...
 •  

  pokaż komentarz

  Dziadek znajomego ma 70+ lat. W wolnych chwilach wyrzynają się w hirołsach albo co-op w Armie dziadek+wnuk vs. reszta rodzeństwa. I takim dziadkiem właśnie będe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  gorzej jak dowie się o tajnym kodzie "xxx" i spróbuje go wpisać w google, wacek nie stanie, ale serce może.

 •  

  pokaż komentarz

  Co jest piękne w tym filmie, że aż się wzruszyłem na samym początku filmu?
  Na pytanie co chcesz zobaczyć jako pierwsze w internecie odpowiedź "Moją Ojczyznę"...żałuję, że nie urodziłem się kilkadziesiąt lat wcześniej, złote pokolenie Polskich bohaterów.

  Ciekawe jaka byłaby odpowiedź dziś małolatów którzy po raz pierwszy wchodzą do neta, pewnie cycki albo jakaś gra...

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrusZgc: mnie też to ruszyło( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @bomieboli: Wychowała mnie w duchu patriotycznym Babcia która sporo zdrowia oddała dla tego kraju pracując przymusowo, pomagając więźniom i partyzantom. Moja rodzina walczyła w każdym ogólnonarodowym Powstaniu wcześniej w wielu wojnach RON-u min. w czasie Potopu, w każdej wojnie II RP, w Legionach Piłsudskiego, Mandżurii w 1905, na frontach II wojny światowej (Polska,Francja, front Wschodni, front Zachodni), w partyzantce antyniemieckiej i antykomunistycznej do 1954... Cała rodzina jedyne co za to dostała to biedę, Babcia żyje w nędzy w biednym gospodarstwie (koń, wszystko uprawiane ręcznie) gdy oprawcy mają obok wille z basenem a mimo to wpoiła mi jedną zasadę i przysięgę której jestem wierny do dziś akcentując w niej w szczególności wiarę w Polskę i powinność oddania za nią życia kiedy przyjdzie pora w zwykłym wierszu "Kto Ty jesteś - Polak mały".
   Piękne pokolenie do którego zawsze będę miał szacunek, dla którego zawsze będę zbierał dary, pomagał jak tylko będę mógł a gdy już wszyscy odejdą sprzątał ich groby i pamiętał o tych bezimiennych dla wielkiej historii...naprawdę złote pokolenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrusZgc: a ja się cieszę, że nie żyje w czasach, w których przynależność do narodu jest jedynym stałym punktem oparcia w życiu. Cieszę się, że nie muszę rozgraniczać ludzi na swoich i obcych. Że poczucie przynależności do narodu ustępuje uczuciu tego, że sam mogę wybrać miejsce w którym żyję i że cały świat stoi dla mnie otworem.

  •  

   pokaż komentarz

   @LOLWTF: nie mam pojęcia czemu Cie minusuja. Dla mnie to proste: to ja jestem najważniejszy i Ci, którzy maja dla mnie znaczenie, reszta jest nieistotna. Siedzieć w dupie, mając otwarte drzwi do lepszego jutra i zżycie się z syfem, który ciągle ciągnie Cie w dol to według mnie debilizm, no ale szanuje wybory innych, to ich sprawa. Wiązać życie z Polska to jak celowo zakazic się Ebola, smutne.

  •  

   pokaż komentarz

   @LOLWTF: nie wiem czy mówią Ci coś te słowa :

   Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło – trzeba budować przyszłość, korzystając z wiedzy i doświadczeń przeszłości

   bo widzisz zawsze będziesz miał w sobie coś z Polaka.

  •  

   pokaż komentarz

   @mateusz5918: No dziwne, żeby przez te kilkanaście lat życia w Polsce nie być Polakiem. Nie zmienia to faktu, że są ludzie tacy jak LOLWTF i AndrusZgc. Uważam, że w dzisiejszych czasach, bardziej normalne jest rozumowanie jakie prezentuje ten pierwszy i to tyle jeżeli chodzi o dyskusje w tym temacie - nie ma co drugiej osoby przekonywać do swoich racji.

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrusZgc: Myślę, że dzieci teraz zaczynają p przygodę w internecie od sklepu Play / App Store na tabletach.

  •  

   pokaż komentarz

   @LOLWTF: @trolololo012: Nawet mi was nie żal ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mateusz5918: czym innym wiedza historyczna, czym innym poczucie narodowości.
   @slava: spokojnie, nie musi Ci być mnie żal

  •  

   pokaż komentarz

   Mandżurii w 1905, na frontach II wojny światowe
   Babcia żyje w nędzy w biednym gospodarstwie (koń, wszystko uprawiane ręcznie)


   @AndrusZgc: to ile ta twoja babcia ma lat ? 114? i jeszcze uprawia role koniem?, człowieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Ponad 90. Napisałem ogólnie o mojej rodzinie. Wszyscy dziadkowie czy wujkowie żyjący w tamtym czasie walczyli na frontach II wojny światowej i w partyzantce w Polsce (Armia Krajowa i Bataliony Chłopskie) a w Mandżurii walczył mój pradziadek (potem walczył w Armii Carskiej w czasie I wojny światowej na froncie na Mazurach).

   Widać nie masz za bardzo pojęcia o Polskiej wsi bo masa ludzi jeszcze pracuje koniem i kosą :)

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrusZgc:

   Widać nie masz za bardzo pojęcia o Polskiej wsi bo masa ludzi jeszcze pracuje koniem i kosą :)

   w szczególności babcie 90 letnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Niektórzy mają 100 lat a dalej pracują w swoim gospodarstwie, Babcia mieszka razem z wujkiem i to on głównie prowadzi gospodarstwo co nie oznacza, że czasem Babcia nie wykonuje drobnych prac. Wiadomo, że już nie pracuje w polu czy nie doi krowy, ale zawsze doradzi, porobi coś w ogródku czy nauczy jak chociażby skubać kurę :)
   Mówię lepiej wyłącz komputer i idź do ludzi. Lepiej Ci to zrobi :)

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrusZgc: wiem jak wygląda babcia 80 letnia i zazwyczaj to osoba KTÓRĄ SIĘ opiekuje, a nie która sama pomaga, a w szczególności spracowani ludzie pracujący całe życie w polu.
   Fajnie, że przekazała Ci takie wartości i żyjesz w duchu patriotyzmu, chwali się.
   Po prostu czepiam się koloryzowaniu opowieści i obarczanie innych swoim losem, to mnie razi.
   Nasi przodkowie wywalczyli to byśmy my mogli żyć w wolnym prawie normalnym kraju wiec szacunek jak najbardziej im się należy.

  •  

   pokaż komentarz

   @agent0798: no w Polsce był z tym problem

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrusZgc: masz bardzo piękną historię rodziny, tylko szkoda, że nie udało się Polsce zwrócić długu wobec nich, bo przejęli ją okupanci, a obecnie zdrajcy:/ Wierzę jednak, że na tamtym Świecie, jedyny i sprawiedliwy Pan Bóg dał im Niebo. A cóż to jest ta obecna chwila podług wieczności? Oprawcy Twojej rodziny nie wygrali...
   Mój dziadek pochodził z kresów, zamordowano mu rodziców, ale sam z rodzeństwem przeżył dzięki ukraińskiemu Bohaterowi, któremu za ratunek dla Polaków, zamordowano całą rodzinę...
   Dziadek stopniowo coraz więcej mówił, ale pewnie jeszcze dużo trzyma w tajemnicy. Niestety, lata cierpień i później życia w wyzysku i poniżeniu, również przez rodzinę, która jeszcze mu pozostała, odbiły się na nim.
   Szkoda, że z drugim dziadkiem nie mam kontaktu. Jemu zabili ojca komuniści:/
   Babcie, żonę dziadka z Kresów, też spotkało wiele niedobrego. Jej rodzice szybko odeszli, ojciec, AK-owiec, zginał w wypadku w młynie (w sumie nie wiem czy to na pewno był wypadek...), prababcia zmarła krótko potem... Babcia z siostrą, nastolatki, musiały się opiekować resztą rodzeństwa 7 osób. Mieli mało gospodarswo jednak nie mieli umiejętności ani siły, jako dzieci na uprawę, od żadnego z lokalnych rolników nie otrzymali pomocy. Za to część z tych rolników przekupiłą urzędników w gminie ukradła sierotom ziemię... do dzisiaj babcia oficjalnie przez kilkanaście lat była bezdomna... W PRL wszystko można było. Co ciekawe, ludzie mówili, że ta bieda sieroca zemści się na oprawcach. Babcia mi nigdy nie mówiła, kto to był i zresztą wolę nie wiedzieć, ale mówiła, że straszne rzeczy sie działy u tych ludzi...
   Od drugiej babci nie zdążyłem sie za wiele dowiedzieć, zmarła na raka:-( Była bardzo zdolną księgową. Prawie do końca życia dorabiała sobie w księgowości, ale w domu, zazwyczaj robiła w firmach porządki w dziale księgowości i przyuczała innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @arrowman: U mnie znamienny jest los wujka, Walcząc w armii Karpaty min. Lasy Janowskie, Dębica, zniszczenie Waffen SS Germania.. otarł się o Katyń, od 1940 w partyzantce niepodległościowej. Walki z Niemcami, Kałmukami, GL, odbicie kilkunastu miast jako Armia Krajowa (Wolbrom-wyróżnienie w boju, Kazimierza Dolna, walki o Republikę Pińczowską, Charsznica, przeprowadzanie oddziałów na pomoc Warszawie) po zajęciu miasta całą miejscowość zablokowało NKWD skazując go na 1,5 roku więzienia w radzieckim obozie przy czym jego komendant zginął w łagrze w Archangielsku. W PRL-u nie mógł znaleźć pracy pomimo wykształcenia i umiejętności technicznych...
   Takich historii są miliony. Czy umierali i cierpieli za darmo? Oby nie i obyśmy wzięli wreszcie los w swoje ręce.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja nauczyłem moją babcię obsługi komputera. Skype, mapy, rozkłady pociągów autobusów, mejle. Najcieplej pamiętam moment gdy tłumaczyłem co to jest Google. Wpisywałem dla przykładu jakieś kwiatki, kotki, grzyby itp. Zapytałem, no babciu, a może jest coś co chciałbyś wyszukać. Jej odpowiedź bezcenna: oj tam będziesz komuś głowę zawracał, żeby jakichś pierdół dla mnie szukał.

  •  

   pokaż komentarz

   @vizzerdrix: moja babcia nak?$%ia filmy online, rabuje z torrentow, czyta o internecie i oprogramowaniu i uczy się angielskiego online, co więcej raz mnie rozbroila mówiąc: ty masz na tym sgs2 androida 4.1 (czy tam inna ver, nvm) a mi aż się glupio zrobiło ale przytaknalem... Potem sprawdzał, patrzę, a tu taka wersja jak babcia powiedziała. Konta na wykopie nie ma bo nie lubi k?$%ina... :D

  •  

   pokaż komentarz

   Z ciekawości ile ma lat? Moja ma 74. W sumie największym problemem mojej babci jest to że nie po prostu czasu na siedzenie przy kompie. Jeździ po sanatoriach, kupuje na grouponie wyjazdy, a w międzyczasie wychowuje kolejne pokolenia prawnucząt. Chciałbym być na emeryturze w jej formie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @vizzerdrix: A ja nauczyłem matkę, czego do tej pory żałuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @vizzerdrix: Moi dziadkowie również potrafią obsługiwać komputer. Pewnego razu babcia pokazuje mi wzór który aktualnie haftowała i mówi, że sobie go z chomika ściągnęła, a dziadek jej wydrukował :D
   Coraz lepsi są w te klocki. Jak do nich przyjeżdżam, to pierwsza sprawa - z komputerem trzeba zrobić bo z antywirusa już wyskakuje aktualizacja, albo drukarka coś nie działa, albo coś im się źle zainstalowało (szkoda, że teraz przy instalowaniu różnych programów, domyślnie ustawione jest instalowanie dodatkowych "niechcianych" programów - potem to dziadostwo czasem ciężko się usuwa).

  •  

   pokaż komentarz

   @pararampa: Ja mam podobny problem z rodzicami. Kompa obsłużą, ale przy instalacji programów często nie zauważą, że dodatkowo instalują jakieś śmieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fyji2: Nie chce tu wzbudzać gównoburzy (niektórych drażni samo słowo), ale ja swojej babci zainstalowałem Linuksa. Mogę naprawić wszystko w parę sekund przez SSH, a w sumie naprawdę trudno coś zepsuć, o toolbarach, wirusach i całym tym śmieciu można zapomnieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @widziszaniegrzmisz: ja żałuję że założyłem jej konto na fejsie i przyjąłem do znajomych i teraz mam niezłą inwigilację... a przecież jej nie wyrzuce ze znajomych

  •  

   pokaż komentarz

   @vizzerdrix: co prawda to prawda. Dzisiejszy dystro linuxa są bardzo przyjemne do www czy edycji tesktu. Mojej żonie zainstalowałem Mint-a na lapku bo dość miałem bawienia się w czyszczenie ze śmieci windowsa co kilka miesięcy.
   Zmiana nie sprawiła jej problemów, a ja bynajmniej mam spokój :D

  •  

   pokaż komentarz

   @vizzerdrix: Konta na wykopie nie ma bo nie lubi k@!%ina... :D
   @trolololo012: Zawsze może dołączyć do nieistniejącej #neuropa

  •  

   pokaż komentarz

   @vizzerdrix: Hah, moja 66 letnia mama nie potrafi nawet smsa wysłać, a co dopiero kompa obsługiwać.

   pokaż spoiler Dzięki Ci Boże :D

  •  

   pokaż komentarz

   @vizzerdrix: Myślałem o dwóch rozwiązaniach: ograniczyć uprawnienia w Windowsie lub właśnie Linux. Tyle, że na przeszkodzie stoi jeden program, który nie ma odpowiednika na Linuksie (nie znalazłem o podobnym wyglądzie, bo jeżeli chodzi o opcje to są) i nie działa na ograniczonym koncie w Windzie. To jakiś nikonowski pictures downloader, który po podłączeniu aparatu otwiera okienko, gdzie wpisuje się nazwę folderu oraz bazową nazwę pliku (pliki są potem numerowane). Jest to scalone z opcją podglądu plików zapisanych na karcie w aparacie oraz opcją automatycznego ich kasowania po przegraniu na kompa. Niby oczywiste, ale rodzice się do tego programu przyspawali i nie chcą korzystać z gorszych alternatyw :-)

  •  

   pokaż komentarz

   powiednika na Linuksie (nie znalazłem o podobnym wyglądzie, bo jeżeli chodzi o opcje to są) i nie działa na ograniczonym koncie w Windzie. To jakiś nikonowski pictures downloader, który po podłączeniu aparatu otwiera okienko, gdzie wpisuje się nazwę folderu oraz bazową nazwę pliku (pliki są potem numerowane). Jest to scalone z opcją podglądu plików zapisanych na karcie w

   @Fyji2: No to pewnie nic nie poradzisz. Pamiętam, że Gwenview miał podobne funkcje, ale nie jestem pewien.

  •  

   pokaż komentarz

   @vizzerdrix: Tu chodzi również pewnie o przyzwyczajenie do programu. Rodzice nauczyli się gdzie klikać, wygodnie im zgrywać zdjęcia, więc nie chcą zmiany. A awarie kompa są dobrym pretekstem na "ściągnięcie" mnie na niedzielny obiad :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @vizzerdrix: Historia mojej babci. Pewnego dnia chwali się mojemu tacie, że założyła sobie konto w banku i teraz tam trzyma pieniądze. Pani w banku powiedziała, że jak będzie wypłacać pieniądze z bankomatu innego banku to będzie musiała za to zapłacić 1 zł, tylko babcia nie wie gdzie tą złotówkę trzeba wrzucić :D

  •  

   pokaż komentarz

   a ja bynajmniej mam spokój :D

   @s3ba11: bynajmniej =/= przynajmniej

 •  

  pokaż komentarz

  Trza mieć dziadka jeszcze.

1 2 3 4 5 6 7 ... 24 25 następna