łapkę do Państwa, bo nie mogą pracować, a państwo jest złe bo im nie daje zasiłków i nie chce refundować zabiegów które przedłużą życie o miesiąc...

  •  

   pokaż komentarz

   @Artic: akurat ten pseudo-bezrobotny jedyne co z urzędu pracy dostanie to ubezpieczenie zdrowotne. Inna sprawa że jak babki dostaną to bezrobotni mogli by się ustawić w kolejce następni..

  •  

   pokaż komentarz

   @Freya663: czyli znow wracamy do prostej relacji: zabroniona aborcja => koniecznosc urodzenia niezdrowego dziecka => koniecznosc utrzymania takiego dziecka.
   Panstwo zabrania aborcji, ale to samo panstwo nie ma pieniedzy na utrzymanie tych dzieci, badz nie chce na nie lozyc.

  •  
   Z....K

   0

   pokaż komentarz

   @papiez_: System urzędników jest potrzebny w każdym nawet najbardziej liberalnym kraju, w przypadku naszego to ukryte bezrobocie i elektorat polityczny, więc dlatego jest mocno przerośnięty. Co do decyzji to możesz nie być w stanie już ich podejmować, a wątpię aby bliscy chcieli się ciebie pozbyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @staryhaliny: Nie zabrania jeśli jest chore. Masz 3 legalne powody aborcji - gwałt, zagrożenie zdrowia i życia matki, ciężkie i nieodwracalne upośledzenie dziecka - czyli właśnie dzieci które wymagają opieki 24 h na dobę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Freya663:
   "Polskie ustawodawstwo dopuszcza przerwanie ciąży w następujących przypadkach:
   - ciąża zagraża zdrowiu lub życiu kobiety (do osiągnięcia przez płód zdolności do życia poza organizmem matki)
   - badania prenatalne bądź inne przesłanki medyczne wskazują na ciężkie i nieodwracalne upośledzenia płodu lub istnienie nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (możliwe do chwili, gdy płód nie jest jeszcze zdolny do życia poza organizmem matki)
   - ciąża powstała w wyniku przestępstwa (do 12 tygodnia)"

   "Prawo polskie przewiduje także możliwość usunięcia ciąży w przypadku poważnych wad genetycznych dziecka, które nie przekreślają jednak jego szans na przeżycie, a przynajmniej nie w pierwszych miesiącach czy latach po porodzie. Wykonanie zabiegu możliwe jest jedynie do ok. 21 tygodnia ciąży"

   Poza tym badania prenatalne nie wykrywają, niestety, wszystkich możliwych chorób.

   Czyli od czasu do czasu rodzi się nam człowiek nie nadający się do samodzielnej egzystencji. Co należy z nim zrobić?

  •  

   pokaż komentarz

   @staryhaliny: Jeśli się nie nadaje to po prostu nie leczyć na siłę a pozwolić mu odejść naturalnie, poza tym są jeszcze hospicja utrzymywane przez Państwo.

 •  

  pokaż komentarz

  "Mieszkanie na wsi, lub na suburbiach miast "

  na czym?

 •  

  pokaż komentarz

  Ale bzdurny ten artykuł. Co chwilę przeplata się tam albo gospodarstwo domowe i pojedyncze osoby - nie za bardzo kumam chyba o co chodzi. Zdefiniujcie to średnie gospodarstwo domowe - to pojedynczy student, czy 5 osobowa rodzina - kto zarabia 2700zł.
  Ludzi stać na kredyt hipoteczny, ale jednocześnie zaciągają pożyczkę, bo ich jednak nie stać. Telefon bez jakichkolwiek ograniczeń w play to koszt 60zł, więc skąd to średni 134zł nagle? 150zł kredytu hipotecznego mnie rozwaliło na łopatki :D
  Bzdury takie, że aż boli, w podpisie krd i już nieco się sprawa rozjaśnia.

  •  

   pokaż komentarz

   Telefon bez jakichkolwiek ograniczeń w play to koszt 60zł, więc skąd to średni 134zł nagle?

   @Eoghan: Telefon (tudzież najnowszy ajfon) na abonament

  •  

   pokaż komentarz

   @Robuz:
   @Eoghan:

   To wciąż nie tłumaczy 149 zł raty kredytu hipotecznego. Marzenia _

  •  

   pokaż komentarz

   Telefon bez jakichkolwiek ograniczeń w play to koszt 60zł,

   @Eoghan: w tej chwili to już 43zł i to bez zobowiązań i bez obowiązku płacenia tej kwoty co miesiąc, jak przestaniesz korzystać np z internetu w telefonie to zapłacisz jeszcze mniej. Za samo dzwonienie bez ograniczeń płaci się 29zł/mies

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: w nju też 29, ale możesz rozbić na 19 na komórki i10 na stacjonarne

  •  

   pokaż komentarz

   @Slowbro: w niu jest 2zł za dzień i nijak z tego nie wyjdzie 29 tylko 60-62

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: mówisz o karcie, a ja o abonamencie

  •  

   pokaż komentarz

   @Eoghan: To jest artykuł o mitycznym statystycznym kowalskim, który nie istnieje. A, że uśredniają pewnie wszystkich w zakresie 18-35lat to wychodzą takie kwiatki jak koszt kredytu 149zł/mc, bo przecież nie wszyscy badani są tym kredytem obciążeni, a może jakieś 20%. Zastanawiające jest, że w pożyczkach jesteśmy bardziej zadłużeni niż w kredytach hipotecznych, bo na 206zł/mc... Ale to pewnie dlatego, że tutaj udział osób posiadających pożyczkę jest wyższy niż osób z kredytem hipotecznym i może przewyższać 50%, bo jak mniemam wliczają do tego zakupy na raty itp.

   Jeśli by chcieć wyciągnąć z tego coś miarodajnego co można by nazwać "kotem życia" to wyciągnął bym takie elementy:
   - Jedzenie 618zł (wg mnie jest to burżujstwo, a godnie da się jeść nawet za 400-500zł, chyba, że lubimy jeść na mieście)
   - Koszty wynajmu przy założeniu, że nie mieszkamy sami to można przyjąć 560zł za realne.
   - komunikacja 300zł - raczej opcjonalne. U niektórych będzie to 0zł u innych 100zł (bilet sieciowy), a jeszcze u innych ponad 300, bo mają samochód.
   - telefon i internet - realnie można mieć to i to za 100zł wliczając w to koszt zakupu telefonu, który będziemy użytkować przez 2 lata.

   I na tym kończą się esencjonalne wydatki, które obejmują większość z nas.
   Jest to zatem ok. 1500zł w wersji transport "full wypas" lub ok. 1200zł w wersji "z buta" ;) To są realne koszta życia, a i tak dla niektórych będą wyższe, a dla niektórych niższe. Dopiero jak wchodzimy w moment kiedy chcemy stanąć na swoim - kupić mieszanie na kredyt czy wynająć większe mieszkanie, bo zachciało nam się dziecka to koszty rosną i później powstaje taka a nie inna średnia. Ale dla "początkujących młodych", czy też takich którzy jeszcze nic nie mają koszty życia są niższe, bo nie mają kredytu na głowie, pożyczek i tzw. innych wydatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Slowbro: no właśnie dlaczego mówisz o abonamencie?
   A jak już chcesz napisać o abonamencie to trzeba było zaznaczyć że chodzi o abonament - czyli płacisz co miesiąc niezależnie od tego czy korzystasz i musisz z góry zdecydować z czego będziesz chciał korzystać w przyszłym miesiącu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Nie, płacę ileśtam groszy za minutę, ale rachunek zatrxymuje mi się na progu 29 zł za miesiąc (19 jeśli dzwoniłem na same komórki). A mówię o abonamencie, bo wychodzi taniej niż karta. Chyba, że dzwonisz w opór tylko w 5 dni w miesiącu

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: A i sprowokowałeś mnie do sprawdzenia, w nju na kartę 2 zł jest za dzień, ale za dzień rozmów, smsów i dzienną działkę transferu. Za same rozmowy masz 99gr, czyli max 30,69zł na miesiąc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Slowbro: w przypadku abonamentu płacisz nawet jak przez miesiąc nie użyjesz telefonu ani razu - oczywiście to orange więc aby się o tym dowiedzieć przed zawarciem umowy musisz się dość długo naszukać.

   W umowie masz drobniutkim drukiem na samym dole dopisane coś takiego

   ² jeśli nie wydasz na usługi lub pakiety kwoty minimalnej różnica zostanie Ci doliczona do rachunku

   W przypadku oferty na kartę w play nie ma żadnych takich kruczków.

   A i sprowokowałeś mnie do sprawdzenia, w nju na kartę 2 zł jest za dzień, ale za dzień rozmów, smsów i dzienną działkę transferu. Za same rozmowy masz 99gr, czyli max 30,69zł na miesiąc.

   To również, źle sprawdziłeś co dowodzi jak nieczytelna jest ta strona.
   Po pierwsze musisz zapłacić 6zł aby aktywować tą usługę (i czynność tą należy powtarzać co 2 miesiące - jak zapomnisz i się rozpędzisz to zapłacisz więcej niż 2zł dziennie) - do miesięcznego kosztu musisz doliczyć 3zł

   Po drugie to 99gr to jest tylko na połączenia komórkowe, jak byś chciał dzwonić również na stacjonarne to musisz wykupić pakiet w którym opłata wynosi 2zł dziennie.

   Czyli nawet w tańszym wariancie, bez rozmów na stacjonarne masz 33,69zł

   To sporo gorsza oferta niż 29zł miesięcznie do wszystkich bez żadnych gwiazdek, bez zobowiązań, kwot minimalnych i pamiętania o aktywacji czegoś tam co drugi miesiąc.

   Ale podałeś właśnie świetny przykład na to dlaczego strony jednych operatorów są czytelne a innych nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf:

   Po pierwsze musisz zapłacić 6zł aby aktywować tą usługę (i czynność tą należy powtarzać co 2 miesiące - jak zapomnisz i się rozpędzisz to zapłacisz więcej niż 2zł dziennie)
   K, wygrałeś, tego france nie napisali na pierwszej stronie, już ich nie bronię :/

 •  
  O.........c

  +26

  pokaż komentarz

  Większość młodych ludzi wydało swoje trzydziestoletnie zarobki finansując mieszkanie podczas boomu i związanej z tym nagonki - niestety.

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety większość Polaków jest zbyt biedna, żeby oszczędzać.