•  

  pokaż komentarz

  Cena, cena, dostępność, wydajność, możliwości wykorzystania w praktyce do gospodarstw domowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikasa: Nasze przepisy na to nie pozwolą. Ale był na wykopie filmik polaka w Irlandii, Gdzie kupił dwa panele fotowoltaiczne i przez przetwornicę podłączył do gniazdka elektrycznego. Gdy powyłączał odbiorniki w domu, nadwyżka energii z paneli, była przesyłana do sieci energetycznej, powodując cofanie licznika w domu.
   Prościej i logiczniej chyba się nie da.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak tylko pojawiły się tanie ogniwa fotowoltaiczne na rynku europejskim, to produkcja "własnego" prądu stała się bardzo opłacalna, głównie przez fakt, że dostawca energii był zobligowany kupic prąd od takiego Kowalskiego. (ustawa o odnawialnych zrodlach energii) . Efekt koncowy jest taki, ze na chinskie ogniwa Unia nalozyla clo :)

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że nie ma w artykule konkretnych danych, np. sprawności takich baterii słonecznych.

  Na dodatek nowe, drukowalne baterie mogą być wyprodukowane w formie półprzezroczystej, dzięki czemu świetnie nadadzą się również do pokrywania... okien. Samowystarczalne energetycznie drapacze chmur? Czemu nie.

  Nic nowego, zdaje się, że są już przezroczyste panele słoneczne, które można stosować jako powierzchnie okienne.

  •  

   pokaż komentarz

   @HorribileDictu: Moim zdaniem sprawność nie jest tak istotna (oczywiście jeśli jest w rozsądnych granicach). Znacznie ważniejszy jest współczynnik W/$. Czyli ile watów mocy dostajemy za dolara (albo złotówkę). Chodzi o to, że powierzchni do pokrycia ogniwami fotowoltaicznymi mamy sporo a tylko pieniędzy ciągle brak.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZdzisiekPoranny: Nie napisałam, że to najważniejsze dane tylko że ogółem brakuje tu jakichś cyfr. I nie tłumacz mi co oznacza ten współczynnik, studiuję energetykę i wiem to :P

  •  

   pokaż komentarz

   @HorribileDictu: znalazłem tylko info że ich celem jest sprawność 10% i 10 lat trwałości.
   Niestety dużo takich technologii jest już dawno dostępnych tylko czeka na sprawnego biznesmena a takie rewelacje słyszymy co kilka miesięcy. Przykładowo jeśli są pewni powinni wynalazku choćby oszacować cenę produktu i wprowadzić przedsprzedaż. Wystarczyłoby gdyby te ogniwa były elastyczne a nie droższe od tych obecnych to wynalazek odniesie sukces

Dodany przez:

avatar support dołączył
73 wykopali 0 zakopali 1.6 tys. wyświetleń
Advertisement