•  

  pokaż komentarz

  Podoba mi się.

  Zaczyna od sensownego wynalazku - czyli poprawionych świec zapłonowych.
  Nie dbam o to czy istotnie jego świece działają - testował na golfie z 1992 roku z LPG, nie wymagam wiele.
  Ale sam wynalazek prawdopodobny.
  A kończy na silniku antygrawitacyjnym i nowej lepszej masie gwiazd

  SZACUN

 •  

  pokaż komentarz

  "System Ochrony Praw Autorskich" http://virp2.pl/sopa.html Polecam mocno. Spuchlem, skislem i zgnilem.

  Aby uruchomić film w odtwarzaczu należy wyświetlony kod ADRTU- 45738 wysłać SMS-em na komercyjny nr obsługiwany przez firmę „MATKĘ” lub też filię tej firmy w danym kraju. Z serwera firmy „MATKI” zostaje wysłany zwrotny SMS z kodem „startowym” inicjującym odtwarzanie filmu (przykładowo - 00749).
  8. O ile oglądanie filmów DVD i plików multimedialnych na komputerach osobistych z uwzględnieniem zasady funkcjonowania kodów „wstępnych” i „startowych” nie stworzy większych problemów, gdyż kwestia rozbija się wyłącznie o stworzenie odpowiedniego programu komputerowego, o tyle w przypadku odtwarzaczy DVD należałoby powołać ustawę w myśl ochrony praw autorskich, która by nakładała obowiązek na producentów sprzętu RTV, by sprzęt ten respektował zasadę funkcjonowania kodów „wstępnych” i „startowych”.


  Chcialbym latajacego Deloreana wiec wykop.

  •  

   pokaż komentarz

   @waldo: To przeczytaj o wyszukiwarce. Jest jeszcze lepsze.

   Wyszukiwarka internetowa według opracowanego przeze mnie algorytmu, pociąga za sobą ogromne korzyści
   dla osób i firm reklamujących się w wyszukiwarce, gdyż za sprawą cyklicznego przetasowania pozwala wszystkim
   na to by informacja o jego stronie wyświetlała się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, przy czym
   częstotliwość takiego rezultatu uzależniona jest od wykupionej cykliczności prezentowania danych reklam. Poprzez
   intuicyjny panel administracyjny każdy użytkownik ma sposobność ustawienia parametrów częstotliwości
   wyświetlania informacji o swoim serwisie www.

  •  

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino:
   Google się chowa, fizyka się chowa, prawo się chowa. Kolo ma odpowiedź na wszystko! A do tego taki skromny, że poprzestał na zrobieniu strony internetowej, zamiast zdobywać świat. #myhero

  •  

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: E, ja akurat powoli tworzę swoją wyszukiwarkę i o wyświetlanie reklam to bym się nie martwił.
   Niech lepiej opracuje szybki sposób przeszukiwania treści.

 •  

  pokaż komentarz

  Czemu ci goście od wynalazków z silnikami nie zaczną najpierw silnika na hamowni, albo od generatora elektrycznego w którym można łatwo zmierzyć zmiany jednostkowego zużycia paliwa!?
  Przecież w samochodzie jeżdżącym w ruchu drogowym na zużycia paliwa ma wpływ pierdylion czynników, od ciśnienia ogumienia zaczynając na słuchanej w aucie muzyce kończąc!

  BTW. Gość ma też anty-grawitacje ale na razie bez prototypu (co mnie jakoś nie dziwi...) i boi się pokazać jak działa...

 •  

  pokaż komentarz

  Pan jak na wynalazce ma mała wiedzę techniczną:
  Zdanie z fotowoltanika (chyba fotowoltaika miało być) dla samochodów:
  Ostatnio na rynku pojawiły się elastyczne ogniwa fotowoltaiczne o sprawności 20%, w których nominalna moc to około 180W/m2. Jeżeli w pojeździe samochodowym na poszyciu karoserii zastosujemy takie ogniwa o łącznej powierzchni (przyjmijmy) 4m2, to uzyskamy moc 720W.

  Jeżeli ogniwo ma sprawność 20%, to biorąc pod uwagę, że sprawność ogniw PV podaję się w tak zwanych warunkach standardowych STC, przy nasłonecznieniu (natężeniu promieniowania słonecznego na pow. płaską) 1000W/m2, to moc nominalna powinna być 200W/m2 przy tych 20%!

  Generalnie Pan bardzo duży pasjonat, ale nie ma wiedzy przynajmniej w zakresie fotowoltaki! Jeżeli ten Pan sądzi, że ogniowo o mocy nominalnej 180Wp przez cały dzień kiedy jest słońce będzie produkować dokładnie 180Wh to chyba nigdy nie przeczytał an słowa o fotowoltaice. Z jego wyliczeń, zresztą także błędnych wynika, że z 4m2 da się uzyskać z wspomnianym ogniwem ponad 10,44kWh dziennie, co jest oczywistą bzdurą. W okresie od maja do czerwca energia produkowana przez 1kW to około 4kWh dziennie (a on w obliczeniach mówił o 0,72kW), oczywiście jest to średnia bo są dni nawet latem gdzie taki układ wygeneruje mniej niż 1kWh.

  Czyli nie 60% tego co Pan założył, ale co najwyżej 20-30%, bo średnioroczna produkcja z 1kWp to około 2,5kWh, czyli produkcja z tych 720Wp to będzie mniej niż 1,8kWh dziennie średniorocznie.

  Jeżeli z innych zakresów on taki specjalista, to nie ma się co dziwić, że nikt nie kupuje jego wynalazków, ani nikt nie chce z nich korzystać.

  •  

   pokaż komentarz

   ikt nie kupuje jego wynalazków, ani nikt nie chce z nich korzystać.

   @mich:

   Z projektem tym byłem w 1996r. w Fiat AutoPoland, lecz niestety specjaliści tej fabryki odrzucili mój projekt. Koszmarem tego świata jest to, że człowiek jest uzależniony od opinii recenzentów o miernym ilorazie inteligencji i mimo tego że masz rację - podepczą „perły”, które im rzucasz pod nogi.

   Nie wiem czy się śmiać czy nie wypada... Dalej też jest niezłe:

   Gdybym miał finansowe środki, to udowodniłbym słuszność wielu swoich twierdzeń. Niestety tych środków nie mam, i na dodatek mam inny problem, a mianowicie brak "certyfikatu" ukończenia Szkoły Wyższej, podam Ci przykład z własnego doświadczenia, jest na jednej z Polskich Uczelni Dr, który mając doświadczenie z testami na moich świecach zapłonowych stwierdził, że to groteska (dramat i komedia), że ktoś taki jak ja wymyślił i opatentował tak dobrą rzecz - wynalazki to nie Lotto, żeby zrobić coś dobrego trzeba wiedzieć jak to zrobić, z czego ten jegomość chyba nie zdaje sobie sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem czy się śmiać czy nie wypada... Dalej też jest niezłe:

   @kwahoo2: Koles ewidentnie pajacuje, z takich nalezy sie smiac. Nie lubie takich cwaniaczków jak on.

 •  

  pokaż komentarz

  Na pierwszy rzut oka praw fizyki nie łamie, ale przydałoby się podstawowe oszacowanie możliwości w oparciu o jakieś konkretne wyliczenia...
  Świeca niby działa skuteczniej według pokazanych materiałów.