•  

  pokaż komentarz

  No i bardzo dobrze. ta usługa zastrzeżonego numeru powinna być całkowicie zlikwidowana.

  •  

   pokaż komentarz

   Zlikwidowana? Osobiście korzystam z usługi zastrzeżonego numeru. Do znajomych mam poustawiane na "od strzeżone", ale sytuacja padła mi służbowa komórka i muszę zadzwonić służbowo - a nie bardzo mi leży by w firmie znali mój prywatny numer. Dlaczego mam z niej nie korzystać. Może niech zablokują zastrzeżone między 22-06 rano - co by wyeliminować d!%%%i dzwoniących do ludzi po nocach.

  •  

   pokaż komentarz

   LOL. Moim zdaniem numery zastrzeżone mają duży sens: Przedwczoraj dzwoniła do mnie dyżurna lekarka Falcka jadąc na umówioną wizytę z prośbą o wskazówki jak dojechać. Dwa miesiące temu serwisant Whirlpoola.
   W ich przypadkach numery są zastrzeżone nie bez powodu - tel. służbowy, zaś osoby go obsługujące cały czas się zmieniają.

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobrze! Oby pozostali operatorzy poszli w ślady Plusa. Jak ktoś do mnie dzwoni chcę wiedzieć kto.

  •  

   pokaż komentarz

   A ta druga osoba nie chce. Możesz po prostu chamsko nacisnąć czerwoną słuchawkę :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kroxintu: jak nie chce, to niech nie dzwoni. Proste.

  •  

   pokaż komentarz

   Mnie to zawsze irytowało, jak ktoś chce ze mną rozmawiać to niech się kurna przedstawi, a jak ktoś nie chciał to automatycznie naciskałem czerwoną słuchawkę i tyle. Tak więc usługa wspaniała :)

  •  

   pokaż komentarz

   A moja matka jest kuratorem i wątpie, żeby jej podopieczni zamiast 'numer zastrzeżony' widzieli jej numer. Mnie ta opcja się nie podoba, zakop.

  •  

   pokaż komentarz

   @Br0var
   A od czego jest telefon prywatny i telefon służbowy?

  •  

   pokaż komentarz

   A ja mam Orange i blokowanie zastrzeżonych numerów od dawna... ustawione w telefonie. I to nie jest jakiś specjalny model, a przeciętny - Samsung L760. Na czarną listę można dodać dowolny nr, no i oczywiście jest opcja blokowania połączeń z zastrzeżonego numeru. Takie rozwiązanie jest lepsze, niż te po stronie operatora w Plusie. Dlaczego? Ponieważ, gdy dzwoni do mnie osoba z czarnej listy, słyszy przez ułamek sekundy sygnał, a następnie dźwięk zajętego połączenia. I tak za każdym razem, więc nie ma możliwości się dodzwonić. Ale... telefon oczywiście nie dzwoni ani nie wibruje, jednak na ekranie ukazuje się informacja o zablokowanym połączeniu i to z jakiego numeru (albo że z nieznanego). Zatem mogę sprawdzić, czy ktoś nieproszony chciał się dodzwonić, co przemawia na korzyść takiej opcji. Poza tym w telefonie łatwiej taką opcją zarządzać i nie trzeba nic zmieniać po stronie operatora. Funkcja jest oczywiście wbudowana fabrycznie :). Dziwne, że inni producenci na to nie wpadli (chyba że już się ogarnęli).

  •  

   pokaż komentarz

   "Bardzo dobrze! Oby pozostali operatorzy poszli w ślady Plusa. Jak ktoś do mnie dzwoni chcę wiedzieć kto."

   To potrzeba jakiejś specjalnej usługi, żeby nie odbierać połączeń z ukrytymi nr?

  •  

   pokaż komentarz

   no i super, tylko jak osoba ktora przez przypadek zablokowala sobie numer ma sie zorientowac ze chodzi o to ze dzwoni z zastrzezonego, glupota totalna w firmie nie do przyjecia!

 •  

  pokaż komentarz

  A wiecie może dlaczego Plus wprowadza taką usługę?
  Nie, nie dla wygody abonentów. Chodzi o tzw. terminale stacjonarne (FCT) wykorzystywane m.in. przez operatorów VoIP. Taki operator kupuje terminal na kilkanaście kart SIM, podpisuje abonament firmowy i ma tanie rozmowy do danego operatora, tyle tylko, że kilkuset klientów jest obsługiwanych przez kilkanaście kart - czyli kilkanaście numerów.

  Dlatego żaden operator ze stacjonarnymi terminalami nie wyświetla numeru, za każdym razem numer może być inny, a połączenie zwrotne i tak niewiele da. Operatorzy GSM się jakiś czas sądzili z użytkownikami FCT, ale chyba niewiele z tego wyszło, dlatego teraz chcą umocnić swoją pozycję przez wycięcie wszystkich potencjalnych FCTowców.

  •  

   pokaż komentarz

   A nie sądzisz, że może to mieć związek z Ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, Art 171 pkt 2, ppkt 3?

  •  

   pokaż komentarz

   ALe to nie operator bedzie wycinal takie polaczenia (np. wspomniane FCT) , tylko uzytkownik bedzie sobie mogl taka usluge wlaczyc. Po prostu sporo osob nie chce otrzymywac polaczen od numerow zastrzezonych.

  •  

   pokaż komentarz

   @don_jaro: a wiesz skąd się wziął taki zapis w noweli i którzy eksperci go zasugerowali?
   @sirmark: nie zmienia to faktu, że dużo osób, które porozdawały swój numer za jakieś promocje, czy zniżki będą z tego korzystać, żeby uciec telemarketerom. Potem nie będzie wiadomo dlaczego nie można się do nich dodzwonić. "Coś jest nie tak z Twoim telefonem, bo od innych jakoś mogę odbierać".

 •  

  pokaż komentarz

  I że niby ma to zlikwidować proceder ludzi dzwoniących/piszących sms dla jaj, a mało to tanich starterów jest w sklepach ?

  •  

   pokaż komentarz

   to ma zlikwidować proceder upierdliwych telemarketerów dzwoniących ze swoimi zdałnionymi ofertami, ukrywajacych sie za numerem zastrzeżonym. powinno jeszcze dzowniącemu mowic "ten abnent zablokowal mozliwosc dzwonienia z numerow zastrzezonych chcesz pogadac to skombinuj numer na ktory mozna oddzwonic"

  •  

   pokaż komentarz

   AFAIK smsy idą z numerem.

 •  

  pokaż komentarz

  noo to zaraz 3/4 mojej ksiazki telefonicznej zniknie w koszu.