•  

  pokaż komentarz

  @archonik zakupiłeś to cudo czy wypożyczyłeś do testów?

  •  
   a......k

   +159

   pokaż komentarz

   @jarekkk: Wypożyczyłem. Nie stać mnie na takie cuda. :) Niezwykle bawią mnie w tym kontekście komentarze cebulaków pod filmem, którzy niemal dostają wylewu. #cebula

  •  

   pokaż komentarz

   @archonik: Z ciekawosci zapytam, ile ma kosztowac?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  
   a......k

   +21

   pokaż komentarz

   @Slith: Tyle ile podano w materiale. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler Prototyp kosztuje £1000. Nie ogłoszono ceny wersji konsumenckiej, ale ma być "tańsza".

  •  

   pokaż komentarz

   @archonik: tak skopanej strony jeszcze nie widziałem u siebie na telefonie.

  •  
   a......k

   +13

   pokaż komentarz

   @oniee: Auć, wygląda na to, że posypał nam się system cache dla urządzeń mobilnych. Zobaczę co da się zrobić.
   update: problem wygląda na rozwiązany. dzięki.

  •  

   pokaż komentarz

   @archonik: A to nie tylko Ciebie. To paliwo dla internetu.

  •  
   a......k

   +13

   pokaż komentarz

   @nokash: Warto było, dla samych komentarzy. Tylko popcornu nie mogę jeść, bo jestem na diecie. :(

  •  

   pokaż komentarz

   @archonik: dalej wszystko się zlewa do szerokości ekranu

  •  

   pokaż komentarz

   @jarekkk: żadne cudo. To jedynie zbędny wydatek. Już lepiej, do czasu wyjścia projektu z fazy prototypu, skorzystać z emulatora.

  •  

   pokaż komentarz

   @archonik:

   za takie testy recenzje itp ze tak zapytam masz coś z tego czy tylko przyjemność B-testera? po tygodniu musisz glasy odesłać?
   chciałbym usłyszeć przede wszystkim zamiast lania wody i zachwytu to co robisz najlepiej czyli szczera opinia wyciągnięcie zalet i wad produktu, a tak apropo cz te recenzje sa tylko marketinkiem czy maja jakiś wpływ na kolejne wersje produktu? v2 juz jest wiec moze na v3?

   mnie juz na tym filmiku poraziła wtyczka USB na słuchawke mono... pełnowymiarowe USB ... mogli dać mikro albo bluetuth lub indukcyjna kostną opcji wiele a dali wielkie gniazdo zamiast np baterii

  •  
   a......k

   +54

   pokaż komentarz

   @michalson18: To moje hobby. W ten sposób relaksuję się po długim dniu pracy. Jedni jako hobby grzebią przy autach, ja interesuję się technologią i grami wideo. Co uda się zarobić z reklam (niewiele) i dzięki wsparciu społeczności (sporo więcej) inwestuję w serwery (które niestety żrą sporą kasę), kolejne gadżety, wymianę zepsutego sprzętu do nagrywania itd. Resztę, gdy jest taka potrzeba (choć wraz ze wzrostem popularności materiałów dzieje się to coraz rzadziej) dokładam z własnego portfela. Sporo też, jak to zawsze bywa, zżerają podatki. I tak to się kręci.

   Glassa muszę niestety odesłać po testach, bo niestety nie stać mnie na tego typu zabawki. Nikt nie poprosił mnie o recenzję, sam je sobie załatwiłem, gdy dowiedziałem się, że są już dostępne w Europie. Uwielbiam nowinki technologiczne i nie mogłem przepuścić takiej okazji.

   Postaram się, żeby recenzja skupiła się, oczywiście, zarówno na zaletach jak i wadach. Nie ma żadnej presji wydawcy/producenta, bo nic mu nie jestem winien.

   Jest za to paradoksalna presja społeczności, której poszczególni członkowie zawsze wydają wyrok PRZED obejrzeniem materiału, a potem się bulwersują, że moja opinia się nie pokrywa z ich opinią. Niby mam to w nosie, ale zawsze gdzieś z tyłu głowy jest to poczucie, że "oho, znowu będzie afera".

   Co do samego "marketingu", to w przypadku Google Glass, ponieważ jest to produkt w fazie powstawania, Google cały czas zbiera opinie na specjalnym forum dla posiadaczy Glassa. Użytkownicy wersji 1 dostali nawet darmową aktualizację do modelu drugiego. Ostatnio wyszedł model trzeci (ten, który testujemy) i niestety, ten nie jest już objęty aktualizacją dla poprzednich użytkowników. Ale tak, wygląda na to, że cały czas coś się zmienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @archonik: Zawsze czytając Twoje komentarze słyszę w głowie Twój głos. Przerażające jak bardzo dokładnie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @archonik: Normalnie widać, że np. poruszanie się po "menu" nie jest płynne czy to tylko podgląd?

  •  

   pokaż komentarz

   @archonik: Offtopic - wyobrażałem sobie Ciebie zupełnie inaczej :d

  •  

   pokaż komentarz

   @archonik: Tylko popcornu nie mogę jeść, bo jestem na diecie. :(

   I tak będziesz gruby. muahaha <usuwasięwcień>

  •  

   pokaż komentarz

   @Skibil: To dopiero go zobaczyłeś? Już na najstarszych materiałach go widać.

  •  

   pokaż komentarz

   @ca1ek: Dopiero teraz - nie śledziłem wszystkich jego nagrań ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @archonik: można się dowiedzieć jak przechwytywałeś obraz z okularów - mają HDMI?

  •  

   pokaż komentarz

   Wypożyczyłem. Nie stać mnie na takie cuda. :) Niezwykle bawią mnie w tym kontekście komentarze cebulaków pod filmem, którzy niemal dostają wylewu. #cebula

   @archonik: ja osobiście obstawiałem, że macie tak duży content, że zwróci Wam się ten zakup chociaż w 50%. Nie dość, że będziecie mieli dobry materiał na kolejną porcję filmików to jeszcze bardzo ciekawy gadget do swojej garderoby.

   PS. Fakt faktem jeszcze, żadna "gwiazda" youtuba nie uświadomiła odbiorców jak to jest z tym hajsem z YT. A naprawdę wiele osób to ciekawi.

  •  
   a......k

   +2

   pokaż komentarz

   @Caishen: My uświadamiamy. Zresztą, robi to wiele osób, ale ludzie nie chcą słuchać i wolą krzyczeć, że "MILIONY". Co jakiś czas publikujemy te informacje na naszym forum, bo jako serwis utrzymywany w dużej części z wpłat użytkowników uważamy, że jest to informacja jaką jesteśmy im winni. Ale tych mitycznych milionów nie ma. Komu by się to opłacało, bo na pewno nie reklamodawcom. W dobie AdBlocka? Proszę cię.

   Inna sprawa: większość Jutuberów nie może też mówić o tym głośno, bo zabrania im to kontrakt podpisany z firmami partnerskimi, które umożliwiają zarabianie. Co ma oczywiście dużo sensu.

   Żeby nie być gołosłownym, czerwiec był jednym z najmocniejszych miesięcy w historii serwisu. Za 953 000 wyświetleń otrzymaliśmy $395 dolarów. To równowartość około 1 200 złotych. Był to najwyższy zarobek w historii serwisu z tego źródła. Po odprowadzeniu podatku (tymi zajmuje się księgowa, a ja się na tym nie znam, więc strzelam), zostanie koło 1 000 (wypłaty przeprowadzane są z opóźnieniem, więc nie mamy jeszcze ani grosza z tych pieniędzy). Ciężko mówić, że jakikolwiek "zakup" się zwrócił w sytuacji, gdy jest to kwota, która nie pokryłaby nawet kosztów operacyjnych (ba, na upartego nie pokryłaby nawet miesięcznej, minimalnej wypłaty dla jednego pracownika). Połączywszy to jednak z wpływami dodatkowymi (np. naszym Patreonem: http://patreon.com/arhneu ) udało nam się dojść do sytuacji w której serwis płaci za siebie [sama dzierżawa serwerów kosztuje nas miesięcznie około 500 zł]. Co miesiąc zostaje wystarczająca kwota pieniężna na dokonywanie mniejszych zakupów (pojedyncze gry, zakup dodatkowego sprzętu itd.). Pozwoliło mi to również zmienić tryb pracy (jest freelancerem, bo tak najłatwiej pogodzić te dwie przyjemności) z pełnoetatowego na bardziej dorywczy dzięki czemu mogę poświęcać więcej czasu na rozwijanie serwisu (co dla niektórych oznacza "robienie filmów", a w rzeczywistości dotyczy również obsługę serwerów, budowanie funkcjonalności, obsługę społeczności, programowanie i dziesiątki innych rzeczy, których nie widać na ekranie), a jednocześnie móc jakoś utrzymać rodzinę.

   1200 złotych przed podatkiem za miesiąc pracy po 12-14 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu, całego sztabu ludzi (redakcja, korekta i DTP, zespół moderacyjny) to nie są, wbrew tego co wyobrażają sobie oglądające nas dwunastolatki, królewskie pieniądze. Gdyby zabawa z kamerą nie sprawiała mi przyjemności już dawno bym to rzucił w cholerę.

   PS. Dlaczego ktokolwiek miałby mówić o swoich zarobkach? Od kiedy to w dobrym smaku jest biegać, ciągnąć ludzi za rękaw i pytać ile zarabiają? Jak ludzie są tacy chętni to niech się sami dzielą tym ile zarabiają, na co wydają I DLACZEGO TAK DUŻO JAK ICH NIE STAĆ, A INNI GŁODUJĄ. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chamsko tam zaglądać komuś do portfela.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego ktokolwiek miałby mówić o swoich zarobkach? Od kiedy to w dobrym smaku jest biegać, ciągnąć ludzi za rękaw i pytać ile zarabiają? Jak ludzie są tacy chętni to niech się sami dzielą tym ile zarabiają, na co wydają I DLACZEGO TAK DUŻO JAK ICH NIE STAĆ, A INNI GŁODUJĄ. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chamsko tam zaglądać komuś do portfela.

   @archonik: z tym się zgadzam. Chodź widzisz. Dla niektórych jesteś/cie idolami tak jak kiedyś dla dzieciaków był strażak. Jednak w dobie XXI wieku większość sytuacji roztacza się o pieniądze. Dlatego też ludzie chcą robić to co Wy bo też sprawia im to przyjemność i jeszcze zarobić.
   Wydaje mi się również, że na taką sytuację też naprowadziły media, które bardzo dużo miejsca poświęcają na plotkach o zarobkach gwiazd czy też polityków.

   Jeśli się nie mylę to Wy prowadzicie całą organizację więc oczywiście z filmów nie ma profitu.
   Natomiast osoby, które kręcą swoje filmiki same nie dość, że zarobią parę groszy to jeszcze mogą naprawdę urozmaicić swoje umiejętności. No bo jednak dobre złożenie filmu jest dosyć trudne jak i pracochłonne, a już nie wspomnę o efektach wizualnych.
   + oni nie rozliczają się z podatku.

   Jeśli to co napisałeś jest prawdą to bardzo się cieszę, że powstają kanały, które mają wyszukany kontent, a nie "Zagrajmy razem w Minecraft odc. 999".

   Od tej pory będę się starał nie nawiązywać do zarobków yotuberów. Dzięki za uświadomienie mnie jak to jest.

 •  

  pokaż komentarz

  Byłem na oficjalnym pokazie GG w Luksemburgu. Szczerze mówiąc to szajs straszny ...
  Żeby zobaczyć projektowany obraz musisz się popatrzeć pod kontem około 50 stopni w górę czy jakoś tak. Pan który to prezentował wyglądał jakby dostał ataku epilepsji jak patrzył się na ten ekran.
  O dziwo nic nie wspomniał o baterii i ile to trzyma ale przepuszczam, że aktualnym konsumentom nawet 2 godziny na baterii będzie wystarczyło.
  GG nie robi niczego co przeciętny smartfon aktualnie potrafi. Ogólnie mówiąc to bez szału ...

 •  

  pokaż komentarz

  Wiecie jak sie mówi w stanach na ludzi chodzących po ulicach w okularach google?

  pokaż spoiler glassholes

  •  

   pokaż komentarz

   @elMagico: Bo wszyscy po tym jak zrobią czekina i wkleją zdjęcie rodziny, dzieci i wakacji na fejsbuka nagle myślą o prywatności. Spokojnie, spowszednieje im to też zaczną pragnąć gadżetu, który ułatwi fotografowanie jedzenia i pierwszych kroków pociech zapominając o tym, że to dzieło szatana (przyp. red. google).

  •  

   pokaż komentarz

   @MattePRL: Zgadza się ale jak byłem ostatnio na hackathonie i podczas rozmowy ze mną koleś coś obczajał na glassach to czułem się nieswojo. Niemiłe uczucie - po pierwsze że ktoś mnie olewa a po drugie bezsilność że nie wiem co robi :P

  •  

   pokaż komentarz

   bezsilność że nie wiem co robi :

   @Mithrindil: trzeba było mu zwrócić uwagę.

  •  
   g.....n

   -3

   pokaż komentarz

   @Mithrindil: ssstary, to ty chyba nie wiesz co w Polsce sie dzieje w niektorych miejscach dookola Ciebie, widze ze Twoja wiedza o fakcie nagrywania, dominuje jesli chodzi o Twoje zachowanie? Czyli jesli nie wiesz ze ktos w piwnicy kogos morduje, to juz jest Ci z tym komfortowo? Takie cos nazywa sie "dwulicowość".

  •  

   pokaż komentarz

   @glaeken: weź jakoś uporządkuj swoją wypowiedź bo ni w ząb nie rozumiem o co Ci chodzi.

   widze ze Twoja wiedza o fakcie nagrywania, dominuje jesli chodzi o Twoje zachowanie

   Jakie nagrywanie, czy ja coś wspomniałem o jakimkolwiek nagrywaniu? I skąd taki wniosek? Bo czułem się olewany że ktoś w czasie rozmowy ze mną oglądał coś na glassach? Zupełnie jakby w czasie rozmowy wyciągnął smartfona i coś na nim pykał - zwykły brak szacunku, a glassy to po prostu ułatwiają.

   Czyli jesli nie wiesz ze ktos w piwnicy kogos morduje, to juz jest Ci z tym komfortowo?

   To zdanie jest nielogiczne - skoro nie wiem zupełnie nic o fakcie morderstwa (czy się odbywa czy nie) w piwnicy to w jaki sposób ma to wpłynąć na moje poczucie komfortu? Rozumiem że Ty siedzisz zdołowany i wyrywasz sobie włosy bo w każdej sekundzie na świecie gdzieś jest popełniany gwałt, ktoś morduje innego człowieka, ktoś inny maca dzieci, a w wypadkach giną setki osób na całym świecie. I to wpływa na Twoje poczucie komfortu?

   Takie cos nazywa sie "dwulicowość"

   Tutaj już zupełnie nie widzę związku. Czy fakt że czuję zwykłą ludzką ciekawość co robi człowiek na glassach podczas rozmowy ze mną (szuka mnie na fejsie, obczaja moją kartę rejestracyjną, ogląda zdjęcia kotów) sprawia że jestem dwulicowy?

 •  

  pokaż komentarz

  Uwaga, będzie spoiler :) Google Glass to w obecnej wersji straszny shit (tak, ja też testowałem przez blisko tydzień). Poniżej największe wady:

  1. Bateria po 2-3 h wcale nie intensywnego użytkowania = 0%, co w całości wyklucza sensowny użytek. No chyba, że chcesz się poruszać z przenośnym agregatem prądotwórczym.

  2. Obraz na pryzmacie widoczny jedynie w znacznym zaciemnieniu. Niby można założyć ciemne szkła, które niweluja ten efekt, jednak nie jest to IMHO zbyt wygodne.

  3. Bardzo mała powierzchnia obrazu i brak możliwości regulacji w pionie (jest tylko w ograniczonym zakresie w poziomie).

  4. Idea wydawania poleceń głosowych w takim urządzeniu to pomyłka. W głośnych miejscach publicznych jest to często niemożliwe, poza tym przy dużym pokryciu w użytkownikach zwyczajnie głupie (dziesiątki osób np. W markecie gada do siebie).

  5. Nawet przy płynnym angielskim i braku hałasu zdarza się od czasu do czasu, że Glass źle interpretuje wydane polecenie. Frustrujace.

  •  
   a......k

   +34

   pokaż komentarz

   @okurcze: Problemy 2, 3 i 4 nie dotyczą najwyraźniej najnowszego modelu urządzenia, który testujemy (wersja trzecia). Regulacja w pionie odbywa się tak samo jak w przypadku dopasowywania okularów. Jeżeli nie nosisz, to prawdopodobnie jest to dla Ciebie nowość, ale proces ten jest opisany w samouczku. Nie ma również problemów z wydawaniem komend głosowych, bo można również nawigować menu panelem dotykowym (pojawiła się też szczątkowa obsługa wydawania poleceń mruganiem!). Nie zauważyłem również żadnych problemów z widocznością obrazu, nawet w środku dnia, chyba że zerkam bezpośrednio w kierunku słońca, ale wtedy i oczy wysiadają. ;)

   Życie baterii wciąż jest słabe, a Glass ma na razie problemy wyłącznie z interpretowaniem bardzo niestandardowych zapytań (np. arhn.eu ;) ). Nazywanie tego "strasznym shitem" to ostra przesada. To tylko prototyp.

  •  

   pokaż komentarz

   @archonik: mówimy o tej samej wersji. Jeśli alternatywa na być nawigowanie palcem czy mrugnieciami (również używałem) to ja dziękuję :)

   A co do widoczności obrazu w dzień i jego wielkosci to sciemniasz :) A jak ktoś nie wierzy, mogę w Warszawie udostępnić do krótkich testów.

  •  

   pokaż komentarz

   poza tym przy dużym pokryciu w użytkownikach zwyczajnie głupie (dziesiątki osób np. W markecie gada do siebie).

   @okurcze: teraz to się wydaje głupie. A nie wydaje się głupie gadanie do kawałka plastiku(telefonu)?

  •  

   pokaż komentarz

   @okurcze: To czym chcesz nawigować, tupaniem nogi? Wzrokiem nie, dotykiem nie, głosem nie - nie rozumiem czego w takim razie oczekujesz? Jest to produkt w fazie rozwoju, więc proponuję wstrzymać się z ocenianiem do momentu wydania pełnej wersji. Owszem, można i nawet wskazane jest wyszukiwanie błędów, ale nazywanie tego shitem to trochę przesada.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mave: a może dobra byłaby jakaś mała aplikacja na smartfona, żeby można było po prostu wyświetlić klawiaturkę komunikującą się z Glassem? Tylko po co wtedy mieć te okulary, he he :D Chyba że dałoby się zrobić wyświetlanie klawiatury na wyświetlaczu okularów i wybieranie kolejnych literek przesuwając palcem po tym dotykowym panelu Glassa, to raczej nie powinien być żaden problem...

  •  
   I............d

   0

   pokaż komentarz

   @okurcze: @archonik: Baterii nie ulepszą bo nie wyczarują nowej technologii, ciężko mi uwierzyć, że nadal nie wymyślono technologii która by pozwalała na swobodne użytkowanie dzisiejszej elektroniki chociaż przez cały dzień, albo monopol albo są jakieś fizyczne ograniczenia co do stworzenia lepszych baterii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mave: ruchem palców, na podstawie pracy ścięgien?

  •  

   pokaż komentarz

   @archonik: Widzialem gdzies na tubie, ze ktos rozpakowywal podobne pudelko i dostal jeszcze przezroczyste i czarne soczewki do kompletu, u Ciebie nic nie bylo ( ͡° ʖ̯ ͡°). Dobrze sie trzymaja na glowie, nie masz wrazenia ze zaraz spadna i bedzie srogi placz? Jakbym je uzytkowal, to chyba bym zalozyl taki sznurek do okularow, zeby na pewno nie spadly (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @okurcze: @archonik: nie uwazacie ze na obecnym poziomie technologii baterii glass w takim wydaniu jest bezsensowne? chodzi mi o mala wydajnosci i duza pradozernosc. mysle ze google powinno najpierw wydac konstrukcje posrednia czyli:

   obudowa jak obecnie z wyswietlaczem, czujnikami wbudowanymi ale bez: procesora, pamieci, baterii co by odciazylo konstrukcje.

   do tego okulary bylyby polaczone kablem do telefonu w kieszeni. to telefon dawalby zasilanie, moc obliczeniowa i pamiec. zauwazcie ze nie ma problemu kabla jezeli nosimy sluchawki calymi dniami wiec mysle ze nie bylby to problem gdyby szedl jeden kabelek z kieszeni do okularow. za to same okulary bylyby lzejsze.

   do tego wydajnosc telefonu pozwolilaby na o wiele wiecej zastosowan, baterie w telefonie sa znacznie wieksze. potencjal marnuje sie nam w kieszeniach podczas gdy google chce upchnac marny substytut w okolicach glowy...

  •  
   a......k via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @highlander: Jeżeli nie przeszkadza ci kabel, to podłacz glass do zewnętrznej baterii przez usb. Problem z głowy.

 •  

  pokaż komentarz

  Może Pajonk znowu podlansuje się odświeżonym awatarem - na swoim nędznym portaliku.