•  
  g..l via iOS

  +65

  pokaż komentarz

  Bo mamy gówno do gadania. Kim my jesteśmy przy nich? Słaba gospodarka, armia, rozbrojona ludność. Słaba pozycja w świecie.

 •  
  S.....y

  +48

  pokaż komentarz

  Cytat ze strony ks. Zaleskiego:
  Ukraina zdradziła Polskę. Zresztą po raz kolejny 2014-08-17

  Dziś w Berlinie (a jakże) rozpoczną się rozmowy szefów MSZ Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji. Oczywiście bez przedstawiciela Polski, która od wielu miesięcy robi co może, aby być adwokatem Ukrainy. Czytaj: na własne życzenie wkłada palce pomiędzy drzwi.

  Zgadzam się więc z europosłem Saryusz-Wolskim (chyba po raz pierwszy), że Ukraina nie powinna godzić się na te rozmowy bez udziału Polski. Niestety jednak ukraiński "Król Czekolady" i premier Arsenij Jaceniuk, w którego rządzie jest kilku banderowców ze "Swobody", potraktowali swoich polskich sojuszników jako zbędny balast. Stało się to w myśl starej zasady: Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść. No chyba, żeby znów trzeba byłoby przepompować kolejną partię pieniędzy z Warszawy do Kijowa, to wtedy polski rząd, w tym zwłaszcza Radek Sikorski, znów na coś się przyda.

  Dogadywanie się wspomnianej czwórki ponad głowami Polaków budzi też inne obawy. 23 sierpnia będziemy mieli 75 rocznicę zawarcia paktu Ribbentrop - Mołotow. Oby nie było powtórki z historii.

  PS. Embargo Ukrainy na polską wieprzowinę nadal trwa. Teraz więc obok jabłek powinniśmy zajadać się także swojską golonką i kiełbasą, którą gardzą Ukraińcy. Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie zjeść wszystką żywność, która zamiast pójść na Wschód zalega w magazynach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Squbany: Nasze władze same sie usunely na drugi plan po ujawnieniu tasm z Sikorskim. Od tego czasu nawet Litwa mocniejsze wypowiedzi rzucała w eter. A my tylko cos tam w ramach grupy wyszechradzkiej wydukalismy no chybaze policzyy twittera Radka.
   Wielu ludzi twierdzilo że te tasmy samo PO ujawnilo bo przeicez do wyborów tak dlaeko i w niczym im to nei zaszkodzi. Wlasnie widzymy dlaczeog ise teraz ukazaly. No i jeszcze szanse na stanowisko szefa dyplomacji unijnej dla Sikorskiego tez pewnie juz nieosiagalne.

 •  
  c.............a

  +25

  pokaż komentarz

  nieobecność polskiego przedstawicielstwa na rozmowach w Berlinie, gdzie zasiądą Niemcy, Rosja, Francja i Ukraina pokazuje, że Polska nie liczy się na arenie międzynarodowej i nie ma czegoś takiego, jak polska polityka zagraniczna.
  sytuację, gdzie Tuska, Sikorskiego i jego gamoni traktuje się z wielkim przymrużeniem oka i bardziej w kategorii popychadeł, niż partnera, z którym o czymkolwiek można pogadać, widać już od lat. tendencja ta w miarę narastania i zaostrzania się bardzo poważnych wydarzeń na świecie zdaje nasilać się.
  wygląda na to, że inni będą robić politykę za naszymi plecami, a polskie społeczeństwo i producenci ponosić będą wysokie koszta wojny gospodarczej, w związku z tym nasza banda nieudolnych durniów nadal będzie biegać za piłeczką, ewentualnie będzie chrzanić farmazony w telewizji. od czasu do czasu przywalą chorym, czy emerytom, coś zwędzą - bo tylko w tym są naprawdę dobrzy. zgroza.

 •  
  T.............y

  +21

  pokaż komentarz

  Zostawcie PO w spokoju! Oni maja dużo większe problemy do rozwiązania, przykładowo jaki tym razem wrzucić obrazek przeciwko KNP na fejsa. A za brak obecności Polski winny jest Kaczyński. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  
  w.....y

  +13

  pokaż komentarz

  No to bez Polski, nie ma potrzeby drążyć tematu.