•  
  C....x

  +381

  pokaż komentarz

  W IPhone 6S pewnie będzie płaski obiektyw i nazwą to rewolucją
  #pozdrodlakumatych

 •  

  pokaż komentarz

  A wystarczylo troche puknac mlotkiem to by sie schowala. Swoja droga zawsze mialem niezle beke z ludzi ktorzy ciagle daja sie wydymac emejzingowemu marketingowi Srajfona i placa tyle kasy za cos co warte jest gora 1tys zlotych ;)

  •  

   pokaż komentarz

   placa tyle kasy za cos co warte jest gora 1tys zlotych

   @ozzmann: coś jest warte tyle, ile ludzi są w stanie za to zapłacić, a nie tyle ile się tobie wydaje :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: Z tym 'to jest warte tyle...' to trochę trudno oszacować. Sam sprzęt owszem, można precyzyjnie policzyć znając ceny części, ale... chociażby czas spędzony na przygotowaniu projektu, pierwszych prototypach, oprogramowaniu które niestety nadal jest w mojej skromnej opinii najlepszym systemem na telefony... Ciężko to wszystko zsumować zważywszy na fakt, iż przyzwyczajeni jesteśmy do świata OpenSource gdzie np. bazę danych, system operacyjny klasy unix czy oprogramowanie biurowe bierzemy dosłownie 'za darmo' bo grupa zapaleńców oddała swoją pracę 'bez profitów' - przynajmniej oficjalnie. Trochę to psuje spojrzenie na pracę ludzi którzy prowadzą projekty takie jak iPhone. Sam spotykam się z tym w mojej pracy - przygotowywujemy środowisko dla dużej instytucji finansowej, które ma być dostępne 24h/7/365 w 100%, mieć nadmiarowość, dużą wydajność, etc. Proponuję rozwiązanie firmy X, Y, a pacjent na etacie lokalnego 'specja informatyki' wyjeżdża mi z systemem Ubuntu i bazą MySQL - bo przecież za to nie trzeba płacić. Owszem, są tysiące scenariuszy gdzie taka prosta konfiguracja jest, aż nadto dobra i sprawna, ale za 'prawdziwe produkty' trzeba płacić właśnie dlatego, aby ludzie mieli motywacje je rozwijać i tworzyć coraz lepszymi :)

  •  
   y......s via iOS

   -3

   pokaż komentarz

   @ozzmann: eeee... Informacja nieprawdziwa :) Apple samo przyznaje, że ma ledwie ok 40% marży na iPhonach :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: Dla szarego zjadacza chleba na swiecie srajfon to max tydzien pracy wiec nikt nie zwraca uwagi zbytnio na jego cene. Dopiero w polsce i innych azjatyckich krajach robi sie z tego problem jak za byle telefon trzeba zaplacic dwie miesieczne pensje lub brac kredyt na 2 lata.

  •  

   pokaż komentarz

   @yourboss: Owszem ale np. w takiej Polszy masz telefon dużo droższy bo musisz do tego doliczyć: VAT, cło, koszty transportu i marże Resselera :)

  •  
   m...t via Android

   +3

   pokaż komentarz

   @Lisak: wat? W każdym kraju są ludzie bogaci, średni i biedni. To nie wynika z Polski, że zagraniczne produkty tyle kosztują, tylko z jej lokalizacji, rozmiarów i wartości pieniądza względem wartości pieniądza i położenia producenta. Przecież nie mogą wypuścić produktu o wiele taniej w danym kraju bo nikt nie kupowałby w swoim kraju tylko tam gdzie najtaniej. (zmiana standardowego języka nic nie zmienia bo wgranie innego to nie problem).

   Skończta pierniczyć jak to źle w tej naszej kochanej Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   wartości pieniądza względem wartości pieniądza i położenia producenta

   @mortt: to akurat wynika z polityki kraju o ktorej decyduje demokratyczna wiekszosc

   pokaż spoiler biedny bo głupi głupi bo biedny

  •  
   m...t via Android

   0

   pokaż komentarz

   @Lisak: nie tylko, może też wynikać z polityki kraju producenta (i możliwości), ergo dając im przewagę nad pozostałymi. Jest dużo różnych czynników.

   Nie rozumiem Twojej uwagi w spoilerze, mówisz o sobie czy jak?

  •  

   pokaż komentarz

   @mortt: Polityka kraju producenta nie naklada ekstra podatkow na export swoich produktow. Polityka kraju importera naklada cla i vat na produkty importowane ktorych nie produkuje sie i tak w kraju. Ma to sens? Do tego sila nabywcza pieniadza w kraju wynika tylko i wylacznie z polityki tego kraju.
   Jestescie narodem biednym i glupim bo dokonujecie wyborow glupich ktore czynia was biednymi.

  •  
   m...t via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @Lisak: a ty rozumiem wyspy?

  •  
   m...t

   0

   pokaż komentarz

   @Lisak: To skoro nie czujesz się już polakiem, to na cholerę tu siedzisz i żale wylewasz? :)
   W ogóle nie kumam ludzi, którzy wyjechali i próbują obrzydzić sobie kraj z którego pochodzą tylko po to, żeby żal nie było. Takie motywowanie swoich decyzji.

  •  
   d..k via Android

   -3

   pokaż komentarz

   @yourboss: słuchaj marketingowców z apple to będziesz z gejfonem chodził... ech... wait...

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: Ludzi płacą za dobry soft. Użytkownicy biedadroida nigdy nei rozumią co to jest wygoda i co to znaczy mieć sprzęt który nawet z słabymi bebechami działa lepiej niż samsungi z cebulrionem 5000 i biedadroidem.

  •  

   pokaż komentarz

   A wystarczylo troche puknac mlotkiem to by sie schowala. Swoja droga zawsze mialem niezle beke z ludzi ktorzy ciagle daja sie wydymac emejzingowemu marketingowi Srajfona i placa tyle kasy za cos co warte jest gora 1tys zlotych ;)
   @ozzmann: o cudzą kasę tak się martwisz? Bo ja np. mam ajfona bo mi się po prostu podoba. Czemu od razu twierdzisz, że każdy kto ma jabłko daje się dymać? Powiem Ci więcej gdybym miała kasę to bym sobie Astona kupiła, też byś miał argument, że durne ludzie takie drogie auta kupują, a golfy chodzą za dyszkę??? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisak: Najwyzej tydzien. Nieraz i dwa dni. To sobie mozna szlifowac ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @yourboss: I tak bezkrytycznie im uwierzyles ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @everybody_pomarancze: Fakt,nie jest to open source ale moim zdaniem cena wynika przede wszystkim z marketingu. Niczego nowego w iPhone nie wypatrzylem. Rozwiazania sa wrecz wykradzione z innych systemow. Jakosc wykonania pozostawia wiele do rzyczenia. A juz extra beke mialem jak znajoma puszczala corke do szkoly z podpieta do telefonu mega wielka zewnetrzna bateria, zeby do konca dnia jej wytrzymal (roczny Srajfon) ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @everybody_pomarancze: A co s Postgres? Też jest darmowy, a wydajnieszy i szybszy od MySQLa.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: A ja przykładowo nie rozumiem problemu. Każdy soft ma wady i zalety. I każdy wybiera to, co mu bardziej odpowiada. To, że ja mam Samsunga oraz to, że kolejnym moim telefonem znowu będzie Samsung, gdyż moim zdaniem ich telefony są najlepsze, nie oznacza, że iPhone jest pedalski.

   Jak kogoś stać, i ma ochotę mieć iPhone to to jest naprawdę jego sprawa. I wyśmiewanie jednego jak i drugiego produktu zalatuje mi dziecinadą.

  •  

   pokaż komentarz

   @everybody_pomarancze: > przygotowywujemy środowisko dla dużej instytucji finansowej,

   Współtworzysz nowy system dla KRUS za 80mln, czy portal dla bezdomnych za 17MLN? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @everybody_pomarancze: gdyby było tak jak mówisz (zapłata za prace inżynierów i projekt) to zysk firmy nie rósłby szybciej niż wynagrodzenia pracowników tejże. Korporacje sprzedają produkty, ale też szkolenia i wsparcie, a w świecie opensource trzeba umieć sobie radzić samodzielnie. Oba światy potrafią żyć równolegle i nigdy postawienie oracle czy sharepoint nigdy nie jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Tak samo z telefonem chcesz zapłacić więcej i mieć iphone z IOS to spoko, ja mam 3 letni telefon z androidem firmy która już nie istnieje i też żyję. Nie przekonuj na siłę, że jak się zapłaci za oprogramowanie (albo więcej zapłaci za iphone) to jest lepiej. Duże potrzeby też mogą być zaspokojone przez oprogramowanie opensource (lub jego płatną wersję która i tak będzie relatywnie tania) i już można liczyć zyski na licencjach i maintenance.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: Apple dużo brakuje do tego jak mówisz "biedadroida". To telefon dla ludzi, którzy są 100% zgodni z partyjną linią firmy i nie czują potrzeby np. konfiguracji ekranu głównego :)

  •  
   y......s via iOS

   -1

   pokaż komentarz

   @ozzmann: @deck: przyznają się do tego w raportach giełdowych, na komputerach mają tej marży ok. 28-35% (w zależności od modelu). O ile mnie pamięć nie myli to w branży komputerowej marże producentów są zdecydowanie niższe (oprócz Sony). W branży smartfonów ich marże nie urywają dupy z tym, że Apple trzyma je na stałym poziomie w całym okresie życia produktu, inni natomiast obniżają je kilka razy w ciągu roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: córę i z samsungiem by puszczała z extra baterią, wiesz, że dzieciaki cały czas grają sobie na telefonach???
   A co do wykonania... Mój mąż bredził jak ty, do czasu, niestety jak upuścił galaxy3 to cała matryca do wymiany, jakoś żaden z moich iphoneów nie był taki delikatny ;) teraz mam w domu spokój bo ja cały czas z jednym iphonem, a on już przerobił ze 3 samsungi :D

  •  

   pokaż komentarz

   przyzwyczajeni jesteśmy do świata OpenSource gdzie np. bazę danych, system operacyjny klasy unix czy oprogramowanie biurowe bierzemy dosłownie 'za darmo' bo grupa zapaleńców oddała swoją pracę 'bez profitów' - przynajmniej oficjalnie.

   @everybody_pomarancze: I potem się okazuje że mamy problemy bo OpenSSL na którym jechał cały świat miał budżet na poziomie $2k rocznie ref.

  •  
   d..k

   -1

   pokaż komentarz

   @yourboss: oni nie są producentem sprzętu tylko płacą podwykonawcy za złożenie i za technologie (procki/ekrany itd) - dlatego zarabiają mniej na skończonym produkcie, ceny musza być wyższe i technologie z lekka będą zawsze przeterminowane.

  •  

   pokaż komentarz

   ludzie mieli motywacje je rozwijać i tworzyć coraz lepszymi

   @everybody_pomarancze: to ludzie od linuksa tej motywacji nie mają?

  •  

   pokaż komentarz

   @josoof: nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, chodziło mi bardziej o filozofię konkurencyjności... Jak u licha chcesz rozwijać jakikolwiek produkt wiedzac, ze ktoś robi coś podobnego za darmo... Ja nie neguje open source, sam korzystam z systemów bsd w swojej firmie, ale pomyśl ile firm mogłoby się rozwinac i ile ciekawszych produktów powstac gdyby nie open source? Pracuje przy systemach klasy mainframe, pracuja one pod kontrola systemu z/OS z bazami DB2. Nie wyobrażam sobie obecnie alternatywy i nie wyskakujcie z Postgresem :-) nie ta skala :-) wracajac do tematu... Osobiście uważam, że za oprogramowanie biznesowe powinno się płacić tak jak w każdej innej dziedzinie. Dlaczego do tego softu nie daja za darmo sprzętu? Po co płacić elektrykowi? Kierowcy? Piekarzowi? Uważam, ze kiedyś Stallman i świta uszkodziła ciekawy rynek pracy i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @everybody_pomarancze: bredzisz

   Po co płacić elektrykowi? Kierowcy? Piekarzowi?
   Odpowiedź - za wygodę, ale sam przesunę gniazdko, zrobię instalację z czujnikami ruchu, przejadę się samochodem i upiekę chleb. Przeze mnie umierają piekarze, bo sam piekę torty. Przeze mnie umierają sklepu meblowe i stolarze bo sam zaprojektowałem i wykonałem kuchnię. I wiesz co - jestem zadowolony. Mam wybór między WIN a LINUX, sobie instaluję WIN bo lubię grać, żonie ubuntu żeby internet jej śmigał. Jeżeli proponujesz dobry produkt nikt nie odbierze Ci rynku, a uzasadnienie które podałeś działa tylko na radę nadzorczą korpo które ma słabe wyniki.

  •  

   pokaż komentarz

   @josoof: Nadal nie rozumiesz mojej myśli :) Podchodzisz do tego bardzo ideologicznie - niestety w życiu nie zawsze jest czas na 'upieczenie chleba/zrobienie kuchni' i tysiące innych rzeczy, a nawet jak spróbujesz to zrobisz - stary, bez odpowiednich narzędzi i wiedzy nigdy nie zrobisz tak dobrego produktu jak zawodowiec z wieloletnim doświadczeniem. Skomplikowanymi systemami zajmują się firmy z doświadczeniem w branży, firmy które stworzyły gotowy produkt, który wystarczy 'włączyć i używać'. W dużych (o takich środowiskach mogę z Tobą porozmawiać) systemach nie ma czasu na kombinacje i pseudotesty. Klienci banków nie będą czekali, aż sprawdzisz czy system transakcyjny kart płatniczych 'wydoła' na darmowej bazie, do kogo pójdziesz płakać jak rozjedzie Ci się macierz dyskowa zawierająca cenne dane tysiąca płatników, etc. Poszukasz HOW TO na forum? Wiesz można się licytować, ja też kiedyś byłem idealistą - teraz na to po prostu nie mam czasu :) Dam Ci jeszcze jeden przykład z ubiegłego roku - obsługuję m.in. dwa duże banki. Jeden pracuje na systemach serwerów kasetowych pod kontrolą właśnie wolnego Unixa, drugi jak już wspomniałem wyżej korzysta z platformy MF firmy IBM i pracuje pod kontrolą DB2/ z/OS (komercyjna platforma). Zaczeliśmy na koniec roku przetwarzanie sald - taka operacja na zamknięcie roku, rozliczenie wszystkich rachunków technicznych, etc. - mniejsza o większość. W obydwu bankach taka sama ilość Klientów i zaczyna się problem. System Unixowy ma ewidentny brak mocy. Ludzie w okresie przedświątecznym robią dużo zakupów, tysiące operacji kartowych, wypłat, przelewów do tego to przetwarzanie. Wszystkie maszyny pokazują mega obciążenie. Problem w tym, że takie 'zamknięcie roku' musi odbyć się w określonym czasie - inaczej wszystko się rozjedzie księgowo, a zatrzymać systemu bankowego się nie da - bo nie można ludzi odciąć od kasy nawet na kilka godzin. Siedzieliśmy i modliliśmy się, aby się udało - za rok zarządca obiecał dokupienie sprzętu, etc., aby sytuacja się nie powtórzyła. Teraz drugi scenariusz w banku z platformą IBM'a. Ten sam problem - brak mocy i czasu na wykonanie zadania. Dzwonimy do IBM, czekamy 2 godziny... przyjeżdża piękny pan, włącza licencję na dodatkowe procesory, odbezbpiecza hebel w z/OS i wyciągi robią się kilka godzin szybciej. Temat zamknięty. Teraz sobie wyobraź, że IBM nie tworzy tego typu rozwiązań bo z jakiegoś dziwnego powodu im się to nie opłaca - bo przecie każdy sobie coś tam ugrodzi samemu. Dla mnie jako sysadmina to katastrofa - nie ma na rynku nic alternatywnie ciekawego.

  •  

   pokaż komentarz

   @everybody_pomarancze: Wciąż błądzisz, dostałeś okrojoną wersję oprogramowania i po zapłaceniu mogłeś skorzystać z większej ilości funkcji - nie uważasz, że takie podejście to robienie klienta w bambuko? Co do przetwarzania operacji w systemach baz danych szczególnie w bankach, to kwestia zaprojektowania i wykonania bazy. Dla takiej klasy systemów trzeba dać odpowiedni zapas mocy, ktoś źle zaprojektował lub źle wykonał i technologia nie ma znaczenia. Co do produktów z pudełka to są one idiotyzmem do kwadratu, płacisz za licencje, płacisz za dostosowanie, i w efekcie płacisz za utrzymanie 2 firmom. Ty z tego żyjesz i będziesz sprzedawał głodne bajeczki klientom. Ja stoję po 2 stronach, mam przygotowanie techniczne i jestem biznesem który zamawia, wiem kiedy kierownik projektu płynie w marzeniach jak to będzie wspaniale po wdrożeniu oprogramowania w którym mają doświadczenie i złoty certyfikat partnera. Wiem też, że czasem przepłaca się żeby mieć coś szybko i sprawnie. Ale nie mów, ze to jedyna droga.
   I jeszcze jedno:

   nigdy nie zrobisz tak dobrego produktu jak zawodowiec z wieloletnim doświadczeniem
   Gówno prawda, robię najlepsze rzeczy na świecie kiedy tylko chcę (przynajmniej dla mnie), a ty uwierz, że każdy może robić co chce i może mu to lepiej wychodzić niż zawodowcom. Jeżeli tylko będziesz zarabiał i wydawał sam nic nie tworząc, będziesz na świecie tylko kolejnym trybikiem, a nie człowiekiem. I zastanów się jak wolałbyś żyć: kupić krojony chleb czy zasiać ziarno, zmielić, upiec chleb w piecu opalanym ściętym przez ciebie drewnem, a następnie pokroić go nożem który sam wykułeś? Ja kupuję zazwyczaj krojony, ale wiem jak zasiać i zebrać ziarno, wiem jak upiec chleb, do wykucia noża jeszcze daleka droga, ale kiedyś to zrobię widziałem na jutubie jak.
   Masz plusa za pisanie takich długich wypowiedzi i peace.

  •  

   pokaż komentarz

   @josoof: No cóż. Życzę Ci powodzenia w życiu i dużych sukcesów. Kiedyś jednak wspomnisz moje słowa i powiesz 'p??#?!!e nie robie, nie chce mi się i dla idei nie będę marnował 80% mojego cennego czasu, aby tylko udowodnić, że da się coś <alternatywnie> załatwić' :) na zakończenie dodam, że ja nie krytykuję istnienia takich ludzi jak Ty co to sobie wszystko sami zrobią, nikomu zarobić nie dadzą, etc. :) Chodzi mi tylko o fakt, że czasami warto skupić się na czymś nowym, rozwojowym, stworzyć coś ciekawego zamiast od nowa wynajdować koło :) Pozdrowienia :) p.s. co do licencjonowania IBM - mimo wszystko uważam że jest to świetna platforma z wielkimi możliwościami - dzwonisz i dostajesz kopa 200% mocy jeśli potrzebujesz tylko na 'chwilę'. W innych rozwiązaniach musisz inwestować w sprzęt, nowe oprogramowanie, etc. etc. etc. :) A tu jeden telefon i bach :)) Działa :)

  • więcej komentarzy(24)

 •  

  pokaż komentarz

  Naprawił? Naprawił. A apple nie umiało... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby to był aparat w Nokii to pewnie kamień by wytarło.

 •  
  r........2

  +75

  pokaż komentarz

  Jedyny słuszny telefon, którego twórcom można wybaczyć "wystający aparat":

  źródło: 02-se-k800i.jpg

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna