•  

  pokaż komentarz

  projekt żyje czy umarł?
  Co w przypadku jak np. zrzucamy się po xxx hajsu i mamy kwote główną na wydatki xD jak to w party calc ustawic?

 •  

  pokaż komentarz

  @superbybak: musiałeś się bardzo nudzić żeby coś takiego napisać :D ale nawet ładnie wygląda i może komuś się przyda.

 •  

  pokaż komentarz

  @superbybak A ja sprawdziłem coś innego, nie wiem czy na to ktoś wpadł.
  Załączam zdjęcie aby pokazać o co mi chodzi.
  Osoby A B C D i E składały się po 10 zł. Osoba F też korzystała ale akurat "nie miała kasy" więc reszta tą osobę opłaciła. I teraz patrzę kto ma komu oddać i widzę, że... Że każdy każdemu? To bardzo dziwne, że w ten sposób rozliczane jest oddawanie.

  źródło: test.png

  •  

   pokaż komentarz

   @bertexon: Nie chcąc kopiować tekstu odsyłam do komentarza ukradlem_ksiezyc kilka postów niżej i mojej odpowiedzi ;)
   W skrócie - alternatywą jest 5 przelewów od osoby F do wszystkich innych, my wybraliśmy rozwiązanie nie wymagające od nikogo więcej niż jednego przelewu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krzychogie: No to według mnie wybraliście złe rozwiązanie. Skoro ktoś się zadłuża, niech potem sam odkręca. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bertexon:
   W jednych sytuacjach złe, w innych dobre. Na przykład w większości przypadków których nie można policzyć na palcach ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @superbybak: Ej, to może teraz nie będę oryginalny, ale może dałoby radę wybierać, czy chcemy rozliczać się każdy z każdym (bo rzeczywiście na koniec np. dużego wyjazdu to może być ok system) czy jedna osoba wszystkim (gdy np. kupiliśmy tylko pizzę).
   Nie ma co ukrywać, appka ma dużo niedociągnięć, albo może raczej dużo fragmentów, gdzie można coś dopracować, ale jestem pod wrażeniem! Mam nadzieję na rozwój i jakąś wersję na Androida ;)
   Jeśli coś kiedyś będzie się działo, to jak najbardziej wołajcie!

  •  

   pokaż komentarz

   @superbybak: Moglibyście dodać założenie, że "wierzyciele" (osoby, które mają dodatni bilans) nie wykonują przelewów. To się gryzie z jednym przelewem od każdej osoby, ale w praktyce da chyba czytelniejsze rozliczenia (i nadal będzie n-1 przelewów). Możecie też policzyć oba warianty, i na podstawie jakiejś oceny wybrać jeden z nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @frax: Na pewno poszukamy jakiegoś kompromisu ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Składka to wydatek, w którym parę osób dzieli się kosztami po równo.
  Przykład: zamawiacie pizzę. Marcin też jadł, ale nic nie płacił.


  Równo jak ch?# xD

 •  

  pokaż komentarz

  @superbybak:
  Poprawcie trochę algorytm, bo skoro i Michał i Tomek wpłacili po 1000zł na piwo (ale musiała być impreza! :D ) to czemu Michał Tomkowi musi zapłacić jeszcze 117zł, zamiast Ania oddać x zł Tomkowy i y zł Michałowi (tak, wiem że Ania oddaje Michałowi kasę, przez co on ma jakby za dużo, ale to nie ma sensu).

  http://komuile.pl/24a76c

  I doklejcie "http://" do udostępnianego linka bo musiałem ręcznie go doklejać gdy wklejam na stronę. A i sporo programów korzysta z tego rozszerzenia do rozpoznawania linków.

  •  

   pokaż komentarz

   @ukradlem_ksiezyc: (tutaj współtwórca) Jest to całkowicie zamierzone, naszym priorytetem było to, by nikt nie musiał wykonywać więcej niż jeden przelew. W sytuacji, kiedy wszyscy zapłacili podobne kwoty, a ktoś o wiele mniej od pozostałych, ta jedna osoba musiałaby wykonać n przelewów. Oczywiście domyślam się, że niektórzy wolą bezpośrednie przekazanie pieniędzy, nawet jeśli wymaga większego wysiłku ze strony jednej tylko osoby, ale coś musieliśmy wybrać. Ale dzięki za sugestię :) na pewno uwzględnimy checkboxa z wyborem wariantu w najbliższej turze poprawek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krzychogie:
   No checkbox by się przydał, bo jeśli zapłaciłem więcej lub dokładnie wymaganą kwotę, to nie ma sensu abym jeszcze musiał komuś przelewać (w końcu dlatego zapłaciłem więcej lub równą kwotę).

  •  

   pokaż komentarz

   @ukradlem_ksiezyc: Wszystko zależy od koncepcji i umowy między rozliczającymi się, a konkretnie od tego, czy uznajemy osobę, która wydała więcej za uprzywilejowaną, która nie musi już przelewać i tylko czeka aż pieniądze wpłyną na jej konto. My na tę chwilę przyjęliśmy koncepcję, że nie, bo nieraz osoba, która wydała najwięcej, po prostu raz płaciła 500zł kartą za paliwo, a ktoś inny wydał łącznie 100zł, podczas gdy płacił na przykład 5 razy za każde małe zakupy w spożywczaku i to on musiał 5 razy wybierać drobniaki z portfela.

   Jeśli Twoje wątpliwości budzi to, że osoba, która wydała już dużo, nie powinna musieć dodatkowo uszczuplać swojego konta, zauważ, że jeśli przelewy będą wykonywane w kolejności od góry do dołu, nie dojdzie do takiej sytuacji.

   Uprzedzając kolejną wątpliwość - przelewy oczywiście musza być najpierw zaksięgowane i to zawsze trochę trwa, ale wtedy:
   1) jeśli kwoty są małe, to może równie dobrze być o te kolejne kilka dych do tyłu
   2) jeśli kwoty są duże (czyli raczej po co najmniej tygodniowym wyjeździe) to to, że rozliczenie się z nich może trwać kilka dni nie powinno sprawiać większego problemu. Takie rozliczenia z mojego doświadczenia i tak nigdy nie trwają krócej, bo albo zapomni się przelać, albo zapomni się podać numeru konta, albo czeka się na wpłatę od kogoś innego ;)

   Zrobił się długi post, ale w skrócie wyjaśniłem całą naszą koncepcję. Życie właśnie ją weryfikuje, dlatego, jak już wspomniałem, postaramy się ją do niego dopasować z czasem :)