•  
  a...........t

  +3

  pokaż komentarz

  Zeznający w sprawie organizator wykładu majora Baumana, prof. Adam Jezierski stwierdził, że kibice wykrzykiwali „obrzydliwe hasła”, które obrażały komunistów. Przynaglany przez sąd stwierdził, że chodzi mu o hasło „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”
  Faktycznie straszne hasła obrażające dobrych komunistów.

  •  

   pokaż komentarz

   @arnold_bagnet: Ale weź sobie stary pod uwagę kogo mają na myśli ci skrajni narodowcy gdy mówią "komuniści." Ok, dobra - pozabijałbyś aparatczyków PRL związanych na przykład z SB, ludzi odpowiedzialnych za prześladowanie patriotów itd. Załóżmy, że to inny temat. Sęk w tym, że patrząc po samym Wykopie komunistą jest praktycznie każdy kto nie ma poglądów takich jak oni. Weź na przykład neuropę. Większość osób z nią związanych to ludzie, którzy w sprawach gospodarczych mają poglądy liberalne, a nawet libertariańskie. Kompletna odwrotność tego czym jest komunizm sensu stricto. Ludzie, którzy są demokratami, nie lubią żadnych dyktatur, zamordyzmu itp, ale na przykład są za równymi prawami mniejszości seksulnych, czy prawem do aborcji. No sorry, ale nie mam nic wspólnego z żadnym stalinowcem, ani innym komuchem, a nie raz mnie komuchem nazywano. Kiedy potem taki śmieć jeden z drugim napisze "a na drzewach zamiast liści..." to jest to skierowane również w moją stronę. Uważasz, że to ok, jak ktoś wykrzykuje żeby wieszać ludzi, którzy nikomu niczego nie zrobili, ale mają nie takie poglady jak trzeba? Na tej zasadzie jakiś antyfaszysta mógłby mówić o strzelaniu do hitlerowców mając na myśli wszystkich o poglądach konserwatynych, a potem by się bronił mówiąc, że przecież Hitler był zły....

  •  

   pokaż komentarz

   antyfaszysta mógłby mówić o strzelaniu do hitlerowców mając na myśli wszystkich o poglądach konserwatynych
   @skvader: Hitler miał poglądy socjalistyczno-narodowe a nie konserwatywne...

  •  

   pokaż komentarz

   @snapwheed: To nie przeszkadza antyfaszystom wrzucać ich wszystkich do jednego worka (nie mówiąc już tym, że jednak większość organizacji narodowych też ma poglądy mocno lewicowe w kwestiach gospodarczych). Tak samo narodowcy komunistami nazywają ludzi, którzy ani z komunizmem, ani stalinizmem nie mają nic wspólnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @skvader: Moim zdaniem wynika to z faktu, że wielu przypadkach liberalne poglądy obyczajowe mają tą samą genezę co poglądy socjalistyczne. Wynikają one z przyjęcia postulatu ślepej równości:

   - małżeństwa zwykłe powinny być równe małżeństwom homoseksualnych
   - ludzie są równi, nie ma lepszych i gorszych, więc każdy powinien zarabiać tyle samo
   - skoro ludzie są równi, to ilość studentów każdej z rasy powinna być równa (czy zgodna z procentowych rozkładem ras w społeczeństwie)
   - itp.

   Podobne równościowe postulaty były podstawą komunizmu. Niestety przyjmując taki tok rozumowania, łatwo przekroczyć granicę, którą wyznacza zdrowy rozsądek, czy wolność drugiego człowieka. Bo prawda jest taka, że ludzie nie są równi. Powinni mieć równe szanse, ale nie można ich wyrównywać na siłę post factum. Bo aby wyrównać jednej jednostce, to trzeba zabrać innej (która zarabia więcej bo jest lepsza lub zdobyła więcej punktów przy rekrutacji na studia). A to jest po prostu kradzież i naruszanie jej wolności.

   Szczególnie mam na myśli tutaj USA. Tamtejsza lewica nazywa siebie właśnie "liberałami". Walczą w swoim mniemaniu o równość i społeczną sprawiedliwość (tzw. SJW), ale niestety nie potrafią w tej równościowej swojej walce zatrzymać się na granicy, którą wyznacza wolność drugiego człowieka i zdrowy rozsądek, podobnie jak robili komuniści, którzy też równali wszystkich na siłę (przeważnie w dół...).

   W Europie faktycznie zdarza się, że partie liberalne w kwestiach obyczajowych są także liberalne (a nie socjalistyczne) w sprawach gospodarczych. Ale z moich obserwacji wynika, że niestety coraz bardziej upodabniają się oni do "liberałów" amerykańskich.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale weź sobie stary pod uwagę kogo mają na myśli ci skrajni narodowcy gdy mówią "komuniści."

   @skvader: No w tym konkretnym przypadku mieli na myśli komunistę-politruka z KBW, więc jak dla mnie wszystko gra.

  •  

   pokaż komentarz

   @skvader: Przecież krzyczeli w stronę majora Baumna z KBW. Co ty tu za #boldupy wylewasz i o nieistniejącej #neuropa p%#$!!$isz.

Dodany przez:

avatar kuriozum5 dołączył
90 wykopali 47 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement