•  

  pokaż komentarz

  Uwaga na przewodnika w Osówce który przeprowadza po wodzie! Dwa razy się przez niego do wody wpier***łem. Przynajmniej ma gosc poczucie humoru ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Tajemnice, szukać, znaleźć odpowiedzi... się Wam drodzy czytelnicy w dupkach poprzewracało... NAUKA K***! Od ponad 40 lat nie można na 6 miesięcy wyłączyć aparatury sejsmologicznej PANu i rozpocząć większych prac ziemnych bo ziemia przestanie krążyć wokół słońca a Japończycy nie przewidzą tsunami... :/ Tragedia...

 •  
  j............n

  +2

  pokaż komentarz

  Błąd w tekście, Gross-Rosen nie był obozem koncentracyjnym, a obozem pracy. Oczywiście jedne i drugie służyły eksterminacji, jedną różnicą - w obozie koncentracyjnym ludzie czekali na śmierć w masowych egzekucjach, a w obozach pracy wykorzystywało się ich do pracy w tak nieludzkich warunkach, by sami zmarli z wycieńczenia. Sam nie wiem, co gorsze...

  •  
   y......s via iOS

   -2

   pokaż komentarz

   @jesse__pinkman: nie miałeś historii w gimnazjum czy po prostu spałeś? Mylisz obozy koncentracyjne z obozami śmierci. Te drugie były małe i nie często czekało się tam na śmierć. Jak już rozpoczęły pracę to dostawy były "przerabiane" niemal na bierząco. Przy życiu pozostawiano ludzi potrzebnych do obsługi infrastruktury.
   W obozach koncentracyjnych zaś zabijano więźniów pewnych kategorii a podstawowym kryterium była przydatność do pracy. Obozy koncentracyjne otoczone były fabrykami i kamieniołomami. Stąd też zresztą brało się lepsze wyposażenie indywidualne żołnierzy Waffen SS, na ich potrzeby pracowały setki tysięcy więźniów obozów koncentracyjnych.

  •  
   j............n

   +2

   pokaż komentarz

   @yourboss: Nie chodziłem do gimnazjum, może w tym tkwi mój problem. Poza tym uważam, że wcześniej program z historii był o wiele lepszy.
   Ale spójrz na definicję, obóz koncentracyjny oznacza miejsce koncentracji ludności przed skierowaniem ich do obozów pracy bądź do instalacji masowej eksterminacji. Wikipedia obozami śmierci nazywa właśnie obozy koncentracyjne:

   "Obóz koncentracyjny – miejsce przetrzymywania, zwykle bez wyroku sądu, dużej liczby osób (...). Służyć może różnym celom: od miejsca czasowego odosobnienia osób, wobec których zostaną podjęte później inne decyzje, poprzez obóz pracy przymusowej, czyli de facto niewolniczej, aż po miejsce fizycznej eksterminacji.
   Pojęcie obozu koncentracyjnego jest więc szerokie: od rodzaju zwykłego więzienia w postaci baraków na ogrodzonym i strzeżonym terenie, po „fabrykę śmierci”, czyli miejsce koncentracji ludzi przed ich celową zagładą w specjalnie w tym celu skonstruowanych urządzeniach do zabijania (głównie komorach gazowych), a następnie likwidacji ciał (krematorium). Ten ostatni rodzaj obozów koncentracyjnych, nazywany też obozami zagłady, tworzony był przede wszystkim przez Niemcy hitlerowskie (obozy hitlerowskie)." (źródło: Wikipedia)