•  

  pokaż komentarz

  Leci do ulubionych! Na wakacyjne rozliczenia idealne :)

 •  

  pokaż komentarz

  @superbybak:
  Poprawcie trochę algorytm, bo skoro i Michał i Tomek wpłacili po 1000zł na piwo (ale musiała być impreza! :D ) to czemu Michał Tomkowi musi zapłacić jeszcze 117zł, zamiast Ania oddać x zł Tomkowy i y zł Michałowi (tak, wiem że Ania oddaje Michałowi kasę, przez co on ma jakby za dużo, ale to nie ma sensu).

  http://komuile.pl/24a76c

  I doklejcie "http://" do udostępnianego linka bo musiałem ręcznie go doklejać gdy wklejam na stronę. A i sporo programów korzysta z tego rozszerzenia do rozpoznawania linków.

  •  

   pokaż komentarz

   @ukradlem_ksiezyc: (tutaj współtwórca) Jest to całkowicie zamierzone, naszym priorytetem było to, by nikt nie musiał wykonywać więcej niż jeden przelew. W sytuacji, kiedy wszyscy zapłacili podobne kwoty, a ktoś o wiele mniej od pozostałych, ta jedna osoba musiałaby wykonać n przelewów. Oczywiście domyślam się, że niektórzy wolą bezpośrednie przekazanie pieniędzy, nawet jeśli wymaga większego wysiłku ze strony jednej tylko osoby, ale coś musieliśmy wybrać. Ale dzięki za sugestię :) na pewno uwzględnimy checkboxa z wyborem wariantu w najbliższej turze poprawek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krzychogie:
   No checkbox by się przydał, bo jeśli zapłaciłem więcej lub dokładnie wymaganą kwotę, to nie ma sensu abym jeszcze musiał komuś przelewać (w końcu dlatego zapłaciłem więcej lub równą kwotę).

  •  

   pokaż komentarz

   @ukradlem_ksiezyc: Wszystko zależy od koncepcji i umowy między rozliczającymi się, a konkretnie od tego, czy uznajemy osobę, która wydała więcej za uprzywilejowaną, która nie musi już przelewać i tylko czeka aż pieniądze wpłyną na jej konto. My na tę chwilę przyjęliśmy koncepcję, że nie, bo nieraz osoba, która wydała najwięcej, po prostu raz płaciła 500zł kartą za paliwo, a ktoś inny wydał łącznie 100zł, podczas gdy płacił na przykład 5 razy za każde małe zakupy w spożywczaku i to on musiał 5 razy wybierać drobniaki z portfela.

   Jeśli Twoje wątpliwości budzi to, że osoba, która wydała już dużo, nie powinna musieć dodatkowo uszczuplać swojego konta, zauważ, że jeśli przelewy będą wykonywane w kolejności od góry do dołu, nie dojdzie do takiej sytuacji.

   Uprzedzając kolejną wątpliwość - przelewy oczywiście musza być najpierw zaksięgowane i to zawsze trochę trwa, ale wtedy:
   1) jeśli kwoty są małe, to może równie dobrze być o te kolejne kilka dych do tyłu
   2) jeśli kwoty są duże (czyli raczej po co najmniej tygodniowym wyjeździe) to to, że rozliczenie się z nich może trwać kilka dni nie powinno sprawiać większego problemu. Takie rozliczenia z mojego doświadczenia i tak nigdy nie trwają krócej, bo albo zapomni się przelać, albo zapomni się podać numeru konta, albo czeka się na wpłatę od kogoś innego ;)

   Zrobił się długi post, ale w skrócie wyjaśniłem całą naszą koncepcję. Życie właśnie ją weryfikuje, dlatego, jak już wspomniałem, postaramy się ją do niego dopasować z czasem :)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie działa. np. komuile.pl/eae5cc

 •  

  pokaż komentarz

  Fajne :). Jakie technologie?

  pokaż spoiler Protip: jQuery można było załączyć z jakiegoś cdn'a (np. google) dzięki temu jest szansa, że ktoś już by to miał i nie musiał zaciągać całej paczki ponownie.