•  

  pokaż komentarz

  słusznie że protestujecie - ale kij ma dwa końce

  nie raz na wykopie były dyskusje o tym że coś tańszego przywiezione skądś odbierze w Polsce komuś pracę - być może i Wam - chciałbym abyście wówczas potrafili milczeć - bo za utrzymywanie Was na rynku pracy (poprzez cła, albo ograniczenia eksportowe) zapłacą inni obywatele

  nie dajcie ciała gdy przyjdzie czas na Was

  •  

   pokaż komentarz

   Wszystko ma zawsze dwa końce. Jeśli paliwo byłoby dwa razy tańsze to bym więcej jeździł, więcej zwiedził więcej wydał na inne produkty. Przedsiębiorcy zaś mogliby zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na np rozwój czy inwestycje, a przy okazji zwiększaliby zatrudnienie.

   Myślę, że efekt byłby taki sam jak przy obniżaniu podatków. Wszyscy by skorzystali.

  •  

   pokaż komentarz

   " Przedsiębiorcy zaś mogliby zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na np rozwój " - trafione w 10

  •  

   pokaż komentarz

   To tak się wam tylko wydaje. Gdyby tak było to już dawno któryś z rządów by obniżył podatki (bo cena paliw zależy od podatków a nie od rafinerii jak by ktoś nie wiedział). Ponieważ podatki w paliwie to ponad 60%, więc zmniejszenie ich po to żebyście nakupowali ciastek, samochodów i innych dupereli jest nieopłacalne, bo w pozostałych produktach opłacacie o wiele mniejsze podatki.
   Wenezuela zrezygnowała z opodatkowania paliw, zobaczcie co się tam dzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkadian - cena nie zależy od rafinerii ? Chesz więc powiedzieć że jakby były dwie rafinerie - a i b i każda z nich byłaby inaczej zarządzana i każda mogłaby pozwolić sobie na inną prowizję to .... co cena paliw z obu byłaby taka sama ? (oczywiście jeśli szefostwo a i b się zmówi to cena może być taka sama)

   " Ponieważ podatki w paliwie to ponad 60%, więc zmniejszenie ich po to żebyście nakupowali ciastek, samochodów i innych dupereli jest nieopłacalne, bo w pozostałych produktach opłacacie o wiele mniejsze podatki." - jest nieopłacalne dla kogo ? no to jeśli zmniejszanie podatków jest nieopłacalne to może je podnieść ? wówczas będzie opłacalnie ... no to może podnieść do 1000% .... co o tym myślisz ? byłoby opłacalnie ?

   apropos Wenezueli .... można równie dobrze powiedzieć "Komunizm odrzucił wiarę w Boga i zobaczcie jak sobie poradził"
   ps. to nie ja dałem Ci minusa :)

  •  

   pokaż komentarz

   @tytusrakoczy
   Skoro się nie znasz za bardzo na tematyce to chętnie Ci wyjaśnię.
   Marżę rafinerii nie ustala rafineria ale prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Nie dziwi mnie, że nie słyszałeś o tym, ale skoro lubisz tak analizować sytuację i jesteś taki logiczny to powiedz jak to by było możliwe, że Orlen i Lotos przyniosły straty jak by same sobie marżę ustalały? Przecież na rynku są monopolistami.

   "Zmniejszenie podatków jest nieopłacalne?"
   Pytanie retoryczne, zadaj je Tuskowi, jak dla Ciebie jest takie trudne do zrozumienia, że państwo utrzymuje się z podatków.

   Pracuję w branży paliwowej już sporo lat i wiem, że i tak nie wygram ze stereotypami jak to niby rafinerie okradają ludzi. Skoro wiesz, że podatki w cenie paliwa to ponad 60%, jakieś 10-15% to cena surowca, następne 20% to koszty produkcji to wiesz też pewnie, że na marże dla rafinerii zostają grosze. Ale jak paliwo drożeje (bo np. rząd podwyższył akcyzę, opłatę drogową, VAT albo ropa naftowa zdrożała), to ludzie krzyczą, że rafinerie to złodzieje.

   ps. nie zwracam dużej uwagi na minusy, jeśli się ze mną nie zgadzasz to poproszę o minusa, nie będę żywił urazy.

  •  

   pokaż komentarz

   ja w przeciwieństwie do Ciebie nie znam się w ogóle na tej braży - nie pracuję w niej nie mam z nią nic wspólnego - chętnie więc się czegoś o niej dowiem

   ale ... może pocytuję

   "W złotówkach wygląda to nieco inaczej: rok temu litr ropy (1/159 baryłki) kosztował 1,86 zł, a dzisiaj kosztuje 1,39 zł - wyjaśnia Andrzej Szczęśniak. Dodaje, że mogłoby być taniej, gdyby producenci nie windowali marż do możliwie najwyższych poziomów.

   Wspomniane 51 groszy to znacznie więcej niż to, co zarabiają średnio rafinerie na zachodzie Europy. Z wyliczeń Andrzeja Szczęśniaka wynika, że tam marża rzadko przekracza równowartość 17 groszy na każdym litrze benzyny."

   chyba nie przyznasz że Andrzej Szczęśniak nie wie co mówi

   "państwo" - o którym Ty mówisz to administracja państwowa - która w znacznej mierze jest niepotrzebna i "państwo obywateli" może się świetnie bez niej obejść (znważywszy na to że pieniądz na rynku ma mniej więcej dwa razy większą wartość niż w instytucjach pańtwowych) - Ty mówisz że im większe podatki tym lepiej.. lepiej, ale dla kogo ? dla tych którzy je płacą ?

   ps/"jeśli się ze mną nie zgadzasz to poproszę o minusa, nie będę żywił urazy." - chyba nie po to sa minusy

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkadian
   Do niedawna mieliśmy takich asów w rządzie którzy lekarstwo na kryzys widzieli w dodrukowywaniu pieniędzy w mennicy. Więc jeżeli chodzi o słuszność tego że obniżenie podatków nie wyszłoby na dobre podaj lepiej jakąś argumentację ekonomiczną a nie bo "rządy nie obniżają więc coś w tym jest".

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkadian - chciałbym byś skomentował moją ostatnią wypowiedź

   jak już wspomniałem , nie znam się na branży tak jak Ty i chętnie czegoś się dowiem

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkadian, To gdzie Ty wreszcie k##!a pracujesz? http://www.wykop.pl/link/201141/oto-jak-nie-powinno-sie-wodowac-jachtu#comment-1201752 Twoja praca jest zmienna dla każdego wykopu? ;>
   Spawacz z tego co wiem niewiele ma wspólnego z przemysłem paliwowym...

  •  

   pokaż komentarz

   @pepies - myslisz się - jak pisał sam Arkadian
   opiekowałem się między innymi 30toma spawaczami którzy tylko myśleli jak tu się nie narobić i wypić z pół litra w robocie - chyba o picie paliwa chodziło

  •  
   k.z

   +1

   pokaż komentarz

   @pepies
   Arkadian: [...]Informatykiem tylko nie jestem :)[...]

   Wychodzi na to, że wszędzie poza branżą informatyczną :P

 •  

  pokaż komentarz

  Chodzi im tylko o zaspokojenie własnego portfela. Nasze ich nie interesują...

 •  

  pokaż komentarz

  Wolny rynek w pełnej rodzimej krasie, panie.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  p!!!!$%ić ropę,mam rower o