•  

  pokaż komentarz

  Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował, że od 2015 roku na Wyspie Słodowej i wyspie Piasek nie będzie możliwości organizowania imprez masowych. Powodem miały być hałasy, które przeszkadzały mieszkańcom oraz gościom hotelowym.

  Ja proponuję zabronić poruszania się pojazdom (w tym tramwajom) po ulicy Legnickiej - jeżdżą później, niż trwają koncerty, a ile ludzi wzdłuż Legnickiej mieszka! Spać nie można, taki hałas.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wozyack: Uważaj, Ty się śmiejesz, a oni to na poważnie wezmą jako oddolny apel o pomoc.

  •  
   T.........0

   +5

   pokaż komentarz

   @Wozyack: @pijanstwo: Jest w tym trochę racji - po Legnickiej nikt nie jeździ 50 km/h i prawdą jest , że generuje to duży hałas. Druga sprawa to tramwaje - miałem styczność z tramwajami w Zurychu i były praktycznie bezgłośne (nowe i stare), a wrocławskie hałasują. Nie wiem, z czego to wynika.

   Co do mapki - wskaźnik LDWN to długookresowy średni poziom dźwięku A wyrażony w decybelach (dB).
   Żyjemy w głośnych czasach...

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @TomekPL-V70: Tylko uściślając. Nie poziom dźwięku A, lecz pomiar z ważeniem A. "dB(A) - jednostka natężenia dźwięku. Przy pomiarze wykorzystuje się częstotliwościową charakterystykę korekcyjną A, która optymalizuje pomiar ze względu na charakterystykę słuchu człowieka. W pomiarach akustycznych wykorzystywane są również częstotliwościowe charakterystyki korekcyjne C oraz Z (tzw. zerowa)."

  •  

   pokaż komentarz

   @TomekPL-V70: Z poziomem hałasu na Legnickiej nie żartowałem - szczególnie jak późnym wieczorem motocykliści się rozpędzają do co najmniej 100km/h... Ale żeby od razu ulicę zamykać, to tylko ironia:)

  •  

   pokaż komentarz

   @Wozyack: Mieszkałem rok na legnickiej kolo salonu ssangyonga. Okna miałem od ulicy. Nigdzie nie jest głośniej niz tam!!!

   Dom rodzinny mam 200 metrów od torów kolejowych i tam jest ciszej...

  •  

   pokaż komentarz

   @TomekPL-V70: Mam znajomego, co kandydował do europarlamentu (chyba) i tak se kiedyś gadaliśmy
   Wrocław to potężna dziura, najbardziej zadłużone państwo
   A tramwaje u nas (Skody) są niedostosowane do torowisk, zresztą warto pojechać (może nie warto) to Czech - tramwaje są (chyba) takie same, a z 3 razy mniej hałasu wydają.

   Według tego co mówił - za tymi tramwajami szedł taki przekręt, że masakra (wzięliśmy tramwaje niedostosowane do naszej architektury - nie mogą jeździć na Biskupin (?) [nie jestem pewien czy nie przekręciłem], bo mogą się wykoleić. Dodatkowo zamiast wziąć Polskiego Protram, wzięliśmy Skody, które serwisować można tylko w Czechach, a jako, że nasza architektura drogowa do Czech nie jest za wesoła, mamy przejeżdżać przez Niemcy.

   Oczywiście to nie moje słowa, tylko tego mojego kolegi

   pokaż spoiler Pewnie dostanę minusy za to, iż nie chciało mi się weryfikować - i będą to minusy słuszne

 •  

  pokaż komentarz

  A co na to prezydent miasta? Dupkiewicz jest dobry, jak trzeba sobie załatwić zamiecenie pod dywan spowodowania wypadku z udziałem tramwaju. Jak coś dla miasta, dla wrocławian - prezydenta ani widu, ani słychu. Ponasadzał w miejskich instytucjach swoich ludzi i nawet ich nie potrafi za mordę chwycić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Carramba666: Nie wiem ile w tym prawdy, ale od początku chodziły słuchy że całe zamieszanie ze słodową, to właśnie sprawka Dutkiewicza, bo mu się koledzy z sąsiadujących z Wyspą hoteli skarżyli że biznesik traci. W tym mieście nic większego nie dzieje się bez zgody i błogosławieństwa tego typa. Dutkiewicz traktuje Wrocław jak swój prywatny plac zabaw, istniejący tylko dla przyjemności jego i jego kolegów.

   Ale Wrocławskie Grażyny i Janusze zobaczą jak ładnie mówi i wygląda w garniturze, więc i tak na niego zagłosują i znów wygra wybory -_-

  •  

   pokaż komentarz

   @Carramba666: Podejrzewam, że ich trzyma za morde. Jak to nie robi nic dla miasta?! Przecież tyle rzeczy się buduje! Co z tego, że 3/4 pieniędzy ląduje w jego i jego ziomków kieszeniach? Szczerze to nie wiem czy są w Polsce bardziej skorumpowane miasta duże, ja ciągle nie potrafię zrozumieć jak im się udało przepchnąć ten parking na przeciwko urzędu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shaki: Niestety tak się dzieje wszędzie w szczególności w mniejszych miejscowościach. Wystarczy przed wyborami pokazać się w pierwszym rzędzie w kościele i zrobić nowe chodniki. Wygrana w wyborach murowana.

 •  

  pokaż komentarz

  Wyspa słodowa już od jakiegoś czasu jest zabijana przez policje. Ostatnio na początku roku akademickiego na wyspie która jest miejscem integracji wielu pierwszaków było więcej policji niż żaków.

  Urzędników przekonali m.in. właściciel dwóch hoteli znajdujących się na wyspie>
  Czyli dla jakiejś mendy urzędasa ważniejsi są właściciele hoteli niż wspaniała brać studencka

 •  

  pokaż komentarz

  Wrocławianie walczcie o to miejsce :) Wrocław mnie nie zachwycił jak byłem kilkukrotnie, ale to miejsce ma akurat ma świetny klimat. Ogólnie ładnie te hotele musiały lobbować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radus: zdudenci za głupii do wyborów i tak nie pojda wiec to sprytne posuniecie dudka

  •  

   pokaż komentarz

   @Radus: Podejrzewam, że o wyspe najbardziej walczą wszystkie słoje. Ja popieram zamkniecie wyspy, na wejsciu od dubois nie da się przejść przez niewidzialną ściane płaczu. Pomijam fakt brudów siedzących i grających na gitarach popijających perły. Wyspa miejscem spotkań Wrocławskich odrzutków i wszystkich słoików. Barbarka jeszcze ratowała do końcówki wakacji jak się ludzie zaczeli zjezdzac i było w kółko kretyńskie techno albo discopolo. Jestem za zamknieciem w 100%. Słoje niech sobie szukaja miejsca na polach, a Wrocławianie i tak maja już swoje ścieżki które nie przechodzą przez wyspę. Ale chyba #niepopularnaopinia i słoje bedą minusować. Ale przynajmniej objawiłem prawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bekonik: Jestem Wrocławianinem od urodzenia, mieszkam bardzo blisko wyspy, okres studiów mam już dawno za sobą i jestem przeciwny zamknięciu chociaż sam w ogóle już nie korzystam. Co teraz?

  •  

   pokaż komentarz

   @krzemas: a co ma być:P? ty jesteś przeciwko a ja jestem za i tyle:) Mój tata jest przeciwny zamknięcia wyspy, a też mieszka tu od urodzenia. Mamy bardzo skrajne doświadczenia z nią.
   @Carramba666: #stalkujo mówisz tak bo słuchasz tzw. brudnej muzyki i tam chodziłeś? czy obiektywnie?
   Właśnie najlepszym przykładem jest fakt, że chcesz iść na wyspę a zabija cie już na wejściu smród stęchłego moczu, aż się łzy w oczy cisną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bekonik: Ani nie słucham takiej muzyki, ani nie szczam pod kładką, ani nawet nie jestem słoikiem. Ot tak zwyczajnie - lubię czasem wypić piwko na wyspie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Carramba666: To chyba stalkujo nie wyszło Krzysiu:p jeśli jesteś Krzysiu, to mamy wielu wspólnych znajomych, przez to wiem, że jesteś normalny i sytuacja powinna być taka: Zezwolić na picie, ale więcej patroli za odlewanie się wszędzie i wlepiać mandaty, podobnie ze śmieceniem. Tylko to by były olbrzymie koszta, na obecną chwilę łatwiej im zamknąć. Nie za dobrze to swiadczy o Wrocławiu, jak turysta wchodzi na wyspę a pierwsze co dostaje solidnego strzała z amoniaku, że mało się nie porzyga. Nie przeszkadza mi wyspa, przeszkadzaja mi ludzie co tam przychodzą i robią bydło, oczywiście nie mówię owszystkich, ale tak na oko, połowa tak robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bekonik: Po pierwsze - WIĘCEJ ŚMIETNIKÓW! Naprawdę na wyspie powinny być po prostu... śmietniki, może wtedy nie byłoby syfu? Ale nie, lepiej zamykać wyspę, lepsze rozwiązanie niż dodanie 100 razy więcej śmietników.

 •  

  pokaż komentarz

  Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016.

  GIF

  źródło: gifsec.com (573KB)