•  

  pokaż komentarz

  Wiele osób może pomyśleć że to kłamstwo co tu napisałem. Dokumentów nie chcę przedstawiać bo nawet jakbym wykreślił nazwiska osób to i tak znajdzie się na mnie jakiś paragraf. Ale jak chcecie sami sprawdzić zadzwońcie do waszych GMIN a wszystkiego się dowiecie!!!

  •  

   pokaż komentarz

   W okresie bezumownego użyczenia lokalu mieszkalnego, w przypadku udowodnienia kosztów poniesionych przez właściciela, sąd może nałożyć opłatę karną w stosunku do lokatora i wnieść wniosek o natychmiastową eksmisję z wnioskiem do gminy o wszczęcie postępowania eksmisyjnego (lokal zastępczy).

   Za mało drążyłeś temat widać. W sytuacji, gdy lokatorka jest osobą bezrobotną, na rencie lub emeryturze gmina na wniosek sądu ma ograniczony czas na przydział lokalu zastępczego. "Kolejki" do ich wydawania są wymysłem PRLu i ludzi którzy nie mają pojęcia o obecnych przepisach. Każdy dobry prawnik wybroni Cię z sytuacji. Wystarczy chcieć.

  •  

   pokaż komentarz

   IMO powinieneś zrobić zgodnie z radą nightwisha86 i poszukać dobrego prawnika. Życzę Ci powodzenia walce z systemem.

   Nawet jeśli sprawa jest do załatwienia, to nie zmienia jej absurdalności. Jeśli lokator nie wywiązuje się z umowy, to chyba mam go prawo wywalić na zbity pysk i niech sobie radzi dalej sam. Przynajmniej zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, który niestety rzadko jest zgodny z polskim prawem.

  •  

   pokaż komentarz

   Jednego się już w Polsce zdążyłem nauczyć. Chcesz mieć dobry biznes, musisz mieć dwóch ludzi którym będziesz płacił więcej niż swoim pracownikom (ale się to opłaca).

   Pierwszy to dobry Prawnik.
   Drugi to dobry Księgowy.

   Bez nich nie masz po co robić interesu. Bo Cię zawsze wycyckają.

  •  

   pokaż komentarz

   a wynajmij babie jakis pokoj na wsi. bedziesz placic jakies grosze i problem z glowy....

  •  

   pokaż komentarz

   IMO to jak babka wyjdzie do sklepu na zakupy to jej szybko wymień zamki w drzwiach. Jak je rozbebeszy to następnego dnia to samo i tak w kółko. Wydasz kasę na ileśtam nowych zamków ale jej tak życie uprzykrzysz, że będzie miała dosyć tego mieszkania. Sposobów na zatrucie jej życia jest wiele. Pomimo finansowo nieciekawej sytuacji, dla kogoś z duszą psotnika byłaby to niepowtarzalna okazja to przetestowania najbardziej fantazyjnych pomysłów :]

  •  

   pokaż komentarz

   Szukam mieszkania, podaj namiary, może co u Ciebie podnajmę. Za darmochę oczywiście ; )

   [czarny humor]

   A tak na serio to juz niestety takie czasy (w sumie to od zawsze tak było), że skurczybyki nie płacą i mają pod ryj wszystko, a uczciwi ludzie dają się okradać na wszelkie możliwe sposoby i nawet głupio jest im się upomnieć, gdy nie mają za co chleba kupić.
   Tak jest z lokatorami, tak jest z pensjonariuszami opieki społecznej, tak jest z wszystkim.

   W tym kraju jest potrzebna rewolucja, a nie zmiany przepisów.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że skoro baba nic tylko libacje urządza to możnaby jej do domu podrzucić np. narkotyki, a potem wezwać policję. Dostałaby lokal zastępczy we Wronkach czy tam Nowogardzie :] Ostatnio modny jest też terroryzm (posiadanie materiałów wybuchowych), można za to dostać przytulny karcer bez okna w bliżej nieokreślonej lokalizacji, może nawet na jakiejś wyspie na Karaibach ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Mala rada - jesli chcesz wynajac lokal - wynajmuj TYLKO dla firm - na biuro, mieszkanie dla pracownika - cokolwiek. Wazne zeby umowa byla z firma - wtedy przy eksmisji nie ma tylu "przeszkadzajek" i prawo stoi raczej po twojej stronie.

  •  

   pokaż komentarz

   w mojej rodzinie też są kamienice więc kiedy ludzie nie płacą, idzie się do sądu i kasa miasta Poznania ma obowiązek płacić czynsz za tych ludzi dopóki im nie znajdzie lokalu zastępczego.

  •  

   pokaż komentarz

   @medevacs: na to znajdzie się jakiś paragraf i tak nie można. Tak samo jak wyrzucenie wszystkich rzeczy na bruk. Ale przypadkiem jakieś dzieciaki na złość mogą superglue zakleić zamek. Przecież dzieciaki robią takie żarty, a kieszonkowe na pewno mają też marne ;). Wtedy taka osoba albo nie wejdzie albo nie wyjdzie z mieszkania bez wzywania ślusarza. Twoje koszty są znikome (tubka kleju), jej wielkie albo mieszkanie z otwartymi drzwiami, a dużo dresów ostatnio się po osiedlach kręci i może przypadkiem wszystko wynieść z mieszkania (o ile jest co). Wtedy to nie jest twój problem, bo w praktyce nic nie zrobiłeś (jak wymiana zamków).

   Odnośnie metody na niepłacenie czynszu to u mnie w spółdzielni mieszkaniowej niektórzy z powodzeniem stosują takie manewry. Niektórzy nawet załatwiali sobie sądowe potwierdzenie nie obowiązku płacenia czynszu. jak im się udało nie wiem. Ale wiem, że lokali zastępczych jest jak na lekarstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   mój ojciec, na spółkę z cześcią rodziny, jest właścicielem kamienicy, w której mieszkamy, ale to on głównie się zajmuje wszystkim i wiem, że jest u nas pełno pasożytów, którzy mają już długi sięgające 20-30 tysięcy, ale NI Ch$#A nie da się tych j#!anych darmozjadów pozbyć (nie znam szczegółów, ale wiem, że wcale nie jest tak łatwo, pomimo sądowych spraw)

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep
   Twoja rada jest dobra. z firmami rzeczywiście zwykle nie ma problemu. Najczęściej też na lokatorów wybierane są banki, wiadomo: czynsz zawsze na czas, spokój, cisza... tylko że przez to wiele miast zasypywanych jest kolejnymi, bezsensownie ulokowanymi placówkami banków, kantorów, ubezpieczycieli itp. w moim mieście na głównym placu gdzie zwykle organizowane są jakieś koncerty, festyny itp dookoła zamiast kawiarni, pubów, restauracji to co jest? BANKI.

  •  

   pokaż komentarz

   Daliscie plusy nightwish86-OWI a napisal takie glupoty ze glowa mala. " eksmisję z wnioskiem do gminy o wszczęcie postępowania eksmisyjnego (lokal zastępczy)." Przeciez o to wlasnie chodzi ze oni nie maja lokalu, jak miasto nie ma zadnego lokalu to go nie urodzi i zaden "ograniczony" termin nie wchodzi w gre.
   Oplata karna na osobe ktora ma juz dlug z czynszu na 40 tys np? smiechu warte, przeciez jak nei placi kasy wymagalnej z czynszu to dalczego mialby placic kare?!?
   Smieszy mnie jak ktos z wykopu mysli ze dalby sobie rade ze sprawa, z ktora ma problem wiele poteznych firm
   sly dal najlepsza rade i w ten dym bym sugerowal isc.
   Zaklejac zamek od drzwi jak jakis dzieciak... rozumiem ze niektorzy tutaj robili to jeszce wczoraj ale drosli ludzie tak nei robia, tym bardziej ze faktycznie te mieszkanie jest Mulnich.
   On im zaklei zamek, a oni mu spala mieszkanie- oplaca sie?

  •  

   pokaż komentarz

   @nightwish86
   sąd może nałożyć opłatę karną...

   Ja jestem ciekawa ile to wszystko trwa (polskie sądy)...
   I dlaczego jako właściciel w ogóle musi tak kombinować, żeby usunąć obcych ludzi z własnego domu! Śmiech na sali..

   Współczuję Ci kolego... Ni to teraz sprzedać (bo z takimi problemami to może za bezcen pójdzie), ni to trzymać (bo Twoja kasa leci)...

  •  

   pokaż komentarz

   @pandywan:
   Jeśli @Mulnich znalazłby tej babce mieszkanie zastępcze to by nie było problemu z "brakiem mieszkań", który notabene jest wzięty z powietrza. Mieszkania stoją puste, developerzy//gmina//właściciele wolą trzymać pustostany bez generowania zysków niż oddać jako lokal zastępczy.

   Jeśli sąd nakazałby spłatę długu to komornik odciąga kasę z konta co miesiąc. Nie wiedziałeś? Opłata jest wtedy rozkładana na raty, często z pójściem na rękę. Jeśli tylko "dzika lokatorka" jest na rencie/emeryturze/zasiłku to ma pieniądze.

   Problemem staje się tylko długi i żmudny proces karny... Jak to w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   ==> art.18.ust.5 ustawy z dnia 21.06.2001 r. o ochronie praw lokatorów (...)"Jeżeli gmina nie dostarczyła lokalu socjalnego osobie uprawnionej do niego z mocy wyroku, właścicielowi przysługuje roszczenie odszkodowawcze do gminy, na podstawie art. 417 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny". Jeśli masz wyroki eskmisyjne z uprawnieniem do lokalu socjalnego, idziesz do sądu p-ko gminie o odszkodowanie, w wysokości czynszu rynkowego za lokal+zwrot ponoszonych kosztów za media. Z wyrokiem w ręce gmina szybciutko będzie płaciła odszkodowanie, zaś twoja sprawa nabierze priorytetu w przydziale lokali socjalnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mulnich
   Zajmuję lokal komunalny. Płacę czynsz. Rozumiem Twoje rozgoryczenie. Ale zachowaj trochę rozsądku i nie pisz bzdur w tytule i opisie.
   Jeżeli idąc za Twoją poradą przestanę płacić czynsz i następnie wylecę na bruk na zbity ryj, załatwisz mi nowy lokal?
   Polecam trochę rozsądku facet. Bo za niepłacenie, wiele osób w Polsce wyleciało na ulicę. Nie doradzaj więc ludziom, aby nie płacili czynszu.
   Gdyby nie beznadziejnie głupi tytuł, wykopałbym to bo rozumiem Twój kłopot. Ale tak daję zakop. I polecam więcej rozsądku.
   Narzekając na komunę, sam zachowujesz się tutaj jak anarchista. Do tego głupi.
   W Polsce eksmituje się nawet osoby, które właśnie są (jak to ująć?) w trakcie umierania:

   http://www.wykop.pl/link/59716/eksmitowano-konajacego-czlowieka-dura-lex-sed-lex

  •  

   pokaż komentarz

   omega3:
   Naprawdę jak ktoś zajmuje miszkanie komunalne i płaci to spoko. Ja i tak w zasadzie utrzymuje starszych ludzi. Nie mogę nic powiedzieć na nich złego, mają niskie renty ale płacą zawsze, zresztą to bardzo kulturalni ludzie. Nie okradam ich bo wszystko idzie w kamienicę (przypominam że każda kamienica musi mieć dozorcę a dozorca musi mieć ZUS za którego płaci właściciel kamienicy). Więc możesz mi uwierzyć że nie opłacę z ich czynszu nawet ZUSu dozorcy. Za starszych uczciwych ludzi zapłacę, ale za młodych pijaków (bo żeby być alkoholikiem to trzeba mieć pieniądze:]) PŁACIĆ NIE MAM ZAMIARU!

  •  

   pokaż komentarz

   @ omega3
   Nie odbieraj tekstu tego wykopu dosłownie bo to taki przewrotny wykop jest, wiesz? Gdyby nie był przepełniony wk!%!ieniem i goryczą to bym powiedział , że jest nawet ironiczny .

  •  

   pokaż komentarz

   @Mulnich
   Ja rozumiem Twój kłopot i współczuję, ale nie rozumiem po co piszesz głupoty w tytule i opisie? W Polsce za niepłacenie czynszu wylatuje się na ulicę, lub do socjalnego lokalu zastępczego. W skrajnych przypadkach, jak w linku, który dodałem powyżej wylądujesz na ulicy podczas własnej agonii, bo komornikowi się śpieszy i nie poczeka 5 minut, aż umrzesz.
   Faktycznie masz problem, ale doradzam więcej spokoju. Nie pisz ludziom, że w Polsce można nie płacić czynszu. Bo jeszcze ktoś posłucha i będzie miał kłopot.
   Życzę Mulnich, powodzenia w dochodzeniu swoich praw przed sądem, ale też i więcej umiaru w ich opisie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie znam się wcale na prawie.
   Ale może by tak "od dupy strony" żulernię załatwić?
   Otóż oni pieprzą że ich wywalili na zbity ryj z mieszkania, choć nie płacili i w ogóle.
   A teraz inaczej, to niech oni udowodnią że tam mieszkali!
   Pokazujesz "świstek" że jesteś prawowitym właścicielem, a oni co - nic.
   Warunek jest jednak taki że nie możesz nigdzie potwierdzić sam że coś "wynajmowali" czy jak to się tam nazywa, i nie możesz piszczeć i odszkodowania, po prostu, nigdy tych d%##!i tam nie było.
   Coś w ten deseń mi do głowy przyszło, choć wiem że to nie takie proste.

  •  

   pokaż komentarz

   W pelni rozumiem Twoj bol. Smieszy mnie tylko, ze gdyby sytuacje pokazac od drugiej strony (co czesto robia gazety pokroju SE czy Faktu), czyli od strony lokatorki - "jestem taka biedna, nie mam na czynsz, dziecko chore, na lekarstwa potrzebuje, bla bla a ten bezlitosny wlasciciel chce nas wywalic na bruk" to wszyscy by jej wspolczuli a Ciebie objezdzali;] No ale tacy sa juz ludzie. Sterowalni.

  •  

   pokaż komentarz

   Emmet - zameldowani są.

  •  

   pokaż komentarz

   @Visionary
   Smieszy mnie tylko, ze gdyby sytuacje pokazac ... od strony lokatorki - "jestem taka biedna, nie mam na czynsz, dziecko chore, na lekarstwa potrzebuje, bla bla...to wszyscy by jej wspolczuli

   Nie masz racji. Jak pokazuje praktyka, na wykopie tylko 18 osób współczuło facetowi, którego eksmitowano podczas jego śmierci. Dla mnie to horror. Jak można nie dać człowiekowi spokojnie skonać? Reszta wykopowiczów miała to głęboko w doopie.

   http://www.wykop.pl/link/59716/eksmitowano-konajacego-czlowieka-dura-lex-sed-lex

  •  

   pokaż komentarz

   _Jednego się już w Polsce zdążyłem nauczyć. Chcesz mieć dobry biznes, musisz mieć dwóch ludzi którym będziesz płacił więcej niż swoim pracownikom (ale się to opłaca).

   Pierwszy to dobry Prawnik.
   Drugi to dobry Księgowy.

   Bez nich nie masz po co robić interesu. Bo Cię zawsze wycyckają._

   Można też wynająć taniej dwóch ludzi,którzy może mają mniej w głowach, ale więcej w łapach.

  •  

   pokaż komentarz

   Jedyny szczegół jest taki, że poświadczając w sądzie nieprawdę (że jesteśmy chorzy, biedni albo coś takiego), jeżeli nie jesteśmy, popełniamy przestępstwo, zagrożone karą więzienia do lat 3.
   A Twój wykop za namawianie do popełnienia przestępstwa powinien zostać usunięty.

  •  

   pokaż komentarz

   omega3, moze i masz racje, ale ten przyklad tego nie pokazuje. To czy zostal wykopany czy nie o niczym nie swiadczy. Moze ludzie po prostu nie chca po raz kolejny czytac o tym czy tamtym, co niekoniecznie znaczy ze sie z czyms zgadzaja lub nie.

  •  

   pokaż komentarz

   odetnij wszystkie media! elektryczność, wodę, gaz,i co najważniejsze wstaw w piwnicy urządzenie zagłuszające GSM sami sie wyniosą :D

  •  

   pokaż komentarz

   Zatrudniasz mafię tj. agencję ochroniarską Zubrzyckiego (patrz Warszawa) i masz lokatora z głowy. Tylko im gazu bojowego nie dawaj

  •  

   pokaż komentarz

   Wynajmuj mieszkania firmom pod działalność gospodarczą. Wtedy to głupie prawo nie obowiązuje. To państwo tak działa, że chroni nierobów i żuli, ale nie pracujących ludzi.

 •  

  pokaż komentarz

  w młodości wyrządzono mi wielką krzywdę ... wychowano mnie tak że ja po prostu nie potrafiłby bym nie zapłacić - po prostu

  jestem uczciwym śmieciem

 •  

  pokaż komentarz

  sprzedaj kamienice i niech sie ktos inny martwi ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Kolego, chciałbym Ci jedno powiedzieć. Możesz domagać się ODSZKODOWANIA od Urzędu Miasta/Gminy. Mówię z doświadczenia. Miasto Ci będzie płaciło co miesiąc ok. 500 zł za ten lokal do czasu znalezienia lokalu zastępczego dla tej Pani. I zobaczysz jak szybciutko się mieszkanie dla niej znajdzie w chwili wypłaty kilku pierwszych "gratyfikacji" za mieszkanie. Nie każdy o tym wie i miasto nie informuje o takiej możliwości. Byłem w tej sprawie u prawnika i mówię Ci jak jest. Skutecznie problem rozwiązany z kilkoma lokatorami.

  EDIT:
  Składasz tylko co miesiąc oświadczenie, że jesteś właścicielem mieszkania a szanowna pani w dalszym ciągu zamieszkuje mimo wyroku. Jak będziesz potrzebował szczegółowe wskazówki, daj znać. Gwarantuje pozytywne załatwienie sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   No właśnie. Mi się wydawało że w końcu można też tej pani wynająć mieszkanie, przeprowadzić ją, a po miesiącu wypowiedzieć umowę o wynajem tego lokum i przestać płacić. Może to trochę skur&#$^@%, ale wtedy to już nie jest twój problem, a właściciela jej nowego lokum. Trochę to też będzie kosztowało, no ale coś za coś...

  •  

   pokaż komentarz

   @Remul
   Dwa komentarze wyżej..

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie tak jak pisze snicer - wytocz sprawe gminie. Skoro oni nie maja dla niej lokalu zastepczego, to niech za nią płaca do czasu aż się taki nie znajdzie. Sprawa jest dosyć prosta i praktycznie wygrana z urzedu. ... zobaczysz jak szybko znajdzie się lokal zastepczy :)

  •  

   pokaż komentarz

   Do socjalisty mi naprawde bardzo daleko , mam głęboko w poważaniu 90% ludności tego kraju ale pisząc te słowa bardziej myślałem o sobie i moim ew wynajmowaniu od kogoś mieszkania. Nauczcie się czytać ze zrozumieniem

 •  

  pokaż komentarz

  Jakbym był właścicielem tej kamienicy to bym sam ją z domu wyrzucił. Za kudły i raus :)
  Chyba by mnie powstrzymało jedynie to jakbym zobaczył w domu małe dzieci.
  Wtedy bym nie potrafił.

  •  

   pokaż komentarz

   Nic nie zrobisz. Uwierz.

  •  

   pokaż komentarz

   a potem by wykopywali artykuł z wyborczej albo innej gazety jak to PanM, bezduszny kapitalista i właściciel nieruchomości, wyrzucił biedną schorowaną starszą kobietę na bruk bo dla niego liczy sie tylko kasa. I nikt z sąsiadow nie reagował. A w tagach bylo by "j#%ana polska".
   No i oczywiście w komentarzach by napisali co by ci zrobili jakby cie spotkali :P

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie. Sam też wynajmuję mieszkania i jak ktoś nie płaci to bierze się ochronę i do widzenia. Meble przed budynek i za kudły jeśli trzeba. Normalnie ręce opadają...

   [edit] ...a wyborcza to se może pisać... i tak sprawa ucichnie po kilku tygodniach, a ty masz jednego wrzoda mniej na tyłku

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna