•  

  pokaż komentarz

  Z tego co widzę to jest pierwsze znalezisko z tą informacją na wykopie - dodane 23:07:59. Na główną weszło już inne znalezisko:
  http://www.wykop.pl/ramka/202384/michael-jackson-nie-zyje
  dodane 00:07:00 czyli prawie godzinę później. Weszło na główną bo było promowane na głównej (artykuł z gazeta.pl). Przed chwilą autor tamtego znaleziska
  Archwimilimiloczerpaczkiwiczan zakopał to za duplikat :/ Chciałem tylko zwrócić uwagę że to troche niefajne dodać duplikat a później zakopać jako duplikat orginalne konkurencyjne znalezisko które duplikatem nie jest...

  •  

   pokaż komentarz

   to troche niefajne dodać duplikat a później zakopać jako duplikat orginalne konkurencyjne znalezisko

   Fakt, ale z drugiej strony, skoro wykop z informacją o śmierci MJ znalazł się już na głównej to pozostałe, które nie wnoszą już nic nowego powinny zostać zakopane.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiEb0, dlatego inne od razu zacząłem od razu zakopywać, gdy zobaczyłem ile tego jest :/
   A to co na głównej, też zakopie :)

  •  

   pokaż komentarz

   shad, duplikat to informacja która się powtarza. Ta z głównej jest powtórzeniem tej. Ale tamta jest wykopana, bo na wierzchu, więc lemingi nie muszą szukać genezy informacji. Jakby na gw napisali, że kaczyński został królem kongo też by wykopali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hoper
   Wiem co to duplikat :) Chodzi mi po prostu o to, że skoro już ten duplikat dostał się na główną to nie ma sensu wykopywać jeszcze informacji, która chronologicznie została dodana jako pierwsza, bo to i tak niczego nowego nie wniesie.

  •  

   pokaż komentarz

   @shad

   Analogicznie myslac, jak ktos Ci zaj#$ie komore, to nie idz na policje, nie szukaj zlodzieja, nie placz ze zostales okradziony - ogolnie odpusc sobie, nie przejmuj sie i chodz z podniesiona glowa, nic sie nie stalo. Teraz kto inny ja ma, uzywa jej i czerpie korzysci. j#$ac sprawiedliwosc, juz i tak po ptokach.

   No bo po co niby uswiadamiac ludzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jukka

   Nie twierdzę, że nie należy uświadamiać ludzi, ale wykopywanie informacji, która jest już na głównej tylko po to żeby oddać sprawiedliwość osobie, która dodała ją wcześniej jest moim zdaniem pozbawione sensu.
   Poza tym dziwi mnie trochę to ciśnienie co niektórych, żeby dostać się na główną. Wyluzujcie trochę. Nie udało się tym razem, uda się następnym ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Stary, ale co ty p#$%%#%isz. Najlepiej jak brakuje kontrargumentow zrzucic wszystko na chec dostania sie na glowna - co w tej chwili jest w ogole pozbawione sensu. Autorem znaleziska jest Rockafeller - widziales zeby gdzies sie tu 'spinal'? Oprocz tego idiotycznego wytkniecia, reszta twojej ostatniej wiadomosci nie wnosi nic nowego, jest praktycznie potworzeniem poprzedniej. Ale wiesz, pozwol ze Ci odpowiem, skoro tak Ci zalezy:

   Analogicznie myslac, jak ktos Ci zaj!#ie komore, to nie idz na policje, nie szukaj zlodzieja, nie placz ze zostales okradziony - ogolnie odpusc sobie, nie przejmuj sie i chodz z podniesiona glowa, nic sie nie stalo. Teraz kto inny ja ma, uzywa jej i czerpie korzysci. j!#ac sprawiedliwosc, juz i tak po ptokach.

   No bo po co niby uswiadamiac ludzi?

   Mam nadzieje ze zrozumiales.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jukka

   Ok, więc mamy dyplikat na głównej a wykop, który duplikatem nie jest siedzi jeszcze w wykopalisku. Co Twoim zdaniem powinniśmy w takiej sytuacji zrobić?

  •  

   pokaż komentarz

   Witam,

   Chciałem powiedzieć tyle - portal Spinner Poland jako pierwszy opublikował w polskim internecie informację o zawale, który przeszedł Michael Jackson. Również jako pierwsi opublikowaliśmy informację o śmierci - adres do mojego wykopu znajduje się na:

   http://www.wykop.pl/ramka/202380/michael-jackson-nie-zyje

   Pojawił się on na dobrych kilkanaście minut przed pojawieniem się wykopu z Gazety. Pojawieniem się go w ogóle.
   Niestety, mimo że informacja podawana przez nas była z wiarygodnych (naszym zdaniem) źródeł, masa osób zakopywała ją jako "Informacja nieprawdziwa", co przyczyniło się do zepchnięcia wykopu w dół. W momencie, kiedy informację podał bardziej znany portal, nagle wykopy informacji tegoż portalu posypały się lawinowo, a sama informacja zyskała na "wiarygodności" i nagle przestała być "nieprawdziwą".

   Nie wypowiedziałem się wcześniej na ten temat, bo - prawdę mówiąc - uważam że to trochę walka z wiatrakami. Ludzie, jak widać, wierzą bardziej mediom, które lepiej znają (co jest wytłumaczalne). Szkoda tylko, że rozwijający się portal nie został potraktowany w tym momencie poważnie - naszym zadaniem jest informować ludzi w sposób rzetelny, rzeczowy i kompetentny na temat tego, co dzieje się w świecie muzyki, niezależnie od pory dnia, i robić to 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - co robimy konsekwentnie, z całym naszym zespołem, zarówno na terenie Polski jak i Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii i Stanów Zjednoczonych.

   W tym konkretnym przypadku - dzięki naszym źródłom informacji - byliśmy w stanie poinformować o tym (jakby nie było) przykrym zdarzeniu na długo przed innymi, polskimi mediami. Sam mieszkam i pracuję w Londynie - ale przez kontakty ze znajomymi udało mi się ustalić, że obydwie informacje zostały przez nas podane z wyprzedzeniem w stosunku do czołowych polskich portali, stacji radiowych oraz telewizji. W momencie, kiedy u nas znajdowała się informacja o zawale, Onet.pl - na przykład - nie miał opublikowane nic.
   Pomimo tego wszystkiego, śmietankę spiła Gazeta.pl plus kilka innych newsów, które się bardziej przebiły. Trudno - takie są bezlitosne realia mediów i Internetu. Mi pozostaje jedynie cieszyć się, że znalazły się na wykopie osoby, które zaistniała sytuacja dotknęła i które postanowiły nie milczeć w tej kwestii. Świadczy to jednak - mimo wszystko - o tym, jak w czasach dzisiejszych wygląda wykop, oraz jak dużą siłę przebicia (czy też jej brak) mają portale niezależne (czy też "mniej zależne") od Gazety, Onetu, tvn24 et cetera. Nie chodzi tutaj tylko o nas, ale o zewnętrzne portale informacyjne, nie stanowiące części konglomeratu, który wydaje się sprawować pieczę nad polskim Internetem. Wszystkim wykopowiczom pod rozwagę.

   Temat uważam za zamknięty, wykłócanie się o traffic czy pierwszeństwo w przypadku newsa o śmierci Michaela Jacksona - postaci legendarnej, przełomowej, która na stałe zapisała się w kartach historii, i którą osobiście za dokonania muzyczno-kulturowe bardzo szanuję - uważam za mocno niesmaczne. Podobnie jak niesmaczna - i kwaśna, mam nadzieję - okaże się wspomniana wcześniej, spita przez redaktorów z GW, śmietanka.

   pozdrawiam serdecznie dziękując za zainteresowanie,

   Rockafeller/Dimitri J. Nawrot
   Lead Blogger,
   Spinner Poland

 •  

  pokaż komentarz

  W dupie mam co zrobił złego, proszę tylko o szacunek - jeśli macie pisać bzdety - nie piszcie nic.

 •  

  pokaż komentarz

  nie rozumiem ludzi, którzy zakopują to jako duplikat ;f

 •  

  pokaż komentarz

  potwierdzono już przez amerykańskie media, w tym bbc i cnn. :/