•  

  pokaż komentarz

  Świetna strona, przejrzysta i przydatna!

 •  

  pokaż komentarz

  @superbybak: Skoro przez piersze 20 sekund zdążyłem znaleźć dwa bugi to znaczy, że chyba coś jest nie tak ;)

  1) Przy wpisywaniu listy osób i potwierdzeniu tego enterem - dostaję informację, że mają być co najmniej dwie osoby - klik na przycisku działa jak trzeba.
  2) Strona zakłada, że mam dużo miejsca pionowo - http://i.imgur.com/tPpQvsc.png

  Ok, klikam dalej, miejmy nadzieję, że tym razem bez zgrzytów :p

  •  

   pokaż komentarz

   @varez:
   dzięki.
   nie mogę odtworzyć 1).
   2) niestety na razie tak, 650px mniej więcej. Poprawimy w wolnym czasie.

  •  

   pokaż komentarz

   @superbybak: zdarza się na starej Operze (z której sporo ludzi jeszcze korzysta, bo nowa to trochę pomyłka), na nowej widzę nie.

   ania,marek [brak spacji] - z enterem nie działa, klik działa. jak wciśniesz enter 2x to działa
   ania, marek - działa i z enterem i z klikiem o.O

   nie wiem co żeście spieprzyli, ale jakoś się udało :D

  •  

   pokaż komentarz

   zdarza się na starej Operze (z której sporo ludzi jeszcze korzysta, bo nowa to trochę pomyłka)

   @varez: stara opera to padaka i korzysta z niej około 0.5 %. Szkoda czasu i zasobów by zapewniać jej wsparcie,

  •  

   pokaż komentarz

   @xzn_: w polsce - 2,7%, na białorusi - 19%, rosja - 6,6%.
   wiem, że z tej strony białorusini korzystać nie będą, ale nie zgadzam się z stwierdzeniem, że nie należy zapewniać jej wsparcia.

   szczególnie, że jak ktoś nie uczy się webdevu z gównotutoriali i pisze ze standardami - to w starej operze akurat wszystko będzie śmigać (jeżeli tylko to wspiera). ale tego nie wiedzą ludzie uczący się z takich źródeł :>

  •  

   pokaż komentarz

   @varez: czyli mówisz, że w Polsce aż 3% korzysta z martwej przeglądarki? To korzystajcie sobie dalej, prosić też możecie ale nikt rozsądny was nie wysłucha,

  •  

   pokaż komentarz

   jak ktoś nie uczy się webdevu z gównotutoriali i pisze ze standardami - to w starej operze akurat wszystko będzie śmigać

   @varez: akurat na odwrót, nowa opera używa nowego silnika (Blink), dlatego, że rozwijanie starego (Presto) i dalsze jego dostosowywanie do obowiązujących standardów html5 uznano za zbyt obciążające zespół. Stara opera tj wersja 12 została wydana w czerwcu 2012, trudno więc traktować poprawność działania pod tą wersją za dobry test zgodności ze OBECNYMI standardami.

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego, że rozwijanie starego (Presto) i dalsze jego dostosowywanie do obowiązujących standardów html5 uznano za zbyt obciążające zespół

   @tttomekkk: źródło?

   Opera wlazła w ślepy zaułek z Presto - zrobił się z tego najwolniejszy silnik ze wszystkich dostępnych, wprowadzanie kolejnych rzeczy do tego tylko pogorszyło sprawę - sam silnik renderujący trzeba było wymienić. ale że było to wszystko zbyt zależne od reszty przeglądarki - to zdecydowali się porzucić wszystko co mają i zacząć od nowa na chromium

   Stara opera tj wersja 12 została wydana w czerwcu 2012, trudno więc traktować poprawność działania pod tą wersją za dobry test zgodności ze OBECNYMI standardami.

   tak, przeglądarka z czerwca 2012 nie potrafi poprawnie obsłużyć zdarzenia naciśnięcia klawisza, na pewno ...

  •  

   pokaż komentarz

   @tttomekkk: źródło?

   @varez: za oficjalnym blogiem opery na temat przejścia na Webkit:
   "When we started the spec that is now called "HTML5", our goal was a specification that would greatly enhance interoperability across the web. The WebKit project now has the kind of standards support that we could only dream of when our work began. Instead of tying up resources duplicating what's already implemented in WebKit, we can focus on innovation to make a better browser. "

   tak, przeglądarka z czerwca 2012 nie potrafi poprawnie obsłużyć zdarzenia naciśnięcia klawisza, na pewno ...

   @varez: kpisz sobie? Wiesz chyba dobrze, że wystarczy drobna niezgodność ze standardem typu nieobecność jakieś atrybutu itp, a masz błąd i na stronie upada cała funkcjonalność.

 •  

  pokaż komentarz

  Brakuje możliwości dodania kolejnej osoby podczas rozpoczęcia procesu rozliczania

 •  

  pokaż komentarz

  Strona sama w sobie wygląda bardzo fajnie, ale... No kurcze jestem kucem, ale jednak nie wyobrażam sobie, że będę przez neta robił rozliczenia znajomym i wysyłał im linka z informacja "tej jesteś mi winien 2 zł 25 groszy za piwo!".
  Z drugiej strony nie zdziwiłbym się jakby niedługo aplikacje w tym stylu stały się popularne i nagle w trakcie spotkania ktoś po chwili ze swoim ajfonem (swoją drogą tragiczne czasy, sam spędzam sporo czasu przy kompie, lubię w coś tam pograć i w ogóle typowy informatyk ze mnie, ale nie wyobrażam sobie bawić się komórka podczas spotkania ze znajomymi a niestety ostatnio to jest coraz popularniejsze i wręcz według niektórych "normalne") oznajmił "EJ Marcin jesteś mi winien 5 zł bo ostatnio nie oddałeś mi za 1/3 pizzy!"

 •  

  pokaż komentarz

  Polecam I Owe YOU!. Troche inna zasada dzialania. Cel jest taki żeby być fair wobec znajomych i utrzymywać rozsadne ratio wobec nich.

Dodany przez:

avatar superbybak dołączył
498 wykopali 32 zakopali 33.5 tys. wyświetleń

Mirkujesz już

Czy wiesz, że w tym
czasie mógłbyś
przeczytać
książki?