•  

  pokaż komentarz

  @Jacek_Wilk

  1. Kiedy będzie gotowy jakiś zarys projektu tzw. "karty wolności", o której Pan wielokrotnie wspominał w różnorakich wywiadach, w szczególności: projekt konstytucji, ordynacji podatkowej, ordynacji wyborczej oraz tzw "ustawy Wilka"?

  2. Wipler w wywiadzie dla radia Kontestacja wspominał o konieczności porzucenia wodzowskiego modelu partyjnego i równoległej promocji wielu twarzy w ramach działalności partyjnej i medialnej, specjalizujących się w wybranych kwestiach, czyli np. obronność, sfera ekonomiczna i gospodarcza, sfera prawna, itp itd. Z racji tego, iż twarzą KNP jest w chwili obecnej, w głównej mierze Pan Korwin (który jest już zaawansowany wiekowo) - czy inni działacze KNP rozważyli przyjęcie ww. modelu?

  3. Co do projektu zmiany ordynacji wyborczej - czy rozważył Pan System pojedynczego głosu przechodniego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pojedynczy_g%C5%82os_przechodni), względnie - https://en.wikipedia.org/wiki/Alternative_vote ?
  Uważam, że taki system jest lepszy od promowanych w mediach, m.i.n przez p. Kukiza - JOWów

 •  

  pokaż komentarz

  @h3lloya Na pytanie które usunąłeś. Dorywczo pracowałem od początku moich pierwszych studiów, a na pełny etat - od 4ego roku na SGH (miałem wóczas taki okres, że studiowałem na dwóch, a przez chwilę nawet na trzech kierunkach równocześnie), a do tego pracowałem "na etacie" (w firmach consultingowych - początkowo PriceWaterhouse, potem w Arthur Andersen). Potem pracowałem w kancelariach prawnych, aż wreszcie - w 2005-ym - poszedłem "na swoje" (własna kancelaria). Cały czas przy tym coś studiowałem (studia podyplomowe, aplikacja, doktoranckie, zaoczne na Politechnice Warszawskiej).

 •  

  pokaż komentarz

  Proszę mi powiedzieć jako prawnik: jak można mówić, iż Traktat z Lizbony ograniczył suwerenność RP, jak według wszelkich dostępnych teorii prawa międzynarodowego suwerenność jest niepodzielna?

  •  

   pokaż komentarz

   @daj_pan_spokoj: Traktat Lizboński oczywiście ograniczył suwerenność gdyż ustanowił nowe państwo (UE), którego jesteśmy po prostu dzielnicą/prowicją/republiką autonomiczną (to państwo ma wszelkie cechy państwa - rząd, granice, obywateli itd), a co za tym idzie możemy robić tylko to- w ramach naszej ograniczonej suwerenności - co nie jest w kompetencji superpańtwa UE. Ok. 60% naszego prawa tworzone jest teraz w UE, a nie u nas - co ostatecznie przesądza o naszej ograniczonej (coraz mocniej) suwerenności.

 •  

  pokaż komentarz

  @Jacek_Wilk @Velati

  1. Jak KNP widzi kwestię rynku finansowego w Polsce i kontroli nad nim? Czy zostaję KNF który kontroluję system bankowy i giełdę? Czy branża finansowa kontroluję się sama?
  2. Kluczowe spółki skarbu Państwa odpowiadająca za politykę energetyczną w pełni prywatyzowane (przy ryzyku iż trafią np w ręce rosjan) czy nad kluczowymi sektorami gospodarki (energetyka, obronność) zostawiamy udział Państwa by obywatele czuli się bezpieczenie?

  •  

   pokaż komentarz

   @bahanadala: 1) rynki finansowe wymagają przede wszystkim radykalnej liberalizacji oraz pozbawienia ich przywilejów. Np. towarzystwa ubezpieczeniowe funkcjonują głównie dzieki temu, że istnieje przymus ubepieczeń. Jednocześnie założenie nowego towarzystwa jest obłożone tyloma warunkami, że na chwilę obecną mamy coś w rodzaju oligopolu zasilającego się naszymi pieniędzmi (składki OC itd). Siła i wpływy rynków finansowych wynikają stąd, że załatwiły sobie one - poprzez wpływy polityczne - stały dopływ kasy. Np. banki maja ten przywilej, że przedsiębiorcy MUSZĄ się rozliczać za ich pośrednictwem. I takie przymusy trzeba przede wszystkim zlikwidować.

 •  

  pokaż komentarz

  @Velati:
  1. Czy uważa pan, że Polsce potrzebne jest silne państwo czy państwo minimalistyczne, najlepiej z dobrowolnymi podatkami, gdzie ludzie płacą za tylko te usługi z których rzeczywiście korzystają?
  2. Jaki ma pan stosunek do broni palnej, szczególnie w kwestii samoobrony?

  •  

   pokaż komentarz

   @Zian: Oczywiście tylko państwo minimum. Nie tylko z powodów gospodarczych, ale także dlatego, że tylko w takim państwie da się "pogodzić" różne grupy - żyjące wg różnych zasad. Po prostu IM MNIEJ ZASAD WSPÓLNYCH (PRZYMUSOWYCH) TYM WIĘCEJ OSÓB MOŻE ŻYĆ WG WŁASNYCH. Państwo prawicowe (wolnościowe) jest wiec jedyną sensowną odpowiedzią na postulaty tych, którzy chcą czuć się wolni. Co do broni: najbardziej lubie model szwajcarski - każdy dorosły facet po przeszkoleniu wojskowym może trzymać broń w domu. Mogą sie więc bornić i raczej nie są wariatami (bo nie byliby w wojsku).