•  

  pokaż komentarz

  Istnieje coś podobnego już od pewnego czasu: http://rozliczamysie.pl/ Trzeba się rejestrować i jest mniej przejrzyste, ale generalnie robi to samo.

  @superbybak: Nie sądzę, że nie wiedzieliście o tej stronie, jakie były więc Wasze motywacje stworzenia własnego odpowiednika?

 •  

  pokaż komentarz

  Wydaje mi się ,że powinno się ułatwiać rzeczy trudne a nie digitalizować rzeczy proste.
  Dla mnie 90% aplikacji na telefonach jest bezużyteczna, to po prostu jedna z nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @danty: to czy coś jest potrzebne czy nie zdecyduje popyt, ale osobiście się z tobą zgadzam. Obecny trend jest efektem pewnego nasycenia rynku usługami na prawdę potrzebnymi. Raz na jakiś czas pojawi się coś na prawdę innowacyjnego ale większość rzeczy jest w sumie zbędna (i z czasem zdechnie). Widać to doskonale na rynku startupów

  •  

   pokaż komentarz

   @danty:
   rozliczenie po zakupach na imprezę jest proste. Ale rozliczenie zakupów robionych przez 6 osób przez 3 tygodnie na wakacjach (tak żeby dostać w wyniku 5 przelewów do wykonania) już takie proste nie jest, a czasem się zdarza. Mieliśmy takie problemy po kilku wyjazdach i stąd pomysł na aplikację.

  •  

   pokaż komentarz

   @superbybak:
   Tak jak napisałem wyżej, to nie dla mnie.

   Tak samo nie jestem w stanie się odnieść do twojego przykładu o wakacjach bo jest za dużo zmiennych o których nie napisałeś.
   Jak dla mnie napisanie na kartce byłoby znacznie szybsze, stąd nie trafia do mnie twoja aplikacja. Nie komplikuje się rzeczy prostych. Do narysowania prostokąta na kartce nie będę uruchamiał komputera i drukował tylko wezmę kartkę i długopis.

 •  

  pokaż komentarz

  Spoko, bo jak to mawiają: kochajmy się jak bracia, liczmy się jak żydzi ;)

 •  

  pokaż komentarz

  @superbybak A ja sprawdziłem coś innego, nie wiem czy na to ktoś wpadł.
  Załączam zdjęcie aby pokazać o co mi chodzi.
  Osoby A B C D i E składały się po 10 zł. Osoba F też korzystała ale akurat "nie miała kasy" więc reszta tą osobę opłaciła. I teraz patrzę kto ma komu oddać i widzę, że... Że każdy każdemu? To bardzo dziwne, że w ten sposób rozliczane jest oddawanie.

  źródło: test.png

  •  

   pokaż komentarz

   @bertexon: Nie chcąc kopiować tekstu odsyłam do komentarza ukradlem_ksiezyc kilka postów niżej i mojej odpowiedzi ;)
   W skrócie - alternatywą jest 5 przelewów od osoby F do wszystkich innych, my wybraliśmy rozwiązanie nie wymagające od nikogo więcej niż jednego przelewu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krzychogie: No to według mnie wybraliście złe rozwiązanie. Skoro ktoś się zadłuża, niech potem sam odkręca. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bertexon:
   W jednych sytuacjach złe, w innych dobre. Na przykład w większości przypadków których nie można policzyć na palcach ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @superbybak: Ej, to może teraz nie będę oryginalny, ale może dałoby radę wybierać, czy chcemy rozliczać się każdy z każdym (bo rzeczywiście na koniec np. dużego wyjazdu to może być ok system) czy jedna osoba wszystkim (gdy np. kupiliśmy tylko pizzę).
   Nie ma co ukrywać, appka ma dużo niedociągnięć, albo może raczej dużo fragmentów, gdzie można coś dopracować, ale jestem pod wrażeniem! Mam nadzieję na rozwój i jakąś wersję na Androida ;)
   Jeśli coś kiedyś będzie się działo, to jak najbardziej wołajcie!

  •  

   pokaż komentarz

   @superbybak: Moglibyście dodać założenie, że "wierzyciele" (osoby, które mają dodatni bilans) nie wykonują przelewów. To się gryzie z jednym przelewem od każdej osoby, ale w praktyce da chyba czytelniejsze rozliczenia (i nadal będzie n-1 przelewów). Możecie też policzyć oba warianty, i na podstawie jakiejś oceny wybrać jeden z nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @frax: Na pewno poszukamy jakiegoś kompromisu ;)