•  

  pokaż komentarz

  Mnie bardziej irytuje chcę włączyć się do ruchu. I jedzie taki jeden samochodzik lub trzy oczywiście prawym pasem (lewy pusty) fajnie bo zgodnie z przepisami, ale k@%%a nie pomyślą: zjadę na lewy pas to osoba chcąca wyjechać z drogi podporządkowanej (czy parkingu, czy czegokolwiek) będzie mogła skorzystać z prawego pasa.

 •  

  pokaż komentarz

  Nic tak nie irtytuje jak zawalidroga na lewym pasie. Świat byłby piękniejszy, gdyby ten materiał obejrzało jak najwięcej kierowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @wjtk: Myślę, że nic by to nie dało, ci co nie potrafią jeździć i tak by jechali lewym pasem, jeśli mieliby skręcić w lewo za parę kilometrów, bo przecież nie będzie się potrafił potem wepchnąć na prawidłowy pas i co wtedy. Takich się nie przekona

  •  

   pokaż komentarz

   @wjtk: Akurat jak się jedzie autostradą, obwodnicą albo jakąś inną drogą to nie jest tak źle z tym lewym pasem. Natomiast to co jest pokazane na filmiku to zwykłe przyp#!#@!?anie się, bo dotyczy dróg w mieście, gdzie na prawy pas co chwilę ktoś się może włączać do ruchu czy to z chodnika, czy z przystanku autobusowego. Do tego jest wcale nie mało rowerzystów, kursantów w "elkach", ciężarówek itd. W mieście prawy pas co kawałek zwalnia, bo ktoś zjeżdża albo wjeżdża w podporządkowaną.
   Biorąc jako przykład przejazd przez trójmiasto główną ulicą, na całej długości 2-3 pasmową, to przy tak dużym natężeniu ruchu, zjeżdżanie co chwilę na lewy pas, na pewno nie poprawiłoby płynności ruchu. Lepiej jest jak kierowcy "rozkładają" ruch na wszystkie pasy.

  •  
   m......s

   +14

   pokaż komentarz

   @wjtk:
   Jestem z Krakowa. Nowohucką jeżdżę do pracy codziennie, alejami jeżdżę bardzo często. Zgadzam się z @vlah, że w mieście to tak bardzo nie przeszkadza i w odróżnieniu od piskliwego pana z filmiku nie skacze mi ciśnieni na widok kogoś kto uporczywie trzyma się lewego. Jakby mi skakało to bym dawno umarł. W Krakowie średnia prędkość jest jedną z najniższych w kraju i wolny lewy na Nowohuckiej nie przyśpiesza jakoś diametralnie mojego dojazdu do roboty.

   Jazdy lewym gdy prawy wolny w centrum miasta nie pochwalam, ale jeśli zebrać problemy na polskich drogach do kupy to akurat ten to pikuś.

  •  

   pokaż komentarz

   @macentos: Dodatkowo w mieście jeździ się najczęściej tą samą drogą po miliard razy i dokładnie się wie, że np na następnych światłach wszystkie barany się ustawiają na prawym pasie, bo kawałek dalej jest zwężenie i olaboga trzeba będzie się ustawić sto metrów wcześniej.

   Zakopuje ten filmik, bo przykłady z miasta są zupełnie nieadekwatne do sytuacji.
   Weźmy tego krytykowanego kierowcę punto: http://www.youtube.com/watch?v=ykj-yxvnUWM&feature=youtu.be&t=5m22s
   Najpierw miał po prawej skuter, potem autobus, który zaraz mógł się włączyć do ruchu, potem kierowcę samochodu z którego był kręcony film, a dalej jest skrzyżowanie, na którym jakiś samochód chciał się włączyć do ruchu.

   Jak jeździłem po naszych autostradach, albo po trójmiejskiej obwodnicy, to ludzie nie mają najmniejszego problemu ze zjeżdżaniem na prawy pas.
   O wiele gorzej z jazdą na suwak.

  •  

   pokaż komentarz

   @vlah: czy ja wiem czy takie nieadekwatne. Akurat w połowie pokazanych sytuacji na filmie korona by z głowy nie spadła i kierowcy mogli zjechać. W końcu ruch w Polsce mamy prawostronny.

   A co do autostrad może aż tak nie ma tragedii co do jechania non stop lewym pasem. Ale zdarza się coś takiego jak wskakiwanie samochodem przed maskę. Ostatnio jechałem autostradą 140-150 km/h czyli powiedzmy w granicach przepisowej prędkości, a laska samochodem wyskakuje mi przed maskę i wyprzedza tira jadąc 110 km/h. Dodam, źe za mną nic nie jechało i wystarczyłoby puścić nogę z gazu i by sobie spokojnie swoim tempem wyprzedziła.

   Albo wyprzedzanie tira 500 m przed tirem. Zobaczą tira daleko przed sobą to trzeba już na lewy zmieniać, bo bd wyprzedzał za 5 min.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saku96: Może i korona nie spadnie ale po co? Chcącemu wyprzedzić też korona z głowy nie spadnie jak wyprzedzi prawą stroną - http://www.strefakulturalnejjazdy.pl/2013/06/czy-mozna-wyprzedzac-z-prawej-strony.html

   A jak będzie musiał jechać slalomem, to znaczy, że najprawdopodobniej jest za gęsty ruch, a on za bardzo zap!##?@%a. Tak jak ten tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=6pACGSqqwzY&t=25s

  •  
   m............i via iOS

   +2

   pokaż komentarz

   @wjtk: gdybym układał przepisy to za jazdę lewym było by ukamienowanie na miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   @vlah: Oho, widzę Janusz z Punto ma konto na wykopie ;)
   Nie mam nic przeciwko tym którzy jadą 70-80 na ograniczeniu do 70 gdy jest duży ruch. Ale jak taka pipa jedzie lewym 50-60 bo skręca za 1,5 km to mnie szlag trafia. Mało tego jedziesz za takim lewym pasem "na zderzaku" to on ci zjedzie dopiero jak skręci za te 1,5 km. Niektórzy ludzie w ogóle nie powinni mieć prawa jazdy bo nie potrafią zachować się w ruchu ulicznym. Dla niego każdy manewr zmiany pasa to wyzwanie. Poza tym przypominam że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Nie żebym coś miał do różowych pasków, ale jest u mnie w mieście ulica dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w jedną stronę, pasem zieleni i ograniczeniem do 70. W połowie tej drogi jest centrum handlowe... Ile razy tam jadę to zawsze się znajdzie jakaś zawalidroga lewym pasem, która nie patrzy w lusterka. IMO zrozumiałeś przesłania filmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @stato: IMO nie zrozumiałeś tego co napisałem. Jakie 1,5km? Wypowiadałem się o sytuacji w mieście, gdzie tak na prawdę rzadko kiedy masz okazje zjechać na ten prawy pas, bo najczęściej też jest pełen. Oczywiście, nie neguję zasady zmiany pasa żeby umożliwić szybszy ruch innym. Sęk w tym, że w mieście ta zmiana rzadko dotyczy lewego pasa. Najczęściej zostawiając luźniejszy prawy pas pomaga się tym, którzy wjeżdżają z podporządkowanych.

  •  
   d....d via iOS

   -2

   pokaż komentarz

   @wjtk: sok ze śmieci na podłodze irytuje bardziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @wjtk: Mysle ze ogladanie filmu nic by nie dalo. Wysokie kary i konsekwentne egzekwowanie oduczołoby glupich nawykow.
   W krajach gdzie mandaty sa naliczane wg wysokosci zarobkow , wyeliminowano wiekszosc glupich nawykow.
   P.S. Mnie najbardziej wk#!$iaja kierowcy na autostradach trzypasmowych. Dla nich skrajnie prawy pas jakby zupelnie nie istnial czego efektem jest ze srodkowym pasem jeden jedzie 90km/h a drugi wyprzedza go z predkoscia 100km/h , przy czym ne lewym skrajnym albo nie ma nikogo albo jedzie tir z predkoscia dokladnie taka sama jak ten ze srodkowego pasa. Sytuacja wielokrotnie powtarzajaca sie na odcinku A4 Katowice-Gliwice bądź DTŚ Katowice-Zabrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @digione: mialem na mysli prawy skrajny jako pusty. Pomylka

  •  

   pokaż komentarz

   @wjtk: Irytuje bardziej. Gdy jakiś debil jedzie środkowym pasem, chociaż prawy ma wolny. Bardzo częsta sytuacja na A8.

  •  

   pokaż komentarz

   @plnk: Jadąc rano 3pasową S8 do Warszawy, najszybszym pasem jest paradoksalnie pas prawy. Wszystkie Janusze uczepią się środkowego, bo prawy jest dla ciężarówek...

  •  

   pokaż komentarz

   @parampadam: A dodatkowo na lewym pasie jak równo i nie trzęsie jak na prawym. Mój wuja właśnie dlatego woli jazdę lewym pasem, żeby nie niszczyć swojego wychuchanego auta, które oszczędza poza niedzielą. Jedzie z dozwoloną prędkością 50 km/h więc ma prawo. I weź takiemu przetłumacz...

  •  

   pokaż komentarz

   @vlah: @stato: akurat w tym miejscu (od skrzyżowania Focha/Aleje 3w ) jazda lewem pasem jest nagminna. W zasadzie rzadko się zdarza, aby lewy pas nie był zapchany przez jadący zbyt wolno samochód. Kierowcy ustawiają się tam w celu skrętu w ul. Czarnowiejskom (ponad 1km w linii prostej ) bądź Reymonta.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzięki, puszczę to ojcu. Tłukę w ten beton od roku, może to go przekona.

  •  
   z.........n via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @DrFly: w stanach niewyobrazalnie mnie irytuje taka jazda. W usa nawet na drogach ekspresowych (3-4 pasy w jednym kierunku) ludzie jada jak chca. Wyprzedzaja prawym, inni sie wloka lewym. Nigdy nie wiesz na jakiego barana trafisz. Raz wyprzedzala mnie kobieta (jechalem ok 50mil/h) trzymajac ipada na kierownicy i ogladajac film.
   Za to do jazdy "na zamek/suwak" nie mozna sie przyczepic ale przy wiekszym trafiku wcinanie sie na chama i przyspieszanie gdy chcesz zmienic pas, to norma.
   Uzywa sie tu tez wiecej sygnalow dzwiekowych (w polsce ludzie sie obrazaja i sypia k@#$ami gdy ktos na nich "zatrabi")
   Ludzie jezdza jak barany np potrafi taka jechac pare mil nie zdajac sobie sprawy ze ma wlaczony kierunkowskaz, zmieniac gwaltownie pas bez wczesniejszego sygnalu, jechac po linii dzielacej pasy tak ze nie wiesz czy zaraz ci drogi nie zajedzie.
   Dlatego uzywa sie sygnalow dziwekowych, chociaz w niektorych miejscach na manhattanie obowiazuje zakaz i moze cie to kosztowac nawet 500$. Tanie ubezpieczenia pokrywaja szkody tylko do okraslonej kwoty, reszte placi wlasciciel auta.
   No i silniki ludzie maja duzo wieksze co powoduje ze jezdza bardziej agresywnie. Takie szybkie ruszanie i gwaltowne hamowanie tez mnie irytowaly ale da sie zyc.
   Ciekawe jest tez skrzyzowanie "all way"
   W kazdym razie w polsce jezdzi sie o wieeeeele wieeeele lepiej. Nie rozumiem na co tu narzekac.

  •  
   E.............0

   +2

   pokaż komentarz

   @DrFly: Pozdrawiamy tatę. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Elephant-gtx500: Jego argumentacja zwykle brzmi: "Takie przepisy to na autostradzie" ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Nie jeździ lewym wolno, ale zawsze się znajdzie ktoś, kto jedzie szybciej i wstyd mi jak z nim jadę i go prawym biorą.
   On często też "..ustawia się do skrętu.."

   pokaż spoiler 3km wcześniej (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  
   E.............0

   0

   pokaż komentarz

   @DrFly: Niech obejrzy filmik, ciekaw jestem reakcji. :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Elephant-gtx500: Niestety widzę pewne "luki" w argumentacji na filmie, które na pewno zostaną przez niego wykorzystane. No ale mam dodatkową broń w walce z lewopasowcem więc jestem dobrej myśli.

  •  
   E.............0

   +1

   pokaż komentarz

   @DrFly: Daj znać jak poszło!

  •  

   pokaż komentarz

   @DrFly:

   Dzięki, puszczę to ojcu. Tłukę w ten beton od roku, może to go przekona.
   Jak widzię, że mój kolega tak jedzie to potrafię walnąć niezapomniane kazanie...

   Ostatnio nie wypadało bo łepek opowiadający nie był moim kolegą .... i mówi jaki to wariat go wyprzedził prawym pasem... i tłumaczy, że on na prawy zjechać nie mógł bo nie było miejsca.... Kurrrr debile jak nie ma miejsca skoro was ktoś prawym wyprzedza znaczy że dla was jest jeszcze więcej miejsca.

   Dzięki bogu ten temat jest poruszany .... Klepanie o jeździe na suwak dało bardzo duże efekty... mam nadzieje, że lewy pas przestanie być tym najwolniejszym.

   Jedzia taka pała lewym pasem jadę stosunkowo daleko ale gdy widze, że robi się sporo miejsca na pasie obok to przyśpieszam gdy nie zjedzie przez kilka sek to czasem mrugnę długimi a czasem migaczem w skrajnych wypadkach gdy naprawde jest wiele miejsca to trąbie.

   NAJGORSZE w tym wszystkim jest to że kierwocy jeżdżą bez jaj i gdy widzę że ktoś nie zjedzie (nie trąbiłem nie migałem) po prostu nie chce mi się za debilem jechać migacz na prawy .... przyśpieszam i co debil też przyśpiesza .... mam sporo mocy więc jest ok ... ale kiedyś jak jeździłem 1.6 to bywało niebezpiecznie np musiałem hamować ...

   Zrozumcie przez takie debilne przyśpieszanie możecie kiedys kogoś zabić

   I jeszcze jeden typ osobowości.... opowiada na prawym pasie dołączeniowym tak cisnął ... przyśpieszyłem i prawie się wbił w jakieś tam auto.... no ku..... to jest powód do dumy ???? jesteś idiotą ...

  •  

   pokaż komentarz

   @DrFly: tylko tyle, ze Krakow to bardzo zły przykład. To prawda tam wszyscy jeżdżą lewym pasem i ja tez, ale gość pokazuje momenty na których nie ma korków, a w Krakowie w większości są korki wiec nie wyobrażam sobie, aby tworzyła się kolumna samochodów na jednym pasie, bo wtedy korek nie zaczynałaby się od ronda Grunwaldzkiego a od Matecznego (jadąc rzecz jasna w kierunku centrum). Na drogach szybkiego ruchu czy autostradach w pełni popieram jazdę prawym pasem i tak też sam jeżdżę.

  •  

   pokaż komentarz

   nie popieram takiej jazdy ale pytanie jeśli jadę lewym w terenie zabudowanym bez znaków pozwalających na szybsza jazdę niż 50km/h a jadę np 55km/h to czy utrudniam ?

  •  

   pokaż komentarz

   W usa nawet na drogach ekspresowych

   @zajetylogin: piszesz ogólnie o usa czy o ny? ja przejechałem całą nevadę i arizonę i jechało się bajecznie w porównaniu z Polską.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalson18: A nie uważasz ,że robisz wtedy za "szeryfa" ?

  •  
   z.........n via Android

   0

   pokaż komentarz

   @kabzior: dokladnie o ny, moze troche zbyt ogolnie to potraktowalem piszac "usa"
   I masz racje ze lepiej sie jezdzi po za miastem. Tez kawalek ameryki przejechalem. Ale brak przestrzegania zasady ze lewy pas jest najszybszy dotyczy nie tylko ny. Na zachodnim wybrzerzu co prawda nie bylem, moze tam jest lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @goodghost: stawiam, że w przypadku tych fragmentów z Alei Trzech Wieszczy goście byli przyjezdni i po prostu nawigacja kazała przygotować się do skrętu w lewo. Tam jest koło siebie sporo zjazdów, które na mapie wyglądają bardzo podobnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalson18: też się nad tym kiedyś zastanawiałam jeżdżąc po Warszawie, jechałam lewym bo prawy był strasznie dziurawy i było dużo kolein, przekraczałam prędkość o kilka km/h (max 10) i akurat wtedy w radio usłyszałam wypowiedź policjanta, że nawet jak jedziemy z maksymalną dozwoloną prędkością to lewy musi zostać wolny "jak ktoś np wiezie żonę do szpitala i nie dba o ograniczenia prędkości", co jest zresztą logiczne.
   A w niezabudowanym też często się zdarza, że prawy pas jest marnej jakości i można po nim jechać najszybciej 80-90, bo szybciej trzęsie całym autem, a lewy jest śliczny, piękny, ale nie mam np ochoty jechać 150/h tylko te 120-140 (przykład ekspresówka), jadę wtedy lewym, nawet jak prawy jest pusty, a jak widzę w lusterkach cokolwiek za mną co się zbliża to zjeżdżam na prawy żeby mnie wyprzedził i wracam na lewy, ładniejszy.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to mnie wkurwia,na prawym tir się wlecze,lewym jedzie janusz w tico max 40km/h równolegle z tirem.

  GIF

  źródło: img.sadistic.pl (1.35MB)

 •  

  pokaż komentarz

  Co tu się dziwić, gdy ludzie nie kumają nawet, że chodzenie po prawej na chodniku znacznie ułatwia życie.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna