•  

  pokaż komentarz

  Nieźli jesteście, ponad 2,5 komentarza na minutę.

 •  

  pokaż komentarz

  nawet MTV przerwało swoje ambitne programy i właśnie puszcza chyba wszystkie jego teledyski...

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę, że warto wyjaśnić spraw bez względu na to ile jest w nich prawdy aby ugasić pewne bardzo agresywne i wręcz aroganckie wypowiedzi ludzi, którzy jak my wszyscy wszystkiego dowiadujemy się z mediów, które lubią nadawać kolorytu.

  1. "Niezdrowe kontakty z dziećmi". Było kilka spraw żadnym przypadku nie doszło formalnie do skazania więc nie mnożna mówić czy był taki czy owaki nikt nie zna przecież szczegółów ugód z tymi wszystkimi rodzicami itp. Z drugiej strony warto zaznaczyć, że sam MJ ukręcił trochę bat na własną skórę swoim ekscentrycznym (w pozytywnym znaczeniu) zachowaniem z powodu, którego stąpał po bardzo cienkim lodzie (tego rodzaju lód jest w USA bardzo cienki, a nawet momentami za cienki), a to równie dobrze mogło być wykorzystane przeciw niemu i zostało. Człowiek pozbawiony dzieciństwa otaczał się dziećmi chcąc je chodź trochę odzyskać w pewnym sensie, ale niestety był też sławny co za tym idzie był bogaty, a dalej był łakomym kąskiem aby go "wydoić" bez względu na to co się stało, a że był człowiekiem o twardej psychice i możliwe, że chciał sobie i tym poszczególnym dzieciakom oszczędzić gehenny prania wszelkich brudów publicznie.

  2. Operacje plastyczne. W pewnym sensie można tu mówić o pewnej fobii dążenia do perfekcjonizmu zaszczepionej przez ojca, ale trudno mówić o takiej czy innej winie ojca, skoro MJ był dorosłym człowiekiem. Z tego co mówił jeden z przyjaciół MJ wnioskuje, że często decyzje o zmianach operacyjnych były impulsem nie były przemyślane i ich potem żałował. Jeśli idzie o zmiany koloru skóry oficjalnie, mówi się o chorobie skóry czy to prawda czy nie trudno powiedzieć chodź istnieje szereg takich chorób, które mają takie lub podobne objawy.

  3. Człowiek toczony przez stres i presje. Trudno sobie wyobrazić presje otoczenia wszystkich problemów osobistych itp. ludzie sławni zwykle mają problemy tego rodzaju wiadomo jak jest sława znajdzie się i rodzina i przyjaciele. Biorąc pod uwagę poziom tego wszystkiego od początku kariery MJ presja otoczenia i w pewnym sensie zaburzenia osobowości miały wpływ na całe Jego życie. Depresja w takich wypadkach to chleb powszedni.

  4. Samotność. Mimo tak wielu ludzi i mimo, że miał tak wielu fanów był człowiekiem samotnym wielokroć odizolowanym od "normalnego" świata. Ludzie sławni niemal zawsze mają ten problem tj. chcą być normalni kiedy już minie ten okres zachłyśnięcia się sławą i pieniędzmi, ale wtedy już nie mają takiej możliwości... i z całą pewnością oddali by i pieniądze i sławę za to aby stać się znów "normalnymi" ludźmi.

  5. Otoczenie. MJ był otoczony czy moim mniemaniu osaczony przez zbyt wiele osób, które żerowały na jego sławie popychając go często w miejsca, do których wcale nie chciał się udawać (mówiąc metaforycznie). Z czasem liczba tych osób rosła i rosła to przykre, że człowiek nie mógł o tego uwolnić.

  6. Problemy z lekami. Trudno powiedzieć o jakich lekach mówimy, ale po wielu operacjach musiało być ich wiele, ale z tego co wiadomo leki przepisywane były przez lekarzy. Warto powiedzieć, że tak zwane "painkillery" to leki podobne w działaniu do morfiny także pod względem uzależniania i w połączeniu z antydepresantami działanie jest zabójcze. Pomijam fakt, że lekarz mimo wszystko wypisywanie recepty na te leki więc jak działa cały system opieki medycznej w USA?

  7. Życie i śmierć. Mimo wszystch wzlotów i upadków, skandali oraz problemów osobistych człowiek przeżył swoje życie moim dobrze i abstrah#%ąc od swojej legendy był orędownikiem pokoju i wzorem dla wielu osób, przez słowa piosenek dawał wyraz temu jaki powinien być ten świat i jak powinien się zmienić by być lepszym światem dla ludzi na nim żyjących. Jego śmierć mimo, że jest strasznym wydarzeniem dla wielu, stała się Jego odrodzeniem bez względu na to jak bardzo została czy zastanie jeszcze skomercjalizowana to są na tym świecie ludzie, dla których był znakiem czasów, częścią ich życia.

 •  

  pokaż komentarz

  niektorzy tu pisza ze piosenkarz wszechczasow, ale krytykuja go za 'zycie prywatne'
  a czy ktos z Was wie czym sie MJ zajmowal prywatnie..
  ze pomagał dzieciakom w Afryce, pomoc humanitarna przede wszystkim..
  ze min. byl nominowany do pokojowej nagrody Nobla..
  ale njalepiej przykleic do kogos latke.. zaszufladkowac co.. MJ.. ten co dzieci lubil, byl czarny jest bialy.. a no i w sumie nie glupio spiewal.. ;/

Dodany przez:

avatar Archwimilimiloczerpaczkiwiczan dołączył
3262 wykopali 191 zakopali 13.8 tys. wyświetleń