•  

  pokaż komentarz

  "Poland first to fight". Ostatnio kosztowało nas to 6 milionów ludzi. Dlaczego nie możemy być mniej lub bardziej neutralni.

 •  

  pokaż komentarz

  To pokazuję jaką pracę zrobiła Polską od 92 r. dzisiaj w obliczu imperialistycznych snów kacapów posiadamy nowoczesną armię posiadającą doświadczenie bojowe. Jesteśmy regionalnym "mocarstwem" militarnym, świadomym oraz przygotowanym na rosyjskie próby destabilizacji czy wręcz otwartej agresji.

  pokaż spoiler Do wiecznie narzekających malkontentów, porównujcie nas do krajów byłego ZSRR! bo nim jesteśmy! zrzucie michnikowe "zachodnie lustro" przez które mamy tylko kompleksy. Jeszcze jedno, potencjał militarny Rosji bez głowic jądrowych jest śmieszny w porównaniu z NATO, zapytacie dlaczego bez głowic jądrowych? Bo w przypadku wojny z ich użyciem nie będzie żadnego wygranego, nieważne jak liczebnego i uzbrojonego.

  •  

   pokaż komentarz

   @CocaineRobin: Obyś miał rację, to prawda nie jest tak źle, ale mamy jeszcze BARDZO dużo do zrobienia, przede wszystkim lustracja i prześwietlenie dowództwa, bo ruscy mogą mieć tu jeszcze wielu agentów.

  •  

   pokaż komentarz

   @CocaineRobin: Z ust mi to wyjąłeś. Chyba żaden europejski kraj w ostatnich 20 latach nie rozwinął swojej zdolności bojowej tak jak Polska. Szczególnie w sytuacji kiedy wychodzi że Szweckie wojsko nie jest w stanie stawić czoła żadnemu zagrożeniu, niemieckie jest w opłakanym stanie. Z tą Ukrainą w sumie dobrze się stało, bo uświadomi światu że spokój po zimnej wojnie jest bardzo delikatny i nie wolno się rozbrajać.

  •  

   pokaż komentarz

   @CocaineRobin: tak, bo w gazetce tak napisali, i nawet dali zdjęcie 7 żołnierzy. No może tych 7 mamy przygotowanych. Co ma do tego wszystkiego "zachodnie lustro"? Nasza armia to mit, jak nam NATO - czyli USA nie pomoże to Rosjanie zrobią nam z dup jesień średniowiecza, a nie ma żadnej pewności, że NATO nam pomoże. Ostatecznie skończy się na tym co rzeczywiście pisze RzPlta nasi żołnierze będą włączyć od Arktyki po tropikalną dżungle, wszędzie tylko nie w Polsce, walcząc o wolność innych ale nie swoją, ale to już chyba przerabialiśmy w naszej historii. Apeluję do wszystkich, nie bądźmy zbyt pewni siebie, niech naszymi sądami i działaniem kieruje raczej wyobraźnia , roztropność i twarde stąpanie po ziemi. I nie jest prawdą, że rosyjska armia poza potencjałem nuklearnym nic nie znaczy - najwyraźniej nic o tej armii nie wiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @CocaineRobin: to że jesteśmy mocarstwem wśród państw byłego ZSRR nie znaczy że nie mamy się dalej zbroić

  •  

   pokaż komentarz

   @Anal_i_zator: świetnie, a więc będziemy najsilniejszym militarnie z pośród wszystkich podbitych państw - to rzeczywiście budzi dumę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Robertoner: p##!!#%isz i tyle ci powiem. Jakby Ukraina była wyszkolona i uzbrojona jak my to żaden put-in by nie próbował takich akcji. Drugim ważnym czynnikiem jest jedność narodu. Gdyby Ukraina nie dzieliła się na prorosyjską i proeuropejską to też nie udałoby się przejecie Krymu bo wojsko nie oddałoby półwyspu bez walki.
   Ruskie mendy nie powtórzą akcji z Ukrainy w Polsce bo po pierwsze rozpoczęli by konflikt z nato, po drugie nie ma znaczącej siły prorosyjskiej po trzecie wiedzą że Polska łatwo skóry nie odda i jak pokazuje historia z II Wojny Światowej potrafi być drzazgą w fiucie najeźdźcy a w razie upadku armii, partyzantka może być naprawdę upierdliwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anal_i_zator: Nie wiem ile masz lat dziecko, ale polecam Ci głęboko przestudiować słowa ministra obrony Korei Południowej Kim Tae-young'a "Wojna to nie jest StarCraft".
   Nie sądziłem, że przy obecności Historii w szkole, mogą się jeszcze znaleźć tak naiwne osoby to na prawdę przykre, bo podobno Historia jest nauczycielką życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @CocaineRobin:

   posiadamy nowoczesną armię posiadającą doświadczenie bojowe

   mam nadzieje ze to sarkazm, bo inaczej chyba sie z choinki urwałeś

  •  
   n.....2

   -4

   pokaż komentarz

   Nasza armia to mit, jak nam NATO - czyli USA nie pomoże to Rosjanie zrobią nam z dup jesień średniowiecza, a nie ma żadnej pewności, że NATO nam pomoże.
   Chyba nie myślałeś, że mamy szanse z drugą najlepszą armią na świecie. NATO musi nam pomóc bo inaczej będą walczyć u siebie.
   @Robertoner:

  •  
   n.....2

   -4

   pokaż komentarz

   Jakby Ukraina była wyszkolona i uzbrojona jak my to żaden put-in by nie próbował takich akcji.
   Ukraina była uzbrojona i to potężnie, swego czasu miała najwięcej amunicji artyleryjskiej na świecie. Samoloty mają lepsze od naszych np. Su27 czy Su25. Czołgi też mają sporo lepsze od naszych T72 czy nawet PT91. A mimo to jakiś tam put-in spróbował z powodzeniem takiej akcji. Kluczową rolę odgrywa tu dopiero to co później napisałeś czyli jedność narodu, na ukrainie oni czuli się rosjanami więc jasne, że do rosjan strzelać nie będą.
   @Anal_i_zator:

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: dlatego dziwię się skąd ten wielki zachwyt nasza armią

  •  

   pokaż komentarz

   @Robertoner: "Dziecko" to sobie mów do kolegów z piaskownicy obszczymurku.

  •  
   n.....2

   +5

   pokaż komentarz

   @Robertoner:
   Bo jest dosyć nowoczesna, ma duże możliwości i poczyniła chyba największe postępy wśród byłych krajów UW.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anal_i_zator: hehe, tak myślałem, że tylko na tyle Cię stać, tak na prawdę nie masz zielonego pojęcia o temacie, który poruszasz. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Robertoner: Wracaj do swojego pana putina, ruski piesku :)
   Widzę że wziąłeś na cel j@%?nie na wszystkio po polskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: proszę Cię , nie załamuj mnie. Nasza armia wogólne nie jest nowoczesna. Po prostu przyjmujesz inne kryterium nowoczesności, a to, że poczyniła największe postępy wśród krajów Układu Warszawskiego to o niczym nie świadczy, co to wogóle za dyskusja, za chwile powiesz , że musimy być dumni bo jesteśmy silniejsi od mrówek, nasza armia na dzień dzisiejszy jest nic niewarta wobec istniejących zagrożeń, wynika z tego oczywisty wniosek, że Polska jest permanentnie zagrożona i niech to lepiej w końcu do wszystkich dotrze. Czy ta sytuacja się zmieni - może kiedyś, może jeśli USA będzie miało interes w dozbrajaniu Polski, poza tym broń to jedno, ale trzeba też pamiętać o kosztach - żeby prowadzić skutecznie wojnę/ obronę to trzeba być bogatym.

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu przyjmujesz inne kryterium nowoczesności,
   To podaj swoją definicję nowoczesności.
   @Robertoner:

  •  

   pokaż komentarz

   @Robertoner: Po części się z tobą gadzam, ale nie zapominaj, że historia jest w rękach tego, kto ją pisze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anal_i_zator: Wracaj do swojego Lekarza Psychiatry bo wyraźnie ci tego trzeba, wracaj też do szkolnych książek, bo jeszcze dużo musisz się nauczyć, zanim będzie ci wolno rozmawiać między dorosłymi śmieszny piesku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Robertoner: Zabawny jesteś, na prawdę :) Taki nieszkodliwy pajac. Kiedyś było nawet takie zajęcie, zwane błaznem nadwornym, znasz z historii?

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: najważniejszym kryterium oceny takiej instytucji jak Armia jest jej szansa na skuteczność, oczywiście możemy porównywać się z Grenadami, czy Trynidad i Tobago - przy Siłach Zbrojnych tych państw to Nasza Armia rzeczywiście robi wrażenie i jest bardzo nowoczesna, ale co to nas obchodzi, My nie garniczymy z tymi państwami, tylko graniczymy z Rosją, Niemcami, Białorusią, Ukrainą. Nawet gdyby brać pod uwagę samą tylko Rosję to nasza Armia nie ma na dzień dzisiejszy żadnych szans, prawdopodobnie nie utrzymamy się nawet 2 tygodnie. I ja przecież nie mówię, że liczyłem na cokolwiek innego niż NATO, ale wszyscy dobrze wiemy, że NATO nic nam nie gwarantuje, a interesy mocarstw są czasami tak zawiłe, że różnie jeszcze może być, dziś będziemy najważniejszym sojusznikiem, a jutro ofiarą na pożarcie. To nie jest tak, że NATO jest ogólnie przeciw Rosji, bo NATO - USA ma swoje ważne interesy na bliskim i dalekim wschodzie, które wydają się być dziś dużo ważniejsze niż aktualne interesy w Europie, tak więc różnie jeszcze może być. Tak więc podsumowując nowoczesność Naszej Armii w stosunku do potrzeb jest absolutnie niewystarczająca, Rosja przewyższa nas wielokrotnie nie tylko technologicznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anal_i_zator: ale co to ma do tematu? idź już spać może.

  •  
   n.....2

   +3

   pokaż komentarz

   @Robertoner:
   Najważniejszym kryterium nowoczesności armii jest jej skuteczność przeciwko rosji? Ja myślałem, że nowoczesność armii to nowoczesne uzbrojenie będące na jej wyposażeniu. Idąc twoim tokiem rozumowania jest tylko jedna nowoczesna armia USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: nie wiem, wydaje mi się, że piszę dosyć jasno, nie rozumiem czemu masz problemy ze zrozumieniem treści moich postów. Mi nie chodzi o porównywanie bezwzględne, tylko względne w stosunku do obecnych zagrożeń czyli na dzień dzisiejszy np. Rosji. Co mnie obchodzi, czy Nasza Armia zmodernizowała się w porównaniu do roku np 1990 skoro w dalszym ciągu w stosunku do zagrożeń nie jest wstanie dać nam nawet szansy na jakiekolwiek bezpieczeństwo - to, że cały czas mamy jako taką niepodległość wynika aktualnie wyłącznie z politycznego okładu sił w Europie a nie militarnego, bo w tym drugim przypadku już dawno niepodległości byśmy nie mieli. I oczywiście możesz wymieniać, że mamy Rosomaki, F16, Kraby itd, ale po co wogóle prowadzić takie dyskusje. To tak jakby powiedzieć, że z MMX 200 updatowałem procka do celerona 333 MHz, to niby dobrze, fajnie, ale co z tego skoro i tak nie odpale Starcrafta 2:) - chyba jaśniej już nie można:) Pozdrawiam.

  •  
   n.....2

   +2

   pokaż komentarz

   @Robertoner:
   Napisałeś:

   Nasza armia wogólne nie jest nowoczesna.
   Więc zapytałem dlaczego tak uważasz.
   Jest mało armii na świecie które mogłyby się zetrzeć z rosją jak równy z równym, dlatego wymyślono sojusze a my jesteśmy właśnie w takim i do tego największym.

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: jak równy z równym - tu sugerujesz już od razu warunki w jakich miało by dojść do starcia. Obrona to trochę co innego niże atak, lub starcie się dwóch armii na równym polu i wcale nie musimy być równi Rosji, dla tego, że Rosja nigdy przeciwko nam całych sowich sił nie rzuci bo gdyby to zrobiła, zaraz na jej południowo wschodnich krańcach wkroczyli by Chińczycy i Japończycy, ale na razie to nie wiem czy wygrali byśmy wojnę z Czechami. Ponadto do prowadzenia wojny potrzebna jest infrastruktura, przemysł, co nam po F16 - mamy ich za mało nigdzie ich nie wyprodukujemy w razie wojny , cała masa innych kwestii, nasza armia to głównie armia urzędników, nasza marynarka jest tak przestarzała, że już zupełnie nie odgrywa żadnej roli, nowoczesnych czołgów praktycznie nie mamy i można by mnożyć, na prawdę nie wiem skąd bierze się Twój zachwyt Naszym wojskiem ono nawet nie jest w stanie prowadzić skutecznie służby wartowniczej, bo od jakiegoś czasu do tego celu musi wynajmować firmy ochroniarskie. I to , że unowocześniliśmy 1%naszego wojska w obliczu ew. konfliktu nic nie zmienia..

  •  
   n.....2

   +4

   pokaż komentarz

   @Robertoner:
   Jeśli rosja nas zaatakuje to będzie atakować do skutku i prędzej czy później musisz przejść do ofensywy albo ci się po prostu zniszczą którym tam atakiem. Do wejścia na terytorium ruskich potrzeba naprawdę ogromnej armii z bardzo rozwiniętą logistyką.

   nowoczesnych czołgów praktycznie nie mamy i można by mnożyć
   Leo 2A4 i 2A5, PT91 to nie są nowoczesne czołgi? Jeśli uważasz, że nie to dlaczego?

   nie jest w stanie prowadzić skutecznie służby wartowniczej, bo od jakiegoś czasu do tego celu musi wynajmować firmy ochroniarskie.
   Firmy ochroniarskie wynajmuje się właśnie po to aby zwiększyć wyszkolenie. Służba wartownicza rozwalała cały plan szkoleniowy. No i najważniejszy powód zatrudnienia ochrony to ekonomia oni są znacznie tańsi.

   I to , że unowocześniliśmy 1%naszego wojska w obliczu ew. konfliktu nic nie zmienia..
   Zmienia i to bardzo np. zdolność rażenia stanowisk dowodzenia, łączności czy obrony przeciwlotniczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: Znacznie tańsi niż żołnierze, których i tak się utrzymuje - jakoś to nielogicznie brzmi. Daj spokój wojna to nie starcraft, założenia strategiczne które opisałeś są absurdalne - pomysł, że ktokolwiek mógłby kogokolwiek atakować do skutku zakłada, że atakujący ma nieograniczone zasoby taki chyba GOD MODE. Żaby obronić swoje terytorium, nie trzeba wkraczać na terytorium wroga zaufaj mi - nie wiem skąd taki pomysł. Rosja nie zaatakuje Polski dla tego, ze nas nienawidzi, zrobi to tylko, gdy będzie jej się to opłacać, dokonanie inwazji to ogromny koszt, jeśli się nie powiedzie, nie jest takie oczywiste ponowienie ataku, a już na pewno ponowne przygotowanie będzie wymagało jakiejś określonej ilości czasu. Zapominasz też, że Rosja nie może zaryzykować, że ewentualna porażka w Polsce mogła by zużyć znaczną ilość zasobów militarnych, bo wtedy natychmiast zaatakowały by ją USA, Chiny, czy Japonia - dlatego, że by im się to wtedy opłacało i nie chodzi o to , że podbiły by te państwa całą Rosję, ale spokojnie mogły by ją mocno okroić. No już nie chce mi si e tego dalej tłumaczyć ideę spać. narka.
   A jeszcze co do służby wartowniczej to dla tego wynajmuje się firmy ochroniarskie bo to mechanizm korupcji, zaufaj mi nikogo w sztabie nie obchodzą żadne tam szkolenia

  •  
   n.....2

   +2

   pokaż komentarz

   Znacznie tańsi niż żołnierze, których i tak się utrzymuje - jakoś to nielogicznie brzmi.
   Dla ciebie logiczne jest np. zatrudnianie inżynierów za 10k zł na stanowisku ciecia?

   Daj spokój wojna to nie starcraft, założenia strategiczne które opisałeś są absurdalne - pomysł, że ktokolwiek mógłby kogokolwiek atakować do skutku zakłada, że atakujący ma nieograniczone zasoby taki chyba GOD MODE.
   W przypadku konfliktu tylko pomiędzy nami i ruskami jak najbardziej możliwe. Przy każdym ataku siły bronionego zmniejszają się więc przy następnym ataku siły mogą być już mniejsze.
   Ehh, najpierw piszesz, że nato się nie będzie nam pomagać a później, że samo zaatakuje. Dobra masz rację koniec tej bzdurnej dyskusji.
   @Robertoner:

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: ty nic nie rozumiesz, siły broniącego są mniejsze , ale przecież tak samo atakującego ktory ponosi porażkę są mniejsze i to o dużo to raz , a dwa nie NATO zaatakuje Rosję, przecież Chiny nie są w NATO, tylko każde z tych wymienionych Państw ma swoje partykularne interesy, które zrealizuje wobec słabości Rosji, czy ty nic nie wiesz o np spornych ziemiach miedzy Chinami a Rosją, lub Japonią a Rosją - o czym ty wogle mówisz

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   n.....2

   -2

   pokaż komentarz

   Dobra masz rację koniec tej bzdurnej dyskusji.
   Wklejam jeszcze raz bo chyba nie doczytałeś.
   @Robertoner:

  •  
   n.....2

   -2

   pokaż komentarz

   20 000zł kosztuje pozabijanie wszystkich polskich komandosów, za 100 000zł nasi tajni agenci są w stanie
   Zapomniałeś otagować #danezdupy
   @anulskar:

  •  

   pokaż komentarz

   rosyjskie próby destabilizacji

   @CocaineRobin:

   "rosyjskie próby destabilizacji " trwają od 1989roku i nie zapowiada się koniec

  •  

   pokaż komentarz

   @CocaineRobin: Gnije, Polska govno znaczy militarnie, na prawde trzeba wam przypominac sprawe Gawrona (10 lat robili okret, i go nie dokonczyli xD) albo to ze latamy dalej na Su-22 zebyscie sobie uswiadomili ze nie jestesmy zadna potega? Bardziej niz potege przypominamy niektore kraje Afryki, podobny poziom korupcji i kolesiostwa ktory sie ewidentnie odbija na naszej armii. Dodajmy do tego jeszcze zwyczajna nieudolnosc i nadzwyczajna megalomanie, i mamy polskie wojsko AD 2014, i 300 gromowcow xD nie jest w stanie tego zmienic.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak zwykle nas wyrzucają przed szereg, narażamy się i gówno z tego mamy, a Angela i tak poklepie sie z Putinem po pleckach.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie oddamy ani guzika - powiedzą politycy wchodząc po schodach do samolotu lecącego za granicę.

 •  
  z.........n via Android

  +8

  pokaż komentarz

  Caly czas powtarzam ze po to sie w polakach budzi patriotyzm i chwali polska armie, abysmy zostali potraktowani jako mieso armatnie. Nikt nam nie pomoze dopoki nie zmeczymy wroga. Pozniej sie Polska podziela jak to bywalo w przeszlosci.