•  

  pokaż komentarz

  I dlatego w upaly najlepsze sa ikarusy, okna otwarte na osciez i przeciag lepszy niz halny. A te nowe solarisy to jezdzace smazalnie...

  •  
   R.u

   +5

   pokaż komentarz

   Racja. Na nasze warunki nie powinni robić takich autobusów/tramwajów. Wiadomo, ze klima się zepsuje, albo jakiś pierdzistołek uzna, że to za drogo i ludzie są skazani na te cholerne malutkie lufciki. Niech oszczędzą na klimatyzacji i zrobią tak, że okna otwierają się w połowie wysokości. Może nie będzie taka elegancja-francja, ale chociaż ludzie się nei pogotują.

  •  

   pokaż komentarz

   Ikarusy, to jest to! Trochę czepie jak się jedzie w naczepie ale klimatyzacja zrealizowana przez duże okna jest ok. Czasem wydech jest nieszczelny i można się nawdychać sadzy :)

  •  

   pokaż komentarz

   Dobra sadza nie jest zła. Jest Ikarus, jest impreza.

   ...i kocia muzyka przygrywa.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ma co, dzięki zdobyczom techniki jakim jest klimatyzacja mamy teraz goręcej w autobusach niż to było kiedyś. Ja sie pytam gdzie jest ten postęp ?

   U mnie w mieście są autobusy bez klimy i bez otwieranych bocznych okien, nie wiem jak to było możliwe kupić.

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio jechałem autobusem z włączonym ogrzewaniem... Pozdrawiam MPK Rzeszów.

  •  

   pokaż komentarz

   ostatnio jechałem autobusem w szaliku i czapce

  •  

   pokaż komentarz

   Spokojnie, teraz wyrobią limit i w zimie będziemy jeździć w szalikach i rękawiczkach, patrząc na piękną wodę we wnętrzu nowoczesnych, szczelnych, dwuwarstwowych okien rzeszowskich Solarisów ;)

  •  

   pokaż komentarz

   W Warszawie. Rano. Mowię kierowcy, że ogrzewanie ma włączone choć słońce już zdrowo przygrzewa i może by wyłączył..
   "Panie, to jest Automatyczna_Klimatyzacja! Najpierw musi nagrzać, żeby miał z czego chłodzić!!"

  •  

   pokaż komentarz

   W Rzeszowie to tragedia z Solarisami. W Berlinie podobno takie same jeżdżą, z tą różnicą, że mają zamontowaną klimę a u nas klimą są malutkie uchylane okienka. Zawsze w upały modlę się żeby przyjechał MAN. Co do tego ogrzewania to już nie jeden raz grzejniczek w solarisie przytapiał mi buta w lecie, może to jakiś spisek? :)

 •  

  pokaż komentarz

  nie każdy mieszka w Warszawie...

  •  

   pokaż komentarz

   Nie tylko w Warszawie. W Krakowie też są autobusy z klimatyzacją. Tylko u nas MPK się tłumaczy, że ludzie otwierają okna więc klimatyzacja nic nie daje. Zamiast jednak wydrukować naklejki "Autobus klimatyzowany - prosimy nie otwierać okien" wolą wyłączyć klimę i zrzucić winę na ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   W Szczecinie także jeżdżą autobusy z klimatyzacją. Tyle tylko, że rzeczonej jeszcze nigdy nie uświadczyłem. Ilekroć ktoś prosił o jej włączenie, kierowca mówił, że nie działa. Nawet naciskany nie chciał jej włączyć. Nie wiem czy to jakieś odgórne ustalenie ZDiTM w Szczecinie, czy co, ale skutek jest taki, że w cenie biletu mamy łaźnię, szkoda tylko, że o dość kiepskim standardzie.

  •  
   L...........d

   +10

   pokaż komentarz

   W Poznaniu w autobusach z włączoną klimą okna są zablokowane, nie można ich wtedy otworzyć. Dosyć prosta metoda :)

  •  

   pokaż komentarz

   @sandacz
   Oj... i tu się mylisz kolego. Kilka tygodni temu w pewnym Solarisie (W-wa) na wyświetlaczu pojawił się piękny komunikat: proszę nie otwierać okien, klimatyzacja włączona. Leciał sobie tak co jakiś czas; ludzie nie otwierają okien w nadziei, że w końcu się włączy, a w autobusie coraz cieplej, duszno, brakuje powietrza. Ale cóż, może w końcu ta pieprzona klimatyzacja zadziała... Po kilku minutach wycieczka do kierowcy i pytanie, czemu klimatyzacja wciąż nie działa... w końcu awarie się zdarzają. Odpowiedź: autobusy serii 71 (numer boczny) nie mają zamontowanej klimatyzacji. Skąd ja mam k%!#a wiedzieć, że taka, a taka seria nie ma klimatyzacji i po co ten napis migający napis?! Bez niego sam bym pootwierał wszystkie okna. Eh.

  •  
   l.......4

   -2

   pokaż komentarz

   Jeśli chodzi o Kraków to na lini 164 zawsze jest włączona klimatyzacja, jeśli na zewnątrz jest ciepło.

  •  

   pokaż komentarz

   W Lublinie nie ma autobusów z klimatyzacją.

   Nie ma klimatyzacji, nie ma problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   s0ber nie każdy te nowsze krótkie autobusy mają klime i zawsze jest włączana przynajmniej kursy z zajezdni kołłątaja. I własnie w tych autobusach nie ma okien otwieranych. W zime daje rade jak ludzie nachuchają :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Sober, Mazowia
   Czytałem, że w kupionych dosyć niedawno Solaris Urbino 18 nie ma klimatyzacji, a to dlatego, żeby zamiast bodajże 7 sztuk kupić 8.

  •  

   pokaż komentarz

   W Katowicach im nowszy autobus tym gorzej (bo najnowsze mają klime i się nie da otwierać okien) - klimatyzacja włączona - nie spotkałem się.
   IMO Zakop i to głęboki, co 38mln ludzi obchodzi Warszawa?

  •  

   pokaż komentarz

   @bakuj : klima wtedy i tak jest wlaczona, a fakt ze NIC wtedy to nie daje, to juz inna kwestia...

   Najlepszym rozwiazaniem byloby blokowanie przez kierowce okien, zeby nie mozna ich bylo otworzyc + informacja na wyswietlaczu, ze klima jest wlaczona /bo sam fakt, ze autobus posiada klimatyzacje nie jest rownoznaczny z tym, ze ona pracuje, bo moze temp. na zewnatrz byc za niska/...

   PS zakop za traktowanie przepisow Warszawy w odniesieniu do calej Polski...

  •  

   pokaż komentarz

   @ Eligo
   Ha, i tu się zdziwisz, bo jednak są. Solarisy MPK mają klimę. Nie wszystkie, ale te najnowsze mają z pewnością. Pojawia się tylko taki problem, że nie wszyscy wiedzą o tym, że żeby klima była włączona muszą być pozamykane okna (nie wiem czy chodzi o skuteczność, czy oszczędność) - a jak nie są pozamykane, to kierowca jej nie włączy i basta. Najgorsze jest to, że wewnątrz autobusów nie ma nigdzie tabliczki, plakatu, ogłoszenia o tym i mało kto wie że w ogóle klima jest...

 •  

  pokaż komentarz

  U mnie kierowca ostatnio otworzył drzwi. Dziękuję

 •  

  pokaż komentarz

  ostatnio ze znajomymi sie zastanawialismy czy jak autobus jedzie bez klimy, mamy prawo wziac ten mloteczek wiszacy na scianie i zbic szybe. bylo napisane 'w razie awarii zbic szybe'