•  

  pokaż komentarz

  Nowa Prawica, z Korwinem na czele, będzie podpisywać się pod rządami PISu? A odmienny program już się liczyć nie będzie?

  •  

   pokaż komentarz

   @brigante: Wejdą w koalicję jeżeli PiS pozwoli im reformować gospodarkę. Co w tym złego? Alternatywą będą rządy PiS i SLD

  •  

   pokaż komentarz

   @brigante: Przecież jasno i wyraźnie Korwin i Wipler podkreślali, że mogą wejść w koalicję z PiSem jeśli będą mogli realizować swój program gospodarczy. W tej kwestii dla nich liczy się zimna kalkulacja, a nie sympatia czy antypatia do jakiegoś polityka.

  •  

   pokaż komentarz

   @CynicznySkurczybyk: W jaki sposób chcą realizować te dwie partie kompletnie odmienne programy gospodarcze?

  •  

   pokaż komentarz

   @brigante: Np. umawiają się, że KNP dostaje ministerstwo finansów i gospodarki, lub wchodzą w koalicję z umową, że taka i taka ustawa mają przejść. Alternatywą są zawsze ponowne wybory z racji niemozności stworzenia rządu, a do tego PiS nie będzie chciało doprowadzić.

  •  
   r...........k

   +6

   pokaż komentarz

   @brigante: Elektorat PO przejdzie w większości do SLD i TR. PiS wygra, to jest raczej jasne, ale nie wiadomo czy wynik KNP będzie wystarczający do utworzenia koalicji, a raczej żadne z pozostałych ugrupowań które liczyłoby się w wyborach nie będzie chciało utworzyć koalicji z PiSem, nawet SLD.

  •  

   pokaż komentarz

   @really_not_ok: Czyli chodzi po prostu o dorwanie się do władzy. Obojętnie jakim sposobem. Zapominamy o dawnych ideach. Zakończy się to podobnie jak koalicja z Samoobroną i LPR. Tam też było to jedyne wyjście.

  •  
   r...........k

   0

   pokaż komentarz

   @brigante: Obawiam się, że tak może być, dla KNP w obecnej chwili najważniejsze jest chyba dojście do władzy. Nie wiem, dlaczego w przekonaniu większości wykopowiczów KNP miałoby być idyllicznym ugrupowaniem, nieskalanym walką o stołki i grą polityczną.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli chodzi po prostu o dorwanie się do władzy.

   @brigante: Nie, oni startują w wyborach dla hecy. Żeby im się nie nudziło za bardzo.
   Tylko jakiś barani łeb może kombinować, że przy 10-15% poparciu można samodzielnie wprowadzać w 100% swój program.

  •  

   pokaż komentarz

   @Velati: Serio wierzysz że PiS pozwoli KNP zrealizowac liberalne postulaty już to widze jak Sniadek z Solidarnością liberalizują prawo pracy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Thon: Jak powiedzą Jarkowi, że ma wolną rękę w sprawie walki z układem to mu zaświecą oczka i będzie załatwione. Tego nikt inny mu nie da. Wtedy opinie Śniadka będą miały takie znaczenie jak Beaty Kempy, o ile już nie mają :P

  •  

   pokaż komentarz

   @CynicznySkurczybyk: Już widze jak PiS daje Korwinowi MG albo MF dobry dowcip, będzie dobrze jak dadzą mu chociaż ministerstwo sportu bo na kultury pewnie też się nie zgodzą bo gdzieś muszą swoją wizje historii przeciskac. Po takiej ewentualnej koalicji która potrwa chwile KNP skończy jak LPR

  •  

   pokaż komentarz

   @Velati: Ale bądźmy poważni dla czlowieka który uważa Gierka za patriote i dla którego gospodarka gierkowska była w porządku liberalne rozwiązania typu likwidacja dochodowego czy ogólnie liberalizacja gospodarki będą nie do zaakceptowania,bo niby skąd potem brac pieniądze typu 1000 zł na dziecko dla rodziny skąd brac pieniądze na państwowe spółki i zakłady skąd brac na państwowe programy zatrudnienia. No tak bo jak wiadomo Kaczyńskiego związki zawodowe nie interesują tylko tak się miziają bezinteresownie... No z układem pewnie też będą tak walczyc jak ostatnio że nikogo ważnego nie wsadzą

  •  

   pokaż komentarz

   @Thon: Gratuluję bezsensownego komentarza o niczym. Nie zapominajmy, że jeśli rzeczywiście w wyborach KNP przeskoczy SLD i stanie się trzecią siła polityczną zdolną stworzyć z PiSem koalicję większościową, to wówczas KNP będzie miał duże możliwości stawiania warunków. To dlatego, że PiS będzie potrzebowało utworzenia koalicji, ponieważ rząd mniejszościowy niczego nie zrobi, a rozpisanie nowych wyborów niczego nie zmieni na lepsze dla PiS - dlatego jedyną alternatywą jest dogadanie się z KNP i właśnie dlatego KNP będzie mógł stawiać warunki.

  •  

   pokaż komentarz

   @CynicznySkurczybyk: Bezsensowny komentarz o niczym faktycznie... wierz w co chcesz nawet w to że Kaczyński będzie tańczył jak mu JKM zagra i że odda mu w ręce finanse i gospodarkę... On człowiek zwolennik polityki socjalnej odda władze nad gospodarką prawdziwemu wolnorynkowcu wyborcy PiS-u na pewno będą w niebowzięci

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Kto mówi o wprowadzaniu swojego programu? Jak chcą pogodzić dwa odmienne programy gospodarcze? Do niedawna PIS to była straszna lewica. Nagle da się z nimi współpracować.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak chcą pogodzić dwa odmienne programy gospodarcze?

   @brigante: Nie chcą, chcą aby było tak "Jarku, wejdziemy z toba w koalicje, ale pod warunkiem że: poprzesz ustawe znosząca PIT/CIT/podatek od KS, nie wprowadzisz żadnych nowych podatków i poprzesz jeszcze kilka innych ustaw".

   Łapiesz? Czy mam ci to napisać jeszcze raz?

  •  
   e....a

   +6

   pokaż komentarz

   @brigante: oj weź nie p@?##!?, zapoznaj się z programem KNP, z poglądami tych ludzi, z tym co dotychczas robili i wciąż robią. Dopiero potem się wyrażaj na ten temat. Pieprzysz teraz tak tylko żeby coś napisać, nie?
   Ty możesz sobie wciąż głosować na "50%" Millera, Radzia "blow job" Sikorskiego, "Bydgoszczu" Vincenta, czy "7pln" Donka - rób co chcesz, ale głupot o KNP nie wpisuj

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: My łapiemy ale PiS jako partia pro socjalna na to nie pójdzie. Z resztą jak by zareagowali ich wyborcy i związki zawodwe , którzy w większosci wierzą w to że to państwo ma im wszystko zapewnic i państwo ma wszytskiego pilnowac

  •  

   pokaż komentarz

   My łapiemy ale PiS jako partia pro socjalna na to nie pójdzie

   @Thon: Szanse są faktycznie nieduże, ale co wtedy zrobi PiS? Pójdzie w koalicję z SLD i PSL? Wtedy ich wyborcy i związkowcy będa się cieszyć? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ePapka: brigante zwraca tylko uwagę że programy gospodarcze PiS-u i KNP są przeciwstawne i nie do pogodzenia ze sobą
   @kukenkino: PiS może zrobic tylko koalicje z PSL bo mają programy zbliżone i obie partie skaczą w okół związkowców i rolników więc do siebie pasują. Z resztą PiS już tam coś kombinuje żeby wywalc Tuska i wstawic Piechocińskiego jako technicznego więc coś jest narzeczy. Ale w mojej ocenie PiS wygra wybory ale większościowego rządu nie stworzy będą kłótnie awantury i przepychanki jak to wszytskie partie robią aż będą znowu zrobią wybory. A jak w to wejdzie KNP to tylko oberwie rykoszetem

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Przecież nie o mnie tu chodzi, tylko o PIS. Poza tym kiedyś mówiono, że nigdy koalicji z Samoobroną czy z LPR, i co? Zdziwiłaby cię koalicja z SLD lub PSL?

  •  

   pokaż komentarz

   PiS może zrobic tylko koalicje z PSL

   @Thon: Ale tu własnie chodzi o to, żeby KNP odebrał tyle głosów PiS-owi i PO- żeby PiS nie mógł zrobić koalicji większościowej z nikim innym. Bo przecież z PO nie zrobią :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Też liczę na to żeby KNP zdobyło jak najwięcej głosów ale nie chciałbym żeby za dużo się kręcili przy PiSie bo to źle się może dla nich skończyc a i tak nic ważnego nie uda im się z nimi zrealizowac

  •  

   pokaż komentarz

   @Thon: Ja to bym widział tak, że PiS oddaje MinFin i MinGosp, KNP nie wchodzi do rządu tylko obsadza te ministerstwa jakimiś fachowcami ekonomistami (ale nie z partii), gotowymi realizowac plan przynajmniej zbliżony do programu KNP.
   Zresztą, to już PiS zrobił, skoro wziął sobie na MinFina Gilowską.

  •  
   m............i

   +1

   pokaż komentarz

   eformować gospodarkę. Co w tym złego? Alternatywą będą rządy PiS i

   @Velati: już dawno korwin powiedział że rozda im stołki żeby się na chapali jak bedzie miał zgodę na kolejne ustawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Sorry mnie political fiction nie interesuje trzeba spojrzec realnie na sytuacje.

  •  

   pokaż komentarz

   Sorry mnie political fiction nie interesuje trzeba spojrzec realnie na sytuacje.

   @Thon: Realnie PiS sam nie będzie w stanie rządzić, bo 231 mandatów nie weźmie. Załóżmy że głosy się rozłoża tak: 35% PiS, 25% PO, 15% KNP, 10% SLD, 5% PSL.
   PiS mógłby zrobić koalicją z KNP albo z SLD i PSL razem. Tylko że dla wyborców PiS koalicja z SLD to zdrada, prędzej pogodziliby się z kolacją z KNP.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thon:

   Czyli chodzi po prostu o dorwanie się do władzy. Obojętnie jakim sposobem. Zapominamy o dawnych ideach. Zakończy się to podobnie jak koalicja z Samoobroną i LPR. Tam też było to jedyne wyjście.

   No chyba jednak nie do końca o tym mówi, a do tego się odnosiłem

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino:

   Łapiesz? Czy mam ci to napisać jeszcze raz?
   Fajne kalkulacje. Ale ktoś zapomniał o oczywistej i jak na razie najbardziej oczywistej alternatywie koalicyjnej. Tej samej od x lat, potrafiącej się dogadać prawie z każdym. Mówić dalej?

  •  

   pokaż komentarz

   @radeks11: Rozwiń swoją myśl, bo twojej logiki nie łapię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thon: Jak powiedzą Jarkowi, że ma wolną rękę w sprawie walki z układem to mu zaświecą oczka i będzie załatwione. Tego nikt inny mu nie da. Wtedy opinie Śniadka będą miały takie znaczenie jak Beaty Kempy, o ile już nie mają :P
   @Velati: hahaha... Genialne! XD

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino:

   Rozwiń swoją myśl, bo twojej logiki nie łapię.

   Tiaaa. Czyli jednak muszę napisać wprost: PSL. PSL jest taką polityczną ...., która z każdą partią się dogada. Wystarczy dać jej ministerstwo rolnictwa. PiS, który wygra wybory nie będzie skazany na KNP.

  •  

   pokaż komentarz

   Tiaaa. Czyli jednak muszę napisać wprost: PSL.

   @radeks11: Przecież tu cały czas rozważamy sytuację, że PiS z samym PSL prawdop. nie utworzy koalicji większościowej... Tylko wtedy KNP weszłoby do gry.
   Weź ty idź w diabły ze swoimi myślami...

  •  

   pokaż komentarz

   @brigante: ponadto Korwin oświadczał, że nie chce żadnych stanowisk ministerialnych, mogą sobie je wziąć koalicjanci z PIS w zamian za ustawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino:

   Przecież tu cały czas rozważamy sytuację, że PiS z samym PSL prawdop. nie utworzy koalicji większościowej...
   Oj sorry. Nie doczytałem ostatniego twojego komentarza. A i w nim nie zakładasz scenariusza, że będzie rządzić PiS i PSL. We wcześniejszych komentarzach w ogóle o tym nie wspominałeś.

   Poza tym założyłeś 5% dla PSL, choć w prawie wszystkich wyborach dostają min 8%. Ja rozumiem, że kochasz KNP, ale uważaj, bo miłość jest ślepa.

  •  

   pokaż komentarz

   A i w nim nie zakładasz scenariusza, że będzie rządzić PiS i PSL. We wcześniejszych komentarzach w ogóle o tym nie wspominałeś.

   @radeks11: Bo nie mogę zakładać takiego scenariusza, w ogóle rozważając możliwość koalicji PiS z KNP. To oczywiste dla każdego kto naprawdę myśli ale niekoniecznie dla tych, którzy myślą, że myślą.

   Poza tym założyłeś 5% dla PSL, choć w prawie wszystkich wyborach dostają min 8%.
   Nawet jakby mieli 8% a PiS te 35% to by było za mało. W poprzednich wyborach PO miało nieco ponad 39% a PSL prawie 8,5%, razem 47,5% i uzbierali w sumie 235 mandatów.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino:

   Przecież tu cały czas rozważamy sytuację, że PiS z samym PSL prawdop. nie utworzy koalicji większościowej...
   Bo nie mogę zakładać takiego scenariusza

   To się zdecyduj, bo się motasz w wypowiedziach.

   Nawet jakby mieli 8% a PiS te 35% to by było za mało.
   Jeszcze nie wiesz, ile będzie miało PiS. Poza tym nawet jak KNP będzie miało 10% a PiS 35 to nadal nie będą mieć większości w sejmie.

  •  

   pokaż komentarz

   To się zdecyduj, bo się motasz w wypowiedziach.

   @radeks11: Obie wypowiedzi są ze sobą spójne. Wyjasnię prostemu mózgowi: rozważam sytuację że PiS z PSL koalicji nie utworzy, zatem nie mogę rozważać scenariusza że PiS z PSL koalicję utworzy. Dzwoni ci coś pod kopułą czy nadal nie bardzo?

   Jeszcze nie wiesz, ile będzie miało PiS.
   A ty skąd wiesz, że i tym razem PSL dostanie 8%? Może dostanie 6%, bo częśc z ich wyborców uzna, że legitymizują przekręty PO?

   Poza tym nawet jak KNP będzie miało 10% a PiS 35 to nadal nie będą mieć większości w sejmie.
   Założyłem że PiS dostanie 35% a KNP 15%. Są to zwłaszcza dla KNP wartości optymistyczne, ale nie są nierealne- i są konieczne do założenia, żeby koalicja PiS z KNP była możliwa.

   Kompromitujesz się, swoją szkołe i rodzinę do 3-go pokolenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino:

   A ty skąd wiesz, że i tym razem PSL dostanie 8%? Może dostanie 6%
   A ty skąd wiesz, że KNP dostanie 15%? Przyjdzie Korwin, p%%@$$#nie coś o Hitlerze i od razu 5 punktów w dół.

   Kompromitujesz się, swoją szkołe i rodzinę do 3-go pokolenia.
   Przypomnę ci naszą rozmowę po najbliższych wyborach. Tylko uważaj, bo będziesz musiał szczekać.

  •  

   pokaż komentarz

   A ty skąd wiesz, że KNP dostanie 15%?

   @radeks11: Nie wiem, nigdzie nie napisałem że tyle KNP dostanie - takie wyniki ZAŁOŻYŁEM. Założenie to coś co pozwala rozwinąć jakąś teorię. A teoria brzmi "koalicja PiS i KNP".

   Ile ty masz lat i jakie szkoły kończyłeś, że gubisz się w najprostszych sprawach jak dziecko we mgle?

   Przypomnę ci naszą rozmowę po najbliższych wyborach. Tylko uważaj, bo będziesz musiał szczekać.
   Nie wiem co mi chcesz przypominac, że moje ZAŁOŻENIA do ew. koalicji PiS z KNP się nie sprawdziły? No i co jakby się nie sprawdziły? Ciężki przypadek jesteś. Obawiam się że nieuleczalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino:

   Nie wiem, nigdzie nie napisałem że tyle KNP dostanie - takie wyniki ZAŁOŻYŁEM.
   Nie wiem co mi chcesz przypominac, że moje ZAŁOŻENIA do ew. koalicji PiS z KNP się nie sprawdziły?


   Jednocześnie założyłeś, że PSL dostanie tak beznadziejny wynik, że nie będzie w stanie utworzyć koalicji z PiS zamiast KNP. Gdy ci o tym napisałem zacząłeś ujadać jak mały piesek. Nie wiem w jaki czuły punkt uderzyłem - nie napisałem słowa obrażającego twoje kochane KNP. Po prostu rozważyłem teoretyczną możliwość, którą ty, "wspaniały i nieomylny" w swoich kalkulacjach odrzuciłeś.

   Ile ty masz lat
   Obstawiam, że ze 2,5 raza więcej niż ty, gimnazjalisto.

   i jakie szkoły kończyłeś,
   Wyższe, techniczne.

   że gubisz się w najprostszych sprawach jak dziecko we mgle?
   Zalecałbym więcej pokory.

  •  

   pokaż komentarz

   Jednocześnie założyłeś, że PSL dostanie tak beznadziejny wynik, że nie będzie w stanie utworzyć koalicji z PiS zamiast KNP

   @radeks11: A czemu nie moge tak założyć? Moje założenia, więc moge założyć wszystko. A nawet jakby PSL dostał te swoje tradycyjne 8% to przy 35% PiSu koalicji większościowej i tak nie będzie.

   Obstawiam, że ze 2,5 raza więcej niż ty, gimnazjalisto.
   No to bardzo by mi było przykro, bo sposobem rozumowania to się nawet do gimnazjalisty nie równasz.

   Zalecałbym więcej pokory.
   Pokorę mam dla mądrzejszych od siebie a nie jakichś bezmyślnych obdartusów umysłowych, którzy nie potrafią dodać 2 liczb.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino:

   A czemu nie moge tak założyć?
   Możesz. Gdzie napisałem, że nie możesz? Problem w tym, że gdy ja napisałem ci o innym, moim zdaniem bardziej prawdopodobnym scenariuszu to ty zacząłeś mnie obrażać. I dlatego ci się w odpowiednim momencie przypomnę.

   bo sposobem rozumowania to się nawet do gimnazjalisty nie równasz.
   Wiesz, że z ust gimnazjalisty to komplement?

   Pokorę mam dla mądrzejszych od siebie
   Nie masz, ponieważ już wielokrotnie wykazywałeś się kompletną głupotą.

  •  

   pokaż komentarz

   Problem w tym, że gdy ja napisałem ci o innym, moim zdaniem bardziej prawdopodobnym scenariuszu to ty zacząłeś mnie obrażać.

   @radeks11: Prawdopodobieństwo twojego scenariusza jest niższe niż mojego. Co zresztą wskazałem. PiS ma syndrom szklanego sufitu i nie wierzę że dostanie wiecej niż 35%.
   Poza tym, w tym wątku zakładaliśmy mozliwość koalicji PiS i KNP a nie wszystkich koalicji.
   Obdartus umysłowy nie doczytał, nie zrozumiał?

   Nie masz, ponieważ już wielokrotnie wykazywałeś się kompletną głupotą.
   W tej dyscyplinie bijesz mnie na głowę.

 •  
  r...........k

  -140

  pokaż komentarz

  Ile można wielce szanownym Panem Posłem Wiplerem spamować wykop?
  (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   @really_not_ok: Do momentu kiedy zostanie zrealizowane to o czym mówi. Wtedy Polska będzie regionalną potęgą i już nie trzeba będzie spamować, można będzie leżeć z piwem na hamaku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   r...........k

   +170

   pokaż komentarz

   @Velati: Aha, w takim razie proszę bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Velati: Dopóki nie skonczysz liceum i nie pójdziesz pracować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Uwodziciel: No ja dopiero 1 klasa gimnazjum także jeszcze sporo czasu będę spamował.

  •  

   pokaż komentarz

   @Velati: Ostatnio dodałeś znalezisko sugerujące że jesteś doktÓrem Wilkiem, ale i tak to nic nie zmienia skoro facet nie jest w stanie przewidzieć jak zmieni się charakter polskiej siły roboczej po zlikwidowaniu powszechnej i bezpłatnej edukacji oraz płacy minimalnej i innych waszych reform.

  •  

   pokaż komentarz

   @Uwodziciel: Przecież tego nikt nie jest w stanie przewidzieć, nawet najlepszt ekonomista. Jak chcesz takie prognozy to do wróżki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Velati: Przez taką bierność lewactwo znowu dojdzie do koryta przez oferowanie cudownego socjalizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Velati: Wasza cała ideologia opiera się więc na założeniu, że w ekonomii niczego nie da się przewidzieć i zaplanować?

   pokaż spoiler Skąd są wasi eksperci ekonomii? Z dżungli?


   Np. nie można przewidzieć, że polscy pracodawcy myślący jak właściciele folwarkow będą po likwidacji płacy minimalnej, kodeksu pracy i trzymaniu przez państwo związków zawodowych na smyczy jeszcze bardziej "troskliwi" i "socjalni" konkurując między sobą obniżaniem kosztów zatrudnienia?

  •  

   pokaż komentarz

   @Uwodziciel: Ja już mam WOS w gimnazjum, możemy podyskutować jak taki fifarafa jesteś.

  •  

   pokaż komentarz

   Np. nie można przewidzieć, że polscy pracodawcy myślący jak właściciele folwarkow będą po likwidacji płacy minimalnej, kodeksu pracy i trzymaniu przez państwo związków zawodowych na smyczy jeszcze bardziej "troskliwi" i "socjalni" konkurując między sobą obniżaniem kosztów zatrudnienia?

   @Uwodziciel: np. w Szwecji nie ma płacy minimalnej ustalanej przez państwo, w niektórych, wybranych branżach związki zawodowe negocjują minimalną stawkę w imieniu pracowników.

   Płacy minimalnej nie mają też: Finlandia, Dania, Szwajcaria, Niemcy (zostanie wprowadzona od 2015 roku), Austria, Włochy, Cypr, Hong Kong, Norwegia, Singapur

   Płaca minimalna to nic innego jak ustawowy zakaz pracy dla osób które nie są w stanie wypracować odpowiedniej wartości.
   Z punktu widzenia pracowników - jest całkowicie zbędna i szkodliwa.

   Co do lewackiej ideologii ekonomicznej pod nazwą "Keynesizm" to zdążyła się ona skompromitować wielokrotnie i w różnych krajach. Bogactwo nie rodzi się z dodruku pieniądza.

   "Największe szkody dla gospodarki światowej wyrządził pogląd Keynesa na temat inflacji. Uważał, że oczekiwany wzrost cen pobudza ludzi do konsumpcji a przedsiębiorstwa do inwestycji (spadek bezrobocia). Ludzie po prostu będą chcieli jak najszybciej wydać swoje pieniądze, bojąc się, że w późniejszym czasie kupią mniejszą ilość produktów i usług. Pogląd ten doprowadził do powstania tzw. krzywej Philipsa, która pokazuje, że wzrost inflacji jest skorelowany ze spadkiem bezrobocia. Środkiem, dzięki któremu można osiągnąć oczekiwaną inflację, jest polityka niskich stóp procentowych. Rządy wielu państw stosowały ją w latach 60. ubiegłego wieku. Praktyka ukazała, że zamiast malejącego bezrobocia wystąpiło tzw. zjawisko stagflacji, czyli wysoka dwucyfrowa inflacja i dwucyfrowy wskaźnik bezrobocia."

   http://nczas.com/publicystyka/keynes-%E2%80%93-ekonomiczny-guru-lewicy/

   http://mfiles.pl/pl/index.php/Inflacja_popytowa

  •  

   pokaż komentarz

   @spluczka:

   We wszystkich tych krajach związki zawodowe są silne. Poza HK i SG, które są rajami podatkowymi.

   Płaca minimalna to nic innego jak ustawowy zakaz pracy dla osób które nie są w stanie wypracować odpowiedniej wartości.
   Z punktu widzenia pracowników - jest całkowicie zbędna i szkodliwa.


   Chyba tych, co nigdy nie pracowali. Płaca minimalna to zakaz płacenia tyle ile się pracodawcy chce. To zakaz swobodnego ustalania przez niego "odpowiedniego" progu który ma wypracować pracownik aby dostać podwyżkę, czyli zwykle 10 ferrari + 5 domów na Lazurowym Wybrzeżu. Zwykle nie udaje mu się jednak tyle wypracować, bo zaraz jest zmieniany na nowego wyrobnika.

   Co to znaczy praca "nieodpowiedniej" wartości? Niech konsumenci płacą tyle, aby ktoś mógł z tych cen godnie żyć. Niskie ceny wszelkim kosztem są w Rumunii i Afryce. My żyjemy w cywilizacji europejskiej, a nie korwinlandu.

   Inflacja nie może być stosowana w sposób przesadny, bo generuje wtedy spadek zaufania do pieniądza. Odpowiedni dodruk pieniądza, może stymulować popyt.

   P.S.

   Keynes nie był lewicowcem. Ujął swoje poglądy stwierdzeniem:

   "Idealny ustrój łączy efektywność gospodarczą, sprawiedliwość społeczną i wolnośc jednostki".

  •  

   pokaż komentarz

   @Velati:

   ty się synek obudź. Naoglądałeś się chyba za dużo "house of cards"

  •  
   l....l

   +1

   pokaż komentarz

   @Velati: tego budzenia sie juz nie powstrzymacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba tych, co nigdy nie pracowali. Płaca minimalna to zakaz płacenia tyle ile się pracodawcy chce. To zakaz swobodnego ustalania przez niego "odpowiedniego" progu który ma wypracować pracownik aby dostać podwyżkę, czyli zwykle 10 ferrari + 5 domów na Lazurowym Wybrzeżu. Zwykle nie udaje mu się jednak tyle wypracować, bo zaraz jest zmieniany na nowego wyrobnika.

   @Uwodziciel: jeżeli wydajność pracownika (w sensie wartości wypracowywanej dla pracodawcy, w określonym czasie) jest niższa niż wynagrodzenie + podatkowe i parapodatkowe koszta najmu tegoż pracownika, to oczywistym jest że po podniesieniu płacy minimalnej i przekroczeniu granicy, która związana jest z opłacalnością jego miejsca pracy - wyleci on z tej pracy

   Ergo - płaca minimalna ma co najwyżej związek taki, że jest ustawowym zakazem pracy dla najmniej wydajnej, najgorzej wykwalifikowanej siły roboczej, bo jedyną rzeczą jaką mogą konkurować na rynku to.. cena ich pracy. Jeżeli im to zabierzesz, to w rezultacie powodujesz brak możliwości nabrania doświadczenia i podniesienia ich kwalifikacji, a przy tym wydajności, co znów powoduje - że ów człowiek ląduje na permamentnym bezrobociu, albo - w szarej strefie

   "Idealny ustrój łączy efektywność gospodarczą, sprawiedliwość społeczną i wolnośc jednostki".

   Nie ma takich ustrojów. Albo masz to 1 i 3, albo 2, grabież i brak efektywności.

  •  

   pokaż komentarz

   Co to znaczy praca "nieodpowiedniej" wartości? Niech konsumenci płacą tyle, aby ktoś mógł z tych cen godnie żyć. Niskie ceny wszelkim kosztem są w Rumunii i Afryce. My żyjemy w cywilizacji europejskiej, a nie korwinlandu.

   @Uwodziciel:
   Jeżeli wszyscy będą zarabiać więcej ustawowo, a nie będzie to wynikiem wzrostu wydajności pracy wszystkich ludzi pracujących na rynku, to jedyne co będziesz miał, to inflację. Wzrosną ceny wszystkich towarów (bo przecież więcej ich nie przybędzie), a siła nabywcza gotówki spadnie. Zarobisz więcej, ale tylko nominalnie. Kupisz za większą ilość gotówki mniej niż wcześniej za mniejszą ilość gotówki. Ktoś musi towar wyprodukować, a ilość dóbr jest ograniczona. Nic nie bierze się z powietrza. Możesz sobie zadekretować ustawą, żeby samochody i manna spadała z nieba i wierzyć że tak się stanie. Nie ma to żadnego wpływu na rzeczywistość.

 •  

  pokaż komentarz

  No i bardzo dobrze powiedział Wipler o Korwinie na początku. Robi się z niego oszołoma, a to co on mówi jest oczywiste, teraz mamy dowody złodziejstwa, korupcji, ale przede wszystkim niesprawności tego systemu!

 •  

  pokaż komentarz

  Jak każdego znajomego pytam o Wiplera to i tak słyszę tylko "ten co się tak schlał i zbłaźnił???!!!". To jest świadomość Polaków jeśli chodzi o politykę, ale i tak najnowsze sondaże (pomijam przewagę PiS) dają nadzieję na troszkę większy powrót do normalności od bardzo długiego czasu.

 •  

  pokaż komentarz

  Przemysław Viper. Co jak co ale ma niesamowitą zdolność natychmiastowego odpowiadania, bądź korygowania słów swojego oponentów co daje odczucie wiarygodności dla wypowiadanych przez niego słów.

  •  

   pokaż komentarz

   @krushers: Ma gość łeb i przez te kilka lat w PiSie nieźle się wyrobił.
   Ja nie zapomnę sytuacji, jak ogłaszał współprace z krulem i krul tam bodajże mówił o finansowaniu KLD przez Niemców (co jakiś czas potem okazało się dosyć głośną sprawą) i jakaś rozgrzana dziennikarka zapytała Wiplera czy zgadza się z tym co krul powiedział. Odpowiedział "Są to tezy, których nie wypowiedziałbym publicznie" :)