•  
   j............n

   +139

   pokaż komentarz

   @Awizer: W zasadzie wyczerpałeś temat ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @jesse__pinkman: Nie dość, że wyczerpał temat, to jeszcze podał zarazem optymalne rozwiązanie.
   Jeśli część się wyjebie, to pozostała część będzie mogła dostać podwyżki. Przecież ta instytucja zatrudnia jakąś chorą liczbę osób.

  •  
   M....o

   -32

   pokaż komentarz

   @szpongiel: Tzn. jaką liczbę dokładnie uważasz za chorą a jaka według ciebie liczba osób powinna tam pracować? I napisz od razu na jakiej podstawie to obliczyłeś. No ale nic.. spodziewam się reakcji w stylu "wyj#@%ć zus", "nikt nie powinien tam pracować", "powinni robić za darmo".. itp. Czy może podejmiesz wyzwanie i dasz swoje wyliczenia?

  •  

   pokaż komentarz

   @MooMoo: Nie mam wyliczeń, ale jest kilka faktów:
   1. urzędy nie słyną z wydajności pracy - jest pole do optymalizacji i zmniejszenia zatrudnienia
   2. mamy skomplikowane przepisy, w tym emerytalne - uproszeczenie ich powoduje pole do zmniejszenia zatrudnienia
   3. ZUS zatrudnia niemal 50 tys ludzi - to jest chora liczba, do czego tam niby potrzeba tylu ludzi, na liczydłach te emerytury liczą?

   Wg mnie 10-krotnie mniej pracowników w zupełności by wystarczyło. 5 tys ludzi to jest bardzo dużo. Tylko do tego potrzebny był zinformatyzowany proces i uproszczone procedury oraz prawo. No i przede wszystkim zatrudnianie kompetentnych ludzi, a nie pierdzistołków co se limuzyny oraz biurka do gabinetów za 20 tys jedynie potrafią kupić.

  •  
   n.....2

   -14

   pokaż komentarz

   @szpongiel:
   Czyli według ciebie instytucja która zarządza 180mld zł ma zatrudniać 5k pracowników?
   No fajnie tylko, że dalej podałeś ogólniki. Jak chcesz zwiększyć wydajność? Tylko same konkrety. Przepisy emerytalne są do ogarnięcia a bajzel w nich jest z powodu zmiany ustroju i często braku dokumentów.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpongiel: Z calym szacunkiem, ale jakiekolwiek wyliczenia sa o przyslowiowy kant dupy potluc. W urzedach nie jest zatrudniona jakas konkretna liczba osob ktora wynikalaby z efektywnosci czy ilosci zadan. Urzedy to farmy elektoratu, gdzie nawet kompletny kretyn dostanie na ten chleb. Byle co jakis czas odpowiednio glosowal. Moze sie to wydac absurdalne, ale wiem od znajomego w Polsce jaka atmosfera panuje w urzedach. Jego zona pracuje w Urzedzie Pracy bodajze i juz to co slyszalem na temat rozmiaru bezsensu jaki tam odchodzi nadaje sie na osobny wykop. Plus indoktrynacja i wrecz bezposrednie mowienie podwladnym jak glosowac.
   I tak to dziala. Masa urzedasow, ktorym czasem wladza podsypie troche ekstra do koryta a w zamian maja zapewnic ciaglosc tej wladzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @MooMoo: Uwazam,ze obecnie ich jest za duzo w dodatku ich czas pracy nie jest zoptymalizowany pod kątem petentow. Nie rozumiem dlaczeo otwarty jest od 8 do 15:30. dlaczego nie pracuja od 9 do 17 i częśc od 11 do 19? Dlaczego zeby cos zalatwic w JAKIMKOLWIEK urzedzie trzeba brac dzien wolny od pracy?
   Dlaczego np Pani wydajaca druczki nie moze od razu przyjmowac pieniedzy tylko trzeba brac kolejny numerek i isc do kasy?to wszystko powoduje przerost zatrudnienia

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli według ciebie instytucja która zarządza 180mld zł ma zatrudniać 5k pracowników?

   @nico112: I co za różnica jaką kwotą zarządza? Myślisz, że ci wszyscy szeregowi pracownicy mają jakikolwiek wpływ na strategiczne decyzje odnośnie zarządzania?

   Zresztą posłuże się cytatem z wypowiedzi @benzdriver:

   (...) jakiekolwiek wyliczenia sa o przyslowiowy kant dupy potluc. W urzedach nie jest zatrudniona jakas konkretna liczba osob ktora wynikalaby z efektywnosci czy ilosci zadan. Urzedy to farmy elektoratu, gdzie nawet kompletny kretyn dostanie na ten chleb. Byle co jakis czas odpowiednio glosowal.
   Ale ja już Cię zaczynam kojarzyć z poglądów faworyzujących marnotrastwo i absurdy biurokratyczne. Zatem nie dziwię się, na takie wypowiedzi z twojej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Awizer: Rozwiązać ten wrzód, nie dość, że emerytur nie będzie to jeszcze z naszych składek chcą podwyżki!!!

  •  
   n.....2

   +1

   pokaż komentarz

   @nico112: I co za różnica jaką kwotą zarządza? Myślisz, że ci wszyscy szeregowi pracownicy mają jakikolwiek wpływ na strategiczne decyzje odnośnie zarządzania?
   Gigantyczne różnica. Jeśli jakieś przedsiębiorstwo zarządza 180mld zł i ma 21mln klientów to nie może mieć kilku pracowników. Zobacz sobie choćby na ilość placówek i zasięg terytorialny ZUSu.

   Ale ja już Cię zaczynam kojarzyć z poglądów faworyzujących marnotrastwo i absurdy biurokratyczne.
   Bo jeszcze nikt mi nie udowodnił jak można zmniejszyć marnotrawstwo i absurdy, same spece od narzekania a robić nie ma komu, już pierwszy lepszy urzędnik robi więcej. I dla mnie hasło "uproszczenie przepisów" to żadne rozwiązanie bo nic nie znaczy, nie proponuje żadnych rozwiązań. To tylko populistyczne hasło którym można się podetrzeć dokładnie takie samo jak programy wyborcze.
   @szpongiel:

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: Wysoko stawiasz poprzeczkę "wykopowym ekspertom". Po to wybieramy władzę i płacimy miliardy jako podatnicy, aby oni nad tym pracowali oraz zatrudniamy ekspertów, którzy im w tym pomogą. Ba! Jest masa ekspertów, którzy składają różne gotowe rozwiązania poprawy i uproszczenia przepisów, lecz ich propozycje są ignorowane.
   Także, nie oczekuj, że jako wykopek Ci tu wystrzelam zdupy pełen program naprawy państwa. Musiałbym poświęcić na to wiele miesięcy, a zawodowo zajmuję się czym innym.
   Pozostawiam Cię zatem w przekonaniu, że nic się nie da poprawić. Ja już sobie poprawiłem co mogłem, więc nie mieszkam pośród ludzi, którzy tak uważają jak Ty. Zbyt to było frustrujące i niewygodne.

  •  
   z.........n via Android

   +3

   pokaż komentarz

   @Awizer: uslyszeli ze tusk rozdaje pieniadze to tez chca :)

  •  

   pokaż komentarz

   @borjaki: Dopóki ktoś z ZUSu Tobie nie odpowie nie wyciągałbym wniosków z tego.

  •  
   n.....2

   +1

   pokaż komentarz

   @nico112: Wysoko stawiasz poprzeczkę "wykopowym ekspertom". Po to wybieramy władzę i płacimy miliardy jako podatnicy, aby oni nad tym pracowali oraz zatrudniamy ekspertów, którzy im w tym pomogą.
   No to przecież masz pretensje i uważasz, że wiesz lepiej od ekspertów, dlatego pytam.

   Ba! Jest masa ekspertów, którzy składają różne gotowe rozwiązania poprawy i uproszczenia przepisów, lecz ich propozycje są ignorowane.
   Jedne są ignorowane, drugie wdrażane. Wątpliwa sprawa żebyś siedział i analizował wszystkie propozycje jakie zostały odrzucone albo wdrożone.

   Także, nie oczekuj, że jako wykopek Ci tu wystrzelam zdupy pełen program naprawy państwa. Musiałbym poświęcić na to wiele miesięcy, a zawodowo zajmuję się czym innym.
   Nie oczekuje pełnego programu prosto do drożenia, tylko konkretnych propozycji które można rozważyć. Dla mnie największą bolączką urzędów jest ich czas pracy i to powinno zostać zmienione.

   Musiałbym poświęcić na to wiele miesięcy, a zawodowo zajmuję się czym innym.
   Na wstępną analizę jakiegoś zagadnienia potrzebujesz max kilka godzin a zagłębienie się chociaż w jeden z problemów rozwiąże wiele innych bo zrozumiesz mechanizmy.

   Pozostawiam Cię zatem w przekonaniu, że nic się nie da poprawić.
   Oczywiście, że się da poprawić ale twierdzenie, że da się ograniczyć zatrudnienie o 90% w instytucji która zarządza miliardami to jakieś kuriozum. ZUS wydaje na swoje utrzymanie porównywalną lub mniejszą kwotę niż prywatni ubezpieczyciele więc tu już widać, że niewiele można zrobić.

   Zbyt to było frustrujące i niewygodne.
   A mi się właśnie bardzo źle mieszka wśród ludzi którzy tylko ciągle narzekają na wszystko, zamiast zająć się rzeczami na które mają wpływ i które rozumieją. Gdzie wcześniej mieszkałeś bo chyba się przeprowadzę?
   @szpongiel:

  •  

   pokaż komentarz

   @Awizer: Przecież muszą z czegoś odłożyć na emeryturę !
   ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: Nie wiem czy jesteś tak wielkim ignorantem czy trollujesz. Jeśli naprawdę myślisz to co piszesz, oznacza to, że jeszcze długo nie będzie w Polsce lepiej. Jak miałoby być, gdy tacy naiwniacy jak Ty twierdzą, że deszcz pada gdy pluje się społeczeństwu w twarz. Rozsądnym ludziom, którzy mają dość tego bagna nie pozostaje nic poza emigracją. To bardzo przykre.
   Jakie niby propozycje zostały wdrożone, gdy nie było żadnych reform od co najmniej 7 lat, a eksperci biją na alarm, że brak reform stoczy nasz kraj w ruinę. Co i raz też są wypowiedzi typu X lat temu mówiliśmy, aby zrobić to i to, a teraz już musztarda po obiedzie. Przygotowaliśmy projekt poprawy przepisów, ale kancelaria premiera nawet nie odpowiedziała.
   Na sam dobry początek CAS oraz ZPP, ale przecież jest o wiele więcej różnych think tanków. Wszystkie propozycje są ignorowane. Na dodatek zdaje się, że ufasz patałachom, którzy nami rządzą (albo Ci płacą za pisanie pro-rządowych komentarzy, kto wie) co jest już szczytem naiwności. Nawet największym głupcom oraz ignorantom oczy powinna otworzyć ostatnia afera taśmowa. Jeśli pomimo tego nic Ci w głowie nie świta, to ja się poddaję. Smutno mi tylko, bo układ post-magdalenkowy jest bardzo trudny do obalenia sam w sobie, a przez pożytecznych idiotów, którzy mu przyklaskują, w zasadzie niemożliwy do ruszenia. Tylko gdyby społeczeństwo się zjednoczyło i bardzo wyraźnie oraz dobitnie wywarło presję na rząd... tylko wtedy byłaby szansa. Ale o jakim zjednoczeniu może być mowa w sytuacji, gdy są spory oraz dyskusje takie jak nasza? Dupa, widać pozostaje mi budować dobrobyt za granicą.

  •  

   pokaż komentarz

   albo Ci płacą za pisanie pro-rządowych komentarzy, kto wie
   Zdemaskowałeś mnie...
   @szpongiel:

 •  

  pokaż komentarz

  A Polacy chcą podwyżek emerytur i rent.

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: img5.demotywatoryfb.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Co się dziwicie? A którzy pracownicy nie chcą podwyżek?

 •  
  k.........i

  +10

  pokaż komentarz

  Niech ograniczą zakupy limuzyn i innych dóbr wszelakich, i wycieczki zagraniczne to będą mieli na podwyżki