•  

  pokaż komentarz

  Przecież ich gazoport jest mniejszy (już wyjściową przepustowość ma znacznie mniejszą), to jest jeszcze innego typu. To jak porównywać bułkę, do bochenka chleba. Niby podobne, ale jednak różne.

 •  
  T........................e

  +1

  pokaż komentarz

  Nie wiem, czy w Rosji przyznaje się jakieś medale, jakieś „Złote Gazociągi z Gwiazdą” ludziom, którzy – choćby tylko wskutek własnej nieudolności – dbają o utrzymywanie innych państw w gazowej zależności od Moskwy. Jeśli tak, to po prostu nie wyobrażam sobie, żeby Donald Tusk go nie dostał. A może już go ma, lecz nie chce się przyznać?

  mistrz

 •  

  pokaż komentarz

  (...) Natomiast gazoport w Świnoujściu pozwoli nam na sprowadzanie 5 mld m sześc. gazu rocznie, gdy od Rosji kupujemy 9 mld m sześc. (płacąc jedną z najwyższych cen na świecie). Nadal więc, nawet gdy terminal ruszy, pozostaniemy zależni od Moskwy.

  Można by się spytać - czyja to wina? Skoro plan tego gazoportu powstał i jego budowa rozpoczęła się za czasów właśnie PiSu...
  Tylko, że istnieje możliwość zwiększenia przepustowości gazoportu do 7,5 mld m3.

  I dalej - jak zostało zauważone w artykule (aż dziwne) Litwini budują gazoport zupełnie innego typu. Dlaczego więc przyrównuje się jego budowę do naszego?
  http://en.wikipedia.org/wiki/Klaip%C4%97da_LNG_FSRU

  I dalej - za rządów PO rozpoczęły się lub są kontynuowane inwestycje, które pozwolą nam uniezależnić się od dostaw gazu ze wschodu (chociaż i tak kupowany z innych kierunków gaz może być rosyjski).
  http://www.wykop.pl/link/1754228/gazociag-laczacy-polske-i-slowacje-coraz-blizej/

  Także ten tego...

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny obiektywny artykul. Oczywiscie wspanialy PIS chcial gazoport ale zle PO zrobilo wszystko, zeby prace opoznic.
  Zreszta oni maja PLYWAJACY gazoport, ktory buduje sie szybciej a my budujemy stacjonarny.

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: trwaj dzielnie przy swym wodzu... jest taka bajka o lemingach, ale Ci jej nie opowiem Towarzyszu

  •  
   p..........t

   +1

   pokaż komentarz

   @durand: We wspolczesnym swiecie opowiesci o wodzach, jedynej slusznej partii, o narodzie wybranych i wielkich agenturalnych tajemnicach pasuja wlasnie do PiS. Oni nawet struktury wlasnej partii maja wyssane rodem z komunistycznego PRLu. Nie mowiac juz o propagandzie, ktora sieja jak sie tylko da. Najwiecej PZPRowcow siedzialo w rzadzie PiSu, wiec nie wiem co trzeba miec w glowie, zeby tego nie widziec. Ale to juz Twoj problem, ze masz zryty baniak i lykasz wszystko jak pelikan...

  •  

   pokaż komentarz

   @pirxthepilot: kolejny leming broniący swego wodza... ciekawe czemu Tusek ucieszył się gdy ktoś go porównał do Gierka( ͡° ͜ʖ ͡°) I nie łącz mnie z PiSem (takie automatycznie łączenie to właśnie propaganda dla lemingów)

  •  
   p..........t

   0

   pokaż komentarz

   @durand: Czy ja gdziekolwiek napisałem coś o Tusku? W PISdzie zadziwiająco dużo jest psycholi, zwykłych świrów. Jak widać jesteś jednym z nich. Jak na Ciebie wołają na zebraniach partii? Towarzyszu? ;) łykaj dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @pirxthepilot: czytaj uważnie gościu - napisałem wyraźnie, że takie łączenie z PiSem każdego przeciwnika obecnej władzy to domena lemingów - jak widać nie myliłem się tak Cię klasyfikując. Nie wołają na mnie na zebraniach partii bo do żadnej nie należę - a nazywanie mnie "Towarzyszem"??? chciałeś mnie obrazić to obraziłeś, każdego konserwatywnego prawicowca byś takim przezwiskiem obraził. Ale co tam. Ch...j dupa i kamieni kupa. Pozdr

  •  
   p..........t

   0

   pokaż komentarz

   @durand: konserwatywny prawicowiec? Ahahaha, tyś zwykły debil ( ͡° ͜ʖ ͡°) towarzyszu.

  •  

   pokaż komentarz

   troll wykopowy... co wpis to obrażanie -od debili i ciemnoty wyzywanie - lewak wyzywający od towarzyszy - ale nędza

 •  

  pokaż komentarz

  Czemu Polska jest tak slabym krajem? agentura usa, rosyjska, niemiecka, izraelska. Temu...

  •  
   U........y

   0

   pokaż komentarz

   @splash_damage: Polska jest słabym krajem przez rząd. A rząd wybierają obywatele w wyborach. Wychodzi na to, że Polacy nie potrafią wykorzystywać demokracji i sami sobie niszczą państwo (znowu - najpierw przez naszą odmianę demokracji kraj upadł w wyniku rozbiorów, potem doszło do zamachu stanu; albo naród zacznie dobrze korzystać z zalet demokracji, albo znowu Polska upadnie).

  •  

   pokaż komentarz

   @UrzadPracy: Rozumiem ze jest ciezko uwierzyc w to ze polityczna elita (i nie tylko) jest sterowana przez obce sluzby ale tak jest. Czemu Polscy politycy podejmuja nie polskie decyzje? i szkodza swojej ojczyznie? Polecam Gadowskiego, Cenckiewicza, Michalkiewicza...

  •  
   U........y

   +1

   pokaż komentarz

   Rozumiem ze jest ciezko uwierzyc w to ze polityczna elita (i nie tylko) jest sterowana przez obce sluzby ale tak jest.

   @splash_damage: To jest następstwo wyborów - wybierając słabych ludzi, którzy zrobią wszystko za utrzymanie swoich przywilejów, obce służby mają ułatwione zadanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @UrzadPracy: o ile zaklad ze upadnie? zteszta to i tak nie ma znaczenia kto bedzie nas okradal, wiezil, mordowal niemiec/rusek/polak